...tegyük hozzá: kizárólag német játékosokról és német hivatalos személyekről. Szóval leginkább az nézze, akit a Leverkusen játékosai és szurkolói érdekelnek.

Előzmény: Pinturicchio7 (304)
Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.10.20 -1 1 304

Elég jó felbontású, részletgazdag képek.

A mérkőzés nem volt talán olyan színvonalú, mint itt Debrecenben, mi sem voltunk olyan élesek talán. A kritikus időszak megint ez a 37-45. perc között volt, ahogy az első meccsen is. Jól lőttek kintről, most a litván irányító és Zschocke is érezte a távolságokat. Jenifer Rode megint jól indult, aztán mintha elfáradna, pedig amúgy sok potenciál van benne, jó kis játékos. Eddig bírja a német bajnokikon is? Szélre most talán több labda ment ki, bár még mindig úgy érzem, nagyon befelé dolgoznak a lövők. A játékvezetés szerintem nagyon gyenge volt, következetlenül fújtak össze-vissza (ami egyik oldalon hetes, másikon két perccel később nem, stb.)

Nálunk pozitívum Karnik és Karsten játéka, és a fiatalok is hozzátettek sokat (Vámos, Petrus, Arany, sőt Poczetnyik is lőtt gólt), no meg, hogy idegenben is tudtunk nyerni.

Te hogyan láttad a mérkőzést a helyszínről?

Előzmény: Fradista Utazó (301)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 303

Azaz az ETO-DVSC meccset ha szükséges minden további nélkül be lehet áldozni...

RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 302

Én nem hiszem h a Debrecennek az a meccs olyan nagyon fontos lenne. Nem az ETO-tól akarnak pontot szerezni, pláne nem Győrben.

Szóval ez aligha olyan nagy probléma.

Előzmény: Karvaly91 (300)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 0 0 301

ITT vannak képek Leverkusenből.

Karvaly91 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 300

Kedden okosabbak leszünk, de egyik csapat sem biztos, hogy vágyik egy orosz túrára pl. Nyilván az lenne a legjobb, ha mindegyik bejutna a csoportkörbe, de azért itt már igen-igen erős csapatok is jöhetnek szembe (nyilván ezen a szinten). Egyébként ha jól emlékszem, a Debrecennek pl. pont a két forduló között lesz egy győri jelenése is...

Előzmény: RnD (299)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 299

'...Egyébként szerintem egy Vác/Debrecen - Érd jó lenne...'

Hát azért egy Debrecen-Érd jóval kevésbé lenne jó mint egy Vác-Érd.

De inkább ne sorsolják össze a magyar csapatokat, ha lehet.

Előzmény: Karvaly91 (294)
Igazság80 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 298

És még nem zárható ki , hogy akár egy 5. magyar csapat is becsatlakozik...

Előzmény: hatosfalat (296)
kagye Creative Commons License 2019.10.20 0 0 297
Előzmény: Igazság80 (293)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 296

Most nézem, hogy az ehf oldalán nem teljes a felsorolás, a dánok is négyen vannak, Köbenhavn hiányzik a listájukból, meg a franciák is hárman.

Előzmény: hatosfalat (292)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 295

Bl-ből kihullottak csak a következő, már csoportkörben kapcsolódnak be.

Karvaly91 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 294

Van kiemelés, és általában irtó buta. A következő körben bekapcsolódó csapatok kiemeltek lesznek (tehát az Érd, és a Siófok is), valamint tavaly úgy volt, hogy a BL-ből kihullottak is, meg még pár csapat, emiatt eléggé fura párosítások is kialakulhatnak.

Egyébként szerintem egy Vác/Debrecen - Érd jó lenne, mert legalább az egyik tuti bejutna.

A Siónak valszeg mindegy kit kap, talán az Odense (meg esetleg a Thüringer) lenne szívás ha ők nem lesznek kiemeltek.

Igazság80 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 293

Itt létezik bármiféle kiemelés, vagy bárki kaphat akárkit?...

hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 292

Ehf kupa 3. körében 4-4 magyar és orosz csapat, illetve 3-3 dán és román csapat van. Remélem az Érd, Debrecen, Siófok nem kerül össze egymással.

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 0 0 291

Figyelj, háromezres csarnok, én a felső részén ülök (a képen láthatod, hozzám képest hol volt a kamera), ha a kétszázas szektorban van rajtam kívül még tíz ember, az már tömeg. Ott azért egész csendes és nyugodt.

