Keresés

Részletes keresés

nkrisz308 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 729

És hogy tetszik az Eper illata? Az általad említett többi filmet még sajnos nem láttam, de nem is akarok folyamatosan sorozatokat nézni, mert rengeteg időt vesz el.

 

A Gödörröl hallottatok már. Állítólag az is jó.

Előzmény: Zsóka49 (728)
Zsóka49 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 728

Én is folyamatosan nézem őket egyszerre többet is. Ada Masali-t /Egy sziget meséje/, aztán a Seref Meselesi (Egy becsületbeli ügy) plusz a Life csatornán a Eper illata, este 7 órátor a Kegyetlen várost az Izaurán. Elég sok időm rabolja el ez a szenvedélyem.

 

Előzmény: Anolia (722)
nkrisz308 Creative Commons License 2021.12.14 0 1 727

Szerintem a Sorozatbaráton megtalálod....

Előzmény: évikeee :) (726)
évikeee :) Creative Commons License 2021.12.13 0 0 726

Sziasztok. Én azt szeretném kérdezni hogy az Ada Masali C. sorozatot hol tudnám megnézni felirattal??? A válaszokat előre is köszönöm ☺️

nkrisz308 Creative Commons License 2021.12.13 0 0 725

Sziasztok!

 

Őszintén szólva már  én is régen jelentkeztem, mivel csak azt tudtam volna írni, hogy az Osman, és a Virágzó szerelem (Kiraz mevsimi) sorozatokat nézem/néztem. A Virágzó szerelemről (Kiraz Mevsimi) sorozatről annyit, hogy kissé csalódtam benne, mert véleményem szerint nagyon elhúzták, és sok butasággal próbálták a történetet tovább folytatni, azért hogy jó hosszú legyen. Szerintem 30  max. 35rész pont elég lett volna ebből. De imádtam benne Serkan Cayoglut! 

 

Az Édes bosszút (Tatli Intikam) feliratozva láttam és meg kell mondanom, imádtam ezt a sorozatot. Kicsit néztem szinkronizálva is de lemaradtam vele, így majd az SB-n megnézem.

A Szerelem van a levegőben (Sen Kal Capimi) sorozatról szintén lemaradtam. Elég sok rész lefutott már amióta néztem és abba kellett hagynom, így majd azt is pótolnom kell.

Ahogy már korábban jeleztem a Nagykövet lányát addig néztem amíg Neslihan Atagül és Uraz Kaygilaroglu játszott benne. Azóta nekem már nem a nagykövet lányát jelenti a sorozat.

A többi csatornán futó sorozatokat nem nézem.

 

Az Osman sorozat még mindig nagy kedvencem és a zenéjét hetente legalább egyszer biztos meghallgatom.

Iderakom nektek a jelenlegi két kedvenc számomat, hallgassátok sok-sok szeretettel: Érdemes meghallgatni!

 

Eposzokat fogunk írni:

https://www.youtube.com/watch?v=V4QoHuWTXYM

 

Ertugrul fia Osman:

https://www.youtube.com/watch?v=ZjycFZUQuuU

 

Képzeljétek van egy új sorozat amit most forgatnak, de már egy jó pár részt levetítettek és az SB- az első 5 rész fent van fordításban: A címe Barbarossa (Barbalosar)

Hajreddin Barbarossa az 1500-as években tevékenykedett, és néhány évtized alatt az egyik legfélelmetesebb földközi-tengeri kalóz vált belőle. Aztán felemelték, és az Oszmán Birodalom főadmirálisaként aratott további sikereket. Korábban a török hadsereg leggyengébb pontjának a flotta számított, Hajreddin Barbarossa vezetésével azonban a vízen is a keresztény hatalmak fölé tudtak nőni. „Az iszlám legjava” jelentésű Hajreddin nevet éppen a már említett Nagy Szulejmán adományozta neki.

Az oszmánok tengeri ereje Barbarossa halála után hirtelen meggyengült, amit az 1571-es lepantói vereségük jelzett a legjobban. Az admirális tehát valóban olyan történelmi személy volt, aki külön korszakot képviselt az Oszmán Birodalom gazdag históriájában, és ezáltal az élete méltó a megfilmesítésre.

 

Egyik főszereplője az az Engin Altan Düziyatan aki az Ertugrult játszotta nagy sikerrel.

Szóval nekem az Osman után ez fog következni.

 

Tegnap este kíváncsiságból megnéztem, hogy mi lesz a következő sorozat a Life Tv-n és  meglepődve tapasztaltam, hogy ma este a Life tv-n elindul az Eper illata vagyis a Szerelem sokadik látásra Cilek Kokusu sorozat Demet Özdemirrel és Yusuf Cim, valamint Ekin Mert Daymazzal.

Imádtam ezt a sorozatot, és nagyon tetszett, hogy nem húzták a végtelenségig felesleges történetekkel.

Szerintem nézzétek meg!

 

A másik amit még el akarom mondani, hogy a Végtelen Szerelem sorozat, most fut Franciaországban is nagy sikerrel. Az olvastam hogy 20 országban vetítették le. Franciaországban is díjat nyert Neslihan Atagül ezzel a sorozattal. Tudom, hogy hosszú, és sok benne a bosszú és a szenvedés, de nekem ez a sorozat a kedvencem, így aki nem látta még ajánlom nézze meg. Ez abból a szempontból jó, hogy mellette lehet hímezni, vagy festeni stb.

 

Az Álmodozókat én is tervezem még egyszer megnézni, de sajnos nap közben van, így majd netről fogom megnézni.

 

További szép napot kívánok Nektek!

És persze, ha addig nem jelentkeznék a sorozatok nézése mellett kívánok sok szeretettel Békés Boldog Karácsonyt  és Boldog Új Évet Mindenkinek!

Vigyázzatok Magatokra!

 

 

Ilhilla Creative Commons License 2021.11.25 -5 0 724

Én néztem a Meryem sorozatot az RTL-en, szerencsére leadták végig és nem volt annyira hosszú, mint általában a sorozatok szoktak lenni.

Most háttérben megy a Perzselő szenvedélyek, ami kevésbé tetszik, de az egyik szál (mi lesz a megégett lány sorsa) nagyon érdekel. Sajnos van pár szereplő, aki nem szimpatikus.

Előzmény: Elhaym1 (723)
Elhaym1 Creative Commons License 2021.11.25 0 0 723

Az Elárulvát és a Nagykövet lányát követem nyomon, csak sok a gond, betegség, emiatt nagyon kevés az időm. :( 

Előzmény: Anolia (722)
Anolia Creative Commons License 2021.11.25 0 0 722

Kedves Fórumozók!

 

Úgy látom nincs hozzászólás, senki nem nézett az elmúlt időszakban török sorozatot. Én a továbbiakban is több filmet nézek egyszerre, vannak még olyan filmek amelyeknek csak az utolsó néhány része van hátra, de időközben 

 

függő lettem!!!

 

Mégpedig Álmodozó függő. 

Lemaradva az első részekről vettem észre, hogy ismétlik a sorozatot, ujra elkezdtem nézni. Először csak a leadott részeket, majd a lassú tempó miatt a YouTube-on rákeresve.

 

Először az első harmadát, aztán a végét, most meg a közepét  nézem. Hajtott a kíváncsiság, hogyan is volt pontosan?

 

Bevallom, teljesen másképpen hatott rám a film, sok apró részletre  nem is emlékeztem. Sőt arra sem, hogy Demet Özdemi /Sanem/ már a film elején is ennyire jól játszott. 

Nagyon jó párost alkotnak Can Yamannal.

Már a sok kezdetben idegesítő mellékszereplőt is megszoktam, jó is hogy valami mindig megtöri a szerelmi vonalat.

Egyébként nagyon jókat derülök rajta, különösen Sanem figuráján. Azt hiszem a film kapcsán őt nem ismerték el oly módon ahogy megérdemelte volna, vagy mint Can Yamant, de nélküle a film nem sokat érne.

 

A filmben folyamatosan fenn tudják tartani a néző figyelmét, nekem csak a befejezés lett egy kicsit összesűrítve, elkapkodva  az utolsó részben, több időt szántam voltam Can emlékei visszatérésének és mivel Sanem is a 2 év alatt nagy változáson ment keresztül, a drónnal érkező gyűrűs jelenet sem tetszett. /a kiabálása miatt/

 

Én nem sok filmet szoktam 2x megnézni, de szerintem akinek nem nyerte el a tetszését először, nézze meg ujra.

