Keresés

Részletes keresés

nemertemenezt Creative Commons License 2024.02.13 0 0 41

Az első fűtési idényünk a házban... Az éves gázfogyasztás 1200-1300 m3 körül alakul majd. (150m2)

 

Egy C24-es, kb 30 éves FÉG kazánnál a vízkőtelenítés hoz valamit az üzemeltetésben? (Az előző tulaj elmondása alapján 2004 óta biztos nem volt vízkőtelenítve.)

Jobb hatásfok, üzembiztonság?

 

Megépítése óta nyitott a fűtési rendszer (van még egy nem használt vegyes tüzelésű kazán is), öntöttvas radiátorokkal (10 darab, fele 10 fele 30 tagos) és jó vastag csövekkel. Vajon érdemes-e átmosatni a rendszert?

 

Ha zárt rendszerré alakítjuk, mekkora tágulási tartály kell?

mosogep-szerelo Creative Commons License 2024.01.17 0 0 40

Sziasztok! 

Komfort-F 24 VH ventillátort csapágyazott már valaki? 

barbyfx Creative Commons License 2023.12.12 0 0 39

Sziasztok!

 

Nekem egy C40-essel gyült meg a bajom, persze szombat este, a probléma ugyan az volt, hogy a fűtőláng "lecsökkent" de nagyon.  Légtelenítés nem segitett,  nyomáskapcsoló csere, javítás, nem segített, hőcserélő savazás sem segített, (amúgy tiszta volt).  Viszont a szivattyú csere igen, bár a beépített szivattyú rendesen kapcsolt, lehetett észlelni a váltást a fokozatok között, mégse indult be a fűtés rendesen csak kis lánggal, illetve pár perc után a láng lecsökkent. Másik (nem olyan márkás) szivattyú megoldotta a problémát,  ugyan azokkal a fő paraméterekkel rendelkezett mint a beépített, DE lényegesen nagyobb belső átmérője volt, (majdnem a duplája) igy a "folyadékárammal" már semmi gond nem adódott, majd leugrott a falról a cirkó, jelenleg a szivattyú 1-es fokozatán megy szépen. (és van benne tartalék bőven).  Hátha ez segit valakinek. Amúgy a szivattyú jelenleg a legolcsóbbak közé tartozik.

Asics8 Creative Commons License 2023.03.25 0 0 38

Sziasztok!

 

Fég K24-es kombi cirkóról van szó.

Az áramláskapcsoló az melyik?
Az szabályos hogy a gyári biztonsági szelep?, túlnyomás leeresztő csepegett és valaki tanácsára csere helyett egy akkor új szelep lett a meglévő alá csavarva?
Az elég tisztításnak hogy az égőtér hőcserélőt átfújom 8 baros kompresszorral?
A tetején a defrektort? ahol rozsdás az szabad, kell valamivel lekenni?
Rozsdamentes lemeznek tűnik de lehet csak horganyzott.

 

Köszi

Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.11.19 0 0 37

Hívj szerelőt. Valszeg a tömszelence átereszt, s megszorult bevízkövesedett az, illetve a gázarmatúra szelepnyitó-rudazata is megszorulhatott... 

Előzmény: JKGKG (35)
Zöldövezeti Creative Commons License 2022.11.19 0 0 36

 

 

Aerotherm, Budapest, XVIII Üllői út 556 T.: 2908432

 

 

Lángőr, Budapest XV Rekettye utca 76

 

 

Előzmény: JKGKG (35)
JKGKG Creative Commons License 2022.11.19 0 0 35

Sziasztok!

 

Van egy Fégtherm gázkazánom (kb 30 éves).

 

Hiba: nem kapcsol ki és vagy be az üzemi láng. Csak úgy tudom leállítani, ha elzárom a gázcsapot a kazán bemenetén.

Mechanikus szobatermosztát van, amikor az kikapcsolt, akkor is megy a fűtés. Megjavítottam a szobatermosztát érintkezőpofáit + kiiktattam menetközben a termosztátot hátha úgy lekapcsol a láng, de nem.

