Keresés

Részletes keresés

MagyarÉrzelmezőKéziszótár Creative Commons License 7 órája 0 1 4934

Mi a lófaszt csináljak 10 liter müzlivel???

Csak pakoltam, pakoltam az edénybe a cuccokat, és egy 10 literes fazék tele lett... Ki fogja ezt megenni?

Karira elajizom a megbízóimnak... Muszáj, mert egy csomó mag van benne, ami megavasodik... 

NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 8 órája 0 1 4933
NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 8 órája 0 1 4932

OK! Holnap akkor az a feladatom, h összehegesztem a mondatokat a javításokkal... Már nincs kedvem... És köszi! :)

Előzmény: Zsúrbanshee (4930)

Zsúrbanshee Creative Commons License 8 órája 0 1 4931

Jók, bár az első kicsit hunglish, simply enough annyi, hogy I'd like to know: why didn't you... stb.

Előzmény: NemzetiAutentiqsGitt1let (4929)
Zsúrbanshee Creative Commons License 8 órája 0 1 4930

Micsoda whore! :)

Volt egy jópofa sorozat, a Drága New-see!-s, abban volt így összekeverve a két nyelv, ahogy írsz. :)

Mivel she ezért buys. De ezt én is simán elrontottam évekig még, akkora hülye szabály. Then she has sex with an other guy. (vagy with a stranger.)

Előzmény: NemzetiAutentiqsGitt1let (4928)
NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 19 órája 0 1 4929

The two sentences:

Something else I would like to know is this: why did't you continue your studies?

I would rather not answer that, if you don't mind. 

NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 19 órája 0 1 4928

She buy another. A red.  Then she loveing in másik faszi. 

Előzmény: Zsúrbanshee (4924)
Zsúrbanshee Creative Commons License 1 napja 0 1 4927

Vagy inkább Sally doesn't have any other skirts? -- Most hogy így ránéztem, furán néz ki az előző.

Előzmény: Zsúrbanshee (4924)
Zsúrbanshee Creative Commons License 1 napja 0 1 4926

Úgy-úgy! Nagyot ment akkoriban a kötés, kötött mindenki, még a tanárnők is a suliban. Nekem egyszerre kötött pulcsikat a nagymamám, a keresztmamám és a nevelőanyám is, utóbbi a legszebbeket, ő amúgy is igazi művészlélek volt, minta nélkül kötött. Egy baj volt csak: a hideg futkos rajtam, ha vizes kötött holmit kell kiterítenem és megcsikordul a körmömön, olyan, mintha feszegetnék hátra a körmeimet, és libabőrzöm is tőle -- rossz értelemben véve. :) Most már persze a férjem szó nélkül kiteríti nekem, de anyu mindig morgolódott, hogy ne hisztériázzak.

Előzmény: NemzetiAutentiqsGitt1let (4922)
Zsúrbanshee Creative Commons License 1 napja 0 1 4925

Ezzel megleptél. Komolyan. De egyetértek.

Előzmény: Neingang (4917)
Zsúrbanshee Creative Commons License 1 napja 0 1 4924

And Sally hasn't any other skirts? Poor thing! :)

Előzmény: NemzetiAutentiqsGitt1let (4919)
NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 2 napja 0 1 4923

A zemberek egyik nap Munkásőr Parkot avatnak, másik nap meg misét celebrálnak a hazament ruszkik emlékére... Ezt a sok munkásőrt, aki így meg tudott térni egyik pillanatról a másikra... Aszitték tán szerencsétlenek, hogy itt a földön nyerik el az üdvösséget... 

NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 2 napja 0 1 4922

Azért az megvan, hogy nem azért voltak pulcsiban, mert nem volt jó fölsőjük, hanem mert ez volt a DIVAT!!! :DDDD

Előzmény: NemzetiAutentiqsGitt1let (4921)
NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 2 napja 0 1 4921
NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 2 napja 0 1 4920
NemzetiAutentiqsGitt1let Creative Commons License 2 napja 0 2 4919

Now not nálam english cucc, ezért elégedjetek meg two book-ból kimásolt mondattal. Holnap már otthon leszek, és ígérem, készítek mondatokat!

