Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2019.10.26 -1 2 384

Az Érd EHF-kupa meccsének a visszavágóját nem a megszokott helyszínen, a krasznodari 'Olimp' sportcsarnokban rendezik majd, mert ott november 15-én valami koncert lesz, hanem a helyi kosárlabda sportcsarnokban.

 

Két komment erről orosz kéziszurkerektől:

 

--Nem könnyű meccs eleve, és még csak nem is hazai pályán lesz...

--Nem gond, a magyarok egyszerűen sokkot kapnak majd ha meglátják az üres csarnokot és hogy ilyen kevés néző előtt kell majd játszani.

RnD Creative Commons License 2019.10.23 0 2 383

Akit érdekel a Kubány, az EHF-kupa második fordulójában játszott mindkét meccsüket meg lehet találni a csapat Youtube-oldalán:

 

Höörs-Kubány odavágó (28-26)

https://www.youtube.com/watch?v=KvKrAwptMW8&t=2109s

 

Kubány-Höörs visszavágó (33-27)

https://www.youtube.com/watch?v=LuY0FIzyH5k

 

Ránézésre a Kubány nem tűnik egyáltalán félelmetesnek, szerintem verhető ellenfél az Érdnek.

 

Gojira Creative Commons License 2019.10.23 0 0 382

Hát ez szomorú. A Kubanynak meg nehéz lesz a mai kupameccs. Se Kalinyina, se Frolova.

Előzmény: RnD (381)
RnD Creative Commons License 2019.10.23 0 0 381

Frolova is megsérült a hétvégén az EHF kupameccsen. Az első félidőben arcon ütötték, az egyik szemén beszakadt a szaruhártya. Néhány hetet ki kell hagynia...:(

Gojira Creative Commons License 2019.10.23 0 0 380

Frolova általában jó, de Szkorobogatcsenko teljesen megbízhatatlan. És gyakran van olyan gyanúm is, hogy nem lesz Nobel-díjas...

Előzmény: Bamberg58 (379)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 379

Na akkor kimegyek Érdre és is kíváncsi lettem rájuk.

Előzmény: Gojira (378)
Gojira Creative Commons License 2019.10.23 0 0 378

Igen. Mivel Dmitrijeva sérült, Frolova az első számú irányító.

Előzmény: Bamberg58 (377)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 377

Benne vannak egyébként Martin keretében?

Előzmény: Gojira (368)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 376

Ez így van. Mikor bekerült az ifi válogatottba, akkor voltak nála tehetségesebbnek tűnő fiatalok, sokszor így csereként, olykor jobbátlövőben lépett pályára. Irányítóban akkor Pál Tamara dominálta a játékperceket. Azóta sokat változott a kép Petra javára.

Előzmény: RnD (373)
G-T15 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 375

 Szabó Kitti ügyes játékos, viszont voltak sérülései mióta Vácra jött. Szerintem valamennyire erősödnie kellene, aminek nem szabadna az ügyessége rovására menni. Egyébként nem minden fiatal tud azonnal meghatározó játékos lenni első felnőtt klubjában. Jelenleg Csengének sem megy, ezért őt is fel kell építeni, ahogyan egy 2. beállóst is, mert szükség lehet rá. Idén edző meccsen tették  játék képtelenné Fannit, remélem ez bajnoki meccsen nem fog előfordulni válogatott társa részéről.

 

 Tapasztalatnak mindenképpen jó lesz a törökök elleni 2 meccs, akár csak kinti mérkőzésekkel is.

ZLajos Creative Commons License 2019.10.22 0 0 374

Nem kívánom túllihegni a témát, tény ellentmondásosan fogalmaztam. Rangidőst írtam, máshol pedig hangsúlyoztam, hogy nem a kora miatt neveztem tyúkanyónak. Kuczorát és Vámost pedig egyenesen kivettem a számításból, mert megtévesztett a mai meccsen való távollétük. (Gondolom, tényleg csak mára kaptak felmentést) Örülök, hogy másban közös nevezőn vagyunk :)

Előzmény: ZLajos (369)
RnD Creative Commons License 2019.10.22 0 0 373

...sőt, tegyük hozzá: te semmilyen potenciált nem láttál benne még három éve, és arról írtál handball.hu-n h ő biztos csak azért van a csapatban mert NEKA-játékos.

 

Azért örülök hogy azóta már te is látod Vámos Petra értékeit....:)

Előzmény: Trombozis2 (372)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.10.22 0 2 372

Valóban. Vámos lehetne kicsit önzőbb, mert kiemelkedő egyéni képességekkel és fizikummal rendelkezik. Őt egy az egyben nem sokan fogják meg. Korosztályából ő lehet az irányító poszton, aki először odaér a felnőtt válogatottba. Pedig Kuczorában, Pál Tamarában vagy Tóth Nikiben nagyobb potenciált látott mindenki 2 éve. Viszont Petra hozza a legegyenletesebb teljesítményt. Hozzá kell tenni, h érkezése előtt már komoly bizalmat szavaztak neki Debrecenben azzal, hogy pl. Lotte Griegellel nem hosszabbítottak szerződést. Vámos pedig teli találat volt Köstneréktől, kiválóan illeszkedik a játékstílusa a csapatszerkezetbe.

RnD Creative Commons License 2019.10.22 0 0 371

A junior válogatottban az a játékos aki mindenkire odafigyel és mindenkinek segít Vámos Petra. Egyértelműen ő a csapatban a  'tyúkanyó', és nem véletlen az sem h ő a csapatkapitány. Ő oldja meg a problémákat...:)

Süni2 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 370

A legkomplexebb és legrutinosabb, meg a hangulatfelelős az stimmel, de rangidősnek a legkevésbé sem rangidős Gréta.

