Slawomir Nitras lengyel parlamenti képviselő szerint Orbán Viktor az ukrán válság idején azt javasolta, hogy Lengyelország és Magyarország vegyen részt Ukrajna felosztásában. Az Onet nevű lengyel honlap idézi a Polgári Platform politikusát, aki egy interjú során azt mondta, hogy a magyar miniszterelnök az európai határok revíziójáról álmodik, akárcsak Vlagyimir Putyin.
ezeket elítélted a nagy hadbírósági pofázásaid közben?
Tovább ágyúzzák az atomerőművet az oroszok, nukleáris katasztrófa fenyeget
Újabb robbanások rázták meg Enerhodart a zaporizzsjai atomerőmű közelében – írja az Unian ukrán hírügynökség. Jana Dabizsa, a városi tanács ügyeinek menedzsere súlyos nukleáris katasztrófa veszélyére figyelmeztet.
Amíg az emberiség retteg Putyin nukleáris fegyvereitől, Enerhodarban minden másodpercben fennáll annak a veszélye, hogy egy megállíthatatlan nukleáris katasztrófa következik be
igen, nyugodtan. háborús hangulatkeltők uszítók ellen az kell. államrend elleni összeesküvők ellen az kell. a sok majom azt hiszi az ún. hamis szólásszabadság nevében akármit megtehet. nem tehet meg. nem mondhatsz olyat, főleg hazugságot. a fidesznek fel kéne lépnie ezek ellen.
mit gondolsz? ha történetesen kárpátaljára vagy magyarországra kiterjedne a háború,
akkor azt hiszed a háborús hangulatkeltők, ezek a szarházik, itt előadnák, h ők semmiről nem tehetnek?
mit mondanának, h ők csak jót akartak a háborús uszítással? nehogy az legyen a vége!
Arra irtam hogy ha a ruszkik revíziót akarnak a magyaroknak (persze csak a jo oreg keverik a sz@rt, a sok hulye magyar Trianonista hatha ugrik ra es akkor bomlassza az EU-t/NATO-t) akkor arra majd az lesz az EU válasz, hogy hat akkor nem avatkozunk be ha az Ukránok átjönnek...
Putyincsicskak, állandóan vétózók oldjak meg maguk
Ha Magyarországnak döntenie kell Kárpátaljája hovatartozásáról, Orbán miért nem csinál róla nemzeti konzultációt?
Habár az ukránok még azt sem tartják be, amit Kárpátalja 1991-ben népszavazással kinyilvánított, nemhogy azon területünk esetleges visszaszolgáltatását a magyar anyaországnak.
Úgy látszik, az ukránok olyan hülyék, hogy minden talpalatnyi területhez ragaszkodnak, még a lepukkant Kárpátaljához is. Szerinted miért van ez?
Na látod, az ilyen nyilatkozatok miatt sem nem tudok-nem akarok teljes mellszélességgel kiállni a háborújukban Ukrajna mellett.
Az USA-nak meg mi köze ahhoz, hogy hol húzódjanak itt a határok? Milyen alapon juttatna még több magyar embert és területet idegen uralom alá a Nyugat? Nekik az a hobbijuk, hogy a magyarokat hergelik maguk ellen? És mi van, ha nem engedjük és fegyvert ragadunk? Akkor kedvenc Amerikád mégis egy utolsó szaros alattomos háborús uszító?
„Az adott helyen nem állhat ilyen emlékmű, mivel Kárpátalja megye Ukrajna része, tehát a Vereckei-hágónál nem Nagy-Magyarország kezdődik, ahogy azt magyar politikai körök igyekeznek beállítani, hanem ott, egészen Magyarország határáig (sőt egykor a magyarok által Debrecenné átnevezett Dobrocsinig)ukrán föld terül el, amelyen ősi ukrán nép él” – áll a nyilatkozatban.
csak nehogy Orbán fajelmeleti szövegelése után az EU es USA döntsön úgy hogy az Ukránok kapjak meg Debrecent az elvett orosz terletekert cserebe.
Tudjatok mint a mar nem baratok Lengyelországa kapta a nyugati, nemet területeket az ruszkik altal elvett keletiért cserebe!
Csak a szokásos ősi ukrán (román szlovák stb) föld agyhalott paradigmája. Arra még egyik hullarabló sem volt képes válaszolni, hogy ezer éven keresztül ez vajon miért nem okozott konfliktust. Hol vannak a történelemben máshol oly jellemző ütközetek, háborúk?
