Keresés

Részletes keresés

Toldi Miki Creative Commons License 2021.09.08 0 0 14

Sikerült szereznem D/A adaptert.

Végül is működik , mert 3.5 jack-kel rátudok csatlakozni a tévé hangjára.

Aktív hangszórókkal jó, azonban fej és fülhallgatókkal eléggé halk a hang.

Többfélével próbáltam és ugyanaz a helyzet.

Optikai hangerősséget nem lehet hangerőszabályzóval állítani a tévén, az állandó.

Próbáltam úgy is, hogy aktív hangrendszerrel csatlakoztam , és a hangerőt lehet is állítani, de a fejhallgató kimenetre dugott fejhallgatónál

ez nem érvényesül.

Nem volt drága cucc, lehet ez ennyit tud.

Előzmény: Toldi Miki (11)
Toldi Miki Creative Commons License 2021.06.27 0 0 13

Háj!

Tévé USB portra csatlakoztattam            4.0  bluetooth adaptert de egyelőre nem működik a fejhallgatómmal..

 

Smíró Creative Commons License 2021.06.27 0 0 12

Sziasztok, segítség kellene: új TV-t vettem. Beállítottam, a Bixby működött. A Bixby beállításoknál a TV-n keresztül néztem, hogy van-e esetleg magyar hangutasítási lehetőség, de nyilván nem volt. Közben frissítést is okéztam, na ettől kezdve lett baj. A TV újra bekapcsolása után a Bixby már nem működött és azóta folyamatosan sem. Csináltam gyári visszaállítást, de a szolgáltatás eltűnt. "Bixby is still resetting. Please try again later." üzenet jön, ha használni szeretném. Nem tudom, hogy a pénteken vett TV hibásodott-e meg, vagy a regisztrációhoz kötődő, esetleg valamit rosszul okézó user - tehát én - tilthattam le valamit. Ehhez kérnék segítséget, csináljak-e új regisztrációt és kezdjem-e előröl beállítani a TV-t, vagy vigyem vissza holnap azzal, hogy meghibásodott. Én inkább szoftveres hibát saccolok, de nem látom, hol tudnék bármin is változtatni.

 

A másik dolog, amiben segítséget kérek, hogy ki lehet-e kapcsolni valahogy azt, hogy feliratozza néhány csatorna magyar szövegét a magyar hang mellett? Oké, hogy halláskárosultak is vannak, de ez speciel zavar és nem találom a kéretlen feliratozás kikapcsolásának megoldását.

 

A harmadik, hogy a termékismertetőben az Alexa hangasszisztens is szerepel, a TV menüjében mégsem találom.

 

55" AU8002 Crystal UHD 4K Smart TV (2021) a típus. Választ és megoldást pláne előre is köszönök!

 

Toldi Miki Creative Commons License 2021.06.05 0 0 11

Időközben megoldódott!

Most már működnek, csak ezek a k...a eszközök szeretik az emberre ráhozni a frászt, lehet már túlontúl okosak..

Azért egy filléres 3.5 jack audió kimenet még beleférhetett volna.

Értem én, hogy optikai + digitálisz, de a fejhallgatók , hangrendszerek nagy része még jack-es.

Persze, van megoldás sajna az mmarkt nem forgalmaz ilyent

 

 

 

Előzmény: Toldi Miki (10)
Toldi Miki Creative Commons License 2021.06.05 0 0 10

Helló!

USB portra csatlakoztattam vezeték nélküli egeret, de nem működik.

Szerintem nem ad ki áramot, mert vezetékes egér világítós, nem világít.

 

waters Creative Commons License 2020.05.09 0 0 9

Sziasztok!

 

van tippetek, hogy mi lehet a hiba, ha Samsung okosat összekapcsoltam Pioneer erősítővel optikai kábellel és nincs hang?

cucu Creative Commons License 2019.11.18 0 0 8

Kérdésem lenne.