Ez az egyik legjobban tetsző török sorozat.

 

És egy kis ajánló:

 

https://www.youtube.com/watch?v=CkBf3uYe8CY

 

 

 

 

 

 

nkrisz308 Creative Commons License 2021.10.12 0 0 721

Kedves Fórumosok!

Drága Szasza!

 

Örömmel olvastam a bejegyzésed!

Vettem a jelzéseket, és várom a tavaszt.(Illetve nagyon és persze kíváncsian várom a találkozást!) Igen, én is sokat hallgatok török zenét. Általában az Ertugrul és az Osman sorozat zenéjét hallgatom, de persze  a többit is amiket letöltöttem. Munka közben különösen szeretem ezeket a zenéket. Tudom, nem mindenkinek jön be a török zene. Pl. a férjem sem szereti. Nagy nehezen vettem rá, hogy az egyik kedvenc számomat meghallgassa, amelyik a következő:

Ertugrul fia Osman- Ertugrul oglu Osman

https://www.youtube.com/watch?v=ZjycFZUQuuU

 

 

ezt  a zenét akkor adják amikor egy szereplő meghal:

 

https://www.youtube.com/watch?v=VYJW7QOBByI

 

Annak ellenére, hogy a Kiraz Mevsimit-Cseresznyeszezont - Virágzó szerelem sorozatot mennyire szerettem és mennyire vártam a folytatását, annak ellenére most nem igazán nézem. Érdekes....

Én is visszafogtam magam a sorozat nézéssel.

 

Említettetek lentebb néhány sorozatot. Volt amelyik a HBO Go-n is adnak. Azokat én is láttam. Sajnos nagyon sok jó sorozat van, viszont idő kevés van rá! Gondolom Ti is így vagytok vele.

Ha netán mégis kedvet kapnátok az Ertugrulhoz is jelezzétek, mert megvan nekem, hogy hol érhető el (nem kell hozzá sorozatbarát hozzáférés). Nagyon sokan dicsérik.

 

 

 Szép napot Mindenkinek!

Előzmény: Szasza0503 (720)
Szasza0503 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 720

Sziasztok Kedves Fórumtársak! 

 

 

Visszaolvastam! Bevallom, hogy egy idő után szinte elvesztettem a fonalat, annyi sok jó filmet ajánlottatok! Persze annak függvényében, hogy kinek milyen az érdeklődési köre-,  mit nézett-, mit látott?!

Bizisten, volt miből csemegézni! Sok filmbe  bele is néztem kíváncsiságból,  természetesen a teljesség igénye nélkül. Az ajánlatokból először az alábbiakba néztem bele,  természetesen, mint "Bursiniszta!" :)


- Az első  film egy ifjúsági dráma volt:  "Günesi Beklerken"  - Várni a napra. (2013) (54 bölüm)

 

Rövid tartalom:  (akit esetleg érdekel?!)

Zeynep (Hande Doğandemir) középiskolás és gyönyörű lány. Egy kisvárosban él az édesanyjával szerény körülmények között. Apját nem ismerte, de sokat gondol rá. Úgy tudja, hogy apja tengerész volt, aki a tengerben lelte halálát. Zeynep és anyja Demet ezért úgy döntöttek, hogy Isztambulban kezdenek új életet. Jale (Deniz Türker) egy főiskola igazgatója,   az anya, azaz Demet gyermekkori barátja segít a beilleszkedésben. Majd Zeynep bekerül ösztöndíjjal az egyetemre. Sok nehézsége adódik. Alkalmazkodni kell a kiváltságos és gazdag osztálytársaihoz. Valamint  az iskola királyához Kerem (Kerem Bursin)  a jóképű, arrogáns és  az iskola tulajdonosának fiához is. Aki sokat zaklatja Zeynep-t, de a lány kitartó, nem adja fel. Melis (Yağmur Tanrisevsin), aki szerelmes Kerembe, és emiatt mindent megtesz, Zeynep ellen. 

De Barış (İsmail Ege Sasmaz) Kerem közeli barátjával, (akik olyanok, mint a testvérek ), Zeynep mellett van. A sok áskálódás után kiderül, hogy Cihan (Emre Kinay) az iskola sport tanára, Zeynep igazi apja és Melis pedig Zeynep testvére. Végén,  minden jól végződik.Kellemes, vidám, főleg fiatalos töltetű film.

Kizárólag, csak "bürsiniszták" számára való!  :)) Szerintem. 


- A másik film: Suttogj, ha elfelejtem (Unutursam Fisilda) 

Rövid tartalom: (akit érdekel?!)  Hatice ( Hümeyra -  Farah Zeynep Abdullah ) és Hanife (Isil Yucesoy - Gözde Cagaci) két testvér. Hatice szenvedélyesen énekel, és hajlamos követni álmait. Nővére, Hanife konzervatív és befelé forduló. Egy nap a városba érkezett új zenész  és a két nővér élete gyökeresen megváltozik. Tank (Mehmet Günsür)  felfedezi Hatice zenei tehetségét. Az álmuk az, hogy Törökország sztárjai legyenek, Isztambulba sodorja az élet őket.

Majd hosszú idő után hazatérve Hatice megtalálja idősebb nővérét, Hanife -t, aki várja, hogy visszatérjen, és beszámolót kér a múlt történéseiről. ( Erhan- Köksal Engür - Kerem Bursin

Egyébként ez a film van akinek csodálatos, vagy  éppen jó, vagy csak egyszer nézhető mozifilm! 

Van akit már az is lenyűgöz, hogy szereti nézni az Égei-tengeri kisvárosokat. Ödemes-t is, ahol filmet forgatták. És bizisten " átjön " rajta az Égei tenger illata! :)

Egy biztos! Hogy a film egy másik világba viszi a nézőt.  És ahogy telnek az évek Hatice mindent elveszít, menedéket talál idősebb nővére Hanife mellett, akit évek óta nem látott. És így kezdődik a múlttal való elszámolás. Ezért a "kettős szereposztás" a fiatal és idős kori karaktereknek. Hűen tükrözi a múltat, és szól a barátságról, szerelemről, de  legfőképpen a testvériségről mesél. 

Egyébként a Hatice-t alakító Zeynep Farah énekelte a film összes dalát, nagy gratula neki, jobb híján, csak szerény személyemtől! :)))

A sok szép török zeneszámokat hallgatva úgy érzem, hogy vannak olyan szép, megható, szívet csavaró részek, pillanatok, amikor óhatatlanul is az jut az eszébe,  eszembe, hogy a szívet azért rejtette el az Isten, hogy ne lássa senki amikor megszakad!  Jaj, nem akartam ilyen szomorú mondatot írni, de tényleg sok szép török zene szám van! (Krisztikém nagy boldogságára! :)) 


- Belenéztem az  Ada Masali - Egy sziget meséje c. filmbe is. 

Meghallgattam  Ayca Aysin Turan (Június Sederly)  és  Alp Navruz  (Poyraz Ali Ozgur) énekét.  Nagyon tetszett, és éppen ezért meghallgattam a "tökéletes duettet is, azaz Ed Sheeran - Perfect Duet (with Beyonce) 


https://www.youtube.com/watch?v=817P8W8-mGE

És még két szám  a "meséhez

 

"https://www.youtube.com/watch?v=QaofHhxq2ZQ
( Haziran and Poyraz: There's Nothing Holdin' Me Back)


https://www.youtube.com/watch?v=3YpLgQLe-kI
(Haziran & Poyraz / Sweater Weather)

 

 

Belepillantottam Fazilet Hanim ve Kizlari - Fazilet asszony lányai-ba is: 

 

Kleo drága véleménye a két főszereplőről az volt, hogy '" Alp nagyon helyes és jó benne, de a másik fiút játszó Caglar Ertugrul is ezzel a szereppel robban be. Én őt még jobban megkedveltem."

 

Én pedig "meglestem" honnan jöttek ezek fiúk ?! :) 

Alp török-irodalom tanár, Caglar gépészmérnök. Szóval tény, hogy ezek a fiatal színészek nemcsak szépek, okosak is! :) Igen! Szépek, okosak, fiatalok, tehetségesek, előttük még az egész élet!  Akárhogy is néztem őket, egyik ezért, a másik azért szép! :)) A lányok is nagyon helyesek, szépek. 