Sally and Andrew are going to a party tonight. 'Wear your blue skirt', says Andrew. But Sally can't wear it  - it's dirty, so she has to go shopping a new one...

Nade eztetet akartam bemásolni... Nagyon izgatott ez az angol izé, de most tényleg nincsenek nálam a kisokosaim... Az meg kell, hogy tudjak mondatokat... 

Akkor mostmár írhatok... 

(Agyfasz, hogy a saját topikomból teljesen önkéntesen ki vagyok zárva!)

Neingang Creative Commons License 2 napja -2 1 4918

Igéket lehetőleg vonzatukkal együtt tanuld, kevesebb problémád lesz velük hosszabb távon. Apropó, preposition-ok, a kerékre pisilő eb jobban hangzottt volna folyamatos jelenben, mivel adott pillanatban elcsattintott életkép, de fujjnyelvtan persze. Viszont a képkeresőben rengeteg képet találsz a preposition of place / direction keresőszavakra, kutyás is van köztük szép számmal.

Képtelenül gyorstalpaló, példamondatokkal: https://www.learngrammar.net/english-grammar/prepositions-of-places-n-direction-usage

Előzmény: Megeszi (4899)
Neingang Creative Commons License 2 napja -2 2 4917

Ahhoz a már nem egészen tízmillió álompolgár alapbeállítását kellene resetelni, t.i. ahol a panasz csak a beszélgetés fonala és ahol a tüntikézők megunják és hazamennek, ahol még nem fáj semmi eléggé, mert az elmúltnyócévvel és a következő ciklusban majd egy kicsit jobb lesz bullshittel el lehet emberöltőket lébecolni, miközben a mélyszegénységben élők sok milliós tábora egyre duzzad, valamint a közegészségügyet és az oktatást olyanná silányították, amilyen, de amíg államosítás, vagyonelkobzás, padlássöprés és hajnalban a ház előtt megálló fekete autó nincs, addig az emberek azt mondják, lehetne ez sokkal rosszabb és fásultan legyintenek, mert nem a puszta létük, hanem az életük minősége 'csak' a tét, hiszen vér nem folyik, munkájuk még van, még éppen elevickélnek, de ott már nincs mit várni, mert ott az akarat, a mozgatórugó van megbénítva.

Olvass Adyt, nem sok minden változott azóta, mert a változást a gyökereknél kellene kezdeni, de akiben megvan a hajlandóság, az látja ennek a feladatnak a volumenét és kimenetelének kétes voltát, ergo felméri az erőfeszítések hiábavalóságát és a lábával szavaz. Tudod, ahol a dögöljön meg a másik tehene az alaphozzáállás és a negativitás a default, ahol a múlton való kesergés megy a jövőbe tekintés és a cél felé haladás helyett, ahol rendszerszinten birka a tömeg, mert erre kondícionálták már a bölcsőtől kezdve, ott csak egy helyes döntés létezik odafent is, és ezt nagyon jól tudják: nyírni, amíg él, mindent elvenni, amit csak lehet, mert amíg a két lövészárok mélyéről folyik csupán a sehova nem vezető, cél nélküli szájkarate, addig nincs gond.