[...] Az aláírók ukránellenes megnyilvánulásnak nevezik a vereckei magyar honfoglalási emlékmű építését is Kárpátalja és Lviv (Lemberg) megyék határán. Szerintük a magyarok alaptalanul állítják, hogy a terület, amelyet annak idején elfoglaltak, „terra incognita” lett volna, hiszen – mint emlékeztetnek – régészeti leletek bizonyítják: Kárpátalja területén már a VI–IX. században szláv települések voltak.
„Az adott helyen nem állhat ilyen emlékmű, mivel Kárpátalja megye Ukrajna része, tehát a Vereckei-hágónál nem Nagy-Magyarország kezdődik, ahogy azt magyar politikai körök igyekeznek beállítani, hanem ott, egészen Magyarország határáig (sőt egykor a magyarok által Debrecenné átnevezett Dobrocsinig)ukrán föld terül el, amelyen ősi ukrán nép él” – áll a nyilatkozatban.
Az írás szerint a magyar emlékművet olyan helyen készülnek felépíteni, ahol 1939-ben a Kárpátaljára bevonuló magyar csapatok a kárpátukrán államot védő 600 gárdistát lőttek agyon bírósági ítélet és vizsgálat nélkül, s ez – a nyilatkozat szavaival – szentségtörés, Európában a fasizmus ellen elsőként fegyvert ragadó Kárpát-Ukrajna legkiválóbb fiai emlékének meggyalázása.
Kárpátaljai magyar újságíró: Nincs hova bújni a behívó elől Kimegy a behívó egyszer, kétszer, harmadszor, majd mennek az állig felfegyverzett rendőrök, és az ágy alól is kihúzzák."
A lapnak két olajipari szakember is azt mondta, hogy a korábbi évek marzsai alapján úgy becsülik: bizonyos időszakokban akár 20-30 százalékos kedvezménnyel is vásárolhatott a magyar nemzeti olajtársaság orosz olajat. Szerintük
ekkora kedvezményes ár- és marzsszintek mellett teljesen érthető, ha a magyar olajtársaság és az Orbán-kormány ellenáll az orosz olajra kivetett embargónak.
Az Oroszországról és az Ukrajnának fizetendő kárpótlásról szóló kijelentéseivel Lengyelország arra ösztönöz minket, hogy Ukrajna után az első helyre állítsuk a nácitlanítandók között
− idézi Morozovot a Ria Novoszti orosz állami hírügynökség. evig
Csütörtök este egy érdekes elméletet osztott meg a Facebookon Roman Giertych, Lengyelország egykori miniszterelnök-helyettese (2006-2007), Orbán terve címmel. Az írást több lengyel újság is átvette azóta.
Giertych eszmefuttatásában választ keres a magyar és a lengyel kormány EU-ellenes szövetségének okára, és a mostani orosz-ukrán háborút is új nézőpontból értékeli.
Giertych szerint létezett egy magyar-lengyel-orosz titkos terv, Ukrajna felosztásáról.
A terv szerint az orosz hadseregnek a mostani háborúban nagyon gyorsan le kellett volna rohannia Ukrajnának a Dnyepertől keletre eső, jórészt oroszajkú felét. Néhány nap alatt, érdemi ellenállás nélkül bevonultak volna Kijevbe, megbuktatva Zelenszkij elnököt és a kormányát. A Dnyepertől nyugatra fekvő területeket azonban nem akarták megszállni, mert onnan érdemi ellenállást vártak, amihez egy jóval nagyobb hadműveletre lett volna szükség, sokkal több katonával.
A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként. Giertych még azt is elképzelte, hogy ezt akár a nyugat-ukrajnai politikusok maguk kérték volna, hogy inkább NATO-tag országból érkezzenek katonák, mintsem az oroszokkal kelljen háborúzniuk. A lengyelek Lviv központtal vehették volna ellenőrzésük alá Észak-Nyugat-Ukrajna nagyobbik részét, míg Magyarország Kárpátalján biztosíthatta volna a békét.A terv szerint Ukrajna felosztása aztán állandósult volna, megadva az esélyt a lengyel és a magyar vezetőknek, hogy az országukat gyarapítva hősökké váljanak otthon, örökre bebetonozva hatalmukat.