 
Kleo drága!  Nem mehetek el szó nélkül amellett, ahogy megszólítottál:  " Kedves "Bursiniszta, Te drága Szasza! ",  mert zene volt a fülemnek!  Tetszett nah, szó se róla! Cuki vagy! :)


Köszönöm azt is, hogy "remek, kedvcsinálónak"  találtad, amit az Outlander - Az idegen c. könyv, illetve filmsorozat megnézésével kapcsolatban írtam. Az biztos, hogy vagy megveszem a könyvet. vagy megnézem a filmsorozatot. Hiszen, mint tudjuk  " rohan az idő, elmúlik a nyár, közeleg az ősz, elmúlnak a szép napok hamar, jönnek a bús, álmodozó, hűvös éjszakák"  és lesz idő mindenre. Olvasásra is. Remélem. Ha az Univerzum is úgy akarja?!

Te Drága! 
Köszönjük azt a sok-sok képes hírt, a sok érdekesebbnél érdekesebb  információkat, amelyet megosztasz velünk rendszeresen! Ami nem kevés idő,  nem kevés munka. És  mindig kulturált, átlátható formában tálalod nekünk! Köszönöm én is, mégha nem is azonnal reagálom le őket.


Krisztikém! 

Ahogy írtam fentebb is, sokszor jutsz eszembe amikor fülemet török zene üti meg!Én is csak a Sen Cal Kapimi (Ki csenget az ajtómon) azaz a Szerelem van a levegőbe sorozatot figyelem félszemmel. Mennyivel másabb azért szinkronizálva, mint ahogy feliratozva néztem anno. Más sorozatot már nem nézek, mint írtam is többször. Amiről írtam fentebb, vagy próbáltam véleményezni, azt is sokadszorra és "tekerve" néztem, mert türelmem nulla!  Az pedig kimondottan bosszant, hogy ezt a sorozatot is szétszabdalták a csatornánál.  Azt is írtam már többször, hogy ennek a sorozatnak is imádom a zenéjét! Amikor felcsendül a dallam, olyan érzésem van, mintha azt mondanák a zenével, hogy üljek le, mert kezdődik a film! :))) Imádom a tangóharmonikát, habár már ezt is írtam, Csuda unalmas egy öreglány vagyok!(Egyébként nincs elfelejtve "semmi!"  Rajtad kívül még az " Egri leánykát " valamint a két  másik " nem egri lánykát"  is szívesen ölelném magamhoz majd tavasszal,  ha összejön a dolog. Krisztikém, remélem vetted a lapot a virágnyelven leírtakról?! :)  

Anolia Kedves! 
Egyetértek veled! Meg is mosolyogtam azon a soraidat, melyben a " sok  elnevezésű  filmcímek " miatt  mérgelődsz. Engem is nagyon zavarnak, főleg ha egy-egy filmmel kapcsolatban kutakodom és nem igazodom el a címek között. Ennek eklatáns példája a már fentebb is említett "Suttogj, ha elfelejtem" c. film.  Akárhányszor kutakodtam a film körül, annyi féle cím volt. Vagy   "Suttogj, ha elfelejtem", vagy "Ha elfelejtem, suttogj", vagy "Súgd meg ha elfelejtem" stb. Néha már olyat gondoltam mérgemben, hogy azt nem is írom le, mert letilt a moderátor. Így akkor csak annyit, hogy mérgemben bizisten csak a drága medve anyámra gondolok, arra a málnásba csemegéző barnára! :))És igen Anolia, ha jól gondolom, akkor mi ketten nem vagyunk már  Özge Gürel fanok! :)))) 

Barix Kedves!

Örülök, hogy olvashattam soraidat!  Így már tuti, hogy "nem vesztél el", ahogy írod is. Megértem, hogy megcsömörlöttél a török sorozatok nézésétől. Ezt írtuk mi is egy fél évvel ezelőtt. Én már tíz részes sorozatot sem tudok nézni, mert annyira nincs türelmem kivárni a végét. Türelmetlen vagyok, azonnal akarom tudni a végkifejletet?! Közben ezt én röstellem, mert úgy csinálok, mintha nem lenne időm rá?! De van, vagy lenne, ha akarnám, de a türelem elfogyott! Csodálkozom is magamon, hogy hogyan tudtam egy igazán rövidke intervallumba sorozatot nézni és írni róla??!!A fent említett pár filmet is csak "tekerve" tudtam nézni, vagy inkább csak "belenézésről" beszélhetünk.

Egyébként, nem rég  futottam bele az alábbi hírbe be (remélem hiteles?!): 

- 2020-ban a világ 100 legszebb női és férfi  között igen sok török színész, színésznő van!

( Kerem Bursin 38. helyezett, Can Yaman 89. helyezett. )
Naná, hogy büszke vagyok Kerem Bursin-re! Mit is mondhat egy Bursiniszta, nem igaz?! :)


Kívánok mindenkinek további jó szórakozást, kinek-kinek igényének megfelelően!

Kívánok kellemes szép őszi napokat! Habár:


" Nem az a fontos, hogy milyen nap van, hanem az, hogy fogod eltölteni. Boldogan, vidáman, vagy magadban roskadva búsan.
Mindig van minek örülni a nehézségek ellenére, csak vedd észre a porszemnyi jót, és a napod csodás lesz."( Elvis Matthew U.)

Szasza0503 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 719

Sziasztok Kedves Fórumozók!

 

Kleo Drága Szia!


Hatalmas örömmel olvastam a hírt, hogy a " Szerelem van a levegőben " c. sorozat  elindult hódító útjára!

Mindezt tetézte, hogy megvalósult az, amit kis szürke egérként,  a szívem mélyén kívántam! Beteljesült Kerem és Hande  szerelme az életben is! ( Nem úgy, mint Can Yaman és Demet Özdemir  kapcsolata)

És az érintettek még mindezt fokozták azzal, hogy meg is erősítették! Hallgatva Kerem Bursin beszédét a Verissimo interjúban,  azt a  rá jellemző óriási szerénységgel tette. 


Amikor láttam anno Kerem Bursin filmjét az " Ez a  város követni fog Téged ", éreztem, hogy Kerem hasonló ívű karriert fog befutni, mint Can Yaman. És ez bejönni látszik?!

A sikerért Bürsinnek többet kellett letenni az asztalra. Miért!  Azért, mert Kerem Bursin és Can Yaman olyanok lettek számomra, mint fiatal koromban Alain Delon  és Jean-Paul Belmondo. Ez a fíling legalább is nalam

 

Can a szépfiú, mint Delon. Kerem a Belmondo, aki nem egy férfi szépség, de őt szerettem. 

Lehet szerelmes lenni a a szépfiúkba, de Kerem Bursin,  már most nagyobb szeretetnek örvend, szerintem. A Can Yaman rajongó tinik pedig, egyszer öreglányok lesznek, mint én is! :)

Egyébként lehet, hogy Can Yaman ragyogott a velencei fesztiválon, lehet fürdik a sikerben, miközben megerősítették, az egyik legnagyobb török nemzetközi sztár, de a másik nekem Kerem Bursin!

Kerem Bursin-nek  és Hande Ercel-nek sok boldogságot!

Kívánom, hogy töltsenek el együtt sok boldog percet, évet, életet!

 

Kleo Drága!

Ezzel  a hírrel pedig, csak egy  " Bürsinisztát! "  tudtál elkényeztetni!:))) Köszönöm.

 

További jó szórakozást Mindenkinek!

Előzmény: kleo777 (718)
kleo777 Creative Commons License 2021.09.26 0 0 718

Kedves Fórumozók!

 

A szerelem van a levegőben meghódította az olaszokat (is)!

Hihetetlen szerelem - mondta Kerem Bürsin a forró fogadtatásra.

 

Kerem Bürsin Olaszországban, a Verissimo interjújában megerősítette szerelmét Hande Ercellel. Szeptember 25-én sugározta a Mediaset.

https://www.youtube.com/watch?v=q_aYH_YBbIo

 

Anolia Creative Commons License 2021.09.25 0 0 717

Kedves Fórumtársak!

 

Tegnap a török sorozatokról olvasgattam, melyek lettek sikeresek, milyen uj sorozatok várhatóak. aztán a

https://turkinfo.hu/sorozatok/2021-ben-is-lesz-mit-nezniuk-a-torok-sorozatok-rajongoinak/ oldalon az alábbi leírást találtam. 

