"úgy hirdeti a bevándorlást elutasító szuverenista politikát, hogy eközben csak szárazföldi határai vannak,"
Meg kell mondanod neki, hogy erről nem Magyarország tehet és ha segitenek az olaszok a békediktátumok reviziójában, lesz tengeri határa is Magyarországnak.
Orbán Olaszország ellensége, úgy érvel és úgy is cselekszik, az érdekeinkkel szemben. Arról álmodott, hogy elpusztítja Európát, és miután vereséget szenvedett, most idejön leckéket adni. Menjen inkább haza kárt okozni. Itt már megpróbálta a barátain keresztül, de megállítottuk őket.
Ezt megelőzően Di Maio és - szintén a római fórumon adott pódiumbeszélgetésben - Giuseppe Conte kormányfő is amiatt bírálta Orbánt, hogy úgy hirdeti a bevándorlást elutasító szuverenista politikát, hogy eközben csak szárazföldi határai vannak, vagyis arra céloznak, hogy Magyarországnak nem kell szembesülnie a hajón érkező menekültek problémájával (miközben a migránsok kvóta szerinti újraelosztásának elvével ellenkezik).
kerülje a "szükségtelen beavatkozást", "senkinek nem engedem, hogy elítélje, vagy támadja Olaszországot, legkevésbé annak, aki a mi határainkkal játssza a szuverenistát. "Orbán nem ismeri az olasz népet, tehát csak a sajátjáról beszéljen, ha akar"
Orbán lehet a következő, aki bukik, így ér véget a fülkenarancsos fideszdicsőség:
Tytti Tuppurainen, a finnek európai uniós ügyekért felelős minisztere a The Financial Times című lapnak úgy fogalmazott: rendkívüli fontosságúnak tartják a közös értékek betartását, hiszen a világban többé-kevésbé totalitárius rendszerek épültek ki. Magyarországgal szemben már megindultak a jogállamisági eljárások az Európai Unióban. Tytti Tuppurainen szerint minden oka megvan bizakodni, hogy elfogadják a javaslatot, már csak azért is, mert sok tagállam támogatja. Azon viszont még mindig megy a vita, hogy milyen szinten kössék a kifizetéseket a jogállamiság betartásához. A külügyminiszter azt is különösnek nevezte, hogy a javaslatot a magyarok kritikaként értelmezik, hiszen az csak egy eszköz, amivel a közös uniós költségvetés felett őrködnek. Finnország a múlt héten jelentette be azt is, hogy az Európai Unió soros elnökeként továbblép a Magyarország ellen folyó hetes cikkely szerinti eljárásban. Anna-Maja Henriksson finn igazságügyi miniszter az Európai Parlamentben elmondta: hogy az Általános Ügyek Tanácsában szeptember 16-án hivatalos meghallgatást tartanak a témában. Ezután Anti Rinne finn kormányfő látogat Magyarorságra, hogy személyesen tájékoztassa Orbán Viktort, hogy eddig és ne tovább , az EU-t nem lehet büntetlenűl támadni, és a jogállam be nem tartása miatt a pénzeket elvehetik az országtól.
Olaszországban a nép választja a parlamenti képviselőket. Kormányt az alakít, akinek nagyobb a parlamenti támogatottsága. Szarvini megtanulhata a dakota közmondást. Aki másnak vermet ás az maga esek bele.