Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

2016 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 308

Sziasztok. 2 literes dízellel mik a tapasztalatok? Nekem 1.6 e-hdi van, mondjuk ahhoz képest? Megbízhatóság, alkatrész árak stb. Enyémben majd' 500 ezer van, valószínűleg hengerfejes. Inkább vennék másikat, nem akarom erre hordani a pénzt. Köszi.

Rumcice Creative Commons License 2024.04.06 0 0 307

A névcsere csak a Picasso család jogdíjainak lejárata miatt volt.

 

De valamikor 2017. körül volt egy facelift, változott az egész orr és a hátsó lámpák.

Előzmény: TomGP123 (306)
TomGP123 Creative Commons License 2024.04.06 0 0 306

Sziasztok, van különbség a 2018-as Spacetourer és a legutolsó Grand Picasso (2017-es) karosszériája között? Ránézésre én nem látok, viszont alkatrészhiány miatt fontos lenne tudni.

Első lökhárító a fő kérdés. Nekem Grand Picassom van. 

Köszönöm a választ előre is! Üdv, Tomi

C4mail Creative Commons License 2024.03.31 0 0 305

Végül megoldódott? Kiderült mi okozza (-ta) a hibát? Azért is kérdezem, mert nekem is ugyanilyen autóm van és ugyanez a problémám, a szervíz meg hónapok óta nem talált rá megoldást. Cseréltettek velem akkumulátort, garanciában kicserélték a kartergáz visszavezető szelepet, a vvt szelepet, de a hiba ugyanúgy megmaradt....

Előzmény: Borisz1984 (299)
sbojan Creative Commons License 2023.10.10 0 0 304

Én amikor ráadom a gyújtást, hallom, hogy - főleg több napos állást követően - a szivattyú üzemanyaggal tölti fel az üzemanyagrendszert, úgy akár 5-6 másodpeprcig is.

Amikor a szivattyú hangja megszűnik, akkor szoktam indítani, s olyankor pöcre indul is a motor ( 1.6 THP) .

Előzmény: Borisz1984 (299)
pumukli89 Creative Commons License 2023.10.09 0 0 303

A tankban is van szűrő? Esetleg nem lehet ott a gond? Nálam Még a Skodánál volt ilyen gond,vakarták a fejüket ott is hogy nem írja a laptop. Kérdeztem,esetleg valami mechanikai gond nem lehet,mert azt nem lehet kiolvasni. Aztán az lett.

Előzmény: Borisz1984 (301)
Rumcice Creative Commons License 2023.10.09 0 0 302

Talán első körben benzinszűrőt cseréltetnék, ha van egyáltalán rajta, és üzemanyag visszacsapó szelepet. Tömítetlenség miatt ha valami elejti a nyomást, kell pár másodperc a tápszivattyúnak, amíg ismét felépíti, és addig teker. Alattomos hiba, kódot nem hagy, és csak reggel és véletlenszerűen lehet tetten érni.

Előzmény: Borisz1984 (301)
Borisz1984 Creative Commons License 2023.10.09 0 0 301

1.2 es benzines.Szürke.

Előzmény: Rumcice (300)
Rumcice Creative Commons License 2023.10.05 0 0 300

A 180 lovas benzines soha nem szokott ilyet csinálni. A tiéd milyen színű?

Előzmény: Borisz1984 (299)
Borisz1984 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 299

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni hátha valakinek van már tapasztalata. Van egy C4 spaceturer ami 2020 as. Az utóbbi időben azt szokta eljátszani napközben mikor indulok vele egyszerűen csak tekeri-tekeri-tekeri az önindító kb 4-5 másodpercig, majd egyszer csak beindul.  Tegnapi nap folyamán ezt 2 szer is produkálta. Voltam vele szervízben, de semmi hibát nem jeleznek a hibakód kiolvasó. Valaki tud tanácsolni valamit?

 

Előre is köszönöm. 

1nemtom Creative Commons License 2023.08.08 0 0 298

Szia,

 

Én nem jutottam motor cseréig, de a vezérműszíjat le kellett cserélni, kb ugyanolyan tünetekkel mint a másik kolléga írta.

 

Úgy tudom, hogy a 2017 előtt gyártott picassokat ezért visszahívták.

A visszahìvásnál annyit csinált a szerviz, hogy a motor hiba jelzés hamarabb jelez, ìgy próbálják meg időben észrevenni a problémát. Plusz behozták, hogy 15e km után szerviz.

 

A külföldi fórumokon látszik, hogy ez a probléma az újabb puretech 1.2 es motoroknál is előjön, más autókban is pl Peugeot. És ha jól értettem, akkor a következő verzióban ezt az olajban futó vezérlést át is tervezik (= szerintük se jó így és nem látnak rá egyszerű megoldast)

 

Én nem értek az autókhoz, ezeket csak olvastam az Interneten, ha vki ezeket pontosabban látja, megírhatná.