A filmsorozat sikerének a titka a következő:

 

A sort a Hercaival kezdjük, mely 2020 októbere óta Magyarországon is látható A bosszú csapdájában címmel.

Ez a mesés szerelmi történet a harmadik évadnál tart, és kijelenthetjük, hogy a törökök és a külföldiek között is hatalmas rajongótáborra tett szert. A történet két főszereplője Reyyan, egy Midyatban élő befolyásos család, a Şadoğlu, tagja és Miran, egy gazdag üzletember lehetetlen szerelmi történetét.  A harmadik évad több újdonságot is tartogat. Új a rendező és új színészek is érkeztek, a történet cselekményén is változtattak, és a régóta péntek esténként futó sorozat átkerült vasárnapra.

 

Valószínűleg nekem is ezért tetszik a 3.évad.  Tegnap már 40-41. részt néztem, hát tényleg teljesen beleéltem magam a szereplők helyzetébe, amikor Reyyan és Miran hosszas vívódás után mégis megölelik vér szerinti apjukat.

Egy uj rendezés mennyit tud javítani egy filmen.

 

Sokszor eszembe jut, hogy ujra meg kellene néznem az Álmodozó c. filmet, mostmár egy kicsit más szemmel nézném, de az a sok felesleges, kiabálós  jelenet elriaszt.

Kár volt bele tenni ezeket a jeleneteket.

 

 

Anolia Creative Commons License 2021.09.21 0 0 716

Kedves Fórumtársak!

 

Elárasztottak bennünket török filmsorozatokkal, egyszerre zúdítottak ránk több sikeres filmet is.

Én egész nyáron szinte csak 2 filmet néztem, végre befejeződött a Tiltott szerelem, és nyár végére befejeztem a Az élet dallama (Hayat Şarkısı) 2016. c. filmet is, melynek főszereplője Burcu Biricik és Birkan Sokullu volt, de  más nagyon sok jó szereplővel készült  családi film 57 részben, tele bonyodalommal. 

A történet egy lányról szól, aki mindenáron meg akarja szerezni a szeretett férfi szerelmét, ezért pedig bármire képes, így mindig történik valami váratlan fordulat és csavar.

 

Burcu Biriciket a Şeref Meselesi-Becsületbeli ügyben láttam Kerem Bursinnel, de ebben a filmben egy más oldalát ismerhetjük meg. 

 

Sikerült több napig néznem a Her Şey Seninle Güzel - Veled minden szép c.  2 órás filmet szintén Burcu Biricikkel. Helyes kis film, végig azon gondolkodtam melyik film készült először, ez vagy Az élet dallama.  De úgy gondolom Burcu Biriciknek sikere volt ebben a filmben, így egy rövid hasonló mozifilmet is készítettek vele.

 

Én A bosszú csapdájában c. filmet kb. 1 hete kezdtem el újra nézni, csak az első 2 évadot láttam, most a 3 évadot tv-n reklámmentesen nézem a Videán. Mostmár érdekesnek találom a filmet, mostmár kellőképpen bonyolult a cselekménye, kezd kibontakozni, hogy egy rosszindulatú vénasszony az egész családját feláldozta fiatalkori szerelmének és annak családjának a megbosszulására.

Sokszor annyira leköt a film, hogy pillanatok alatt eltelik a 40 perc.  Nekem mint férfi nem tetszik 

Akın Akınözü, de ez egy nagyon neki való szerep, nagyon jól játszik.

Nagyon szépek a szerelmi vallomások és nagyon jó a rendezés is. Nagyon jól fel van építve a film.

Persze az eleje lassan alakult, de a film népszerűsége miatt azért én is néztem, csak nem értettem mi a film sikerének a titka.

Mostmár kezdem érteni.

Ez is egy olyan film, amit nem lehet más tevékenység közben nézni, mert a lemaradnánk a lényegről.

 

És ugyanígy nem csinálok semmi mást, amikor a Szerelem van a levegőben
(Sen Çal Kapımı) c. filmet nézem, mert látnom kell a szereplők minden rezdülését. Persze kivéve, ha az alakítás nem érdekes, csak a történetre koncentrál valaki.

 

És ugyanígy vagyok Furkan Andıç, Engin Akyürek,  Alp Navruz filmjeivel is. Őket látni kell, közben.

 

Kerem Burcin szinkronhangját kritizáltam a filmsorozat indulásakor, de egyszercsak megváltozott, már visszafogott, mélyebb és rekedtesebb lett, egyszer csak azt vettem észre már tetszik a szinkron, hasonlít az eredeti hangra.

 

Hande Erçel és Kerem Bürsin is nagyon jó párost alkotnak, ez is egy nagyon helyes kis szerelmes film.

 

De van egy film, amit képtelen vagyok nézni, ez pedig   Özge Gürel és Serkan Çayoğlu párosa.

Nem tetszik. Még az első részek jól indultak, aztán kifogytak a témából, mindenféle buta történetek,

egyszerű gagyi szövegek tarkítják, nem történik benne semmi. Igy néha belenézek, mint tegnap is, amikor éppen tömték magukba  csipszet, értelmetlen módon. Én ilyenekre nem vagyok vevő.

 

Van néhány film Can Yaman-tól /első filmek/ a Házasságért örökség amit szintén nem néztem végig, és soha nem is fogom ezeket megnézni.

 

Nézem még a Meryemet, bár ezzel is le vagyok maradva, az Ada Masalit /Ayça Aysin Turan és Alp Navruz/ de ebből már csak hetente van fordítás az SB-n, illetve az Asla Vazgecmem c.filmet, ami nagyon fordulatos, de ennek sincs fenn az összes rész feliratosan, kb. 2 hetente van új rész feltöltve feliratosan.

Ez is nagyon jó film.

 

Egyébkén örülök Can Yaman sikerének is, de őt a női rajongók juttatták a csúcsra, nem jobb a teljesítménye mint a fent felsorolt színészeknek. Azt gondolom kicsit a külsejét is díjazták.

Pedig mikor először megláttam a Szerelem ízében, nem is tudam eldönteni okáig, hogy jóképű e?

 

És nagyon egyetértek Kleóval a 707-es hozzászólásában.

 

Szép napot mindenkinek

 

 

 

 

nkrisz308 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 715

Kedves Fórumosok!

 

 

Kedves Anolia!

Köszönöm szépen, hogy ajánlottad a Tatli intikam (Édes bosszú) sorozatot!

Be kell ismernem, hogy nekem nagyon tetszett. Az eleje nagyon nem tetszett, nehezen jutottam túl rajta, de most, hogy szinkronosan is leadják végig néztem felirattal (azért hogy lássam mi lesz a vége). Persze az első kb. 1 órát átugrottam, és a felesleges részeket is pörgetve néztem meg, de nagyon tetszett. Fordulatos és szép szerelmi történet. Anoliának teljesen igaza van, nagyon jól játszik a két színész. Leyla Lydia  Tutuglu az egyik legszebb színésznő. Ha végig nézem melyik filmeket, sorozatokat láttam, akkor nekem ő teszik a legjobban, mint női színésznő.

A fiú színész Furkan Andic szerintem fantasztikus. Nem a legsármosabb pasi (akiket korábban említettünk, pl: Can Yaman, Burak Özcivit stb), de legalább annyira tetszett, mint a nagykövet lányában Gediz (Uraz Kaygilaroglu). Mind a két színész belopta magát a szívembe. Nagyon jó a két színész együtt, és a tekintetük szívbemarkoló.

Szóval én is ezerrel ajánlom, hogy nézzétek meg! Egyik kedvenc sorozatommá avanzsálódott.

 

E soroztat mellett természetesen nézem a Virágzó szerelem (Kiraz Mevsimi? Cseresznyeszezon) sorozatot, és kíváncsian várom azokat a részeket amelyeket nem láttam.

 

E mellett nézem a Sen Cal Kapimi (Ki csengett az ajtomon), Szerelem van a levegőben sorozatot. Kb. 30-32 (török) részig láttam, és addig szerettem.

Illetve természetesen nem szabad kihagynom az Osman srozatot.

Szóval más sorozat legyen az akár brazil, mexikói, vagy éppen magyar (reality, vagy egyéb) nem fér bele az életembe! Én azt hiszem a sorozatokat tekintve maradok a török sorozatoknál, illetve az amerikai sorozatoknál. (pl. amit Barrix is ajánloott).