 

Samsung SA300 monitor táp csatlakozóját kéne megjavítanom. Tudja valaki, hogyan lehet sérülés nélkül levenni a hátulját? 

Próbálgattam, de nem akarom eltörni.

Köszi előre is.

cucu Creative Commons License 2019.11.18 0 0 7

Próbáld meg máshová tenni, hátha zavarja valami mágneses tér! Ki tudja...

Hagyományos TV-nél elegendő volt, ha a radiátor mellé tettem, már el is színeződött a sarka.

Előzmény: Tiesto22 (6)
Tiesto22 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 6

Sziasztok

 

Kb 4-5 éve vettem egy 4k-s led samsung tvt 50colos. A pontos tipusát most nem tudom de szerintem nem is annyira lényeges.

Az a próblémám vele, hogy egy lilás folt jelent meg a képernyő jobb szélén. Kiraktam egy fehér képet és láttam azon , hogy több helyen is szürkés foltok vannak. Utána olvastam és álitólag ha sokáig nagy fényerőn használja az ember akkor jönnek elő ezek. Elgondolkoztam most azon, hogy igazábol ha veszek egy uj tv-t akár qled valószínűleg egy idő után ugyanez lesz a helyzet annál is. Az az egészben az idegesitő hogy annak idején pont azért vettem meg mert tudja a 4k és akkor ez időtálló lesz és megéri. Erre pont most amikorok már kezdenek kijönni a 4k filmek is és elterjedni akkor romlik re teljesen a képminőség...

Szóval most dilemmába vagyok hogy mit tegyek. Valószínűleg ha váltok akkor inkább egy oled lesz majd de nem tudom annál is idővel milyen hibák jöhetnek elő. Azért én se szeretnék 3-4 évente tv-t cserélni.

emp Creative Commons License 2019.04.22 0 0 5

akkor sajnos ez tényleg kijelző lesz.

szerviz, árajánlat, és döntés, hogy megéri-e.

Előzmény: PcBarbi (4)
PcBarbi Creative Commons License 2019.04.22 0 0 4

Kijelzőre gyanakszom én is ugyanis minden lehetséges bemeneten kipróbáltam az UPC-t HDMI, SCART, és AV is ugyanez a helyzet, sőt a DVD lejátszóval és a Nintendoval is ezt csinálja! :(

Előzmény: emp (2)
SzSanci Creative Commons License 2019.04.15 0 1 3

Sajna ez lehet a kijelző hibája is. Az üvegre gőzölt vezető réteg elvékonyodik, megszakad. Rendszerint csak kijelző cserével oldható meg véglegesen. (Régi LG kijelzőn láttam hasonlót, bár annak a jobb oldala "késett" mosott szellemképes volt.

emp Creative Commons License 2019.04.14 0 0 2

igen, az lenne az első, de engem érdekelne, hogy ezt csinálja-e akkor is, ha mondjuk külső vinyóról kapja a jelet.

 

persze nem mindenki tudja ezt kipróbálni.

Előzmény: markos101 (1)
markos101 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 1

A kábelszolgáltatót nem hívtad fel? Nekem egyszer régebben volt hasonló problémám, megoldották.

bakibaby Creative Commons License 2019.04.14 0 0 0

Elr0ml0tt...

Előzmény: PcBarbi (-)
PcBarbi Creative Commons License 2019.04.14 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám és a segitségeteket szeretném kérni! Lenne egy Samsung tv, és a kép időként (most már egyre sűrűbben) darabossá válik, a kép teteje rendesen megy mintha menne az adás, az alja pedig megáll, hang van ugyanúgy. Eddig azt hittem, hogy a csatlakozóval van gond, de már a létező összes csatlakozón megpróbáltam. HDMI, SCART és AZ AV is ugyanez a helyzet. Ilyenkor vagy megmozgatom a kábelt, vagy várok kicsit és helyreáll, mivel mostanában elég sűrűn fordul elő, elég bosszantó.   Íme egy kép a problémáról.
Mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítségeteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!