Pénteken meghalt a nagymamám. Nem a filozófus, nem a közéleti személyiség. Persze sok minden volt ő sok ember számára, de nekem ő a nagymamám és az én emlékeimben így él ő.
Közleményében Tarlós István részvétet nyilvánított a családnak és emlékeztetett arra, hogy Heller Ágnes 2008-ban megkapta a Budapest díszpolgára címet.
Heller Ágnes írni kezdte a műveit, amelyek tele voltak tárgyi tévedésekkel, elírásokkal, történeti anakronizmusokkal, nem tudatosított elfogultságokkal – ezt kicsinyes, alacsony szellemek nagy gaudiummal rótták föl neki –, de szövegei hatalmas, vegyes minőségű tömegében minduntalan fölbukkan valami összetéveszthetetlenül eredeti ötlet, villámfényű meglátás, merész paradoxon. Amikor a legutóbbi években már csaknem lemondtam róla („hanyatlik”, gondoltam közhelyesen), belelapoztam a gólyáknak írott népszerű filozófiatörténetébe a könyvesboltban, s azon kaptam magam, hogy órák óta olvasom. (TGM, hvg)
Budapest saját halottjának tekinti a pénteken elhunyt Heller Ágnes filozófust - közölte a főpolgármester. Tarlós István részvétet nyilvánított a családnak és emlékeztetett arra, hogy „a hazai és nemzetközi tudományos életben filozófusként betöltött kiemelkedő szerepe elismeréseként” Heller Ágnes 2008-ban megkapta a Budapest díszpolgára címet.