Keresés

Részletes keresés

fügice Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 866

Csalántea. Finom!

Előzmény: fügice (865)
fügice Creative Commons License 2024.02.06 0 0 865

Earl Grey

Előzmény: fügice (864)
fügice Creative Commons License 2024.02.04 0 0 864

Csalántea rulez!

Előzmény: fügice (863)
fügice Creative Commons License 2024.01.29 0 0 863

Akkójó😁😇

 

Csalántea, császármorzsával

Előzmény: BGfromÉ-D (862)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2024.01.28 0 0 862

Köszönöm, nagyon kedves! 🙂

Ettől máris jobban.

 

Naturland körte 

Előzmény: fügice (861)
fügice Creative Commons License 2024.01.28 0 0 861

Üdvözletem 🙂🙃😉 Rég járt errefele😃

Remélem, jobban van mára🙂

 

Tea: Kerti kakukkfű 

Előzmény: BGfromÉ-D (860)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2024.01.27 0 0 860

Szervusztok!

 

Én hársfavirág teát főztem magamnak az imént.

Beteg vagyok.

Reggelire meg paradicsomos halat ettem.

Mondom, hogy beteg vagyok...😏 

Az egyik finom gyógyszer, a másikat pedig alapból nem szeretem...😀 

Üdv nektek!

károly, Creative Commons License 2024.01.26 0 0 859

Mindig jól esik (nekem legalább is) nosztalgiázni, és kicsit vágyakozni arra, ami jó volt. Ilyenkor csak az bánt, mikor az is eszembe jut hogy sok mindent máshogy is csinálhattam volna. De hát a múlton változtatni nem lehet, és ennek következtében sokszor a jelenen sem, bár én ennek ellenére mindig reménykedek abban, hogy ahova "elindultam", oda el is jutok. 🙂

 

Tea: Herbária Immunerősítő (bíbor kasvirág, kamilla, fekete bodza, kakukkfű, hárs)

 

 

Előzmény: fügice (858)
fügice Creative Commons License 2024.01.26 0 0 858

Hát, tavaly nekem is előkerült egy emlékbe eltett gatyám, nem is tudom, minek őrizgettem😂😄 Merthogy a fél mázsás állapotra való volt. Nade, mint valami gyerekruha, a dereka, el sem hiszem, hogy valaha az volt a normál méretem😂😄 Na, akkora már sose lesz, úgyhogy kidobtam.

 

Tea: Találtam a szekrényben, fekete tea, vannak benne fehér virágok, csokiillatú. 2-3 éves lehet, egész jó. A tealevelek venne szép hosszú szálasak, nem törmelékes. Basilur🙂🙃

 

 

Előzmény: károly, (857)
károly, Creative Commons License 2024.01.24 0 0 857

Így vagyunk ezzel mindannyian és igazad van, nincs semmi veszve. Nemrégiben elővettem a 30 éves fotóimat, és mint célt tűztem magam elé, amit újra el akarok érni. 😁 A fogyás egyébként könnyen megy, de az már mindig nehezebb, hogy ne veszíts közben izmot, sőt inkább abban növekedj.

 

A sok zöldség és saláta nagyon egészséges, de szerintem ne hagyd el teljesen az édességeket sem. 🙂 Mindenről azért nem szabad lemondani, és kell egy kis kényeztetés időközönként. 😁 Egyébként egy igazán egészséges táplálkozásban nincsenek tiltott élelmiszerek, csak valóban kerülendő mennyiségek. Azaz ami jól esik, csak mértékkel, és persze napi 4-5 étkezéssel. 🙂

 

 

Előzmény: fügice (856)
fügice Creative Commons License 2024.01.24 0 0 856

A boldogult lánykori versenysúlyom fél mázsa volt, ha belegondolok, hogy ahhoz mennyi kaja kellett, a mostaninak kb. negyede:) Csoki meg süti csak ünnepnapokon volt, csak sima vizet ittam... a 2. gyerek után még simán visszafogytam, de mostanra nagyon elkényelmesedtünk. De semmi nincs veszve:)

Arra nagyon figyelek, hogy lehetőleg alapanyagokat veszek, feldolgozott élelmiszert csak nagyon keveset, meg sok zöldséget eszünk. Amit salátának fel lehet aprítani, azt nyersen. Csak felezni kéne az adagokat, meg az édességet teljesen elhagyni. 

