Keresés

Részletes keresés

Imrikfalva Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1367

Minden esetre semmi jót nem vet előre, s ilyenkor a játékosok is elkezdenek menekülni, mint a mérgezett egér.

Bár a polgi azt mondta, hogy maradhat mindenki, ha kevesebbel beéri...

Előzmény: van_Persil (1365)
Imrikfalva Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1366

Ha 2-es maradt az adószámuk, akkor továbbra is szembe állíthatják a bevétel és kiadás áfáját.

Talán a bevétel átrendeződése miatt kevesebb lesz az áfás bevételük, s így a kiadás áfájával nem tudják mindet szembe állítani, akár nettó áfa-befizetők lesznek. De ez még nem jelenti azt, hogy az eddigiekhez képest az összes béren kívüli költségük automatikusan +27%-kal lesz több, csak talán valamennyivel! Próbálom értelmezni a polgi szavait! A csarnok szerintem nincs a kézilabda kft-ben, annak az áfája nem érinti őket.

Ha kevesebb az önkori támogatás, ami áfa nélkül jön, s nagyobb részt a reklám-pénzekből kell megélniük, ami áfásan jön, akkor adódhat az, hogy nem tudnak a kiadási oldalon annyi áfás költséget szembe állítani, s átmennek nettó áfa-befizetőbe. De hogy így mennyi lesz a bukójuk, ahhoz látni kellene tételesen a könyvelésüket.

Előzmény: van_Persil (1365)
van_Persil Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1365

Fordítva: eddig bizonyos költségeket szembeállíthattak az ÁFÁ-val, így nem kellett ÁFÁ-t befizetniük, mostantól viszont ez a költségkeret (tán a csarnoképítés költsége?) elfogyott, így egyből 27 %-kal magasabb lesz a csapatot működtető kft. költségvetési igénye ugyanannyi bérköltség mellett is.

Előzmény: Imrikfalva (1364)
Imrikfalva Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1364
van_Persil Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1363

Meg pl. a montenegróiak megmondták, hogy gyak egész évben Adžićcsal vannak, más se hiányzik nekik, hogy még a válogatottnál is vele legyenek, így ultimátumot adtak a szövetségnek, hogy találjanak más szövetségi kapitányt, így került a képbe Hugyos JózsiPer.

Előzmény: Tonio 2.0 (1360)
RnD Creative Commons License 2020.02.17 -4 6 1362

Vova soha nem volt még szövetségi kapitány, új feladat lenne ez, ráadásul az egyik legkimerítőbb poszton a női kéziben (komoly elvárások, gyenge eredmények már mióta....). A válogatottat új pályára kell állítani, ez a feladat bármelyik edzőnek épp elég lenne, még inkább egy újoncnak.

 

Aki azt mondja h Vova legyen másodállásban kapitány, szerintem Vovának nem akar jót.

RnD Creative Commons License 2020.02.17 -4 5 1361

'....szerintem ne vacakoljunk Vovával, aki egy kiscsapatban fiatalok pályafutását indítja el, és margóra került játékosokat ráz helyre..'

 

Mindkét feladat egész embert kíván, a felnőtt válogatottat Rasmussen három és féléves dúlása után kell összerakni, az MTK-ba meg minden szezonban rengeteg az új játékos, őket beépíteni a csapatba szintén nem kevés feladat.

 

Ha Vova szövetségi kapitány lesz, főállásban lesz az.

 

(A férfi csapat meg kizárt női szövkap esetében, a két szakág versenynaptára teljesen más.)

Előzmény: Süni2 (1351)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1360

Igen, klubedző-kapitánynál mindig felmerül, hogy elfogulatlan lesz -e, vagy a saját játékosait kezdi el beválogatni... Nyilván az ellenérdekelt klubok szurkolói könnyebben megtalálják, mint egy független, klubok felett álló szaktekintélyt.

A másik, hogy hosszú távon szerintem nem egészséges a kettő együtt (a beugrás más dolog).

Azért egy kapitánynak nem árt, ha szemmel tudja tartani a mezőnyt, folyamatosan képben van a szóba jöhető játékosok formáját illetően, adott esetben a külföldön játszókat (még ha nálunk most nincs is ilyen Planétán kívül) folyamatosan követi.

Mivel ideje nagy részét a klubjánál tölti, nyilván a válogatottra jut majd kevesebb ideje.

Mindemellett a klub és a válogatott érdeke nyilván nem feltétlenül azonos. Mondjuk mindenképpen a magyar játékosát akarja felépíteni a külföldi kárára, még ha utóbbi jobb formában van, akkor is - mondván, a válogatottnál a magyarra lesz szüksége...