Előzmény: Megeszi (4900)
Megeszi Creative Commons License 3 napja 0 1 4916

De aztán, mikor meghalt a párom, neki ajiztam a párom íjászcuccait, meg egy csomó játékpénzt, fegyvereket, mer' én nem voltam íjász, nekem nem kellett. Kb 100-150 K értékben kapott a ribanc cuccokat. Mert gondoltam, milyen jó lenne még gyilkolászni azért, mert chatel a párommal... :(

Még most is ott van a játékban egy csomó forintra váltható lóvé... De őrzöm a karikat. Néha fellépek, és agyonverek mindenkit... 13-15 éves kölyköket... >>> aberráció...  :)

Előzmény: Megeszi (4915)
Megeszi Creative Commons License 3 napja 0 2 4915

Pontosan, ahogy mondod! Még hangot is adtam rá, és lehetett hallani a halálhörögésést! Még most is felmegy bennem a pumpa! :) Őrület! 

Ezt az arbitrázsos izét meg nem értem. Kísérletet se tegyél rá, hogy megértesd, nem fog menni!

Előzmény: Foghegy Charlie (4914)
Foghegy Charlie Creative Commons License 3 napja -1 0 4914

És ez úgy látszott a monitoron, hogy odamész a karakterhez, és agyonvered a ribancot?

:))

Előzmény: Megeszi (4912)
Foghegy Charlie Creative Commons License 3 napja -1 0 4913

Akkor lefordítom neked:

A kamatarbitrázs határozza meg a jövőbeli árfolyamokat, azaz pénzed ugyanannyit kell érjen bármelyik valutában helyezed el betétben, tehát ha ma forintban teszed betétbe, és 1 év múlva váltod át euróra, akkor ugyanannyit kell érjen, mintha most váltod át euróra, és euróban kamatoztatod 1 évig. Ha nem így lenne, akkor arbitrázsra lenne lehetőség, és a piac kiegyenlítené.

Na, ezért butaság 450-es euróról beszélni.

Előzmény: Megeszi (4910)
Megeszi Creative Commons License 3 napja 0 1 4912

És jól felpumpáltam lóvéval, és ráragadt egy ribanc a chat-ben... De én odamentem a karimmal, amit a kis drágaszágom cuccolt, és húzott fel, és agyonvertem a kurvát! A gyökér ribanca! Aztán persze pislogott, mert nem tutta, miért kapta!

Előzmény: Megeszi (4910)
Megeszi Creative Commons License 3 napja 0 1 4911

Te ezt hogy tudod olvasni?

Előzmény: Flag!! (4908)
Megeszi Creative Commons License 3 napja 0 1 4910

De jó, hogy mondod! A kamatarbitrázsról jut eszembe, hogy a kiskedvesem nagyon sokat játszott MMORPG-t, és én voltam az asszisztense. Én vásároltam neki a kellékeket, és piacoltam neki... Na és... Kb hetente, kéthetente megdupláztam a lóvéját, mer' mindég jókor adtam el, és vettem, valamint készleteket is fel tudtam halmozni, amiket, mikor jó áruk volt, szépen el tudtam passzolni... Lehet élesben kéne vmi ilyesmit csinálnom... 

Előzmény: Foghegy Charlie (4906)
Flag!! Creative Commons License 3 napja -1 0 4909

Ez 6 napja jelent meg:

A katasztrófa közeli helyzetet leginkább azzal lehetne jellemezni, amit Yves d'Amecourt, Nouvelle-Aquitaine régió közgyűlésének képviselője (korábban a „Republikánusok", jelenleg a „Le Mouvement de la Ruralité", a vidéki agrárértékeket képviselő mozgalom szóvivője) posztolt Twitter-fiókján, november 12-én.

A népszerű agrárpolitikus azt írta,ezek megbolondultak!... 6 hónapja képtelenek felszerelni a kórházainkat, megduplázni az intenzív osztályok kapacitását: ágyakat, felszerelést (beszerezni), (személyzetet) felvenni és kiképezni. Hova tűnt, mivé lett Franciaország?