 

Remélem, haladsz a fogyással is, az izmosodással is:)

Előzmény: károly, (853)
fügice Creative Commons License 2024.01.24 0 0 855

Tegnap egybelógattam egy nagy kancsóba 5 félét: Valami gyerektea, csalán, hársfa virág, spanyol és kerti kakukkfű, fekete bodza virág. Mézzel és citrommal. Egész jó lett:)

Előzmény: Shangri-La (854)
Shangri-La Creative Commons License 2024.01.20 0 0 854

Ma reggel (öööö, izé vótt vagy fél 11) Teekanne ginger & orange, hamarosan vacsihoz, Pickwick plum, vanilla & cinnamon, no coffeine.

Előzmény: fügice (845)
károly, Creative Commons License 2024.01.19 0 0 853

Ez igaz, de nálam egyéb egészségügyi gondok miatt (lágyéksérv) inkább megszabadulnék tőle. Ugyanakkor én is szeretek enni, amit nem is szabad megvonni, csak a mennyiséget kell csökkenteni a felére. 🙂

Még anno vagy 30 éve az edzőm mondta a hozzá érkező lelkes és kezdő izmosodni vágyóknak, akik azzal a kérdéssel kezdték hogy "mit egyenek ezután", hogy ugyanazt mint eddig, csak mindennek a felét. 😁

Én meg annyival egészíteném ki, hogy mindennek az egészségesebb változatát, teljes kiőrlésű pékáru és sovány húsok, stb. 🙂

 

De neked ez máris sikerült, nagyon ügyes vagy, ráadásul pont azt csináltad amit eddig írtam. Szuper! 😁 🥇🏆

 

Előzmény: fügice (852)
fügice Creative Commons License 2024.01.18 0 0 852

Egy kis pocak sosem katasztrófa, több gyerek után meg pláne, ez a férjekre is áll😁

 

Nem szoktam diétázni, eccerűen szeretek enni, és kész😉🤣

Inkább kevesebbet eszem, ha tényleg fogyni akarok, + mozgás. A karácsonyi túlsúly már le is ment, nincs csoki, süti😉 De kicsit kellene még húznom a kajából, jobb lenne még fogyni egy keveset. De ha nem megy, hát nem megyek a falnak😉

Előzmény: károly, (851)
károly, Creative Commons License 2024.01.15 0 0 851

Így van, ez tényleg a minimum mennyiség. Bár én most elég jól bírom, a legutóbb vettem haza csokit, de én nem ettem belőle semmit. 😄  Egyébként csak 5 kiló jött rám, de ez szó szerint hasra, mert ugyanakkor 5 centivel nagyobb lettem azon a részen. 😁 Viszont onnan is a legnehezebb fogyni. Egyszer 90 kilóról lementem 68-ra, de a hasamon még mindig volt felesleg.

 

Te mikorra tervezed? Tavaszra, vagy hamarabb belevágsz? 🙂

Előzmény: fügice (850)
fügice Creative Commons License 2024.01.12 -1 0 850

Nálunk 1 tábla csoki az alsó limit 2 személyre😁😄 Annál kevesebbel nem érdemes kezdeni. Tegnap fogyott el a csokihegy. Rengeteget kaptunk ajándékba, tudja a család, hogy az mindig jól jön😉

 

Tea: hársfa

Előzmény: károly, (849)
károly, Creative Commons License 2024.01.10 0 0 849

Köszi, igen meggyógyultam. 🙂  A diéta is megy többé kevésbé, mert hozzád hasonlóan, pl. tegnap a karácsonyi bejgli utolsó darabját még megettem. 😀 De a mai nap egész jól ment. Bár nálam a diéta inkább egészséges táplálkozást jelent. Azaz teljes kiőrlésű zabpehely, tészta vagy rizs. Ezek mellett pedig minél kevesebb zsírós, de fehérjében gazdag élelmiszer.