 

Drága Kleo!

 

Köszönöm a Can Yamannal kapcsolatos linkeket és tájékoztatást! Örömmel veszem a róla szóló híreket is. 

Szép estét mindenkinek!

 

 

 

Előzmény: Anolia (712)
bobeknandor Creative Commons License 2021.09.11 0 0 714

Ez a török sorozat váltja A csodadoktort a SuperTV2-n. 

Az eredetileg Sadakatsiz címet viselő sorozat tavaly október 7-én debütált a Kanal D csatornán és az első évad fináléja június 2-án volt, így nem sokkal marad el az Elárulva magyarországi sugárzása nem marad el sokkal az eredetitől, mellesleg Törökország a hónap közepén indul a második évad. A főszereplők nem lesznek ismeretlenek: Cansu Dere (Ezel, Szulejmán, Anya) és Caner Cindoruk (Egy csodálatos asszony). A sorozat a Doctor Foster című angol sorozat adaptációja.

kleo777 Creative Commons License 2021.09.06 0 0 713

 

Kedves Fórumtársak!

Can Yaman, a török sorozatok népszerű sztárja az „Év televíziós személyisége” díját kapta tegnap este (szeptember 5-én)

a 78. Velencei Filmfesztiválon! 

"Mert forradalmasította a kortárs sztárság fogalmát, csábító, de kifinomult képpel, mely néhány év alatt lehetővé tette számára, hogy felemelkedjen az európai és a világsztár -rendszer rangsorába, és képzeletünk minden területén megszilárduljon, a divattól a moziig. " 

 

Örömmel nézegettem a sikerét...hátha Nektek is kedvetekre lesz ez a kis összeállítás...Tudjátok....Van, aki forrón szereti....van aki nem.

 

A tudósítások általános megállapítása:

„Can Yaman ragyogott a velencei fesztiválon, és megerősítették, hogy az egyik legnagyobb török nemzetközi sztár”

"Elkerülhetetlen tömegfürdő a török sztár számára, amikor megérkezett a Velencei Filmfesztiválra"

 

Videók:

Forró fogadtatás Velencében:

https://www.youtube.com/watch?v=JXoMQr8Ctjo

 

Érkezés a Hotel Excelsiorba:

https://www.youtube.com/watch?v=iaeOgZRXI7c

 

Can Yaman átveszi a díjat:

https://www.youtube.com/watch?v=wwHUneG_P24

 

 

És perszes számos cikk tudósít róla, közülük néhány linkje sok képpel:

Can Yaman a Velencei Filmfesztivált feszegette: Ő a fesztivál legelfogadottabb embere:

https://www.cosmopolitan.com/it/star/a37489851/venezia-2021-can-yaman-foto/

 

Can Yaman elnyerte az "Év tévés személyisége" díjat a Velencei Filmfesztiválon 2021:

https://www.albawaba.com/entertainment/can-yaman-awarded-tv-personality-year-venice-film-festival-2021-1445512

 

Velence 78. Menekülhet Yaman a rajongók elől? Már megszoktam…:

https://www.repubblica.it/dossier/spettacoli/venezia-2021/2021/09/05/foto/venezia_78_can_yaman_in_fuga_dalle_fan_ormai_ci_sono_abituato_-316604333/1/

 

Velencei Filmfesztivál: a sztárok ötödik estére választott megjelenése. És Can Yaman ellopja a műsort:

https://www.repubblica.it/d/2021/09/05/foto/festival_di_venezia_look_quinta_serata_armani_dior_star-316621788/1/

 

Can Yaman a Velencei Filmfesztiválon:

https://tg24.sky.it/spettacolo/cinema/2021/09/06/can-yaman-festival-venezia#03

 

Jó szórakozást!

 

 

Anolia Creative Commons License 2021.08.31 0 0 712

Kedves Fórumtársak!

 

Tegnap elkezdtem visszanézni a Virágzó szerelem - Kiraz Mevsimi c. film  első részeit. Őszinte leszek, nekem ez a sorozat nem igazán tetszik. Nincs benne semmi, ami megfogna.

Özge Gürel továbbra sem lett a kedvencem, ugyanúgy nem szeretem mint Hazal Kayát- akit a Tiltott szerelemben néztem. Nem tudnám megmondani miért nem tetszenek.  Pedig ez utóbbbi lányt nagyon régen egy-egy részben láttam mikor először adták a Tiltott szerelmet, akkor sem volt szimpatikus és most sem.

Először azt gondoltam erről a filmről , hogy az utóbbi időben készítették, de valószínűleg inkább nem volt meg a fordítás. Aztán rákeresve kiderült ez még a Dolunay /2017/ előtt 2014-15-ben készült.

 

Ellenben Serkan Çayoğlu éneklése sem váltott ki belőlem semmi érzelmet, de a filmben végül is nagyon szimpatikus volt. Még jóképűnek is mondhatnám. Magas, izmos , dús haj stb.

 

Este aztán kiderült, hogy 2 részt is adnak ebből a filmből a Life tv-n, így este elkezdtem nézni, igaz több részt is kihagytam, de ebből szinte semmit nem vettem észre. ez a film is oda tartozik, amiből nyugodtan ki lehet hagyni részeket.

 

aztán azt is észrevettem, hogy újabb filmet is adnak 10-kor, az Édes bosszú c. filmet.

Már annyi filmcím van, törökül, magyarul akár több is, hogy első ránézésre nem is jutott eszembe melyikről is van szó., csak amikor beleolvastam miről szól.

 

Hát ez a film a Tatli intikam, amit már ajánlottam megnézésre. Igy az első részben nem sok minden derült ki. Ez is elég régi film, 2016-ban készült, a Meryem 2017-ben. Furkan Andıç még csak 26 évesen játszotta ezt a szerpet, szerintem nagyon jól.

 

Leyla Lydia Tuğutlu-val nagyon jó párost alkotnak.

 

 

Továbbra is nézem az Ada Masali és a Sen Cal Capimi c. filmeket, kiváncsian várom minden nap a folytatást.

Kerem Bursin mellé igazán adhattak volna egy alacsonyabb lányt is.

 

 

 

 

barrix1 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 711

Sziasztok kedves Fórumtársak!

 

Nem tűntem el, és most vissza is olvastam jó sokat. Sajnos én egy kicsit megcsömörlöttem a török sorozatoktól, úgy érzem, hogy mindegyik túl hosszú, túl sok felesleges dologgal. A Merhametet is abbahagytam az utolsó néhány rész előtt, már annyiszor csavartak rajta, nem tudtam élvezni. 

 

Persze néztem sok sorozatot, de nem törököt: koreait, amerikait, angolt, magyart. A  legjobban az Easttowni rejtélyek tetszett, Kate Winslet csodás alakításával, ez egy krimi, de nagyon jó az egész hangulata, a családi-baráti viszonyok ábrázolása. Illetve egy koreai film, ami nem sorozat, az Egy fagyott virág, : https://port.hu/adatlap/film/tv/egy-fagyott-virag-ssang-hwa-jeom-a-frozen-flower/movie-147581 Ez Megfagyott virág címen, két részben a Videa.hu-n is fent van, csodás szerelmi történet, mindhárom főszereplő hihetetlenül jó benne. Erotikus film, 18-as karikával, ami teljesen szokatlan nekem egy ázsiai filmtől. De a pikáns jelenetek is nagyon szépek, ízlésesek, és -bár nekem az ázsiaiak nem az eseteim- mindhárom főszereplő gyönyörű szerintem. Magyar sorozatból pedig a Mellékhatást fejeztem be, ez egy nagyon érdekes történet meddőségről, lombikról, béranyaságról. A főszereplő pedig egy igen sármos, és külsőre elég törökös színész: Adorjáni Bálint, őt színházban is láttam már. 

 

Bocsánat, hogy a topik címéhez nem sok köze volt a hozzászólásomnak, de valahogy most nincs türelmem 40-50-70 részes filmeket nézni... 

 

kleo777 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 710

 

Can Yaman a Tudors meghívására néhány napja Belgrádban van, hááát…. az ottani lányokat is megőrjítette:))

 

PRVA TV – Exkluziv 30. 08. 2021.

//www.prva.rs/web-tv/emisija/exkluziv/90101/exkluziv-30082021/326414/dzan-jaman-u-beogradu

 

kleo777 Creative Commons License 2021.08.27 0 0 709

Kedves Fórumtársak!