Giertych szerint ezt a hódítást készítette elő a magyar és a lengyel kormányok állandó konfliktuskeresése az USA-val és az EU-val. Azért mentek bele végeláthatatlan vitákba az EU bíróságának szerepéről, illetve ostorozták az amerikai befolyást, hogy ha eljön a területszerzés ideje, akkor a nyugatiak rosszallása és az együttműködés az oroszokkal ne legyen annyira bizarr fordulat sem otthon, sem pedig a külföldiek előtt. Giertych feltételezése szerint a Nyugat-ellenes gesztusok egyben jelzések voltak Moszkva felé, hogy megbízható szövetségesek irányítják a magyar és a lengyel kormányt. Moszkva érdeke azt kívánta volna, hogy egy semleges zóna jöjjön létre az oroszok által ellenőrzött terület és Németország között.
Giertych szerint a szélsőjobboldali európai pártok tavaly decemberben tartott varsói, és idén január végén rendezett madridi találkozóin egyeztette Orbán a lengyel vezetőkkel a háborús terveket, bevonva a francia elnökválasztásra készülő Le Pent is - aki ezúttal nem orosz, hanem magyar bankhitelből megy neki a kampánynak.
Addigra az európai vezető politikusokat az amerikai kormány már értesítette, hogy az oroszok minden bizonnyal háborúba mennek Ukrajna ellen, az erről szóló figyelmeztetések már novemberben kimentek. A terv utolsó simításait az elmélet szerint Orbán február 5-i moszkvai látogatásán végezték el, amikor Orbán Viktor öt órán tárgyalt Putyinnal, hogy aztán csak annyit jelentsenek be, hogy áprilisban az MVM és a Gazprom talán leszerződik még egy kis gázra egymással. Putyin a találkozó után arról beszélt, hogy hazugság árán bővült a NATO 1997 után. Orbán Viktor szó nélkül vette tudomásul, hogy az orosz elnök szerint az országa nem lehetne tagja a nyugati katonai szövetségnek.
Csakhogy a titkos terv Giertych szerint nem sikerült, mert Ukrajna váratlanul keményen ellenállt az orosz támadásnak, és az orosz nyelvű keleti megyék és városok is hősiesen harcolnak, még három hét elteltével is. Ezt látva a nyugati és a lengyel közvélemény is határozottan ukránpárti lett, és a lengyel kormány elengedte a felosztási tervet. Sőt, nem hogy elengedte, de még az élére is állt az ukrán ügy védelmének. Kaczynski, a kormánypárt elnöke és Morawieczki miniszterelnök keddi kijevi látogatásukkal mutatták meg, hogy már teljesen más forgatókönyvben hisznek.
Te még mindig itt tartasz? Kezdjük a románnal. Megszállta a fél országot mint most Putyin Ukrajnát. Valószínűleg több román iskolai férőhely van, mint román anyanyelvű diák az országnak azon a részén, ahonnan már visszavonultak már a románok. Gyulán max társalgási szinten tud a többség de kétnyelvűek a táblák. Mit szeretnél még nekik, te kis dulifuli? Ne csak vastagítsd a betűket, használj caps lockot is, úgy az igazi :D
Hogy 150 ezren akarnak pofázni a 40 millios többségnek hogy nekik mi jár, meg lebegtetik a revízióit a melldöngető híveik Magyarhonban?
Na mesélj, Magyarországon hogy is van a nyelvtorvény? Mennyire is használhatja egy román kisebbségi mondjuk a mindennapi állam ügyintézéseiben a román, nyelvet? Es a cigany, vagy a szlovak stb? Mennyi román általános iskola és gimnáziumot biztosítunk nekik az egész országban>?
"a magyarokat sokat bántották az elmúlt években Ukrajnában"
Miért, szerinted ez nem így van?
És a Nyugat ilyenkor bezzeg nem horkant fel, ahogy az 1990-es marosvásárhelyi magyarellenes pogromok kapcsán sem, meg még sorolhatnánk, hogy mik történtek velük csak a rendszerváltás óta eltelt években.
Persze nem utólag kellene emlegetni, hanem a magyarellenességek bekövetkeztekor kéne kiállni a hazai külpolitikának és diplomáciának az elszakított magyarokért, és nemcsak ilyen orbáni finomkodással, hanem követelve a revíziót. Csakis a területvisszacsatolás a garancia arra, hogy azok a magyarok is biztonságban éljenek a szülőföldjükön.
A miniszterelnök újságírói kérdésre kifejtette, hogy ő mindig is azt gondolta, hogy az ukránok jó katonák. Orbán Viktor azzal folytatta, hogy a magyarokat sokat bántották az elmúlt években Ukrajnában, ez be is árnyékolta a viszonyt, de egy intelligens, keresztény ország nem hozakodik elő ezzel ilyenkor, mert egy atomhatalom támadta meg őket.