Viszont könnyen elcsábulok a  csokik és hasonló édességek terén, és kicsit irigyellek is, hogy ilyen "raktár" készlettel rendelkezel még az ünnepek után, amit el is fogyasztasz. 😁

Előzmény: fügice (848)
fügice Creative Commons License 2024.01.08 -1 0 848

Remélem, azóta meggyógyultál teljesen, diéta is elindult:)

Én még várok a fogyókúrával, a süti most fogyott el, teli a mélyhűtő maradék sültekkel, idén még nem főztem:) 

Ha mindent megettünk, a csokikat, is akkor vágok bele némi megszorításokba:)

 

Tea: áfonyás

Előzmény: károly, (847)
károly, Creative Commons License 2024.01.02 0 0 847

Boldog új évet!

 

Tea: Galagonya, csalán.

 

Bár a teák ízét nem érzem, meg semmi más ízét és illatát sem. 🙂 Állítólag nem covid, hanem valami hasonló. Ettől függetlenül mégis van és volt étvágyam, ezért pár kiló feljött rám. 😃

 

Jelenleg tehát új év, és diéta, mert hamarosan itt a strand szezon. 😁

Előzmény: fügice (846)
fügice Creative Commons License 2024.01.01 0 0 846

Boldog, áldott, teákban gazdag új évet kívánok🥂🎉🎊🧨😘

fügice Creative Commons License 2023.12.30 0 0 845

A mai tea: Hársfa👍💪😁

Előzmény: Shangri-La (844)
Shangri-La Creative Commons License 2023.12.25 0 0 844

Boldog karit! :D

 

A mai tea: Teekanne Winter time

Előzmény: fügice (841)
károly, Creative Commons License 2023.12.25 0 0 843

Előzmény: károly, (842)
károly, Creative Commons License 2023.12.24 0 0 842

Köszi, áldott Karácsonyt Neked is!🌲🙂

Előzmény: fügice (841)
fügice Creative Commons License 2023.12.24 0 0 841

Aszta, micsoda zúzós család😉

 

Tea: csipkebogyó

 

Áldott, boldog Karácsonyt🎄🎁😉

Előzmény: károly, (840)
károly, Creative Commons License 2023.12.23 0 0 840

Rendben, lényeg hogy olyasmit csinálj amit szeretsz és kellően motivál.  🙂  Mi viszont nyomjuk ezerrel. Már a legkisebbet aki 3,5 éves is tanítgatom, a 8,5 évesemet meg ökölvívó egyesületbe is leviszem edzésekre. Valamint napi szinten otthon kesztyűt húzunk és 3 perces "mérkőzéseket" tartunk. 😃  🥊🥊  Ők egyébként fiuk, a középső kislány balettozni jár, bár időközönként őt is tanítgatom. 😃

 

Tea: mézes zsálya, körömvirág, hárs és csalán. Plusz hideg áztatással készült papsajt.

Előzmény: fügice (839)
fügice Creative Commons License 2023.12.22 0 0 839

Á, a box nem nekem való😉 De köszi a biztatást, meg a videókat is😉

 

Tea: Valami nagyi ízű filteres, találtam pár darabot a szekrényben. Eccer meg lehet inni😉

Előzmény: károly, (837)
károly, Creative Commons License 2023.12.21 0 0 838

Jav.: "Megetted" Megtetted.

 

Egyébként ezek a rövid videók jó összefoglalást adnak: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnmsRHW0DyFt38K2sr1RVwNRDbcB7Xo7w

 

 

Előzmény: károly, (837)
károly, Creative Commons License 2023.12.21 0 0 837

Szuper, nagyon ügyes vagy és gratulálok! Megetted az első lépést, vagyis ütéseket! 😉 Ugyanakkor miért lenne felejtős az, amit még soha nem csináltál, és nem tudod hogy hogyan kell?

(Bár arra nem bízhatlak hogy otthon folytasd, mert a rosszul betanult mozdulatok olyannyira beidegződhetnek, hogy később már egy hosszabb folyamat lehet a kijavításuk.)

 

Ha gondolod küldök egy-két videó linket az alapokról. 😉 

Előzmény: fügice (836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!