És az sem árt, ha a kapitánynak van némi pihenőideje, amikor nincs stressz, és kicsit nyugodtabban át tudja gondolni a dolgokat. Éveken át az egész éves klubedzőség mellett még 2 hét őrület minden decemberben, én nem gondolom, hogy ez egészséges lenne.

Előzmény: van_Persil (1358)
jamaica2 Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1359

Ha Vova a junior válogatottat vinné tovább a felnőtt mellett az szerintem kevésbé kontra indikált dolog.

Előzmény: van_Persil (1358)
van_Persil Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1358

Ha a szövetségi kapitány klubedző is egyben, és aválogatottban megsérül a direkt konkurens csapat egy játékosa, akkor azért szerintem te is elgondolkodsz, hogy jó-e ez a felállás. Meg most is az van, hogy Puhalák a teljesítményével nem biztos, hogy rászolgált a kerettagságra, sokakban felmerült, hogy csak Danyi protezsálta be. Ilyen helyzet simán adódhat egy klubedző szövetyégi kapitánynál. Valamint a szövetségi kapitány az egész magyar kézilabda irányadó emberének kell legyen, aki fölötte áll a klubedzőknek, bármikor odamehet egy edzésre etc.

Előzmény: Süni2 (1356)
Peppo vagyok Creative Commons License 2020.02.17 -1 1 1357

Egyetértek. Csak kíváncsi voltam, hogy Fradi edzőjeként is ezt gondolnád-e róla. :)

Előzmény: Süni2 (1356)
Süni2 Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1356

Őszintén? Ha nem férfi csapat mellett vállal munkát, és Magyarországon marad, abban se látok problémát.

 

Szerintem ez a "klubedző ne legyen szövetségi kapitány" dolog humbug. Ami lényeges, hogy a kapitány a lehetőségek szerinti legjobb edző legyen, és dolgozzon itthon,  jól ismerje a magyar mezőnyt. 

Előzmény: Peppo vagyok (1354)
Imrikfalva Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1355

Debreceni kézilabdás fórumokat olvasgatva az látszik, hogy a Hajdúságban örülnek az éerdé-kaszálásnak.

Persze az éerdés feljelentés utáni 5 millás bünti és két zártkapu a DVSC-nek nem volt minden előzmény nélküli, több fordulós volt a cicaharc, s aztán az mksz az egyik bűnös mellé állt, a másikat meg megsuhintotta - a saját szabályait is semmibe véve!

Minden más - mindkét oldalon - büntetlen maradt!

Peppo vagyok Creative Commons License 2020.02.17 -2 0 1354

És ha Vova nem az MTK-nál lesz?

Előzmény: Süni2 (1351)
taszi6975 Creative Commons License 2020.02.17 -2 0 1353

Néhány éve született elemzés alapján azért úgy tünik marad még pénz Érden a Tao-ból sőt ha fölpörgetnék még több is lehet. Az érd és sió elemzése (van a ETO-ról is)

https://qubit.hu/2018/05/17/mintha-iniesta-mezokovesdre-igazolna-vilagsztarok-tolonganak-hogy-egy-magyar-kisvarosban-jatsszanak

taszi6975 Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1352

%-t nem tudok, nyilván nagyobb részét adja az önkori. De vannak más támogatók, Hertz, Tetrapak, Tippmix Szerencsejáték ZRT stb. 

Előzmény: jamaica2 (1350)
Süni2 Creative Commons License 2020.02.17 -1 2 1351

Szerintem nem a világvége, ha Vova edző marad az MTK-nál is.

 

Ha belefér a férfiaknál, hogy Vp.-ben Lacika vezetői pozícióban van és Chema klubedző lesz, /Gulyás lehet, hogy főállású, nem tudom/, és belefért Sabate és Vranjes, akkor szerintem ne vacakoljunk Vovával, aki egy kiscsapatban fiatalok pályafutását indítja el, és margóra került játékosokat ráz helyre.

Előzmény: Trombozis2 (1348)
jamaica2 Creative Commons License 2020.02.16 0 2 1350

Nem tudom, nem ismerem az Érd pénzügyi forrásait. Tudjuk az ETO pénzügyi forrásai között csak egyik a Győr város önkormányzatának a pénze, bár lehet, hogy pont ennyi pénzügyi többlet kell a világválogatott begyűjtéséhez. Vajon az Érd pénzügyi forrásai között mennyi az önkormányzat direkt hozzájárulása %-ban?

gunji jackdaw Creative Commons License 2020.02.16 -1 0 1349

Nem egy-két vereség az, amit évek óta művel a csapat a nemzetközi kupából való kiesésekkel, s már az előző polgi sem talált fogást rajtuk. Ha jól emlékszek, az új polgármester ezt már a ciklus kezdetén megígérte, szóval nem új dolog.

