És erről nem érdemes "fotelhuszárkodni". A választ megkapod, ha kiszámolod a kétféle technológia teljes élettartamra vetített ökolábnyomát (azt, ami az autó lábnyomát visszaosztja a megtett km-ekkel). Ez sok hetes munka.
A hibridek már a "félzöld" üzemanyagok esetén sem voltak öko-versenyképesek, egy igazi zöld üzemanyag esetén meg biztosan nem azok.
szerintem soha, ugyanis nincs értelme. Ha az üzemanyag zöld, akkor környezeti szempontból nem kritikus a fogyasztás: nem növeli a környezetterhelést. Ilyenkor az egész auto terhelését kell csökkenteni, amit elsősorban a használati idő kitolásával lehet megoldani, azt meg azzal, ha minél egyszerűbb megoldásokat használunk (ami nincs, az nem romlik el).
Benzinüzem esetén a bonyolult hibrid technológia zöldebbé tette az autót, NH3 technológia esetén ez kérdéses.
"Ha jol szamoltam 1000g NH4NO3bol 312 liter lesz. 1m3 korul szamoltam 1 l benzinre. Sokkal dragabb."
mi köze az ammóniához az NH4NO3-nak? Nem abból gyártják, hanem hidrogénből és levegőből. A megújuló ammónia-üzem már ma is jóval olcsóbb (kb. fele), mint a benzinüzem.
Ammonia has a high octane rating (about 120 versus gasoline at 86-93). So it does not need an octane enhancer and can be used in high compression engines. However, it has a relatively low energy density per gallon – about half of gasoline. The fuel mileage of ammonia is about half of gasoline’s mileage.
Ha jol szamoltam 1000g NH4NO3bol 312 liter lesz. 1m3 korul szamoltam 1 l benzinre. Sokkal dragabb. Ahogy irtad mint az lpgt 7 baron cseppfolyosan erdemes.
A viz allitolag 25 fokon 700 l korul tud feloldani.
cseppfolyós állapotban. POnt ez a lényeg, hogy az ammónia cseppfolyósítható, nem kell drága nagynyomású, nagyméretű palack, kábé csak annyi, mint az LPG-nél, csak egy kicsit nagyobb.