Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.10 0 0 1639

Budaörsön kirúgták az edzőt, Fülöp Pétert.

Igazság80 Creative Commons License 2020.03.09 -1 0 1638

Jó, akkor majd nyitunk egy olyan topikot, hogy :  "Mi van, ha esetleg mégis feljut a NEKA a 2020-2021 szezonra de csak keddi napokon"  

 

Így jó lesz ? ))...

Előzmény: van_Persil (1637)
van_Persil Creative Commons License 2020.03.09 -2 0 1637

Mindjárt jön Versenybíró olvtárs és egyenként levadászik majd benneteket. Az, hogy mit játszik a NEKA az NB1-B-ben az idén, ill. kikböl áll a keretük jövöre, ha idén feljutnak, az baromira nem a Nöi kézilabda liga 2019/2020 topic témája. (Az más kérdés, hogy h.lyeség volt az évszámot odabiggyeszteni a topicnév végére)

felx91 Creative Commons License 2020.03.09 -1 1 1636

MEgnéztem tegnap a meccset. Minden játékosuk ügyes, képzett, hátul fegyelmezettek, jó kapusteljesítmény mellett. Elől inkább az egyéni teljesítmény dominált, de ez ebben a korban még normális. Így is voltak szép játékaik, jól játszották meg a beállót, a szélsők talán egy fokkal gyengébbek mint az előző generációk játékosai, de oda is ment labda, valamint a leindításokban is jók voltak. 

 

Klisének tűnik, de testsúlykg-ban, testmagasságban nem vennék fel a versenyt az NB1-gyel.

Nem szabadna 16-17 éves gyerekeket ledarálni, lesérülnének azt 22 éves korukra 2 kersztszalagműtéttel, lehasznált izületekkel roncsként fejezzék be a pályafutásukat.

Az érett játékosokat (18-19 év) kölcsön kell adni NB1-be, és közben visszajátszatni NBIB-be, ha szükséges hogy a játékperceik meglegyenek.

Plusz a junior válogatott is játszik 6-8 meccset NB1-es csapatokkal. 

 

Amúgy? Alanyi alapon indulhatnak? Mi van az alapítónyilatkozatukban? MKSZ engedné-e őket? Nem egyszerű döntés. 

A győrieknek nem jött be az UP játékosaikkal a felnőtt bajnoksággal projekt, NEKAnak bejöhet ott nagyobb a szakmai háttér.

Azt gondolom h vannak ott szakemberek akik eldöntik, mi a legoptimálisabb a játékosoknak.

 

Gratulálok a csapatnak edzőknek, jó munkát végeznek!

Pacsker08 Creative Commons License 2020.03.09 -1 1 1635

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Mert egyetértek azzal az alapelvvel, hogyha egy játékos kinőtte a NEKA-t, és egy stabil NBI-es csapatban játszik, akkor játsszon ott, még több tapasztalatot szerezve. De ebben az esetben, nincs értelme elindítani a NEKA-t 16 éves nagyon tehetséges, és 18 éves egyelőre nem "kibontakozott" tehetségekkel az NBI-ben. Akkor simán kiesnek, fizikailag sem bírják, nem az ő szintjük. 

 

Kérdés, hogy mi a NEKA? Egy klub, vagy a magyar utánapótlás válogatott bázisa, kiszolgálója? Ha utóbbi, akkor NBI/B-ben maradás, és játékosaik kölcsönbe adása a cél. Vagy egy junior válogatott koncepció, ahogy írta is valaki korábban, a legjobb junior játékosok összegyűjtésével (már akit lehet, és engednek), ami ha nem jön össze, akkor a feljutás elutasítását is jelenti. 

 

Ha azt gondoljuk, hogy a NEKA egy klub, akkor viszont azt csinál, amit akar és tud. És akkor Szabó Nina ott lesz NBI-es játékos, megpróbálhatnak egyéb fiatalokat igazolni, hogy legyen egy bázis, ahová beépíthetik a folyamatosan érkező tehetségeket. Valószínű a többi klubb, és az MKSZ is a "kiszolgáló" szerepben képzeli el a NEKA-t, én őszintén nem tudom, melyik lenne a jobb.. talán adnék az NBI-es projektnek egy esélyt. 

Előzmény: hatosfalat (1633)
Igazság80 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 1634

Ott van Magera, már-már rutinszerűen tolja az 50 %-os meccseket lassan. Nina is eddig csak kölcsön van tudtommal, bár ilyen teljesítménnyel hamar elkel az fix, mondjuk ez is a csapat fő célja ugye. De én feltételezem, tudom, hogy mit csinálnak, biztos, hogy fel akarnak jutni, elbukhatták volna ezt a meccset amolyan nem látványosan, helyette mozgósították Lilit, meg Ninát is.