Előzmény: hatosfalat (289)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 290

Az optimizmus és az őrültség az két külön dolog. Te most láthattad ezt a csapatot két meccsen. Én láttam az idén úgy nagyjából az összeset. Optimista voltam, mert azt gondoltam, talán meg lehet nyerni ezt a meccset egy-két góllal. Elhinni, hogy lehet nyerni nyolc góllal, az nem optimizmus lett volna, hanem őrültség.

A szerény győzelem talán még meg is lehetett volna, de ahhoz kellett volna, hogy Kurzke azért néha megfogjon egy-két labdát, vagy legalábbis előbb cseréljünk kapust. Meg persze, ha ne kapjunk hatot zsinórban a második félidő közepén 20-18 után.

Mindenesetre gratulálok a Debrecennek, megérdemelten jutottak tovább ők a jobb csapat.

Előzmény: Süni2 (283)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 289

Hát nem irigyellek! Ezt az alapzajt állandóan nyomják, vagy csak a Debrecen tiszteletére?

Sose értettem, hogy gemütlich német vagy skandináv nyugdíjasok - akik otthon, ha a szomszéd már kicsit zajong, akkor rendőrt hívnak - kimennek kézilabda meccsekre és 60 percen keresztül ütik azt a k. legyezőt.

'.....egy 8-1-es sorozattal (20-24)' pontosabban

A mérkőzés részletes elemzését gondolom FU majd este felteszi ide.....:)

Előzmény: RnD (286)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 286

Leverkusen-DVSC: 31-34 (végeredmény)

A 35. percben még három góllal ment a német csapat (16-19), innét tudott a Loki visszajönni egy 8-1-es sorozattal (21-24). Ezzel el is dőlt a meccs, csak a gólkülönbség maradt kérdéses. Valószínűleg most is összejött volna a nyolc-kilencgólos győzelem, de az utolsó tizennyolc percben Dorci állt a kapuban, és ő ma egy lövést sem védett (vagy max egyet).

A Loki magabiztos játékkal, kettős győzelemmel jutott az EHF-kupa harmadik fordulójába, gratula a lányoknak és a szakmai stábnak.....!

schanc Creative Commons License 2019.10.20 0 1 285

És 31-34 a vége, a Loki kettős győzelemmel a 3. körben!

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 281
A Metzingen kiesett +8-ról Koppenhágában, miután ott kikaptak 11 góllal. Tegnap simán kzúgott a Buxte Asztrahanyban (az mondjuk várható volt).
Ma jó eséllyel kiesik a Leverkusen.
Rossz kör ez a németeknek.
Az egyetlen "szerencse", hogy a Bietigheim kiesik a BL-ből, így lesz német csapat a csoportkörben. Meg persze a THC még simán bejuthat.
Süni2 Creative Commons License 2019.10.19 0 0 280

Az mit jelent?

Előzmény: RnD (275)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.19 -1 0 279

Ha jól nézem, akkor Valcea góljaiból egyet szerzett román játékos.

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.19 0 0 278

Radičević 13. A második legjobb góllövő a teljes mezőnyből Nörgaard, 4 góllal.

Előzmény: Fradista Utazó (277)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.19 -1 1 277

Budućnost - Vâlcea 23-19.

Az első félidő olyan volt, mint egy rossz dán bajnoki. Egészen idegbeteg tempó és rengeteg hiba. A második félidőre lassult a játék, különösen az utolsó húsz percre. De azért így is elég jó tempó volt. És gondolhatod, milyen volt a színvonal, ha egy elég jó iramú női meccsen van 42 gól összesen. A Vâlcea mélyen 50% alatti hatékonysággal lőtt. A Budućnost alapvetően jól védekezett, feszesen, de nem durván, És Rajčić is jó volt a kapuban.

A játékvezetők (pedig ugye papíron ők a világ legjobbjai mostanában) nem feltétlenül tudták követni, hogy mi történik, helyenként az volt az érzésem, találgatnak csak. Fernandeznek adtak egy piros lapot a negyvenedik percben. Szerintem nem volt jogos, egy kiállítást ért az eset, többet nem, csak Jauković rosszul esett. Kétségkívül ijesztő volt, ahogy fekve maradt, de nem erre kell a piros lapot adni.

Radičević lőtt egy szekérderéknyi gólt. Majd meg kell várni a jegyzőkönyvet, a tévében 13-at írtam, a Live Tickerben 11 van, de ez is, az is sok.

schanc Creative Commons License 2019.10.19 0 0 276

És ennek roppantul örülhetnek az A-csoport továbbjutói, mert így az Esbjerg bezsákolt két olyan pontot, amit egyik csapat sem vehet biztosra a saját esetében (mármint hogy otthon le tudja győzni a Rosztovot).

Előzmény: Fradista Utazó (268)