Keresés

Részletes keresés

JazzMobil Creative Commons License 2024.02.03 0 2 160

CD/SACD-playerből milyen típust/gyártót ajánlotok? Maximum 300.000 Ft-ot adnék ki érte. Nem kell, hogy a cd-lejátszás mellett hálózati lejátszó/streamer is legyen. Nem kell sem usb, sem bluetooth funkció. CD-t és sacd-t tudjon lejátszani. 

Őszinte Ütés Creative Commons License 2021.12.19 -1 4 159

Ejha! Nem semmi ez a Passeri. Amúgy egyetértek, ezen a szinten már tényleg nem lehet versenyeztetni őket - azaz lehetne, de minek - szerintem csak nagyon-nagyon minimális különbségek lennének, bizonyos zenéknél az egyik teljesítene egy fél hangyaf*sznyival jobban, egy másik zenénél meg a másik. 

 

De az eredeti témánál maradva. Ha mindenképpen csöves cd-gyalu kell, akkor amit kinéztél Cayin-t az nem rossz. De lenne még egy ötletem, a Vincent CD-S6. Ez is elektroncsöves. 

Előzmény: LézerPulyka (158)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.18 -1 3 158

" Ha megnézzük a Gryphon Ethos ultr high-end cd-lejátszóját abban sincsenek elektroncsövek, aztán annak a csodab*szó szörnyetegnek nem nagyon van ellenfele. "

 


Van ellenfele és csöves! :)

Ez a Loit Passeri.

Amúgy a Gryphon az a megalomániás technofil sznoboknak való (ahogyan ugyanúgy a fentebbi Loit is!). Tény, hogy jól megvan építve és minőségi darab. De az összes ilyen ultra hájend cucc erősen el van túlozva. Vannak még ilyen hasonló gigab@szó cd-lejátszók. Amúgy sem lehetne eldönteni, hogy konkrétan melyik a jobb. Szóval van annak az Ethosnak több ellenfele is. Megmondom miben erősebb a többinél, árban.

Előzmény: Őszinte Ütés (157)
Őszinte Ütés Creative Commons License 2021.12.18 -1 3 157

" Valahogy nekem zeneibb egy ilyen cd masinát hallgatni. Azt tapasztaltam, hogy a csöves cd-lejátszóknál nincs meg annyira az a tipikus steril digitális "íz".

azért a csöves előfokozat szerintem nagyobbat dob rajta, analógosabb lesz tőle" 

 

Ezzel nem értek egyet teljesen. Azzal egyetértek, hogy amikor akusztikus hangszeres zenét hallgat az ember cd-n egy csöves cd lejátszón, akkor a hangszerek hangkaraktere akusztikailag hűbb, lehet hogy neked ezért - te szavaiddal élve - zeneibb. Nekem is volt (azaz most is megvan csak használatban nincs) csöves cd-playerem, egy Ballad Audio. Klasszikus zenénél valóban kijött a részletgazdagabb hangzás. Viszont a Keops-om közelébe sem ér, pedig az nem csöves. 

 

Viszont, bőven vannak olyan nem elektroncsöves cd-lejátszók, amik szebben szólnak, mint a csövesek. A futómű sem mindegy és a DAC sem. Egy pocsék dac-al és béna futóművel ellátott cd-gyalun nem fog érdemlegesen javítani az, hogy mutatóba kitesznek a kisablakba két világító elektroncsövet, viszont még drágábban el lehet adni. Egyszer volt szerencsém meghallgatni egy Audio Note CD-4.1x típusú csöves lejátszót, gyönyörű hangja volt, de nem volt jobb hangja, mint nagybátyám Audiomeca Mephisto-jának, pedig a Mephisto az hagyján, hogy nem csöves, de még dac sincs benne, mert futómű. 

Ha megnézzük a Gryphon Ethos ultr high-end cd-lejátszóját abban sincsenek elektroncsövek, aztán annak a csodab*szó szörnyetegnek nem nagyon van ellenfele. 

Előzmény: LézerPulyka (156)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.18 -1 2 156

Nekem mindenképpen csöves cd-pörgető kell. Valahogy nekem zeneibb egy ilyen cd masinát hallgatni. Azt tapasztaltam, hogy a csöves cd-lejátszóknál nincs meg annyira az a tipikus steril digitális "íz". Erre sokan azt mondják - ami igaz - hogy olyan lejátszó kell amiben jó DAC van. Oké, de azért a csöves előfokozat szerintem nagyobbat dob rajta, analógosabb lesz tőle. Volt több cd-lejátszóm, próbáltam már csövest és nem csövest is, valahogy mindig a csövesek, jöttek be. 