 

Látom, hogy a szivattyú felöl megy egy csővezeték a "karburátrba". Jól sejtem, hogy ott lehet egy nyomáskapcsoló, ami nézi a szivattyú nyomását?

A rendszer nyomása 1,6bar.

 

Mit lenne érdemes kipróbálni ilyenkor?

 

Balázs

atika73 Creative Commons License 2022.10.10 0 0 34

Sziasztok,tud esetleg v.ki abban segiteni hogy azt a rézdrótot ami a stemkóról megy az egyik kapcsolóra azt hol lehet venni?Mert sikerült letörönöm a szemes saru csatlakozót róla.Egyáltalán mi a neve azt sem tudom,ahol néztem boltokban ott sehol nem találtam,vagy esetleg az müködhet hogy teszek rá egy uj szemes sarut?

krug3r Creative Commons License 2022.09.23 0 0 33

Köszönöm. Elképzelhető, hogy nálam a "kicsi az őrláng, elszippantja a gyújtólángot" esete van.

Előzmény: sjohn (32)
sjohn Creative Commons License 2022.09.23 0 0 32

Nagy a főégő gázterhelése, elszippantja a gyújtólángot...koszos a szűrő..kicsi az őrláng,...stb.

Előzmény: krug3r (31)
krug3r Creative Commons License 2022.09.22 0 0 31

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy az őrláng ég folyamatosan, majd miután begyullad a főláng 5-10 perc elteltével egy kattanás után mindkettő kialszik csak a keringető megy tovább. Tavaly cserélve lett a gáz- és a vízarmatúra, egész télen hibátlanul ment minden. Idén cserélve lettek a radiátorok az automata légtelenítők és a tágulási tartály. Próbálnám a fűtést és időnként megáll.

A válaszokat előre is köszönöm.

sjohn Creative Commons License 2021.12.11 0 1 30

Vedd kisebbre a gázterhelést és nagyobbra a szivattyú sebességét!

Előzmény: Hrdlicka (29)
Hrdlicka Creative Commons License 2021.12.11 0 0 29

Amikor átkapcsolom éjjeliről nappali fűtésre akkor fűt kb. 40 percen keresztül majd amikor a cirkón lévő hőmérő 60 fokot eléri akkor leáll "pihenni" 

50 fok környékére kb 7-8 perc alatt lehűl , akkor újra indul, megy kb 7-10 percet és 60 foknál ismét leáll. Igy kb. 20 fokról a beállított 22,5 fél lakás hőmérséketet 4-5 óra alatt éri el. 

 

A cirkó alján van egy fekete kapcsoló bal oldalt, ha egy kicsit jobbra csavarom akkor rögtön el is indul a fűtés. De nem merem így hagyni, úgyhogy ismét vissza csavartam. 

 

Hogyan állítsam be, és mit, hogy 20 fokról 22,5-re ne 4-5 órát vegyen igénybe a folytonos leállás miatt a működés? 

FazeLaci Creative Commons License 2021.03.16 0 1 28

Sziasztok!

Bocsánat a hosszú szünetért. 

Nem könnyen, de végül megjavult a kazán. 

 

Első szerelő, nagyon alapos és jószándékú idősebb szaki arra gyanakodott, hogy nem tud kellően áramlani a víz. Ki is savazta a kazánt. (A radiátorokkal nem volt gond, nem voltak eltömődve attól a ronda fekete szmötyitől, ami összegyűlik az alján , ugyanis nyáron festettünk és levettem egy-két radiátort. Azokat ki is mostam.) Savazás után kiválóan működött is kb. 2 hétig. Mivel a bácsi egész véletlenűl vidékről tévedt be hozzám nem is vártam el tőle, hogy visszajöjjön.

 

Második szerelő kb 1.5 órán keresztül ült a kazán mellett a pincében. Próbált ezt azt, végül közölte, hogy a membrán néha beragad. Remélem jól emlékszem, hogy ezt mondta! Gondoltam kicseréli, de nem. Valamit csinált vele, hogy ne ragadjon be. Kiváncsian vártam, hogy meddig lesz jó. Azóta már a második fűtési szezonnál tartunk és hibátlanul működik. 