 

Kedves Anolia!

Igazad van, persze, nem számít alacsonynak Kerem Bürsin, csak másokhoz képest tűnik úgy…

Örülök, hogy kedvet kaptál az Ada Masali – Egy sziget meséjéhez, aranyos nyári történet ez is, én a Videát szoktam választani a megosztók közül, azon nálam simán fut. DE azt tudod, hogy még forgatják, hogy hány részes lesz, még nem ismert….nekem megfelel az eddig feltöltött 9 rész, aztán, ha utolérem a fordítást, a heti egy, úgyis csak időnként nézek belőle, ahogy adódik.

 

Itt egy kis kedvcsináló másoknak is:

Ada Masali, a két főszereplő, Haziran – Poyraz szerelmes kettőse:

https://www.youtube.com/watch?v=Kg5e-1PnQnc

 

És egy összeállítás, az öt Alp Navruz sorozatról, amiben szerepelt: 

https://www.youtube.com/watch?v=dnnox1gZM9w

Ez a video az első helyen szerepelteti a nézettség alapján az Ada Masalit, a második helyen a Fazilet asszony lányait – persze nyilván szubjektív, mint minden rangsorolás, de én is úgy gondolom, a Fazilet nagyon sikeres volt! Bár, én csak azt láttam közülük.

 

Fazilet Hanım ve Kızları - Fazilet asszony és lányai (2017-18)

 

 

Ebben fedeztem fel Alp Navruzt és nagyon merem ajánlani a sorozatot. Igaz, 50 török részes.

Még a török sorozatokkal való ismerkedés elején néztem, DE nagyon fordulatos, eseménydús, sok meglepetéssel teli sorozat.

Remek produkció volt és nagyon tisztességes, normális befejezést kapott, sőt még fokozni is tudták az izgalmakat az utolsó részekben is.

 

 

Adott két család, az egyik Fazilet asszony két lányával, akik szerény körülmények között élnek, de az anya nagy terveket sző lányai jövőjét illetően, rajtuk keresztül minden áron szeretne bekerülni a gazdagok világába. Egyik lánya fejet is hajt minden kívánsága előtt, a másik azonban saját útját járja, önálló, független szeretne maradni. Természetesen bejön a képbe egy másik család is, a két sármos fiával (Alp Navruz – Caglar Ertuglur) és a szintén független, még fiatalos özvegy édesapával… gazdagságuk megtestesíti Fazilet asszony minden álmát, aki számos fondorlattal igyekszik is megragadni a lehetőséget, ám a helyzet bonyolódik, mert mindkét fiúnak ugyanaz a lány tetszik és az apa szíve is lángra lobban…

 

 

Nagyon izgi, nem kiszámítható sorozat….

Alp nagyon helyes és jó benne, de a másik fiút játszó Caglar Ertuglur is ezzel a szereppel robbant be! Én őt még jobban megkedveltem! És az egész sorozatot nagyon bírtam! Szuper jól szórakoztatott!

Kíváncsi lennék, Neked hogy tetszene? A vége miatt nem kell aggódni, tökéletesen lezárt!

 

A két szerelmes és nagyon sármos fiú, Sinan (Alp Navruz) és Yagiz (Caglar Ertuglur)

 

Pár perces, kis videoízelítők a sorozatból:

 

A főszereplők: Hazan és a két fiú, Sinan és Yagiz:

https://www.youtube.com/watch?v=ZEpQtC8BX_4

 

Hazan – Sinan:

https://www.youtube.com/watch?v=newmp-w6CzU

 

Hazan – Yagiz:

https://www.youtube.com/watch?v=KOol004nlPA

 

 

 

Anolia Creative Commons License 2021.08.27 0 0 708

Kedves Fórumtársak!

 

Egyetértek veled Kleo Kerem Bursinnel kapcsolatosan, de azt, hogy alacsony nem mondanám.

Persze a legtöbb modellből lett színész közel 190 cm, hozzájuk képest alacsonynak számít.  

Ő csak 180 cm.

 

Can  Yaman  mikor a Dolunay c. filmet adták még csak 182 cm volt, jelenleg pedig 188 cm?

Csak emlékezzetek vissza mennyivel alacsonyabb volt filmbéli partnerénél Hakan Kurtaş mellett, aki 190 cm magas.

Azért ebben korban már senki nem nő ennyit. 

Az Álmodozó c. filmben pedig különösen nagy darab embernek állították be, persze alacsonyabb és vékony nők mellett annak is tünt.

 

Tegnap este el kezdtem nézni az Ada Masali c. filmet, remélem valóban ez egy befejezett film és valóban csak 10 részes.

Első próbálkozásra nem jártam sikerrel, valami hiba csúszott a rendszerbe a feltöltésnél, az első részként rögtön a 9.résszel indult, nem is értettem a filmet, ezért félretettem. Aztán tegnap ismét próbálkoztam és sikerrel jártam.

Nagyon helyes kis film, Alp Navruzt egyébként is szeretem nézni, a Fogd a kezem c. film után kerestem milyen filmekben játszik, de a szimpatikusnak tűnő filmek még be sem voltak fejezve.

 

Ayça Aysin Turan  nagyon helyes kis nő, teljesen más a szerepe mint a Meryemben és nagyon jól játszik. Ez is egy jó kis filmnek ígérkezik.

 

 

Előzmény: kleo777 (707)
kleo777 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 707

Kedves Fórumozók!

 

Kedves „Bursiniszta”, Te drága Szasza!

 

Most is, mint mindig, nagy élvezettel olvastam a soraidat, hasonló rugókra jár az agyunk:)

Azt mondod …”Kerem Bursint nem a szépségéért szeretjük ennyire”….én meg bólogatok, hát valóban nem, és még azt is hozzáteszem, csöppet sem zavar, hogy vöröses szőke, az sem, hogy alacsony, de még az sem, hogy inkább mindennapi, mint különleges a pofija, mert ahogy játszik, az magával sodor és nem érdekel, hogy nem modell szépség, elhiszem neki, hogy minden külső hiányossága dacára lehengerlő tud lenni. Azok közé a férfiak közé tartozik, akik kis lépésekben hódítják meg a nőket, nem rogysz össze azonnal a láttán, de ahogy megismered, megszereted és még szépnek is látod, mert belső értékeivel elvarázsol és mindez kivetül a külső elfogadására is. (Mennyi kifejezetten ronda férfi sikeres egyébként a nőknél!) De őt azért nem állítanám be sármhiányosnak, nagyon is megvan a különleges bája, kisfiús mosolya, amihez szervesen hozzátartozik kellemes orgánuma is. 

Ezért aztán sokkal inkább zavar, és végtelenül sajnálom, hogy a magyar szinkronhanggal ennyire mellényúltak, ez a durva, pattogó, kemény hang iszonyú sokat ront a hatásán… az én fülemben ott ragadt az ő bársonyos hangja, amivel szintén kiválóan játszik és bármennyit vitatkoznak is Edával, az sohasem olyan éles és rikácsoló, mint ahogy azt ez a szinkron közvetíti......bosszant, mert kis odafigyeléssel jó is lehetett volna,….ahogy egyébként pl. nagyon remek Can Yaman – Szabó Máté, Kivanc Tatlilug - Makranczi Zalán vagy Engin Akyürek - Fehér Tibor párosítása.

 

Hogy így felsoroltam ezeket a helyes fiúkat, jut eszembe Krisztikém, hogy én is úgy látom, bizony sármosabbak a fiatal török színészek, mint a magyarok, legalábbis akiket látunk ezekben a romantikus, szerelmes sorozatokban. Valószínűleg azért, mert a legtöbbjük modellként kezdte, ahogy a szépséges színésznőik is. És a török sorozatkészítés tudjuk, milyen nagyüzem, éles a verseny az egyes gyártók, sorozatok között, iszonyúan fontos a nézettség, (már mi is hányszor belefutottunk, hogy be sem fejezik a sorozatot, ha lecsökken a népszerűsége). Nekik fő szempont, hogy legyen a sorozatban egy vonzó szerelmespár, egy szép leányzó és egy vonzó fiú, akiket jó nézni, akiknek a megjelenése nagyon különbözik a mindennapok embereitől…….

