Keresés

Részletes keresés

Kútásóóó Creative Commons License 2020.06.09 0 1 134

Ha régen egy egy asszony függetlenséget akart, és ez sikerült is neki kilépni a szövetségből és úgy hogy nem sújtott le rá a Törvény vagyis megúszta a kövezést, akkor az ilyen nőt paráznának nevezték. 

(sok rokonértelmű szó létezik ma rá)

 

Országok és nemztetek is kötöttek régen szövetséget egymással és így háborúztak

Ketten vagy többen könnyebb legyőzni egy harmadik felett.

Ha nem állt jól  szénájuk, és vesztésre álltak, olykor ki is ugrottak ebből a szövetségből, cserben hagyva fegyvertársukat és az ellenséghez pártoltak némelyek.

Erre jó példa Románia, akit a történelem prostituáltjának tartanak a történészek.

 

 

 

 

 

Előzmény: Kútásóóó (133)
Kútásóóó Creative Commons License 2020.06.09 0 0 133

"Én a zsidóságot szeretem inkább etnikai, mint vallási alapon megközelíteni."

 

 

Akkor viszont van benned egy egészséges rasszizmus.

 (ami nem gyűlölet, hanem szeretet alapú mégpedig "agapé" helyrerakó szeretet alapú)

 

A vér az ami számít, mivel a vallás felvehető, a nyelv megtanulható.

 

 

Az Ezékiel könyve a Bibliából az egyik kedvenc könyvem, ami legmélyebben foglalkozik ezzel a témával.

 

Ahogy egy rossz házasságú asszony szeretne megszabadulni az urától úgy szeretett volna kilépni a zsidóság a szövetségből, ami az az emancipáció előtt lehetetlenség volt, ugyanis a szövetség az egy 

olyan bonthatatlan kötelék volt hogy csak a halál választotta el a szövetségeseket.

 

Előzmény: mókusmiklós (131)
Zsebihal18 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 132

A piszkos munkat szeretik massal elvegeztetni. Nem irtam, hogy csicskak, Putyin biztosan nem az, egyszeruen szamolnia kell veluk. Jelcin az volt, egy vilaghaborus aldozattal felert a nyomor es kilatastalansag miatt elpusztultak es a meg nem szuletett gyerekek szama (nem csak abortuszra gondolok, hanem azokra a gyerekekre is, akiket leendo szuleik megfoganni se engedtek, pedig egyebkent szivesen vettek volna a jottuket).

Egyebkent pedig igen, az USA-ban sikerult  megvalositaniuk a dialektizmust, mindegy, hogy a Republicratokra szavazol, vagy a Demolicanokra, egyik se Joe Plumber erdekeit fogja kepviselni. 

Előzmény: nemkelltabu (128)
mókusmiklós Creative Commons License 2020.06.08 0 0 131

"A zsidóság mint kiválasztott kiválasztott nép két úton járhat a:

 -Krisztus szelleme szerint

-Antikrisztusi befolyás szerint

 

Nincs harmadik út, "

 

 

Én egy teljesen ateista, teljesen asszimilált zsidó esetén harmadik utat látok.

Bár egy ilyen teljesen asszimilálódott zsidót egy ortodox rabbi teljesen elveszett nemzsidónak lát.

 

Én a zsidóságot szeretem inkább etnikai, mint vallási alapon megközelíteni.

 

 

 

 

Előzmény: Kútásóóó (130)
Kútásóóó Creative Commons License 2020.06.08 0 0 130

"Eleg hatalmasok voltak arra, hogy kenyszeritsek Romat, hogy kivegezze a Messiast."

 

Az Antikrisztus a törvénytaposó maga még nem jelent meg testben, de az antikrisztusi erők befolyása az

 

-Ősegyház gyülekezeteire

-a Hit gyülekezetére

-Izraelre

-a világ politikára 

 

jelentékeny hatású, ami még a szellemek megítélésének ajándéka nélkül is tapasztalható.

Megbánhatatlan dolog az Isten elhívása.

 

A zsidóság mint kiválasztott kiválasztott nép két úton járhat a:

 

-Krisztus szelleme szerint

-Antikrisztusi befolyás szerint

 

 

 

Nincs harmadik út, viszont lehetőség megtérni mint Pál apostolnak.

