Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2020.02.19 -7 8 1461

'....Amúgy a színvonal engem nem győzött meg, hogy itt Európa legerősebb bajnokságából játszik két élcsapat...'

 

Ritkán jó a színvonal olyan meccseken ahol mindkét csapat számára óriási a tét. És ez nemcsak nálunk van így, hanem más országokban is. Szóval fölösleges emiatt még egyszer belerúgni a magyar NBI-be, még ha neked jól is esik.

Előzmény: maedros (1452)
RnD Creative Commons License 2020.02.19 -7 7 1460

'...Valakik az FTCnél nem tudnak számolni és simán elhitetik a játékosokkal, hogyha megvan a Győr meccs akkor megvan a második hely.'

 

Miért kell mindig az igazsággal jönni....? Egy illúzió, legyen bár hamis, jóval motiválóbb és inspirálóbb lehet.

 

Valami ilyesmit mondott Nietzsche.

 

 

 

Előzmény: Pafahi (1444)
hatosfalat Creative Commons License 2020.02.19 0 1 1459

Az érdi helyzetről majd a Kézi Vezérlés lesz érdekes.

Előzmény: Bamberg58 (1458)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.02.19 -2 0 1458
maedros Creative Commons License 2020.02.19 -1 2 1457

Hm, csak nem a Kuczora,Kácsor,Lakatos trióra gondoltál? :D 

Előzmény: Fradista Utazó (1456)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1456

>viszont gyűjthettek volna több nki tapasztalatot, ami hosszabb távon jól jött volna a fiatal játékosaiknak

Akik nem a Vácban, hanem más klubban lesznek "hosszabb távon". 

Előzmény: Tonio 2.0 (1451)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1455

Nem ellenőriztem le, hogy jók-e a számaid (első blikkre kb. reálisak). Feltéve, hogy helyesek, azt mondom, ebből Kovacsics és Háfra teljesen rendben van, Pásztor is, Snelder és Márton határeset, a többi határozottan rossz. 

Előzmény: Tonio 2.0 (1448)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.19 0 2 1454

A színvonal valóban nem volt eget rengető.

A Sió okosan, taktikusan lassította a játékot, Kobeticnek, Tomorinak jó ez a lötyögés. A mi gyors játékunk nem valósult meg, az ő akaratuk érvényesült, jól menedzselték az előnyt, mi túl sokat hibáztunk (kihagyott hetesek, ziccerek, eladott labdák).

Legalább felkavarták az állóvizet. Most már nem elég ez a langyos víz az ezüsthöz, mert már nem az örök bronzéremmel megelégedő Érd az ellenfél, meg a főleg fiatalokat foglalkoztató Vác.

Jövőre még nagyobb verseny lesz, ETO, Fradi, Sió között kemény küzdelem lesz, és szerintem a Lokival is számolni kell.

Előzmény: maedros (1452)
maedros Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1453

sanyesz, a Brest jobb volt nálatok. Ha most legyőzitek őket, megemelem a kalapom! Legyetek 6-szor BL győztesek.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (1449)
maedros Creative Commons License 2020.02.19 -3 0 1452

Így van, a jobban játszó csapat győzött. Amúgy a színvonal engem nem győzött meg, hogy itt Európa legerősebb bajnokságából játszik két élcsapat. De ez legyen az én bajom. A hétvégi kupameccsre hajrá a Fradinak, ETO-nak!

Előzmény: Tonio 2.0 (1451)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.19 0 2 1451

Sió jobb idén, ez az igazság, nincs ezen mit szépíteni.

Ha a Loki és az Érd nem esik vissza tavaszra, még a bronzért is meg kellett volna izzadni.

Érdekes, hogy a Vác viszont feljavult, nekik már nincs nemzetközi leterheltség, a bajnokság szempontjából jobban jártak, mint a Loki-Érd kettős, viszont gyűjthettek volna több nki tapasztalatot, ami hosszabb távon jól jött volna a fiatal játékosaiknak.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (1449)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2020.02.19 -1 1 1450

Igazi rangadó volt a tegnapi meccs,gyakorlatilag végig szoros volt és hiába vezetett szinte folyamatosan a Sió,egy pillanatig sem voltak biztonságban,de annyira mindig stabilak tudtak lenni hogy meg tudják nyerni ezt a 4 pontos rangadót.