 

Nálunk nincsenek is ilyen típusú sorozatok, amik vannak, azokban általában a megformálandó karakter a lényeges, s a megjelenés másodlagos. Nem szorulnak az én védelmemre, de azért itthon is akadnak helyes, jóvágású fiatal színészek, de kevésbé ismerjük őket, többnyire a színházakban játszanak, nem költöznek be hozzánk a nappaliba, mint Can Yaman.... nincsenek nagy romantikus sorozatok, amiben igazán megmutathatnák szívtipró oldalaikat….(Hajdan bezzeg voltak nagy magyar klasszikus regényekből romantikus filmsorozatok mint pl. A fekete város...)Talán a maiak közül a Korhatáros szerelem sorozat jut így hirtelen eszembe, ami szerelmes vígjátéksorozat volt egy jóképű fiúval, Kovács Tamással, de bevallom, most kerestem meg a nevét, ki is játszott benne, pedig egy-két epizódot még meg is néztem. Na, meg most fut a Doktor Balaton, amiről szintén csak tudok, hogy létezik, de legfeljebb pár kockája ért el hozzám a főszerepben az ugyancsak vonzó megjelenésű  Mészáros Andrással, ja, és itt van a Mintaapák, amiben felsorakoznak a mi szívtipróink, ám mindig csak a reklámjait látom, sajnos a történetek annyira hétköznapiak, hogy nincs késztetésem a követésükre,......de biztosan vannak, akik szeretik, figyelik és így ismerik is a szereplőket.

Krisztikém, örülök az örömödnek a Cseresznyeszezonnal!

 

Szasza drága, még az előző bejegyzésedhez hozzáfűzném, micsoda remek kedvcsináló véleményt találtál az Outlander – Az idegen olvasásához, vagy sorozatváltozatának megnézéséhez! „Minden lánynak járna egy Jamie Fraser! Tudtátok, hogy van egy vírus, melynek neve Outlander? Lassan világjárvány szintű. Bizony! Én már csak tudom! Elkaptam!.......”  Telitalálat! Csak biztatni tudlak, hogy feltétlenül vedd egyszer kezedbe ezt a könyvet vagy nézd meg ezt a sorozatot, mert biztos vagyok benne, hatalmas élmény lesz és nagyon imádni fogod! DE senki más sem fog csalódni benne! Olvassátok vagy nézzétek! Csak jót akarok!

Ő Jamie Fraser (Sam Heughan), aki minden lánynak járna.....

Itt pedig középen Claire,  aki a 20. század közepéről, a 18. századi Skóciába csöppent, a 20. századi férje és 18. századi szerelme között vívódva,.....de hát nem lehet kétségetek merrefelé hajlik a szíve.....

 

Köszönöm Anolia, hogy felhívtad a figyelmünket a Tatli Intikam -  Édes bosszúra, én is adok egy esélyt neki. Most csak török sorozatokból A nagykövet lányát nézem, és az Ada Masali – Egy sziget meséjét Alp Navruzzal, bár még forgatják és folyamatban van a fordítás, de még bőven vannak epizódok az eddig feltöltöttekből is, lehet, ha utolérem őket, annyi egyelőre elég is lesz….

 

Ilhilla, én úgy láttam, az SB-n szerencsésen megőrizték (még) a Sen Cal Kapimit feliratosan is, a 00. évad alatt találod meg, és a 01-es évad alá kerülnek a már szinkronos epizódok.

 

Jó kikapcsolódást Mindenkinek!

Ilhilla Creative Commons License 2021.08.26 -4 0 706

Nem baj! Megnéztem yuotube-n, az utolsó rész törökül végig megvan és tudom a -kedvemre való- végét a sorozatnak, ezért már az sem lesz probléma, ha szokásához híven az RTL leveszi a műsorról! (Mióta csak egy-egy részt adnak, szinte unalmas, nagyon nehezen alakul ki a "lődd le Savast és szabad leszek" szál is, de túljártam az eszükön, megnéztem Holdponton mi lesz ebből!  :-)

Előzmény: Anolia (704)
Szasza0503 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 705

Sziasztok!

Most csak beugrottam, mint tudjátok jelenleg cssupán "olvasó üzemmódban" vagyok. Azaz inkább csak követem a "török filmeket",  mint nézem a fórumon.


Krisztikém drága! 

Most szembesültem a kedvenceid fotójával. Épp délutáni "programom" lett volna, hogy a linkek után megkeresem a színészeket. Hiszen köztudottan szeretem az életrajzi dolgokat. Ráadásul pont az utolsó levelünkben fejtettük ki, a török és magyar színészekről kialakult azononos véleményünket.

Örülök annak is, hogy ennyire megszeretted, kikapcsol és sokat hallgatsz török zenét. Emlékszel milyen sokat írtam én is egyes sorozatok zenéjéről, hogy a szereplőkön kívül, "  a zene is szuper, igencsak megfogott?!" :) Már az első sorozatom  a " Telihold " zenéje is nagyon bejött!  Hogy mást ne mondjak, maradok a  nagy kedvenc Kerem Bursin most futó - általunk már látott -, Sen Cal Capimi sorozat zenéjénél, mely szintén nagyon tetszett/tetszik. A tangóharmonika miatt is áradoztam sokat. :)

Szóval Krisztikém, hallgassál  sok török zenét, akár a Kara Sevda zenéjét is a "telódról!" :)


Drága Kleo! Átjöttek a gondolataid, főleg, ezért is írok most! 
Előtte még arról, hogy  "  megpezsdült a fórum  " :) Nekem másfél évvel ezelőtti pezsgés volt a szívem-lelkem csücske. :) De a legfontosabb  számomra most az, hogy bizisten átjöttek a gondondolataid!

Pont úgy, mint tavaly, amikor szinte egyszerre írtunk véleményt egy megjelent hozzászóláshoz. És ugyanazzal a gondolatokkal tűzdelvel! Mintha összebeszéltünk volna előtte?! Pedig nem! Lehet, hogy nincs topon már a memóriám, de azért emlékszem erre az egészre, mert  a nick név  (szám nélkül), a druszám volt.  Ezt azért írtam, mert az alábbiakat olvasva, rögtön a "drusza" jutott eszembe.


Íme "az alábbiak" melyben megszólítottál:

" Ma én is belenéztem a Sen Cal Kapimi (Te csengess az ajtómon) vagy ahogy az RTL-en adják Szerelem van a levegőben sorozatba, ami a tavalyi nyár elsöprő slágere volt... könnyed, romantikus, aranyos, alig vártuk az újabb részeket! Ott kedveltük meg Kerem Bürsint oly annyira, hogy aztán kedvet kaptunk a drámához is, igaz Szasza drága! Imádtuk!"


Így van drága Kleo! Minden szavaddal egyetértek! Mint aki talán először szeretett bele a színészbe, elmondom, hogy szinte "bursinisztaként" megerősíthetem szavaidat! :)) Tavaly nyáron kétszer is megnéztem talán a sorozatot, miután a "Ez a város követni fog téged" (2017)  Bursin mozifilm megbabonázott. De akkor mindent kiírtam magamból, de ma is emlékszem ahogy Kerem ott állt a tenger parton, száll  fel a hajóra, karján pici fiával, és elindultak ketten az ismeretlen felé. Szívszorítóan szép film!

 

Arról nem is beszélve, hogy Kerem Bursint nem a szépségéért szeretjük ennyire. Ő egy olyan világlátott ember, aki sok országban élt, több nyelven beszél.  Megjárta Skóciát, Indonéziát, E.A.Emírséget, Malajziát. Már 12 évesen élt az USÁ-ban is.  Ami sok török színészről nem mondható el, Kerem Bursin lehengerlően szerény! Pedig neki is lenni mire flegmázni! Hiszen nem semmi alakítást nyújtott a Seref Meselesi - Becsületbeli ügy (2014) - (26 részes sorozatban) is. 

A szerénységének eklatáns példája a  CAD FEDA c. mozifilm utáni sajtótájékoztató!  A hatalmas ünneplés a vörös szőnyegen, ahol Kerem Bursin és filmbéli partnere a jóképű  Burak Özcivit-tel élvezhették a rajongók szeretetét. És! Bursin sokszor csak háttérben maradt, maga elé "tolva", a többi szereplőt, feltűnt  szerénységgel, nyilatkozatával!  No de hajrá Serkan, hajrá Eda! :)

 

Nah, és Serkanról és Edaról, ugyanazok a kedves emlékek jutnak eszembe tavalyról, hogy milyen szeretettel adtuk át egymásnak (talán akkor négyünknek!!!) az érzéseinket. 