Saul mint keresztény üldöző zsidó.

Pál mint egy keresztény vezető. Aki általment a halálból az életbe.

 

A szabad akarat miatt van lehetőség az a már keresztényeknek bezsidózni.

 

Erre talán legjobb példa a Bibliában a Galata gyülekezete.

Élő példa pedig a HIT GYÜLEKEZETE.

 

Amit szellemben kezdtünk el testben fejeztük be.

 

Mire hasonlított a Budaörsi gyülekezet: Krisztus maroknyi  üldözött nyájára, ahova dicső volt tartozni.

Mire hasonlít ma Hit csarnok. A sátán zsinagógájára, ahova már ciki volt tartozni, hexagramm miatt.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Zsebihal18 (126)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.05 0 0 129

Bocsi, uccsó bekezdés 'Lipovánok' olvtársnak akart lenni címezve! :-)

Előzmény: nemkelltabu (128)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.05 0 0 128

"Feneved" téma, Szanhedrin! Én továbbra sem látom a hasonlóságot!

 

Múlt: Úgymond, kénytelen volt "Rómát" rávenni, hogy végezze ki a Messiást, hiszen alá volt rendelve Rómának, és "önszorgalomból" nem végezhetett ki senkit!

Viszont a saját területén és a saját népén kívül nem kívánt mások felett törvénykezni. Ezért nem látom hasonlónak egy múltbéli "fenevaddal".

 

Jelen: Hogy ma már az egész világot befolyásolni szeretné, ez elég baj, és lehet, hogy a jövőben "fenevaddá" is sikerül válnia, csak ahogy elébb írtam, ennek múltbéli megfelelőjét nem találom.

 

Trump, Orbán, Putyin, mint a Chabad csicskái? Hát még milyen lenne, ha Gyurcsány, Jelcin és Hillary lenne?

(OK, t'om, h Jelcin "kakukktojás", csak most ő ugrott be.)

Sz'al ezek szerint csak a sz@r meg a fos között lehet választanunk...

Előzmény: Zsebihal18 (126)
lipovánok Creative Commons License 2020.06.05 0 0 127

Akkor már rájöttem, miért nem csípem Trumpot, Orbánt, Putyint. Nehogy gúnyolódásnak vedd, zsebihal, tréfáltam, értem az írásod komoly üzenetét.

Előzmény: Zsebihal18 (126)
Zsebihal18 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 126

Fogalmam sincs, ezt a Ben Nun hazaspar mondta. Egyebkent nem latom, hogy a multban a Szanhedrinnek nagyobb hatalma kell legyen, hogy railljen a fenevad kifejezes. Eleg hatalmasok voltak arra, hogy kenyszeritsek Romat, hogy kivegezze a Messiast.

 

Most pedig van hatalmuk eleg, Trumptol Orbanon at Putyinig mindenhol ott orroskodik a Chabad.

Előzmény: nemkelltabu (118)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.03 0 0 125

Kaptál tőlem egy pluszt az őszinteségedért.

(meg a hülye kérdéseidért is)

Előzmény: lipovánok (124)
lipovánok Creative Commons License 2020.06.03 0 1 124

Miért van a hozzászólásaid után 8 sor szünet?

Oda lehet jegyzetelni? Próbáltam írni rá, nem sikerült. :-)

Előzmény: Kútásóóó (123)
Kútásóóó Creative Commons License 2020.06.03 0 0 123

"Szóval az a bizonyos túltolt filoszemitizmus, amelyik már átesett a ló túloldalára,..."

 

 

Szerintem meg nem az a lényeg, hogy mit gondolunk, (az is lényeges) de hogy mi a gyakorlat, hogy mi az amit teszünk., és azt gondolom, hogy a biznisz egyházak Amerika szerte cionizmus pénzelik.

Az tizedet és az adakozást ezért mindenhol Titok övezi. 

 

A pásztorok palotája, luxusa repülőgép flottája, fényűzése: csak a "rendszer járulékos vesztesége"

Olyan mint a cigány bácsi nyakában az öblös arany nyaklánc a fux, onnan látjuk, hogy nem akárkivel állunk szembe. 

 

A háborúhoz három dolog kell, ezt már a nagyok is megmondták: pénz pénz és pénz.

