Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2019.06.15 0 0 23

Az ökolábnyom miatt lényegében az.

És erről nem érdemes "fotelhuszárkodni". A választ megkapod, ha kiszámolod a kétféle technológia teljes élettartamra vetített ökolábnyomát (azt, ami az autó lábnyomát visszaosztja a megtett km-ekkel). Ez sok hetes munka.

A hibridek már a "félzöld" üzemanyagok esetén sem voltak öko-versenyképesek, egy igazi zöld üzemanyag esetén meg biztosan nem azok.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (22)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.06.15 0 0 22

Naparambol, hidrogenbol, vizbol se mindegy mennyi szukseges 100km tavolsagra.

Előzmény: naox (21)
naox Creative Commons License 2019.06.15 0 0 21

"Mikor epitjuk az ammonias soros hibridet?"

szerintem soha, ugyanis nincs értelme. Ha az üzemanyag zöld, akkor környezeti szempontból nem kritikus a fogyasztás: nem növeli a környezetterhelést. Ilyenkor az egész auto terhelését kell csökkenteni, amit elsősorban a használati idő kitolásával lehet megoldani, azt meg azzal, ha minél egyszerűbb megoldásokat használunk (ami nincs, az nem romlik el).

Benzinüzem esetén a bonyolult hibrid technológia zöldebbé tette az autót, NH3 technológia esetén ez kérdéses.

naox Creative Commons License 2019.05.21 0 0 20

mert sokkal egyszerűbb.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (19)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.21 0 0 19

Miert?

Előzmény: naox (18)
naox Creative Commons License 2019.05.21 0 0 18

"Az egoterbe gaz halmazallapotban kell bejutnia."

folyadékként kell bejutnia

Előzmény: Maketheworldabetterplace (15)
naox Creative Commons License 2019.05.21 0 0 17

Ne haragudj, de nem tudod előállítani, és nem is lenne értelme.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (16)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.21 0 0 16

Hazilag abbol tudom eloallitani, a KNO3, NaNO3 pedig mutragyazza a finom zoldsegeim, gyumolcseim.

Előzmény: naox (13)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.21 0 0 15

Az lpg elvileg 230szorosara tagul.

Hutesi celra is hasznalni akarom, illetve elparolgaskor hut. Az egoterbe gaz halmazallapotban kell bejutnia.

Hol tudok a legkedvezobb aron ammoniat vasarolni?

Előzmény: naox (14)
naox Creative Commons License 2019.05.21 0 0 14

a teljes életciklusban folyadékkén kezelik, miért érdekes, hogy gázként mennyi a térfogata? LPG-nél sem foglalkozunk vele.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (12)
naox Creative Commons License 2019.05.21 0 0 13

"Ha jol szamoltam 1000g NH4NO3bol 312 liter lesz. 1m3 korul szamoltam 1 l benzinre. Sokkal dragabb."

mi köze az ammóniához az NH4NO3-nak? Nem abból gyártják, hanem hidrogénből és levegőből. A megújuló ammónia-üzem már ma is jóval olcsóbb (kb. fele), mint a benzinüzem.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (9)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.21 0 0 12

Folyekony 642g/l

Gaz 0,6813

1 lter folyekony =942 liter gaz.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.21 0 0 10

Ammonia has a high octane rating (about 120 versus gasoline at 86-93).  So it does not need an octane enhancer and can be used in high compression engines.  However, it has a relatively low energy density per gallon – about half of gasoline.  The fuel mileage of ammonia is about half of gasoline’s mileage. 

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.21 0 0 9

Ha jol szamoltam 1000g NH4NO3bol 312 liter lesz. 1m3 korul szamoltam 1 l benzinre. Sokkal dragabb. Ahogy irtad mint az lpgt 7 baron cseppfolyosan erdemes.

A viz allitolag 25 fokon 700 l korul tud feloldani.

Előzmény: naox (8)
naox Creative Commons License 2019.05.20 0 0 8

cseppfolyós állapotban. POnt ez a lényeg, hogy az ammónia cseppfolyósítható, nem kell drága nagynyomású, nagyméretű palack, kábé csak annyi, mint az LPG-nél, csak egy kicsit nagyobb.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (7)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.20 0 0 7
Előzmény: naox (6)
naox Creative Commons License 2019.05.20 0 0 6

"Naox 1 liter benzinnel hany liter NH3 egyenerteku?"

kb. 2

és linkeltem korábban egy nagyon komoly vizsgálati jelentést  a témáról. Ha komolyan érdekel, akkor olvasd el...

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.17 0 0 5

Ennyit enged a rendszer. Szolj ha sikerul ugyanennyi helyre tobb karaktert beirni.

Uzemanyagok lenne a topiccim vege.

Előzmény: bananatree (1)
Malaguszti Creative Commons License 2019.05.16 0 0 3

Egy kis ricinust nem ártana belekeverni...
Csak hogy jól érezzük magunkat :)

bananatree Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1

A topik nevének végéről lemaradt egy "g" betű :)

 

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.15 0 0 0
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.05.15 0 0 topiknyitó

Milyen tapasztalatokat ismertek az amminiamotorokrol, es mas kornyezetbarat motorokrol?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!