Még úgy is hogy sem Tomori sem Pena nem játszott igazán jól,és Háfra egyedül nem tudta megnyerni a Fradinak ezt a sors döntő meccset.

 

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2020.02.19 -1 1 1449

Ha tovább javul a mostani formánk,akkor teljesen igazad van....nincs sok esélyetek ellenünk.

De hogy igazából most hol is tartunk szerintem a Brest elleni meccs után fogunk többet tudni.

 

Jelen pillanatban most a 3-ik hely a realitás,nem nagyon tudom elképzelni hogy a Sió ne húzza be a meccseit,ráadásul az EHF kupában is szerencsések voltak a Kastamoluval.

Előzmény: Tonio 2.0 (1435)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1448

Még a beállók kimaradtak.

Snelder 2/4 (2 ziccer védés), Pásztor 1/1.

Előzmény: Tonio 2.0 (1447)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1447

Nem tudom, milyen most az MKSZ stat, de abból nem mindig lehet kiindulni.

Magánszámításaim szerint, ami lehet, pár helyen téves:

Lukács 1/4 (1 volt a védés, bár lehet, hogy az oldalhálós lövésbe is beleért a kapus, + volt egy felső léc ziccerben) Schatzl 2/5, ebből 0/1 hetes (2 kapufa, illetve a hetesnél lábon lőtte Melindát), Márton 3/5 (ebből 1 védés Szikorától, 1 kapufa), Klivinyi 0/1 (Szikora védés ziccerben), Szucsánszki, Szekeres szerintem nem lőtt kapura, Klujber 1/4 mezőnyből (ebből volt 1 kapufa, kettőt védett Melinda, közte egy ziccert), 3/4 hetesből (1-et védett Szikora lábbal), Misi 4/6 (egy elkapkodott átlövés és egy fölé lőtt hetes, neki szerintem nem védett Melinda), Háfrát nehéz volt követni, mert sokat lőtt, de kb 7/11 vagy 7/12. Amiket vele szemben védett átlövéseket, azokat még hozzá kell adni a védésszámához.

Előzmény: G-T15 (1443)
Isthy1 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1446

Sztem ne kapkodd el.

Előzmény: gelván (1427)
Süni2 Creative Commons License 2020.02.19 0 2 1445

Sok kedvem nincs a tegnapi meccsről írni, de Moen-nek volt két aduásza tegnap.

 

A Fradiban mostanában megfordult klasszisok közül kettő is az ellenfélnél játszott. Kettő a legnagyobb játékintelligenciával rendelkezők közül.

 

Ezért tudták így zárni a passzsávokat, ezért ment /a megfélemlítés fűszerezett/ labdacsapdázás az elején, ezért nem mentek a húzások a jobbszélre, ezért tudták a Fradit így levédekezni.

 

Penának és Tomorinak nem kis szerepe volt tegnap a csapata felkészítésében.

Pafahi Creative Commons License 2020.02.19 0 0 1444

https://www.youtube.com/watch?v=UDqTJaMHcHY - Itt is ugyan ezt mondta. Pedig jóval a meccs után vagyunk és már biztosan lenyugodott. Szerintem pedig ugyan az van mint a Győr elleni egy gólnál. Valakik az FTCnél nem tudnak számolni és simán elhitetik a játékosokkal, hogyha megvan a Győr meccs akkor megvan a második hely.

Előzmény: nicko (1442)
G-T15 Creative Commons License 2020.02.19 -1 0 1443

 Mivel elviekben ez a topic szól a bajnokságról, itt írok a tegnapi meccsről.  Az számomra érdekes volt, hogy az utolsó percekig Szikora csak Keti 4 kisérletét(nem jó az Mksz-es statisztika) Háfra és Snelder 2-2 lövését fogta. Az elején fújtak 4-4-nél egy olyan 7-est a Fr4adi ellen, amikor Aoustin háttal volt a kapunak egy lerohanás végén, mert utolérték. Természetesen a döntő hibát ott követte el a hazi csapat amikor 21-22-nél többször támadhatott az egyenlítésért- 7-est is kihagyott- mégis ennek a ciklusnak a végén ment el 3-mal a Siófok az 50. perc táján. Onnan már nem volt visszaút. 