A pásztorok is három dologról prédikálnak ma már, ez a fő üzenetük ezt kérik tőlünk: pénz, pénz és a pénz.

 

Szerintem amikor adakozunk, tizedet fizetünk, vagy a kamatos kamatjainkat fizetjük vissza (elhordozhatatlan terheket) akkor ezzel ennek az ügynek a támogatói vagyunk mi is keresztények.

 

Ezt onnan gondolom, hogy voltam a Jimm Sanders nél még régen, és ott ezt meg is mondták ezt egyszer...

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nemkelltabu (106)
Kútásóóó Creative Commons License 2020.06.03 0 2 122

Semmi jele a zsidók Jézushoz térésének, így igaz.

 

 

Vannak zsidók akik, keresztény hitre térnek, csak azok általában az asszimilálódott zsidóság akik, nem is tudták magukról, hogy zsidók.

Őszinte a megtérésük és valóságos az újjászületés is.

 

Aztán felfedezik a Hit gyülekezetben a "sötét oldalt" és sőt, vagy őket fedezik fel és beveszik őket klérusba. (nyilván csak az alsó stábba) de már attól is akkora arcuk lesz, mintha ők sz....volna a spanyol viaszkot. Elkezdődik a már úgy szellemi szinten, a hátralévő életük...

 

Vannak akiknek pedig nem is valóságos ma már a megtérésük, a bűneiktől sem szabadultak valóságosak, de van "hátszelük" ahogyan ők mondják, meg "kapcsolati tőkéjük".

 

És van ráadásul nem is kevés zsidó aki, keresztényként él, a keresztény erkölcs szerint  és teljesen jó arc és valóságosan újjászületett, megkeresztelkedett, és abszolút nem róható fel neki, hogy szimpatizál a cionizmussal, mert lokálisan gondolja, nem pedig globálisan a Biblia próféciája szerint.

 

Teljesen természetes, ha egy zsidó valamilyen szinten cionista. Jézus tanítványait is az érdekelte igazán mikor lesznek onnan kipaterolva a római katonák. 

 

Uram, avagy nem ez időben állítod-é helyre az országot Izráelnek?

 

 Monda pedig nékik: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyheztetett.

 Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.

Ap Csel 1,6

 

 

 

 

 

 

Előzmény: lipovánok (120)
Kútásóóó Creative Commons License 2020.06.03 0 0 121

"Szerintem 'Kútásó' erre gondolhatott. Ha tévedek, majd kijavít, esetleg kiegészít..."

 

Nem tévedsz!

 

A gyülekezetben ismertük meg mélyebben Urat és ott vettük a Szent Lélek ajándékát is.

(az életem legszebb három éve volt!)

De sajnos azt is testközelből tanulmányozhattuk, hogy hogyan lesz a szeplőtelen szűzből,

Krisztus számára eljegyzett menyasszonyból, megszeplősített szűz, majd idővel egy királyokkal (politikusokkal)paráználkodó luxus prostituált.

 

 

Van ebben némi ellentmondás, hogy egy gyülekezeten belül ismertük meg a legjobb embereket, de egyben a legnagyobb g....t   is?

 

Van, de Jézus idejében, talán nem ugyan ez volt?

 

De ugyan ez volt, sőt arra figyelmeztetett, hogy az utolsó időkben olyan nagy lesz a hitetés, hogy még ha lehet elhiteti a választottakat is.

Nem tudnak különbséget tenni, a Krisztus szelleme és az Antikrisztus szelleme között.

 

Judás, aki egy volt a 12 között, nem a démon imádó pogányokkal paktált le, hanem zsidó vallási klérussal.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nemkelltabu (106)
lipovánok Creative Commons License 2020.06.03 0 0 120

Semmi jele a zsidók Jézushoz térésének, így igaz. Most. A jövőben el tudod képzelni, hogy tömegesen siratják majd a Fiút, akit átszegeztek? Úgy ahogy a Zakariásban áll? Vagy az inkább az összes népre vonatkozik, nem csak a zsidókra? Majd linkelem az igét, ha kienged az ágy a fogságából. ;-)

Szép napot neked, és mindenkinek.

