Keresés

Részletes keresés

BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.09.13 0 0 813

Az úri... Ha az fogy, az biztos, hogy tőlem. 😀 

Született újpalotai vagyok, echte újpesti családból.

Épp ezért bosszankodtam a legutóbbi Újpesti Borvíkenden, mint olyan... 😒

Előzmény: fügice (811)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.09.13 0 0 812

Emberileg volt tortúra. 

Majd rakok fel képet, hogy hogyan nézett ki a leszedett fűtőtest.

Kaptunk egy munkást, kijött felmérni, azóta nem láttuk. Elvileg megvette a készüléket is. Kedden az volt az indok, hogy statáriálisan becitálták a bíróságra a gyermeke ügyében, jön csütörtökön. Csütörtök este, másfél órával a megbeszélt időpont és sok sikertelen hívás után írt, hogy 38°-os lázban (!) haldoklik.

Felhívtam egy céget. Gondoltam, azok legalább kijönnek. Stimmelt. Ez a kettő. Ott voltak időben és hibátlan az új ratyiátor. De a kettő között eltelt három óra... 😀

Előzmény: cyr45 (808)
fügice Creative Commons License 2021.09.13 0 0 811

Na láttya, nem kell keresni a problémákat, jönnek azok maguktól😉

Nálam csak szelepet kellett cserélni az egyik radiátorban, de az is pont elég felfordulással járt.

Vegyen fel egy jó nagy mellényt, aztán csak írjon bátran, nem maga ír rosszat, hanem az úri közönség fogy egyre jobban. 

Előzmény: BGfromÉ-D (807)
fügice Creative Commons License 2021.09.13 0 0 810

Igazából tényleg  nem kell annyit vacakolni a teákkal:) Nekem is megfelel a sima lipton, vagy más, de ha már lehet válogatni, akkor válogatok időnként😉

Előzmény: cyr45 (805)
fügice Creative Commons License 2021.09.13 0 0 809

Nem is!!! Áfonyás gyümitea 1 filter, és csalántea 1 filter, meg méz, meg pár morzsa citromsav. Jó vót😉

Előzmény: BGfromÉ-D (806)
cyr45 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 808

Magad csináltad?...  Nem egy álom-meló, volt részem benne!:-( 

De azért "tortúrának" nem nevezhető, ahhoz kevés.  Pláne, ha csak 1 db.-ról volt szó...

Előzmény: BGfromÉ-D (807)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.09.13 0 0 807

Szerintem nyiss egy ilyen topikot! 😀

Jó, az biztos tény, hogy ahová én beírok, az állva marad egy pár napig. Még jó, hogy a vonat nem így reagál a könyvére... 

Túlvagyunk egy radiátorcserén a lakásban. Hogy micsoda tortúra volt... 😒

Előzmény: cyr45 (804)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.09.13 0 0 806

Jaj, de hát az savanyú és csíp is, nyauú... 😸

Előzmény: fügice (802)
cyr45 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 805

Egészségedre!:-)

Nekem megfelel (változatlanul) az egyszerű Lipton. Sárga, vagy zöld címkés, mindegy.

Csak az a baj, hogy már annyiféle tea van, ilyen-olyan nevű, és ízesítésű, hogy egyre nehezebben

tudom közöttük megtalálni!:-)

Előzmény: fügice (802)
cyr45 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 804

Szerintem semmit.  Miért gondolod, hogy rosszat írtál volna?... Egyszerűen csak nem járt erre más!

Nincs itt olyan nagy forgalom.:-(

Főként, hogy a háziasszony sem fordul elő kellő gyakorisággal!

Gondolkodom, hogy írni kellene egy rövid útmutatót, "Így gondozd a topic-odat!" címmel, és témában.

És -mivel én soha nem nyitottam egyet sem, és nem is szándékozom- ki lenne erre nálam alkalmasabb?

Tudjátok:  Aki tudja csinálja, aki nem tudja csinálni, az tanítja!:-))

Előzmény: BGfromÉ-D (801)
fügice Creative Commons License 2021.09.12 0 0 803

Bekukkantottam, örülök, hogy látlak benneteket😉

Előzmény: cyr45 (799)
fügice Creative Commons License 2021.09.12 0 0 802

Hát ezt mi itt nem tudhassuk, mer ide nem írt rosszat, kérem. 

Döntöttem, holnap reggel iszom áfonyás csalános teát. Mix. 

Előzmény: BGfromÉ-D (801)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.09.12 0 0 801

Na, most megint mi rosszat írtam? 🤔😒

BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.09.12 0 0 800

Ettől már csak az lett volna furcsább, ha azt írja, hogy "ma sem írtam a fórumba..." 😜

Előzmény: fügice (798)
cyr45 Creative Commons License 2021.09.11 0 0 799

Szia Füge!:-)

Épp ideje, hogy előkerültél! 

Már gondolkodtam rajta, hogy "rád írok", mi van veled?...

Előzmény: fügice (798)
fügice Creative Commons License 2021.09.11 0 0 798

'stét, kedveskéim:)

Képzeljék, ma sem ittam teát. 

BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.09.02 0 0 797

Tessék mondani: az a rókica, aki folyton visszafelé megy, valami aci-kórban szenved? 🙃

BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.07.13 0 0 796

Örülök, hogy élsz! 🤗

A siket, de leginkább hallássérült kicsit más, mint a süket, aki a hülye...

Audiológián nem szoktak túlhallásra vizsgálni. Épp örülnek, ha az üzemszerű frekvenciákat hallja a páciens. Attól még létező fogalom. 