Előzmény: Zsúrbanshee (4904)
Flag!! Creative Commons License 3 napja -1 0 4908

Majd továbbképzésre küldetem a firkászt! :) Amúgy ha ez nálunk lenne, akko menne ám a " rbn gc krv nyjt!" :D
Holnap Cecília névnap ---<--@

Előzmény: Megeszi (4907)
Megeszi Creative Commons License 3 napja 0 2 4907

Franciaországban az egészségügy változatlanul nehéz helyzetben van. Kétségtelen (tény, hogy), már nem 60-, vagy éppen 80 ezer az új betegek száma naponta, de<<< nem kell!! több városban már nincs intenzív kezelésre alkalmas ágy,<<< pont! sok helyen megteltek a kórházak. És<<< nem kell!! az orvosok, ápolók egyre kevésbé bírják a megpróbáltatásokat. Egy marseille-i főorvos szerint a francia egészségügyi rendszer az összeomlás pillanatában<<< szélén áll.

A héten egy negatív rekordot is sikerült megdönteni (a héten egy negatív rekord is megdőlt), <<< pont! erről Jérôme Salomon francia egészségügyi főigazgató adott tájékoztatást (adott tájékoztatást helyett: beszélt) november 17-i sajtótájékoztatóján. 

EZ ALAPJÁN FRANCIAORSZÁGBAN,<<< nem kell vessző EURÓPÁBAN ELSŐKÉNT, A COVID-FERTŐZÖTTEK SZÁMA ÁTLÉPTE A 2 MILLIÓS HATÁRT, <<< pont! ÖSSZESEN 2 MILLIÓ 36 755 MEGBETEGEDÉSÉT RÖGZÍTETTEK A JÁRVÁNY KEZDETE ÓTA. 

A főigazgató szerint a kórházakra továbbra is óriási nyomás és teher nehezedik. (Vagy nyomás, vagy teher)

Egyedüli orvosként az éjszakai ügyeletet Dr. Céline Le Beuan látja el. (Az éjszakai ügyeletet Dr Céline Le Beuan egyedül látja el) Eredetileg két orvossal tervezték a szolgálatot, de a<<< nem kell létszámhiány miatt csak egy jutott… Le Beuan most éppen<<<ez sem kell 20 súlyos beteget felügyel, akik közül 15-öt (szebb lenne: tizenötöt) a kórházban kellene tartani, de még 10 helyet találni kell. Mindig találok, még akkor is, ha néha egy kicsit erőszakosnak kell lennem. A normál ellátásban, ha egy osztály megtelt, akkor az valóban megtelt, a mi esetünkben, ha a Covid-osztály megtelik, akkor is megoldást kell találnunk - mondja az orvos.

Előzmény: Flag!! (4901)
Foghegy Charlie Creative Commons License 3 napja -1 0 4906

Ne az istenségeiden tűnődj, hanem mondok neked vmit az euró árfolyamról és alkulásáról, alapvetően

kmtrbtrzs htrzz mg jvbl rflymkt, zz pnzd gynnnyt kll rjn bmlyk vltbn hlyzd l bttbn, tht h m frntbn tszd bttb s 1 v mlv vltd t rr, kkr gynnnyt kll rjn mnth mst vltd t rr, s rbn kmtzttd 1 vg. h nm gy lnn, kkr rbtrzsr lnn lhtsg, s pc kgynltn

A fenti nem halandzsa, hanem csak hnyznk mgnhngzk - ahogyan szereted!

De ha kell, beteszem a bötűket!

:))

Előzmény: Megeszi (4900)
Zsúrbanshee Creative Commons License 3 napja 0 1 4905

Lehet a második that helyett if vagy whether. És or crying on it, nem kell az I'm-ot megismételni, mert nem változik a mondat alanya. :)

Vagy egyszerűbben az it helyére tedd az ezt a kutyát: I don’t (even) know if I should laugh or cry on this dog. :)

(Azért vedd figyelembe, hogy én kicsit tankönyvszagú angolt beszélek, lehet Neingang anyanyelvi közegből frappánsabban oldaná meg.)

Előzmény: Megeszi (4899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!