Előzmény: Zsebihal18 (117)
Kútásóóó Creative Commons License 2020.06.03 0 0 119

"Miben nyilvánult az meg, hogy a gyülekezetben zsidót faragtak belőled? Mert belőlem nem, az biztos. Te mely dolgokban vagy zsidó?"

 

Ja itt vagyok, bocs!

 

Külsőségekben és mentalitásban.

Az első keresztények zsidók voltak, és Jézussal való találkozás folyományaként zsidóból keresztények lettek az újjászületés által. Minden javaikat hátrahagyván még a nevüket is megváltoztatván, vették a Szent Szellem ajándékát és ugyanazt folytatták amit amit Jézus elkezdett a földi szolgálata során. Ők is mindhalálig nyomták, vagyis a "felvették az ő keresztjüket" és nem természetes halállal haltak meg általában.

 

De nem minden zsidó, tért meg, csak egy maroknyi nyáj!

Vagyis nem lett minden Saul fiából Pál atyafi.

 

Szellemi konfliktus, ami keresztnél csúcsosodott ki, tovább folytatódott az apostolok cselekedetében ahol az az Antikrisztus szelleme összecsapott össze a Szent Szellem erejével.

 

István vértanú kivégzése elégé jó képet ad erről a korról.

 

A tanítványokban a Szent Szellem össze ajándéka működött, de a másik oldal is megmutatta az Sátán az arcát. Kajakra kivégezték, azt aki nyíltam bevállalta akkor, hogy Jézus a testben eljött Krisztus.

 

Ha egy keresztény a "bíróság" elé került 2 választása volt.

 

-Megvallja Jézus nevét és mártírhalált hal.

-Megtagadja Őt és megmenekül és és visszamehet a családjához.

 

Illetve volt egy harmadik lehetőség is: a bezsidózás 

 

Erről szól  Pál apostol Galatákhoz írt levele. Ahol egy egész gyülekezet amit, jól szellemben kezdett el, testben fejezte be.

A Péter levél meg a Judás levél, Jakab levele is stb... arról tanúskodik, hogy ez a dekadencia már a egyház korai korszakában elkezdődött.

 

 

Sőt Júdás árulása, kajak átállás volt az ellenség oldalára, Péter háromszor Krisztus tagadása, meg még csak egy olyan határeset, amiből még volt vissza út.

 

 

A hitgyüliben gyakorlatilag át lehet élni ezeket a metamorfózisokat.

 

Halálból átmenni az életbe (valóságos megtérés és újjászületés)

A keresztény életből vissza, (a gojságnak bele) süllyedni a judaizmusba.

 

A kívül álló ebből sokszor annyit lát, hogy a nyakból lekerül a kereszt, és felkerül helyébe a dévid csillag.

 

 

 mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál.

Mt 23,15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: lipovánok (103)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.02 0 0 118

Szép napot, 'Zsebi'!

Most csak az utolsó bekezdésedre válaszolnék:

Szerintem kicsit félreértettél! Én nem azt vitattam, hogy a jövőben nem lehet nagyobb hatalma a Szanhedrinnek. Csupán azt mondtam, hogy -tudtommal- a múltban nem volt neki ilyen. Ezt úgy értem, hogy nem volt hatalma népek sokasága felett. De a múltban erre nyilván szándéka sem volt.

Mert én úgy értem a "fenevad" képet, hogy olyan valami, amelynek népek sokasága felett van hatalma. Akár a múltban, akár a jelenben, akár a jövőben.

A fejsebéből felgyógyult fenevadat pedig úgy értem, hogy egy, a múltban már létezett birodalmi forma fog újból létrejönni.

Persze lehet, hogy tévedek.

Előzmény: Zsebihal18 (117)
Zsebihal18 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 117

Szerintem jobb itt megbeszelni, bar en nem vagyok otthon a profeciakban, de erdekel (ha valaki mas ir rola). Mar igy is mehkas a fejem, ki, hol, mit irt. Az Odonke topikja erdekes volt, Tafkonak ertelmes kommentjei voltak. Odonke meg, "Még soha senkit nem öltek meg azért, mert elvetette a cionizmust. Legalábbis tudtommal. Ha valakit mégis, azért sem ISten, sem a cionizmus nem hibás.", sancta simplicitas! Deir Yassin, a lemeszarolt arab parasztok, Count Folke Bernadotte, Lord Moyne, Witold Hulanicki, Kamal Nasszer, vege-hossza nincs a sornak, tenger vert ontottak. 