Előzmény: Káli a fekete (793)
cyr45 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 795

Gonosz módon kiragadok egy részletet, mint "egyes" médiák szokták:

Pont azon elmélkedek, hogy milyen hangokat hallok...

Remélem, nem olyanokat?...:-)))

cyr45 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 794

Süket (de még csak nagyothalló) nem/sem lehetsz, mert akkor nem lehetne a munkád az, ami!:-)

Vizsgálatokkal egyébként (tudtommal) korrekt módon meg tudják állapítani mindenkinél azt, hogy

kinek, milyen terjedelmű a hallóképessége...

Az emberi hallás (elvileg) úgy van kitalálva, hogy sem az ultra, sem az infra hangokat nem hallhatjuk.

Aztán az lehetséges, hogy az a riasztó határértéken dolgozik, te pedig hiper érzékeny vagy, azaz

képes lehetsz a szokásosnál magasabb tartományban is érzékelni hangokat...

Káli a fekete Creative Commons License 2021.07.12 0 0 793

Élek! Pont azon elmélkedek, hogy milyen hangokat hallok meg és melyeket nem! :))) Lehet, hogy szelektíven működik a fülem, és még sem vagyok süket?

Előzmény: BGfromÉ-D (778)
cyr45 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 792

Akkor az valami érdekes nyestriasztó lehet!  Vagy a te hallószerved érdekes.:-)

Mert olyat, hogy ember képes legyen az ultrahangot hallani, (stílszerűen) még nem hallottam...

Előzmény: BGfromÉ-D (791)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.07.12 0 0 791

Mint ahogy megbeszéltük az imént, nem mindenkinek van ún túlhallása. Lehet, hogy a gazdi sem hallja a saját autója csipogását. 

Előzmény: cyr45 (790)
cyr45 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 790

Csodálom, hogy -ha ez rendszeresen előfordul- nem küldte még el senki a tulajt sehova!

Ha pedig továbbra is menne a műsor, esetleg érhetik apróbb kellemetlenségek is az autóval.

Pl. (persze teljesen véletlenül!) két gumiabroncsból is kilazulhat egyszerre a szelep, és leeresztenek.

Ebben az tud kellemetlen lenni, hogy a kocsiknak általában csak egy pótkerekük van...

Előzmény: BGfromÉ-D (789)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.07.12 0 0 789

Az itteni is ultra-hangos. Párom is hallja meg én is. 

Előzmény: cyr45 (788)
cyr45 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 788

Véletlen volt a felesleges "n", eredetileg úgy akartam írni a mondatot, hogy kezdettől fogva volt.

De aztán átírtam, hogy tettünk, mert magam szereltem be, egyszerű volt!  Az "n" meg ottmaradt.:-)

A mi riasztónk ultrahanggal működik, tehát te nem hallhatod, bármilyen jó is a füled esetleg!

A nyestet viszont zavarja. Csak egy kis led jelzi az oldalán, mikor bocsát ki hangot, periodikusan.

Előzmény: BGfromÉ-D (787)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.07.11 0 0 787

Nálam nem nyestek szét semmit. :-)

Nem tudom, milyen állat volt.

Itt is parkol egy autó olyan istenverte riasztóval, nagyon fontos a lakótelep közepén... Bár van, aki nem is hallja.

"...a kocsinkbaN..." khm... 

Előzmény: cyr45 (786)
cyr45 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 786

És kiderült, hogy miféle állat volt?...

Nekünk nyest (vagy nyestek) lakott a nyaralónk padlásán, szét is gyalázta a hőszigetelő kőzetgyapotot!  Sokszor hallottuk a matatását a tetőtéri szobákban, de soha nem horkolt.

Aztán beszereltünk nyestriasztót, ami viszont elég szép mennyiségű áramot fogyaszt, de hatásos.

A kocsinkban kezdettől fogva tettünk, mert az egyik szomszédnak a dög százezres kárt csinált!

A miénk eddig megúszta, úgy vélem, a riasztó miatt.:-)

Az autó tetején rendszeresen találok nyest ürüléket, de a motortérben eddig nem láttam nyomát.

És ami érdekes, mindig ugyanoda, a hátsó csomagtérajtó bal felső sarkára teszi az üzenetét:-))

Előzmény: BGfromÉ-D (785)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2021.07.11 0 0 785

Sajtot... 😀

Évekig dédelgettem a fejem felett a padláson, még Sydón egy állatot. Néha ciccegtem is neki. Később világosítottak fel, ha már magamtól nem emlékeztem, hisz sok cicám volt már... hogy a macska nem horkol... 😹 Ez meg olyan hangerővel aludt, hogy csak na... 

Előzmény: cyr45 (784)
cyr45 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 784

Csak Füge kedvéért írtam meg, ő pl. biztosan örülne neki, kedveli a rókákat!:-)

Gondolom, vidéken, ahol baromfit tartanak, ott valóban nem kívánatos egy ilyen vendég?...

Minket tkp. nem zavar, mert kárt okozni számunkra nem tud, itt nincs semmi ilyesmi, csak erdő.

Ma is láttuk, és ő is minket, a garázs előtti placcunkon volt, az utánfutó alatt, aztán elő is bújt.

Mi fentről, a teraszról néztük, a lányom képeket is csinált róla, a Zasszony pedig ledobott neki

egy darab sajtot, azt jóízűen elfogyasztotta.:-)

Előzmény: BGfromÉ-D (783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!