A rangidős az Kuczora, de rajta kívül is többen idősebbek Grétánál. 

Előzmény: ZLajos (369)
ZLajos Creative Commons License 2019.10.22 0 0 369

Gréti mára már a klubjának az egyik legkomplexebb játékosa és a jövő évi jun. világversenyen ugyanez lehet/lesz. Legkomplexebb, legrutinosabb, rangidős, a csapat hangulati görbéjét jó értelemben befolyásoló kulcsszereplője. Ilyen tekintetben nem tartom elírásnak a "tyúkanyó" jelzőt, tehát nem a túlkorosságára vonatkoztattam. Akárhogy is keresgélek, nem találom szinonimáját a kifejezésnek. Lehet, hogy az én hibám...

Előzmény: Süni2 (360)
Gojira Creative Commons License 2019.10.22 0 0 368

Én is :-)

Előzmény: hatosfalat (365)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.22 0 0 367

Mondjuk az lenne szép, ha a törökök sem akarnának továbbjutni. Milyen vidám kis meccs jönne össze.

Trombozis2 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 366

Ez a Kastamonu, ha a magyar bajnokságban indulni szerintem a középmezőny alján végezne (a Vác mögött). Viszont az EHF kupában nekik áll a zászló: nekik ez az egyetlen sorozat, ahol bizonyíthatnak, a Vácnál éppen fordított a helyzet.

Előzmény: RnD (363)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.22 0 0 365

Frolovára és Szkorobogacsenkóra azért kíváncsi leszek, mit tudnak majd az Érd ellen. 

Előzmény: Gojira (325)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 364

Szabó Kitti elég valószínű, hogy távozni kényszerül nyáron. Szerintem annál azért több játékidő van benne, mint ami jut neki. Persze elsősorban úgy lehetne neki játékidőt generálni, h Kuczora átkerül balátlövőbe Kácsor mögé. Ezt nem akarja meghúzni Szilágyi. Kitti egyébként ügyes játékos, de nem jó csapatban játszik - azért így is szemtelenül fiatal, lesz még bőven esélye bizonyítani az nb1ben.

RnD Creative Commons License 2019.10.22 0 0 363

Uszkova már 2017/18-ban a Kastamonu játékosa volt, ergo ő nem 'új külföldi'. Amra Pandzic nem ismeretlen, de nem is igazán ismert.

Előzmény: Gojira (354)
RnD Creative Commons License 2019.10.22 0 0 362

Hát az sem valószínű.

Előzmény: Süni2 (360)
RnD Creative Commons License 2019.10.22 0 0 361

A decemberi vb-n eleve nem lesznek junior válogatott játékosok, ezért az h Kácsor is kimaradt nem meglepő. Szvsz nem kell emögött mindenféle extra okokat keresni.

Előzmény: Süni2 (358)
Süni2 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 360

Segítek. A vezér szerepére gondolt Lajos, csak rosszul fogalmazott. 

Előzmény: RnD (357)
RnD Creative Commons License 2019.10.22 0 0 359

Nem tudom ki sértődne meg és ki nem, de Vácon szemmel láthatóan Lakatos Ritát is, Kuczorát is irányítónak gondolják. És Szilágyi nem nagyon szeret kísérletezni. Szabó Kitti játékidejét elnézve nekem nem úgy tűnik h hosszú távon éppen benne gondolkodnának Vácon.

Előzmény: Süni2 (355)
Süni2 Creative Commons License 2019.10.22 0 1 358

Szerintem nem kérdés, hogy a felnőtt válogatottban lenne a helye. Tök nyilvánvalóan a három legjobb magyar ballövő egyike, a mentalitása meg valami egészen elképesztő.

Ha nem kapna ekkora terhelést, és nem várna rá nyáron a junior VB, szerintem ő ment volna az összetartásra.

Nem tudom, hogy van-e bármifléle hallgatólagos megállapodás amögött, hogy nincs a felnőtt keretben. Én elképzelhetőnek tartom, hogy nincs, és csak simán félti Kim.

 

Előzmény: ZLajos (356)
RnD Creative Commons License 2019.10.22 0 0 357

'Tyúkanyó-szerep'...Kácsor Grétára?:OOOO

 

Ez teljesen életszerűtlen feltételezés. Még jó h azt nem mondod h Bánfai Kírára vár a junior-válban 'tyúkanyó-szerep'. Egyikük személyisége sem ilyen...

Előzmény: ZLajos (356)
ZLajos Creative Commons License 2019.10.22 0 0 356

Még az is elképzelhető, hogy Vova és Rasmussen között van vmi külön alku. Grétire a jövő évi jun. VB-n amolyan tyúkanyó szerep vár. Persze, ha tartósan megüti a felnőtt vál. szintet, kérdés, helyes koncepció-e.

Előzmény: Süni2 (355)
Süni2 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 355

"Éppen az ő posztján, irányítóban van két váci játékos"

 

Egyikük se sértődne meg szerintem, ha Kácsor helyett játszanának meccsenként 2X10 percet. (A terhelés, amit Kácsor kap, nagyon durva. Szerintem Rasmussen azért Kuczorát hívta most a két napos összetartásra, mert ő is látja, hogy Kácsornak elég a baja.) 

 

Van öt játékos 3 posztra. Lehetne törekedni arra, hogy 40 percnél egyikük se legyen tovább a pályán. 

 

Kitti kapcsán még ennyit, hogy - hiányosságai ellenére is - helyesebb lenne jobban megbecsülni, hisz ő adott esetben 2-3-4 év múlva is a Vác játékosa lehet. Ugyanezt a K.G.-K.Cs-L.R. trió esetében kevéssé tartom valószínűnek.

 

Ez persze magánvélemény.

 

Előzmény: RnD (352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!