 

Plusz info. A hiba fokozatosan alakult ki. Eleinte, ha egy kicsit lejebb ment a rendszerben a viz nyomása, akor többet hisztizett a kazán. Ezért is jutottam el 1 bárról 2-re. Azóta tudom, hogy az túl sok. Hidegen 1 bárt javasolt a szerelő. 

A kisavazása a kazánnak nagyon sokat segített. Le voltam döbbenve, hogy milyen sok szmötyi jött ki belőle.

 

(Csak úgy zárójelben jegyzem meg, hogy több, mint 10 évig járt egy szerelő minden évben "karbantartani" a kazánt. Hümmögött, mondta, hogy vegyek egy kondenzációst. Porszívózott és szájjal kifújta az őrláng fúvókáját. Mindez 15 perc max, 20 eFt + kiszállás. Kisavazni 10+ év alatt nem jutott eszébe. Slusz poén, hogy a hiba előtti ősszel kihagytam a karbantartást. Tél kellős közepén felhívtam, hogy kéne segítség. Erre azt volt képes válaszolni, hogy idén nem csinált nálam karbantartást, ezért hozzám nem fog kijönni hamar. Várjak kb. 5-6 napot.  Vicces egy fazon.)

 

Meleg otthont mindenkinek! 

re_mi Creative Commons License 2020.01.25 0 0 27
Előzmény: hphzs (26)
hphzs Creative Commons License 2020.01.25 0 0 26

Elnézést, én itt olvasgatok, választ keresek egy problémára C24-es kazánnal kapcsolatban. Lehet, hogy Ön tudna nekem segíteni. Új vagyok itt és nem tudom, hogy működik a kapcsolatfelvétel. Kérem, jelentkezzen, ha olvassa. Köszi!

 

Előzmény: Törölt nick (6)
hphzs Creative Commons License 2020.01.25 0 0 25

Sziasztok! 

Tudja valaki, hogy a régi 30 éves C24 kazán lángjának magasságát lehet-e állítani valahogy? Fontos lenne, mert túlságosan melegít és szétég a szivattyú teteje. Ha tudja valaki, kérem, jelentkezzen! Köszi

Ex DRP-469 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 24

Szerintem is a 8 és 9-re kell kötni.

Előzmény: Mutual Friend (23)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.12.26 0 0 23

Nem a 8-és 9-re kellene kötni inkább ?

Előzmény: sebatti (21)
Balázs Domonkos Creative Commons License 2019.12.25 0 0 22

Sziasztok! FazeLaci érdekelne a megoldás mert én is ezzel a problémával küzdök!! (Fég c24 )

sebatti Creative Commons License 2019.11.12 0 0 21

C18 probléma. A harminc éves FÉG termosztátom le a kartam cserélni.Vettem  Computherm Q3 termosztátot, de nem tudom beüzemelni. A régi temosztát két ágára kötöttem (7 és 9 csati), a fázist kihagyva (8-as csati). Semmi nes történik :( A termosztátot kimértem, működik.

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.10 0 0 20

Akkro esetleg azt lehet megpróbálni, hogy a kimenő oldalon meglazítod kicsit a hollandert, hátha ott kinyomja, de mindenképp mennie kell akkor a szivattyúnak.

Előzmény: kacagógerle (19)
kacagógerle Creative Commons License 2019.05.09 0 0 19

Úgy eldugták a légtelenítőt a C18-on, hogy nem találom.:-(

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 18

Gondoltam, hogy régi gravitációs lehet, mert azoknál vannak elég vastag csövek ahhoz, hogy több radiátort is ellássanak, de akkor sem értem miért nem szereltek fel csapokat, hiszen ezekbe nagyon komoly mennyiségű víz kell, vagyis hiba esetén nehéz visszatölteni vízzel. Emlékszem gyerek koromban nyílt rendszerünk volt nekünk is, és vödröztük fel a padlásra a vizet, egyrészt mert nem volt elég hosszú tömlőnk, másrészt az összegyűjtött esővizet tettük bele, hogy elkerüljük a vízkövesedést. Kemény meló volt, pedig az nem gravitációs volt, vagyis jóval kevesebb víz kellett bele, mint a tiédbe.