 

 

A helyedben utánanézek, hogy stimmel e a visszahívás, és ha mindig időben vitted márkaservizbe az autód, akkor megkerdeznem a szervizt, hogy ezek fényében nem tud e kedvezményes motorcseret ajánlani.

 

Nekem még garanciás volt az autó és a szerviz teljesem korrektül járt el, úgyhogy probalnek elsőre vmi egyszerűbb megoldást, mint az ügyvéd.

 

 

Előzmény: picurfoto (282)
pumukli89 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 297

Rumcice,bocs.

Előzmény: pumukli89 (296)
pumukli89 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 296

Tegnap óta tudom,Rumnice jóvoltából. :)

 

Előzmény: Tschaby (295)
Tschaby Creative Commons License 2023.08.08 0 0 295

Pedig ott van.

A 3. üléssor alatt :))

A lemez másik oldalán ....

Előzmény: pumukli89 (294)
pumukli89 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 294

Ezt nem hangsúlyozták ki,ezért gondoltam hogy nincs is rajta. Gondoltam a harmadik üléssor alá nem fér. :)

 

Előzmény: Tschaby (291)
Tschaby Creative Commons License 2023.08.08 0 0 293

Nem tudom mikor volt a vége felé, mi 2019 augusztusban rendeltük meg, akkor már így volt.

'19 karácsonyra kaptuk meg.

Előzmény: Rumcice (292)
Rumcice Creative Commons License 2023.08.08 0 0 292

Bizony, 40e forint volt a vége felé a mankókerék szett. Egyik felszerelési csomagnak sem volt része.

Előzmény: Tschaby (291)
Tschaby Creative Commons License 2023.08.07 0 0 291

Pedig nem ingyen van, fizetni kellett érte :)

Én is akkor láttam utoljára mikor még új korában alánéztem. Azóta sem...

Szerencsére nem volt rá szükség.

Most, hogy így gondolkodom, csak le kéne venni, megnézni a nyomását satöbbi...

Előzmény: pumukli89 (289)
pumukli89 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 290

-pandémia alatt jött-  bocsi

Előzmény: pumukli89 (289)
pumukli89 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 289

Köszi! Én meg voltam arról győződve hogy nincs pótkerekem a hétszemélyesemhez. Most kimentem és alánéztem. :) Köszi! Mondjuk pandémia jött a vásárlása után,így 21000 Km van benne négyévesen. 

Előzmény: Rumcice (288)
Rumcice Creative Commons License 2023.08.07 0 0 288

Ha esetleg a pórkerék a cél, akkor az a 7 üléseseken gyárilag kívülről van felfüggesztve, a csomagtartó alatt. Nekem is 7 ülés van és kívül alul pótkerék, gyárilag.

Előzmény: bujatt (286)
Tschaby Creative Commons License 2023.08.07 0 0 287

Szia!

Biztosan lehetséges, mert valahogy csak beszerelték ...


De miért?

 

Összehajtva bent van padló alatt.
Azt akarod mondani, hogy az a plusz kb 60-70 liter lapos rakodótér hiányzik?



Előzmény: bujatt (286)
bujatt Creative Commons License 2023.08.07 0 0 286

Sziasztok!

 

2020-ban vettünk Grand C4 Spacetourert, 7 üléses kivitelben. Az a kérdésem, hogy valaki szokta-e ki-/beszerelni a harmadik sor üléseit? Lehetséges? Mennyire macera?

 

Üdv,

 

Attila

Tschaby Creative Commons License 2023.05.09 0 0 285

6 hozzászólással ezelőtt írtam az esetemet. 
Azt te nem írtad, hogy 2 év alatt mennyit ment az autód, hogy motorcserés lett,(csak feltételezem, hogy 50ezret) a miénk iskolabuszként funkcionál, 10km-re van a suli, és az út felén nem városi körülmények között megy. A motor szempontjából nem ideális használat.

 

Mivel itt a fórumon van beszámoló szertefoszló szíjról, én a kötelező szerviz alkalmával kértem a  -szerintem makulátlan - szíj ellenőrzését. (3év, 40ezer km)

A szerviz ezután felajánlotta, hogy garanciában kicseréli a szíjat. Tehát van visszahívási akció az autókra, de ha user nem tapasztal hibát vagy nem tud róla vagy nem foglalkozik vele akkor mehet a dolgára. Ha valaki rákérdez, akkor kicserélik.

Hogy minden autóban szétfoszlik, az nem valószínű, mert akkor lenne minden autóra visszahívás. Azt az arcvesztést nem vállalják fel.

Azt, hogy "néhány" motor szétmegy azt meg így kezelik. Nem szép dolog, de ...

 

Ahogy Rumcice írta a motor eléggé fődarab, ha azt cserélték, akkor a garancia arra a fődarabra újraindul. Csak azt kell ellenőrizni, hogy az 1 év törvényi, a 3 év Citroen standard, vagy az 5 év kiterjesztett. Illetve a 100.000 a motor szempontjából nem annyi, hanem a cser óta futott km.