Szóval a lényeg, hogy értettem szavaidat Kleo kedves! Őszig nem igazán tudok új élményekkel jönni ide (habár  már ha jól látom, " itt van az  ősz, itt van újra!" ) De ha kell jövök!  Miért is?!  Azért jövök figyelmeztetni a kedves, melegszívű "szövetséges, maroknyi csapatot", hogy az ellenség már a spájzban van!!!! :)))))

 

Ja, és nagyon szépen köszönöm a CY-ról küldött tényleg alapos aktuális jelentést! Mindig jó szívvel olvasgatom nem kevés munkát igénylő soraidat!

Egy nagy virtuális öleléssel búcsúzom! Sziasztok!

Anolia Creative Commons License 2021.08.26 0 0 704

Kedves Fórumtársak!

 

Ilhilla ajánlottam neked tegnap a Meryem SB-n való nézését. Hát én nem tudtam feliratosan nézni, valószínűleg ezt is letiltották, sőt tegnap este volt több olyan próbálkozásom is SB-n amit szerettem volna nézni, de nem igazán jártam sikerrel ezekkel a filmekkel főleg, amelyeket most adnak a magyar tv csatornák.

Ráadásul én nem szeretem akármelyik megosztó oldalt, mert pl. a laptopon a vírusirtó át sem engedi a filmeket, tele van vírussal mind. Ezért nézem leginkább tableten, mert ha valamit összeszedek, csak visszaállítom eredeti állapotába, csak filmnézésre használom.

 

Tatli Intikam film nekem jobban tetszett mint a Meryem, 
Leyla Lydia Tuğutlu
Furkan Andıç nagyon aranyosak együtt, tényleg egy kis szerelmes film. Ha tehetitek mindenkinek ajánlom.

 

A szereplők más filmekből is ismertek.

 

Én tegnap fejeztem be a Hayat_Şarkısı c. filmet, ami ugyan elég hosszú 57 részes, de nagyon érdekes, néha jópofa és humoros, nagyon jó szereplőkkel.

 

Ha van időtök, kedvetek és kitartásotok ezt is érdemes megnézni, Burcu Biricik nagyot alakít, de a többiek is. Őt a Şeref Meselesi c filmben láttam először, Kerem Bursinnel és Şükrü Özyıldız-zel.

 

 

Burcu Biricik

 

 

 

 

Kriszti segítek feltenni a képeket.

1. A feltenni kivánt képet először mentsd le a saját gépedre

2. Kép feltöltése saját gépről - Fájl kiválasztása

3.A megjelenő kép mellett én a középső - Beillesztés nagyban - kattintok és már fel is töltődik a kép.

 

Ha elsőre nem sikerül, még egyszer megismétled a műveletet.

Sok sikert hozzá.

 

 

 

 

 

Előzmény: Ilhilla (696)
nkrisz308 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 703

Kedves Anolia!

 

Tegnap néztem a Life TV-n az új (nekem Cseresznyeszezon) sorozatot. Egyébként a sorozatban hamarosan majd kiderül, hogy mit is jelent a cseresznyeszezon.

Kíváncsi leszek ki nézi majd, és kinek hogy fog tetszeni. Lesznek benne csodás jelenetek is.

Arra is kíváncsi vagyok, hogy aki nézi a sorozatot mit szól Öjkü kék ruhájához és kinézetéhez (az első rész végén volt rajta). Nekem itt nagyon tetszett, szerintem itt bájos volt.

Egyébként a Videán megtaláljátok és ott nem kell a reklámokkal bajlódni. Simán nézhető!.

 

Szóval amit akartam az az, hogy bejelentették hétfőtől új sorozat indul  Tatli Intikam  , mégpedig Édes bosszú címmel, amelyet Te is ajánlottál!

Elég későn adják, de itt lesz az alkalom hogy megnézzük!

 

 

További szép napot és jó filmnézést kívánok Mindenkinek sok szeretettel!

Előzmény: Anolia (695)
nkrisz308 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 702

Kedves Fórumtársak!

 

Kedves Kleo!

 

Köszönöm szépen CY-ről a híreket, és legfőként a képeket!

Be kell ismernem, én is azoknak a táborát gazdagítom, akik örülnek annak, ha tényleg igaz a hír, hogy szétmentek DL-el.

Én úgy láttam, hogy Diletta egy túlplasztikázott cicababa.... Láttam fiatalkori képét, és teljesen máshogy nézett ki. Nekem ott sokkal jobban tetszett.

Azt gondolom, hogy CY is talál majd magához való szép párt aki egy életre a társa lehet, csak türelmesnek kell lennie.

 

 

Még mindig tud úgy nézni, hogy a női szíveket megdobogtassa...!

 

Egyébként nem értettem miért nem tudtam feltenni a képeket, hiszen nem voltak nagyok... (külön figyeltem rá).

Előzmény: kleo777 (700)
nkrisz308 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 701

Drága Kleo!

 

Jól sejtettem. (írtam is) Nekem is nagyon szimpatikus, szerintem van olyan jó, mint CY.

Ő Turgut Alp, Ertugrul Alpjai közül az egyik. Az Alpok Ertugrul ( Bayek, vagy vezetők) harcosai. Ő Bamsi Bayel, és Dogannal (őt nem említettem eddig) együtt nőttek fel Ertugrullal a Kayi törzsben.Ertugrul anyja sokat emlegette, hogy őt is a fiának tekintette, hiszen a sok csatározásban elárvult.

A szerepe szerint egy nagyon szimpatikus figura, szerintem nagyon lehet szeretni. Ha végig nézed a képeit láthatod, hogy egy nagyon jó pasi. És persze szeret motorozni....

Előzmény: kleo777 (699)
kleo777 Creative Commons License 2021.08.25 0 0 700

Kedves Fórumtársak!

 

.....hogy el ne feledjétek ki vitt közületek sokakat a török sorozatok fogva tartó hálójába avagy áthatolhatatlan dzsungelébe.....

Friss és jó hírek Can Yamanról!

 

A napokban új szerződést írt alá az olasz Lux Videvel! Szeptemberben kezdődik Simone Tanzini regénye alapján a Viola come il mare - Ismered a nyarat? című könnyed, krimi-vígjáték sorozat forgatása. Francesca Chillemi olasz színésznő oldalán az övé a férfi főszerep!

Természetesen olasz nyelven játszik benne (remélem, lesz, aki ezt a sorozatot is lefordítja majd:)

Másrészt jelen híradások szerint 2022 februárjában kezdi a Lux Vide a már nagyon várt, nemzetközi platformra szánt (Netflix, Amazon) angol nyelvű Sandokan forgatását. Egyesek szerint azért csúszik a forgatás, mert feszültség és rivalizálás van a két főszereplő, Can Yaman és Luca Argentero között, Argentero sok főszerep után Sandokan legjobb barátját alakítva csak második ember lesz a sorozatban…. mások úgy tartják, egyszerűen túl sokba kerül a szuper produkció, ezért az átütemezés….

 

Mindenesetre CY-nek már nagyon hiányozhatott a színészi munka és az új krimi-vígjáték sorozattal a Sandokanig lesz ismét szakmai elfoglaltsága! Nemcsak a magánéletével kerül a címlapokra….E téren mostanában arról cikkeznek leginkább, hogy minden jel arra mutat, vége a szerelemnek Diletta Leottával, több hete nincsenek közös programjaik, nem mutatkoznak együtt, a júniusi törökországi nagy hajókázás óta külön nyaralgattak, sőt CY hiányzott DL 30. születésnapi partijáról is, ami már erőteljes jele a pár szétválásának, DE részükről „no comment”, csak az újságírók találgatnak, a rajongók meg nagy ovációval ünneplik DL eltűnését…..hogy korai-e, majd kiderül….mindenesetre CY nagy lendülettel veti bele magát az új produkcióba, az új sorozatról szólnak a legfrissebb híradások…

 

Ugyancsak szép elismerés, hogy az olaszok szeptember 5-én ki is tüntetik a Velencei Filmfesztiválon, ahol különböző tévés kategóriákban is díjaznak és az egyik díjazott Can Yaman lesz!

 

Can Yaman díjat kap Olaszországtól……

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!