 

A szemelyes velemenyem az, hogy Izrael allam ujjaalapitasa nem igeret, hanem a vegidokben Izrael Jezushoz terese az igeret. Aminek semmi jelet nem latom. Termeszetesen lesznek zsidobol keresztenyek, mindig is lettek, de kis szamban. Ujraolvasom, amit Hege irt (esetleg linkeld a kommenteket, emlekszem ra, akartam valaszolni is, de elsikkadt egyeb dolgaim miatt). A David konyveben a "szentek" valoban az elvalasztott zsidokat jelenti, de a Jelenesekben a "szentek" a Jezus Krisztusnak elvalasztottak. 

 

A Szanhedrin azert lehet a Fenevad, mert ok iteltek halalra Jezust, es most ujraszervezodtek. (Tomerdek oszovetsegi profeta sem agyban, parnak kozt halt meg.) Hogy a hirekben nem nagyon szerepelnek, ne tevesszen meg: van hatalmuk. Valami 70 nepek tanacsaval akarjak az ENSZ-et helyettesiteni, es nagyon is azon vannak, hogy a vilag orszagainak torvenyeit befolyasoljak. Lasd az USA-ban a becsempeszett noahita jogalkotast, vagy Magyarorszagon a keszulo antiszemitizmus elleni gumitorvenyeket. 

Előzmény: nemkelltabu (116)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.05.31 0 0 116

Köszi 'Zsebi'!

 

Igazából jó lenne összeszedni az összes olyan próféciát, ami a zsidóság egybegyűjtésére vonatkozik!

Lehet, hogy egy ilyen felhívásra 'Ödönke' topicja megfelelőbb lenne?

 

Kérdéseim viszont még lennének ezen kívül is!

 

Tegyük fel, hogy a mostani Izrael állam megalakulása valóban nem isteni ihletésre történt. De azért Isten feltehetőleg tudott róla előre, hiszen jövőbe látó. Na már most akkor az a kérdésem, hogy azokban a jóslatokban, próféciákban, amelyek még jelenleg is a jövőre vonatkoznak, tehát még nem teljesültek be, szerepelhet-e a jelenlegi zsidó állam, vagy sem?

 

A hites topicban egyetértettem Hege Fecóval abban, hogy a jövő alakulását, konkrétan pl. a végidők "fenevadját", izraeli szempontból kell nézni!

Ez, szerinted, megállja a helyét?

 

A másik, amit írtál ott, hogy valamilyen házaspár szerint a Szanhedrin lesz a halálos sebéből felgyógyult fenevad.

Ezt annyiban én is kétlem, hogy még ha a jövőben lenne is ennek az intézménynek világméretű hatalma, ilyen múltja akkor sincsen!

Én a fejsebet kapott, de meggyógyult fenevad képét valami olyasminek sejtem, aminek már a múltban is óriási hatalma volt.

Előzmény: Zsebihal18 (111)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.05.31 0 0 115

Ez jó! :-)

 

Úgy érzem, hasonló indíttatású gondolatokat írtam le pont az előbb!

Előzmény: okos szélhámos (114)
okos szélhámos Creative Commons License 2020.05.31 0 0 114

Bűnösök követelik a megbocsájtást!

Bűnükre a felejtést, a feloldozást!

Érvük, ők is „csak,” emberek

Egyformák, egyenlők veled!

Szemérmetlen hazugsággal,

Hitetnék, el ők el a világgal.

Nem rosszabbak, jobbak nálad.

Mások, akik folyton kihasználnak!

Lopnak, rabolnak, csalnak, hazudnak!

Mindig hasznukra maguknak!

Ezt észre Te se, soha vedd!

Felebarátod! Hát szeresd!

Öleld kebledre kártevőd!

Embernek nézd, tartasd, őt!

Ha megöl miatta a méreg.

Ne mondd rá, aljas, féreg!

Ezt üzentetik ők Istenükkel!

Gyalázatosságukat tűrd el!