Őszinte Ütés Creative Commons License 2021.12.17 -1 3 155

Nekem jelenleg egy Keops van, amivel én bőven megvagyok elégedve, szépen muzsikál a kicsike. De az a Sony, amit Btamás írt, szintén jó! Igaz... nem csöves. :) 

Előzmény: LézerPulyka (153)
btamas70 Creative Commons License 2021.12.17 -1 1 154

cdp-2700, jóféle tápkábellel, speciálasztalkán

Előzmény: LézerPulyka (153)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.17 -1 2 153

" De mégis mást vettem helyette, és nem csöveset. :D "

 

Na és mi az a nem csöves cd-lejátszó, ami jobb? :))) Egyébként igen, a Luxit akarom lecserélni. Amúgy is lesznek új hangfalak, új erősítő már van (ami hibrid), már csak egy klassz csöves cd masina kell. 

 

Előzmény: Őszinte Ütés (152)
Őszinte Ütés Creative Commons License 2021.12.16 -1 3 152

Látom neked mániád az elektroncsöves cd-playerek. :D

Egy Cayin CD-11T típust azonban majdnem megvásároltam én is. (De mégis mást vettem helyette, és nem csöveset. :D) De amúgy szép hangú készülékek! A cs-55cd típust ugyan nem ismerem, de szerintem nem sokban különbözik a cd-11t -től. Véleményem szerint nem elvetendő az ötlet. Nem tudom, hogy hol és kitől szeretnéd megvenni, de érdemes meghallgatni. Annyit elárulok azért, hogy amid jelenleg van (ha még az van) - visszább olvasva a korábbi kommentjeidet - Luxman csöves cd-lejátszód, annál bőven szebben szól. Szóval javulás/fejlődés éppenséggel lenne. 

Előzmény: LézerPulyka (151)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.16 -2 2 151

A Cayin CD-lejátszókról van valakinek valami tapasztalata? Egy Cayin CS-55CD lejátszó megvételén gondolkodok. 

btamas70 Creative Commons License 2021.07.25 -1 1 150

(Úgy látom, rám vár a kérdésem megválaszolása.)

Aki a direkthajtású lemezjátszók szabályozásának kapcsán konkrétan nyávogásról beszél, az bizonyára hallott róla, hogy a DD-szabályozásnak is van sebességstabilitási problémája, csak fogalma sincs annak dinamikus (ezért nyávogásméréssel kimutathatatlan) természetéről. Ha lenne, akkor nem nyávogásnak nevezné...

Előzmény: Őszinte Ököl (148)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.07.25 -4 1 149

Ez a szervós DD futóművekkel kapcsolatos "urban legend", ahol ugye figyeli a fordulatszámot, és ha eltér a névlegestől, akkor utánaállít, aminek van egy spétje, és ezt az esetleges sebességingadozást promótálja az internet népe nyávogásként. Megjegyzem minőségi futómű esetében vajmi kevés dolga van a szervónak, ergó nem is nyávog... 

 

Meg aztán még a legtöbb olcsó futómű esetében is olyan minimális a szervós voltukból adódó sebességingadozás, hogy messze alatta van a nyúlt/megcsúszó szíjak okozta nyávogásnak. 

Előzmény: Őszinte Ököl (148)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.07.25 -3 1 148

Ezt egyébként én sem értem. Viszont hallottam/olvastam már magam is több helyen, hogy sokan azért nem vesznek direct driveos lemezjátszót mert az nyávogásra is hajlamos, ezért jobb a szíjhajtásos. Holott nekem is volt (és van is jelenleg is) dd-s lemezjátszóm, de soha nem tapasztaltam nyávogást. Szerintem ez csak egy hülye urban legend ami elterjedt, és sokan szentírásnak veszik. 

Előzmény: btamas70 (147)
btamas70 Creative Commons License 2021.07.24 -2 0 147

"Mindig a DD-sekre mondják azt, hogy "nyávog" "

 

Kik mondják?

Előzmény: LézerPulyka (144)
_percy_ Creative Commons License 2021.07.06 -2 0 146

Naja, valamivel indokolni kell az árát ;-)))

Előzmény: Őszinte Ököl (142)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.07.06 -3 1 145

Durván néz ki, de biztos, hogy nem szól szebben, mint egy ugyanilyen kategóriájú, hasonlóan jól megépített direct drive-os. Ráadásul egy ilyennél számolni kell azzal is, hogy egyszer lesz szíjcsere, másrészt bonyolultabb motorvezérlése van. Kellene a fenének. 

Előzmény: Őszinte Ököl (142)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.07.06 -3 2 144

Hát ez az. Mindig a DD-sekre mondják azt, hogy "nyávog". Soha sem tapasztaltam még, analóg lemezjátszóknál sem, pedig nem egy volt már. Viszont amikor megnyúlik, megereszkedik a szíj, na az tud még csak nyávogni, és ilyet tapasztaltam már két ízben is (lemezjátszónál).

Előzmény: tibtiborkaba_new (143)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.07.06 -4 1 143

Vajon akkor is olyan tutkó lesz, ha megereszkedik kicsit az a szíj?...

Előzmény: Őszinte Ököl (142)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.07.06 -3 2 142

Nem csak a Burmester csinál ilyeneket. A CEC -nek még komolyabb szíjhajtású cd-lejátszói és futóműi vannak. 