 

Gondolom később szerelték be nálad ebbe a rendszerbe a gázcirkót, valami idióta csap nélkül. Mert az igaz, hogy mivel csak az egyiknél van keringetőszivattyú nagy gáz ebből a szempontból nincs, de a vegyes kazánok simán csinálnak 80-90 fokos vizet, amikor már marha nagy a vízkőképződés, ami a 1,5 colos csövekben nem gond, de a cirkó hőcserélőjébe, a kis keresztmetszetbe  jutva már igen.

Előzmény: kacagógerle (17)
kacagógerle Creative Commons License 2019.05.08 0 0 17

Olyannyira régi a rendszer(vagy inkább szakszerűtlenül lett kivitelezve anno), hogy sem a radiátoroknál nincs csap, sem pedig a vegyes kazán és a gázkazán között.

Tehát ha be van gyújtva a vegyes kazánba, akkor a gázkazánon is keresztül megy a víz, azaz azt is fűti feleslegesen. Párhuzamosan van bekötve a kettő, de a vegyes rész kizárólag gravitációsan működik, ugyanis nincs ott keringetőszivattyú.

Ki lesz cseréltetve a lyukas radiátor, de oda már lesz csap szerelve alul, felül.

Köszönöm a képet a légtelenítőről, majd ma megpróbálom megkeresni és légteleníteni.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 16

Pirossal bekarikáztam a légtelenítőt:

Ez nem régi kivitel, de mindegyiken hasonló helyen kell lennie, mert nyilván a hőcserélő vízkörének magas pontján van.

Előzmény: kacagógerle (14)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 15

Furcsa rendszer az akkor, hiszen az egy körön lévő radiátoroknál különböző mennyiség kellene, hogy mindegyik egyenletesen kapjon vizet. Ez valami régi rendszer? De én egyébként is úgy csináltattam a fűtésrendszeremet, hogy a bemenő és a kimenő ágnál is el lehessen zárni a radiátornál, hogy ha az egyikkel baj van, le tudjam venni úgy, hogy nem kell a vizet leengedni, sőt akár a fűtés is mehet tovább.

 

A hőcserélő vízkörén kell lenni oldalt egy sima, villáskulccsal kicsavarható csavarnak. Azt kell megnyitni annyira, hogy kezdjen el kiáramlani a levegő.

Előzmény: kacagógerle (14)
kacagógerle Creative Commons License 2019.05.07 0 0 14

Itt nincs szabályozva a radiátorokba menő víz, mivel nincs sehol csap. Megy amennyi megy.:-)

A burkolatot már levettem, de a légtelenítőt nem találom.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.07 0 0 13

Akkor hogyan szabályozod a radiátorokon átfolyó mennyiséget?

 

Nyitott rendszernél könnyebben levegősödhet a rendszer, de a zárt is levegősödik, akár mit csinálunk, én is a napokban engedtem ki a jellemző radiátornál pár deci levegőt zárt rendszer mellett.

 

Tehát sztem kezd a cirkó légtelenítésével, nem igényel nagy tudást, vagy gyakorlatot, annyi hogy a burkolatot óvatosan kell levenni és feltenni.

Előzmény: kacagógerle (12)
kacagógerle Creative Commons License 2019.05.07 0 0 12

Szia! Köszönöm!

A csapok a radiátornál nincsenek elzárva, ugyanis nincsenek csapok.:-)
A keringető beindulásakor eléggé bugyog a víz, biztosan van benne egy kevés(vagy sok?) levegő.

A padláson lévő kiegyenlítő tartályban van elég víz(nyitott rendszer), bár ettől még a kazán hőcserélője lehet levegős. Csak azt nem tudom mitől levegősödhetett le. A legtávolabb lévő szobában kilyukadt a radiátor, de egyelőre csak csepeg belőle napi pár deci víz. Ettől gondolom nem lesz levegős... Vagy igen?

Addig nem akarom a hőcserélőt savazni, amíg a többi hibalehetőség ki nincs szűrve.

Előzmény: Törölt nick (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!