2017. 12. 20. körül

 

lipovánok Creative Commons License 2020.05.30 0 0 113

Múltkor megkérdeztem a zsidó származású házicsoportvezetőt (akiről, pontosabban a csoportról képet is küldtem neked) a két ominózus próféciáról. Ügyesen tért ki ez elől, mondván a próféciák igen homályosak. Ehhez képest az Egyiptomtól Eufráteszig kitétel elég konkrétnak tűnik.

Persze értem én, nehéz feladni azokat a dolgokat, amiket karizmatikusként sulykolnak belénk.

(Amúgy BPA házi, bár ez mindegy)

Előzmény: Zsebihal18 (111)
Zsebihal18 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 112

Koszi, hogy linkelted a Bathory Odonke altal nyitott topikot, mindjart olvasom. 

Előzmény: nemkelltabu (97)
Zsebihal18 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 111

És lőn naplementekor, mély álom lepé meg Ábrámot, és ímé rémülés és nagy setétség szálla ő reá.13És monda az Úr Ábrámnak: Tudván tudjad, hogy a te magod jövevény lesz a földön, mely nem övé, és szolgálatra szorítják, és nyomorgatják őket négyszáz esztendeig.14De azt a népet, melyet szolgálnak, szintén megítélem én, és annakutánna kijőnek nagy gazdagsággal.15Te pedig elmégy a te atyáidhoz békességgel, eltemettetel jó vénségben.16Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be.

 

(1Mozes 15;12-16. Utana van az az igeret, hogy Egyiptomtol az Eufrateszig fog erni a foldjuk, ami Salamon idejeben beteljesedett, azutan elvesztettek balvanyimadas miatt. Persze most ugy tesznek nemelyek, mintha ez meg beteljesedesre varo profecia lenne, plane, hogy feltetel nelkuli igeret lett volna.)

Előzmény: nemkelltabu (97)
Zsebihal18 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 110

"a talmudi zsidóság valóban hamis kiválasztottságtudatban él, azt gondolják hogy ők lesznek a népek vezetői, urai és teljesen szereptévedésben vannak" 

Ez nem titok, csak a kognitiv disszonancia zavaro hatasanak kizarasa miatt nem vesz rola tudomast a tobbseg. A disszonancia marad, csak mar nem erzik.

Előzmény: lipovánok (103)
Zsebihal18 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 109

A valfilen mar rootoltak volna a nickem, a topik pedig be lenne szantva es soval meghintve. Itt, relativ obskuritasban, meg varat magara az elkerulhetetlen :)

Előzmény: lipovánok (104)
lipovánok Creative Commons License 2020.05.30 0 0 108

aha

Előzmény: nemkelltabu (106)
lipovánok Creative Commons License 2020.05.30 0 0 107

Értem. Oké

Előzmény: Aventinus (105)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.05.30 0 0 106

Hadd válaszoljak addig 'Kútásó' helyett, amíg ő idetalál ismét!

 

Mivel, azt hiszem, ő írt le korábban a HGY -s topicban egy példát az akkori beállítottságára nézve. Azt írta:

Ha éppen feltörnék a kocsiját, és mondjuk rajtakapná a tettest, akkor elég hevesen, indulatosan reagálna és természetesen ráhívná a rendőrséget. Ugyanakkor, ha mondjuk megtudná, hogy zsidó származású az illető, akkor már nem is haragudna rá (annyira), talán szabadon is engedné.

 

'Kútásó', jól emlékszem, hogy te írtál valami ilyesmit egyszer?

 

Szóval az a bizonyos túltolt filoszemitizmus, amelyik már átesett a ló túloldalára, és azt a fajta kettős mércét eredményezte, amiről a hites topicban is igen negatív véleményt mondtatok 'Zsebi'-vel, nagyon helyesen!

 

A jelek szerint a HGY, és a többi elvakult, magát kereszténynek nevező gyülekezet (főleg Amerikában jellemzőek ezek) így átprogramozza a hívei agyát (szívét, igazságérzetét)!

 

Szerintem 'Kútásó' erre gondolhatott. Ha tévedek, majd kijavít, esetleg kiegészít...

Előzmény: lipovánok (103)
Aventinus Creative Commons License 2020.05.30 0 0 105

Nagyon jó helyen van itt, a valfilen amúgy sem lehet politizálni.

Előzmény: lipovánok (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!