Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2021.05.21 0 0 536

Szerintem ez jó.

Előzmény: Paco155 (532)
VargaRoland Creative Commons License 2021.05.21 0 0 535

Támogatom a kezdeményezést :)

Előzmény: Paco155 (534)
Paco155 Creative Commons License 2021.05.21 0 0 534

Jól Emléxel, ezért írtam a korai felmérést és egy későbbi regisztrációt  - és ez utóbbit ahhoz kötöttem, hogy meglegyen a konkrét időpont.   Amúgy ez egy javaslat megvitatásra. Ha a szervező elveti vagy a többség nagyon tiltakozik ellene akkor másképp lesz.  Én úgy látom, hogy ezzel minimalizálni lehet azt a kockázatot, hogy megint lemondani keljen a meghívottakat - mert az eléggé kényelmetlen. 

Előzmény: VargaRoland (533)
VargaRoland Creative Commons License 2021.05.21 0 0 533

Lehet én emlékszem rosszul, de nekem az rémlik, hogy Griff felvetette, hogy lenne a dzsem, hány embert érdekelne. Ekkor született meg a 100 körüli szám. De akkor még sem időpont, sem helyszín nem volt fixálva. Mikor megvolt minden fix adat, akkor kellett volna szerintem egy új igényfelmérést tartani, hogy ezen adatok figyelembevételével mire lehet számítani.

Előzmény: Paco155 (532)
Paco155 Creative Commons License 2021.05.21 0 2 532

Javaslat:

 

Hogy elkerüljük a két évvel ezelőtti "százan jelentkezünk, tízen megyünk"  esetet.  

Legyen egy, egy hónapos jelentkezési periódus. Ekkor lesz egy szám aki azt írja szeretne jönni. Veszed a 75 %-át  és kiszámolod belőle, hogy mennyibe kerül a tervezett előadók, szervezés, egyebek költsége egy főre. Egy hónap múlva megnyílik a regisztrációs periódus.  Legyen egy regisztrációs díj. Nem jelképes hanem az az összeg ami az előzőekben kijött.  Ez az összeg nem jár vissza akkor sem ha mégsem megy el az illető. Ez fogja megszűrni a jelentkezők/regisztrálók számát. Aki komolyan gondolja az ottlétet, az be fogja előre fizetni, de csak akkor ha a pontos időpont  megvan és nem "valamikor ősszel". Mert akkor ő is tud az idejével úgy gazdálkodni, hogy akkor éppen szabad legyen. A regisztrációs időszak mondjuk egy hónappal az esemény előtt ér véget. 

 

A regisztrációs díj természetesen beleszámolódik a részvételi díjba tehát mindenki aki eljut a rendezvényre az csak a különbözetet fizeti majd azt amit a valóban regisztráltak számából lehet kikalkulálni.  Ha annyian regisztrálnak, hogy a regdíj magasan fedezi a fix költségeket akkor természetesen a maradék arra jó, hogy kevesebbet keljen fizetni a közös kajára.  Abban az egy hónapban a résztvevők számától függően ezt simán ki lehet számolni, és kiküldeni a regisztráltaknak. 

halaloszto Creative Commons License 2021.05.20 0 0 531

Szeretném.

Előzmény: Paco155 (530)
Paco155 Creative Commons License 2021.05.20 0 0 530

Ideje megnyitni a regisztrációs oldalt :)

 

rferi Creative Commons License 2020.09.16 0 1 529

Szerintem még én is, pedig ott se voltam! :D 

Előzmény: Egy griff (525)
Paco155 Creative Commons License 2020.09.16 0 1 528

Nekem mindenhol van bögrém, ahol sört adnak. :P

Előzmény: Egy griff (527)
Egy griff Creative Commons License 2020.09.16 0 0 527

Ohh, hát neked is van itt egy bögréd? :-)

 