 

Ilyen MTK féle modellel szerintem lehet biztosítani, hogy a legnagyobb tehetségek játszanak is, és közben a csapat se essen ki, nem tudom hogy tervezik, de ez nem amatőr banda, tuti van rá tervük gondolom...

Előzmény: hatosfalat (1633)
hatosfalat Creative Commons License 2020.03.09 0 1 1633

Herczeg Lilit nem hiszem, hogy vissza tudnák hozni és nem hiszem, hogy akarna. Neki az nagy visszalépés lenne. És Szabó Ninának is visszalépés lenne a NEKA, sztem nem szabadna feladnia egy felnőtt csapatban a kivívott helyét.

RnD Creative Commons License 2020.03.09 -3 4 1632

Joguk van, ezt senki nem vitatja. Kérdés viszont h a NEKA utánpótlás játékosainak az érdekét az NBI-es indulás szolgálná-e legjobban. Vagy inkább a kölcsönadás NBI-es klubokba, ami például Szabó Nina esetében úgy tűnik jól működik....És most h az Érd és az Újváros is szerényebb költségvetéssel kezd majd bele a következő szezonba, könnyebb lesz a legjobb NEKA-játékosokat is első osztályú csapatokban elhelyezni.

Előzmény: Igazság80 (1631)
Igazság80 Creative Commons License 2020.03.09 -1 0 1631

De igen. És gondolom az érintetteknek is van erre tervük, ha évek óta erről beszélnek. Nem most fogják kitalálni, hogyan is legyen. 2.: ha erőből feljutnak, akkor joguk is van ehhez mindenféle magyarázkodás nélkül...

Előzmény: RnD (1630)
RnD Creative Commons License 2020.03.09 -2 4 1630

'Hadd jussanak fel, én egy pillanatig nem féltem őket...'

 

Nem nagyon gondoltad te át ezt a témát......

Előzmény: Igazság80 (1629)
Igazság80 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 1629

Herczeg Lili és Nina már szuperül érzik magukat a bajnokságban, nem kellett kényszerből padozni egy tapasztalttól tanulva,(Suba, Hadfi+1 jó is: érdekes Bukovszky jó) hanem játszhatnak és nem is gyengén teszik ezt.  Hadd jussanak fel, én egy pillanatig nem féltem őket...

jamaica2 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 1627

Az Eger kikapott az NBIB keleti ágában, de a Pénzügyőr is, így az 5 pont különbség megmaradt. Ez Egri ismétlés felé mutat az NBI-ben.

Pacsker08 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 1626

Néhány elírás (kár, hogy nem lehet szerkeszteni): NBI/B szinten, és visszahívni, nem húzni..

Előzmény: Pacsker08 (1625)
Pacsker08 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 1625

Szerintem a Győr nem fogja elengedni őket -kölcsönben sem-, mert jelenleg nincs kivel pótolniuk őket, még NBI szinten sem, ráadásul a NEKA rivális. Maximum akkor tudnék ilyet elképzelni, ha nem a NEKA indulna jövőre, hanem az új juniorválogatott. 

 

De az is biztos, hogy a NEKA-nak legalább néhány korábbi növendéket vissza kellene húzni, nem tudom 17-18 éves lányok bírni fogják-e az élvonalat. 

Előzmény: maedros (1624)
maedros Creative Commons License 2020.03.09 -1 0 1624

Eseteleg - némi "nagyhatalmi ráhatással"-  jövőre a Győr is átengedheti a fantasztikus ifi belsősorát (Koronczai,Farkas, Kürthi), mert a nagycsapatban játszani nem fognak az "hótziher", sajnos... Úgy már egész ütős lenne a keret, mehetnének ifi/junior válogatott néven is.

Előzmény: Pacsker08 (1621)
jamaica2 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 1623

1. NEKA-nak szurkoltam és szurkolok, de Münchausen projektnek gondolom az NBI-es szereplést, mert a fiatal játékosok fejlődéséhez a tapasztaltabbakkal együtt játék hiányzik és egy fiatalokat játszató csapat kizúgása az NBI-ből szintén kár.

2. A junior válogatott NBI csapatokkal játékot nem szabad megszüntetni, mert a NEKA-n kívüli tehetségek játszatásához továbbra is szükséges lesz! Ne veszítsünk tehetségeket!