 

CEC TL-0 3.0

Előzmény: LézerPulyka (134)
btamas70 Creative Commons License 2021.07.06 -1 1 141

Ki beszélt szögsebességről? A szemantikát (szögsebességingadozás vs. állandó értékű szögsebességlassulás) elkerülendő maradjunk a fix kerületi sebességnél;)

 

Méginkább a hangminőségnél, mert az lenne a lényeg, nem egy-egy világképünkbe illő részletmegoldás.

Előzmény: tibtiborkaba_new (140)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.07.05 -2 0 140

A gond az, hogy a CD olvasáskor pont ingadozni kell a fordulatszámnak. Csak az a gond, hogy nem akárhogy. 

 

Ami meg a rezonanciamentességet illeti, szvsz a levegőben pörgő, kóválygó CD-nél sokkal bizalomgerjesztőbb megoldás a Pioneer fordított lemeztányéros megoldása, a Stable Platter.

Előzmény: btamas70 (138)
somytomy Creative Commons License 2021.07.05 -1 0 139

Az "övhajtás" valami fordítógépben született agyrém, szóval maradjunk csak a szíjhajtásnál.

Előzmény: LézerPulyka (137)
btamas70 Creative Commons License 2021.07.05 -1 0 138

Az olvasási jittert nyilvánvalóan csökkenti a kifinomult (rezonanciáktól és sebességingadozásoktól csaknem mentes) szíjhajtás. De ennek megvalósítása nem csak annyiból áll, hogy a korongot forgató hajtásba beiktatunk egy szíjat..:):))

Előzmény: LézerPulyka (137)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.07.05 -1 0 137

" Az övvezérelt CD-lejátszó előnye, hogy leválasztja a lézert a meghajtómotorról. Ennek eredményeként a CD kiolvasása lényegesen nagyobb, mivel nem károsítja az elektromos jitter. A szíjhajtás szilárd, alacsony rezonanciájú kamrában található."

 

Ezt írják itt.

https://audiolounge.co.uk/shop/burmester-089-belt-drive-cd-player/

 

Hát én azt nem hiszem, hogy a kiolvasás attól lenne jobb, mert szíjhajtásos. Ha így lenne, akkor kb. minden gyártó szíjas cd- playert gyártana. Ezzel szemben az összes komolyabb CD-player DD meghajtású. Persze lehet, hogy jó ez a Burmester, de nem hiszem, hogy az övhajtás dob rajta akkorát.

 

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (135)
XNC Creative Commons License 2021.07.05 -4 1 136

Tudtommal a CD-nek nem kell olyan egyenletes hajtás, mint a hagyományosnak;

ezért nem kell szíj....

Előzmény: LézerPulyka (134)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.07.05 -2 0 135

Nem igazán látom, hogy miért kell szíjhajtás ahhoz, hogy a lézer pickupot elcsatoljuk a meghajtástól. Megjegyzem, mivel a CD nem állandó fordulatszámon pörög, igencsak nem lehet egyszerű szíjhajtással biztosítani a megfelelő fordulatszámot a pickup helyzetétől függően. Nyilván ezért inkább az egyszerűbben vezérelhető dd hajtóművek terjedtek el...

Előzmény: LézerPulyka (134)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.07.05 -1 1 134

Nem gyenge, szíjhajtásos cd-player. Lassan majd itt is az lesz, mint az analóg lemezjátszók esetén, hogy fikázni fogják a direct drive-ost. :D Bár azért CD-ben (még?) annyira nem elterjedt a szíjhajtás. 

https://criterionaudio.com/product/burmester-089-cd-player/

 

LézerPulyka Creative Commons License 2021.06.28 -2 0 133

https://www.youtube.com/watch?v=KgdEWbYCtQk

 

Azért ez nem semmi, ötletes. :)

btamas70 Creative Commons License 2021.06.28 -2 0 132

A Sony mérnökei sokkal prózaibb megfontolásból terveztek bele extra leszorítót. A "Fixed Pick-Up Mechanism" elgondolás alapja, hogy mivel a szokványos szervós lejátszófej könnyen rezgésbe hozható, a kiolvasás során mozgassuk inkább a magát a forgó korongot... és miután ez a fajta pozicionálás nem képes gyorsan lekövetni a korong gyenge rögzítéséből adódó esetleges "lötyögő" csúszkálást, menjünk tutira;)

Előzmény: AudiJo (130)
XNC Creative Commons License 2021.06.28 -4 1 131

"hanem felülről kellett a CD-t betenni. "

Akkor az valami hasonló lehetett, mint ami nekünk volt.

Felül az ajtóba volt mozgatható módon rögzítve 1 mágneses leszorító.

Ma már ez nem divat, megoldják pár pöcökkel a lenti részbe.

Bóvli műanyagoknál faszán le is tud törni........

Előzmény: LézerPulyka (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!