 Többen ajnározzák Szikorát, pedig csak 2-vel( lásd a fent általam leírtat) védett többet Bírónál úgy, hogy az utolsó 5 védésből 4x "védett".

 Szerintem volt egy védekezési különbség a 2 két csapat között az 1. félidőben és hazaiak több labdát szórtak el. Azt mindképpen le kell írnom, hogy a Siófok ismét kihozta magából a maximumot.

nicko Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1442

kizartnak tartom

nem csak mi szurkolok szamolgatunk, hanem a csapat is..

jol tudtak mi a szitu, hogy ma miert csak a 2 pont lehet a cel, hogy a sorsunk a mi kezunkbe maradjon

egyszeruen elvitte a fiatalos hev "ma elbuktunk, holnap kijavitjuk" elv.

Előzmény: Taliga007 (1440)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1441

A fenét felejtette el. A meccs után pár perccel nyilatkozott, kizárt dolog, hogy ezt végiggondolta volna. Amiért egy nagyon kicsit se hibáztatom. 

Előzmény: Taliga007 (1440)
Taliga007 Creative Commons License 2020.02.18 0 1 1440

Sztem elfelejtette, h a Sió egy meccsel kevesebbet játszott...

Előzmény: nicko (1433)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1439

Igen.

Előzmény: Fradista Utazó (1432)
Taliga007 Creative Commons License 2020.02.18 -5 1 1438

Ez így azért nem igaz... Korábban az Érdnél, és évek óta a Siófoknál is megvolt az ambíció, ahogy a Fradinál is megvolt - de be kell látni, h nem végtelen mennyiségű pénz állt a rendelkezésre. A Siófok ebben most előbbre került, de közben irdatlan pénzeket elvertek, h befogják az élmezőnyt, és valszeg most még többet fognak...

Előzmény: Fradista Utazó (1432)
nicko Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1437

tudom.

Előzmény: van_Persil (1434)
nicko Creative Commons License 2020.02.18 0 4 1436

Szikorat meg Elek jegelte a padon es Birot favorizalta...elment Siofokra es ma is nemes bosszut allt..a valogatottbol is khagyta pedig fordulok ota jobban ved mindtol, akiket behivtak..Elek egye meg amit fozott.

Az evek ota szajkozott bajnoki 2. hely, BL 8 koze jutaser a teljes vezetoseg a hunyo csak sajna nem fognak lemondani a penzt tojo tyukrol...

pedig Rasmussen munka nelkuli :p

Vovaval is tobbre mehetnenk..

Előzmény: Fradista Utazó (1432)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.18 0 2 1435

nem reális, h megverjük a Győrt, lesz még Loki idegenben, stb.

minimális esély van csak, kb 90%, h ebből 3. hely lesz

Előzmény: nicko (1433)
van_Persil Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1434

Amikor beírtam, szó nem volt arról, hogy nyernek.

Előzmény: nicko (1433)
nicko Creative Commons License 2020.02.18 0 3 1433

miutan nyert a Siofok tok kindegy mar..

Hafra nem tudom honnan vette, ha megverjuk a Gyort meg van a 2. hely...ahhoz a Sionak 3 pontot kellene buknia..ez keptelenseg mar..

Előzmény: van_Persil (1426)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.02.18 -1 10 1432

Fradisták szeretnek röhögni az Érden, hogy megelégedtek az éveken át hozott bronzérmekkel, a középszerűséggel, nem akartak változtatni.

Eközben a Ferencváros pont ugyanezt adja elő évek óta, csak egy lépcsőfokkal magasabban. Belekényelmesedtek az ezüstérmekbe, a se hideg, se meleg nemzetközi eredményekbe. Igazság szerint eddig csak az tartotta meg a második helyen a Ferencvárost, hogy a mögöttünk lévők közül senkinek nem volt ambíciója. Most jött valaki, akinek van. 

 

Az Érd is és a Ferencváros is csak saját magát okolhatja. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!