Előzmény: Tonio 2.0 (1341)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.02.16 -2 1 1348

Az MTK helyében én felkészülnék egy B tervre. Pálinger nem annyira nagy hal az MKSZben. Ő szerette volna, hogy Rasmussen maradjon aztán nem úgy történtek a dolgok. Ha szavazás lesz, akkor hiába alelnök, az ő szavazata is csak 1-et fog érni, mint bárki másé. Vova nagy tiszteletnek örvend az nb1es játékosok körében - nem az MTKban lehet legjobb fizetést kapni, de szakmailag Vova spiccre hoz majdnem mindenkit. Elég például Termányra vagy Karnikra gondolni, aki az MTKban tudták az egyéni legjobbjukat hozni. De igaz ez Tóth Eszterre és Dakosra is.

Előzmény: Tonio 2.0 (1346)
hatosfalat Creative Commons License 2020.02.16 -1 1 1347

Sztem 90%, hogy ő lesz, Pálinger csak terelt.

Előzmény: Tonio 2.0 (1346)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.16 -1 0 1346

Nekem Pálinger szavaiból nem úgy tűnt, mint aki Vovában gondolkodik. Jó eséllyel jövőre is ő lesz az MTK edzője, a legtöbb játékos miatta igazol oda...

Előzmény: hatosfalat (1343)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.16 -1 1 1345

És ők nem remek játékosok? OK, lehetett volna több, de kár lenne azért a műhelyért...

Előzmény: RnD (1344)
RnD Creative Commons License 2020.02.16 -4 5 1344

Újvároson 'remek játékosokat neveltek'.....?

 

Tíz év alatt négyet-ötöt: Keti, Grosch Vivi, Mihály Petra, Csiky és Koronczai.

Előzmény: Tonio 2.0 (1341)
hatosfalat Creative Commons License 2020.02.16 -2 0 1343

Ha Vova lesz a szöv. kapitány szeptembertől, akkor MTK-nál is kérdés ki marad, mi lesz egyáltalán a stratégia.

Én nem lepődnék meg, ha Siófok Kobetic helyére Jörgensent és Zácsikot is leigazolná. Mindkettő fejben gyenge, egyikre sem lehet egy posztot komoly csapatnál építeni, de ketten talán már elegen lehetnek. 

Előzmény: RnD (1338)
RnD Creative Commons License 2020.02.16 -2 5 1342

Donald Trump meg Twitteren üzenget, bár ő a POTUS. Akkor már az érdi polgármester is megteheti ugyanezt Fbookon...

Előzmény: Tonio 2.0 (1341)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.02.16 -3 1 1341

Lehet, hogy az élsport ilyen mértékű önkormányzati támogatása önmagában, a nem megfelelő gazdálkodás nélkül is túlzás, de 1-2 vereséget felhasználva, népszerűséghajhászó módon közölni, hogy "inkább költünk majd utakra, járdákra" azért eléggé szánalmas. Mindezt egy Fb kommentből kell megtudnunk, úgy látszik, ma már így üzengetnek a politikusok.

Azért bízom benne, hogy talán sikerül valami kompromisszumos megoldást találni, kár lenne, ha teljesen elveszítené Érd városát a profi (OK, lehet mondani, hogy mennyire profi az, ahol nem a piaci viszonyok érvényesülnek) kézilabda.

Újvárost azért is sajnálom, mert remek játékosokat neveltek, és nyilván nem véletlen az, hogy már az ifjak is kezdenek elszivárogni, lásd Koronczai esetét.

Igazság80 Creative Commons License 2020.02.16 -1 0 1340

Innentől gyakorlatilag az Érd csapatának véget is ért a szezon, minden játékos arra fog koncentrálni, hogy sérülésmentesen hozza a szezont és egészségesen kezdje a következőt...

Előzmény: taszi6975 (1339)
taszi6975 Creative Commons License 2020.02.16 0 1 1339

Mintha már előre tudta volna az Érd, minden meccsükön buktak ! https://index.hu/sport/kezilabda/2020/02/16/erd_kezilabda_szazmilliok_kozpenz_tamogatas/

RnD Creative Commons License 2020.02.16 -3 6 1338

'Zácsik pihent, rendbe jött és részt vesz a fenti munkában. És a hattyúdal előtt még szeretne valamit alkotni....'

 

A Siófokban....? Mert négy hete még lelkesen nyilatkozott az MTK-ról de most már jóval kevésbé biztos h ott marad.

Előzmény: Törölt nick (1320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!