 

Hogy mit kellett volna tenned/tudnod abban sajnos nem tudok segíteni, de azt tudom, hogy én biztosan rendszeres időnként (2-3 év) fogom zaklatni a szervizt, hogy ellenőrizze le a szíjat. (én meg gyakran ránézek.)

 

Az ügyvéd nem rossz ötlet, ha belefér a költségvetésbe, de elhúzódó drága procedúrára gondolok. A Citroen sok ügyvédet tud tartani, és neki nem sürgős.

 

Ez 'ismét eltelt 2 év, és megint úgy néz ki hogy ez a probléma' azt  jelenti, hogy megint cserélni kell a motort? Vagy foszlik a szíj, ami miatt szét kell szedni, és kitakarítani?

Mert az is egy más helyzet.

 

Az, hogy a szervizkor szólnak neked, hogy hozd sűrűbben, mert elcsesztük a tervezést, és egy hibás konstrukciót vettél, hát ez elég élet szerűtlen.

 

Sajnos tuti megoldást nem tudok javasolni. 

Előzmény: picurfoto (282)
picurfoto Creative Commons License 2023.05.09 0 0 284

Köszönöm.

Előzmény: Rumcice (283)
Rumcice Creative Commons License 2023.05.09 0 0 283

Szia!

 

Első lépésként annak néznék utána, hogy mivel motorcsere volt, és az fődarabnak számít, előfordulhat, hogy újraindult rá a garancia. Nem vagyok se ügyvéd, se szervizvezető, de ezt mindenképp meg kell kérdezni.

Előzmény: picurfoto (282)
picurfoto Creative Commons License 2023.05.09 0 0 282

Bocsánat, nem tudom végigolvasni, most keveredtem ide, de ahogy láttam, többeknél probléma az olajban futó vezérműszíj.

Ezért is keresgéltem most a neten, és kerültem ide.

Vettem egy spacetourert, 2019 februárban,  és 2 év múlva komplett motorcserét kellett végezni a kocsin. Akkor szerencsére volt rajta garancia, mert vettünk kiterjesztett garanciát.

Sajnos egyáltalán nem értek a kocsikhoz, nőként nem is néztem utána korábban, így elhittem amikor azt hazudták nekem hogy ez egyedi eset, és biztosan soha többet nem lesz ilyen.

Sajnos ismét eltelt 2 év, és megint úgy néz ki hogy ez a probléma. Pedig az összes kötelező szervízre elvittük. Most viszont már nem garanciális, mert pont átléptük a 100ezret.

Arra lennék kiváncsi, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Ahogy olvastam, ez egy konstrukciós hiba, hiszen mindenkinél belefoszlik a gumi az olajba. 

A kötelező szervízkor miért nem szóltak, hogy figyu hozd sűrűbben, vagy cseréljük most mielőtt megint gond lesz?

Én ügyvéden gondolkodom, vagy egy pertársaságon.

Van már erre precedens? Vagy mindenki zsebből fizeti a folyamatos javításokat? Vagy tudnom kellett volna magamtól is, hogy hogyan előzzem meg a problémát? Köszönöm ha kapok segítséget.

Rumcice Creative Commons License 2023.01.21 0 0 281

Miközben válaszoltam, a hozzászólásod legalsó sorát nem láttam. :)

 

Mikor kb. 10 éve a Ford megjelent az olajban futó vezérműszíjjal, azt hittem, az autógyárak feltalálták az olajálló gumit.

 

Azóta már kiderült, hogy nem. De megéri ez nekik? Miféle gyártói előírásoknak kell megfelelnie egy vezérműszíjnak, ha csak 40e km-t se bír ki?

 

Amúgy szerintem se néztek volna rá maguktól a vezérműszíjra, ha nem kéred. Ha elcsattan, garis motorcsere. Ha meg elmúlt 5 éves, akkor fizetsz, ez végtelenül szomorú.

Előzmény: Tschaby (280)
Tschaby Creative Commons License 2023.01.21 0 0 280

"Milyen évjárat?" 

:) ez el volt rejtve a sorok között :) 3 éves szervizen voltunk. Egészen pontosan 2019 december 20-án vettük át.

 

Hihetünk abban, hogy ellenőrzés után állapították meg ... de egy teljesen más típusnál volt hasonló tapasztalat, hogy a vezérműlánc ellenőrzését csak az ügyfél kérésére végezték el.

Amikor elvégezték, a gyári protokol természetesen kidobta, hogy ki kell cserélni. De ha nem kérdezel rá!? ...

 

Itt is ez volt az érzésem. Ha nem kérem az ellenőrzést lehet, hogy simán utamra engedtek volna.

Így hogy kértem az ellenőrzést - lehet meg sem néztek semmit - az autó bekerült a visszahívásban érintett listára...

Az is lehet, hogy paranoiás vagyok, de mivel autóipar közelében dolgozom nem tartom kizártnak.

Drága dolog a tömeges visszahívás.

Előzmény: Rumcice (277)
Pokka77 Creative Commons License 2023.01.20 0 0 279

C4 Grand Picasso II 2.0 Bluehdi, 110kw-os motor 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!