Keresés

Részletes keresés

mrx8 Creative Commons License 2023.01.24 0 0 10

Törölt Nick!

 

itt volt eladó lakás Kaposváron, amit találtam: https://otthonaruhaz.hu

 

Üdv,

mr :)

Égető1 Creative Commons License 2021.06.13 0 0 9

  A legfontosabb , hogy legyen megfelelő összegű pénzed !

Előzmény: Fblthp, the Lost (8)
Fblthp, the Lost Creative Commons License 2021.06.12 0 0 8

Helloka!
Láttam, hogy volt topic, szóval gondoltam nem nyitok újat! ^^

Annyi kérdésem lenne, hogy valami maszívan jó Youtube-csatornát, vagy akármilyen könnyebben fogyasztható dolgot, akár cikkeket, vagy másik fórum témát, vagy hasonló guide-okat/resource-okat tudtok nekem ajánlani, konkrétan arról, hogy mire kell MINDIG odafigyelni, mielőtt házat vesz az ember?

Az angolom viszonylag okés, de az ilyen nagyon hadarósat még nem értem, szóval, jah, inkább magyar csatorna  vagy cikk vagy akármi érdekelne! Köszi, puszi!

murray Creative Commons License 2019.09.22 0 0 7

meg a második és a harmadik is. 

én is egy ócska házat vettem jobb helyen. kemény volt a felújitás.

ha kijjebb vettem volna minden reggel fél órával előbb kéne indulni a dugó miatt. 

Előzmény: Mariusi (6)
Mariusi Creative Commons License 2019.09.18 0 0 6

Bizony mindig a hely az első szempont !!

Előzmény: Törölt nick (4)
M4NTR4 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 5

:) köszönöm mindenkinek, aki írt! 

 

Amúgy a családi házunk épülése után 10 évre az alap egyik sarka eltört alá lett betonozva és össze lett vasalva a ház! Máig tökéletesen működik a történet :) Amit most néztem ki annak szinte tényleg csak a négy fala fog megmaradni. 

  • Új tető
  • A falak tégláig leverve lesznek 
  • új nyílászáró
  • az előző tulaj viszont a helységeket már lebetonozta (parketta volt alatta homok) 
  • homlokzati hőszigetelés
  • Elektromos kábeleket újra akarom húzattatni
  • STB STB :D 

Persze ezt nem egyszerre fogom kivitelezni mivel a pénz nem veti fel a családot :)  

 

Illetve ezek tervek több ingatlan is célkeresztben van! Próbálom kiválasztani, amivel a legkevesebb problémám lesz. Az egyiknél pl a falak vizesednek magyarán az alap vízszigetelése ment tönkre. Itt számolgattam mekkora plusz költséggel jár egy céget megbízni az utólagos szigetelésről, illetve utána olvastam mik a tapasztalatok. Ezt a topikot azért is hoztam létre, hogy plusz információt szerezzek mire érdemes odafigyelni ami plusz költség lehet. mint pl a családi házunk alap eltörése, ami 20 éve volt 500 ezer ft orvosolni vagy esetleg utólagos vízszigetelés stb :) 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=yLJYpBkg7OE

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.27 0 1 4

Elsősorban a helyre. Mert azt nem lehet megváltoztatni, hiába olcsó egy ingatlan, ha rossz helyen van.

 

Szomszédokra. Erről is sokn megfeledkeznek.

 

 

Az épületetet meg mérnök szakértővel meg kell nézetni, 50 éve is épitettek jó épületeket. De 100 éve is.

Előzmény: M4NTR4 (-)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.08.26 0 1 3

 A betűk azért nehezen láthatók /!!

Előzmény: M4NTR4 (-)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.08.26 0 1 2

Nana. 

Nekem 84 éves  sőt 120éves házban  is  van lakásom és még elég jól bírják magukat.

Előzmény: u.kovacs (1)
u.kovacs Creative Commons License 2019.08.26 0 1 1

ha egy 50 éves házat veszel, akkor azt úgy vissza kell bontani, hogy csak a négy fal marad

ha meg még az alap is el van törve, akkor tulajdonképpen egy telket vettél

Előzmény: M4NTR4 (-)
gyaurné Creative Commons License 2019.08.26 0 0 0

S0k sikert!

M4NTR4 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 topiknyitó

Sziasztok! 

 

Családi ház vásárlás elött állunk! Elkezdtem átlagban 50 éve épült ingatlanokat nézni. Az építőiparban szerzett tapasztalatomnak köszönhetően a felújítást én magam fogom az esetek többségében kivitelezni. Ezt a topikot az ilyen esetek megvitatására hozom létre. Gondolok itt olyan tapasztaltokra, mint pl.: megvásároltuk és az alap el volt törve ezért sok-sok plusz költség jelent meg a költségvetésben. Viszont, ha kicsit előbb informálódunk ezt laikus szemmel is ki lehetett volna szúrni.

Köszönöm, ha egy-két tapasztalatot leírtok mire érdemes egy ingatlan vásárlásakor odafigyelni építőipari szempontból! :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!