Előzmény: Trombozis2 (1622)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 1622

Gratulálok a NEKAnak, fontos meccset húztak be a lányok. Innentől kezdve a kezükben van a sorsuk, 6 meccset kell lejátszani, ahol ők az esélyesek. Persze az nb1 más kávéház, ennél komolyabb játékerő kell, ha ott nem a pofozógép szerepét kívánják betölteni jövőre. Titkon reménykedem, h megkeresik azokat a klubokat, akik adnak játékosokat az ifi válogatottba (pl. Győr, Békéscsaba) és kölcsönveszik a korosztályos legjobbakat (akár kettős játékengedéllyel- esetekben visszajátszva az nb1-Bbe). Így gyakorlatilag juniorválogatottként indulnának az nb1-ben, amely egyben azt is jelenti, hogy a játékosok terhelésének csökkentése érdekében el lehet törölni a női juniorválogatott-nb1es csapatok elleni meccseit (hiszen alapból az nb1-ben játszanak ellenük). Úgy gondolom, hogy a fiatalok kiemelt versenyeztetési lehetőséget kapnának: 18 évesen viszonylag keveseknek adatik meg, hogy megfelelő játékidő jut az nb1-ben. Az idény végén biztosan érkeznének ajánlatok a játékosoknak más nb1es csapatoktól.

Pacsker08 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 1621

Nagyon kemény meccs volt (persze csak online néztem), nem a látványos játék dominált.. Ritkán látni így védekezni ilyen átlagéletkorú csapatot, mint ahogy az első félidőben a NEKA tette. Viszont az is tény, hogy a Budaörs védekezése meg tudta fojtani a NEKA támadójátékát, Kajdon Blanka és Szabó Nina nagyon kellettek elől, hogy meglegyen ez a meccs. A magasabb lányok még nem igazán képesek hatékony átlövőjátékra ezen a szinten (Juhász Gréta, Mlinkó Zsófi). 

 

Összességében megérdemelte szerintem a NEKA, nagyon szervezettek voltak. A kezükben van a bajnoki cím. Ahogy nézem, egy nagyon nehéz, és egy közepesen nehéz meccsük lesz idegenben (Kozármisleny és Győr II), a többit szerintem rosszabb játékkal is kötelező hozniuk. Egy pontot még veszíthetnek is, az egymás elleniben jobbak a Budaörsnél.

Én azt gondolom, ha nagyon akarják, és mozgósítják Szabó Ninát és Herczeg Lilit is, akkor meglesz. Kérdés, utána hogyan tovább..

Előzmény: Fradista Utazó (1620)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.03.08 -2 1 1620

A NEKA megverte a Budaörsöt, ezzel ők léptek a tabellán az első helyre, és a NEKA a bajnoki cím első számú esélyese. Sokáig szoros volt, aztán az utolsó tíz percben elhúzott a NEKA. A végeredmény 24-20.

hatosfalat Creative Commons License 2020.03.08 -1 0 1619

Kiss Nikin sem lepődnék meg.

Előzmény: hatosfalat (1618)
hatosfalat Creative Commons License 2020.03.08 0 0 1618

Belenéztem a a Debrecen-Érd meccs utáni sajtótájékoztatóba. Hát elég nagy még mindig a bizonytalanság Érden és a játékosoknak egyre nehezebb lesz máshova igazolniuk. Kiváncsi vagyok megy-e onnan játékos Siófokra. Harmadik Félidőben részben kiderülhet. Ha nem Zácsik megy balátlövőbe oda, akkor lövésem sincs ki lehet még. Ha Tomori lesz a balátlövő, akkor

Berkut11111 Creative Commons License 2020.03.07 -1 0 1617

Az fix X.

Előzmény: Márti.it (1616)
Márti.it Creative Commons License 2020.03.07 0 0 1616

Hát ha még  24-én is, aztán az utolsó fordulót is hozná... :D

Előzmény: Berkut11111 (1614)
RnD Creative Commons License 2020.03.06 -5 5 1615

Játszott már a junior válogatottban, februárban az MTK elleni meccsen.

Előzmény: Pacsker08 (1613)
Berkut11111 Creative Commons License 2020.03.06 -2 0 1614

Ha a DVSC behúzza április 18.-át meg érdekes is lehet az NBI.

Pacsker08 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 1613

Azért a NEKA-nak egy ideje húzóembere Szabó Nina. Az NBI/B persze más kávéház, de szépen megállja a helyét, érdemelne egy junior válogatott meghívót.

Előzmény: Igazság80 (1612)
Igazság80 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 1612

Nagyon durva a csaj, és ő így jelent meg az NB1 kapásból. Az ő példája nagyon jó a NEKA számára is...

Előzmény: hatosfalat (1611)
hatosfalat Creative Commons License 2020.03.06 0 1 1611

Szabó Nina hogy szórja a gólokat Kisvárdán. 

Süni2 Creative Commons License 2020.03.06 -1 1 1610

Vajon Deli off lesz-e?

Előzmény: Törölt nick (1609)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.06 -3 1 1609

Be is húzta a LOKI, Edina off :-)

Előzmény: Süni2 (1608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!