Előzmény: Paco155 (526)
Paco155 Creative Commons License 2020.09.16 0 0 526

Én igen. :P

Előzmény: Egy griff (525)
Egy griff Creative Commons License 2020.09.16 0 0 525

Csak a bögrém maradt Izsákon :)

Vigyázunk is rá! Csak az a kérdés, felismered-e még melyik a tied? :-)

Előzmény: Soká (522)
Soká Creative Commons License 2020.09.14 0 1 524

Még az sem kizárt :)
Két hülye szenilis jóbarát. De én legalább nem szégyellem.
Szerencsére mindent dokumentálok, így már azt is tudom, hogy visszakerült a sátor október 6-án Miskolcra a szüleimhez. Onnan meg nem veszhetett el, tehát nagy valószínűséggel visszakerült a barátomhoz, csak nem emlékszik, kinek adhatta még oda. vagy hová tette...
Egy pillanatra megállt bennem az ütő, hogy én hagytam el Izsákon. De nem, ez a lényeg.

Előzmény: rferi (523)
rferi Creative Commons License 2020.09.14 0 0 523

Nem lehet, hogy a barátodnál van a szekrényében?

Előzmény: Soká (522)
Soká Creative Commons License 2020.09.14 0 1 522

Először írok és utána gondolkodom. Sztornó a kérdésem!
Találtam két nappal későbbi fotót a sátorról, tehát nem hagytam el sem Izsákon, sem útközben. Már csak az a kérdés, hogy most hol lehet?
Bocsánat, rettenetesen szétszórt vagyok! Csak a bögrém maradt Izsákon :)

Előzmény: Soká (521)
Soká Creative Commons License 2020.09.14 0 0 521

Urak, tavaly én sátorral mentem a dzsemborira. Délután fel is vertem, de aztán végül mégsem maradtam éjszakára mert GPF visszahozott Budapestre.
Mindezt csak azért emlegetem, mert a sátor a barátomé volt, holnap indulnánk az évi rendes túránkra és most derült ki, hogy nincs meg a sátor. Nekem pedig az az utolsó emlékem, hogy ott kapkodva sátrat bontottam. Ez egy terepzöld színű 20éves JackWolfskin névre hallgató kétszemélyes sátor. Nem találkozott vele valaki?

Hobbit_G Creative Commons License 2020.08.25 0 0 520

De Józsi, ez milyen kihívás már? Én nem látok bennük semmi kihívást (meg hogy hol lehetne használni) :D

Előzmény: Egy griff (516)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.08.25 0 0 519

Ez így van és én is jövök mindenképp. Ha más nem trollkodni (sajnos már nem dewalt színekben, az a szalonnál véget ért, most olyan mindenes vagyok az outletben is) :D

 

A koronáról én nem fejtek inknább véleményt, mert végén kitilt az index :D

Előzmény: jacksly (518)
jacksly Creative Commons License 2020.07.08 0 0 518

Teljesen érthető Józsi, jelen helyzetben nem lehet tudni, hogy mi lesz a második hullámban. Csak azt lehet sejteni, hogy majd jön valamikor...

Nekünk eddig 1 nagy külföldi utunk ugrott, a második nagyon bizonytalan 4 hét múlva, és a harmadikkal se tudjuk, hogy mi lesz október elején...

Ha idén nem lesz dzsembori, sebaj, jövőre bepótoljuk duplán!

Paco155 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 517

Ok.

Én értem az indokaidat, meg is értem őket. Ha meggondolod magad, (bármelyik esetre vonatkozóan, akár kicsi, akár nagy) -> szólj.

Előzmény: Egy griff (516)
Egy griff Creative Commons License 2020.07.08 0 0 516

Nos, szomorúan szeretném bejelenteni a tisztelt publikumnak, hogy az idei évre gondolt dzsembori elmarad. Ha az okokat kérdeznétek, akkor csak általános választ tudok adni: a vírushelyzet illetve az előre nem látható 2. hullám, illetve ehhez kapcsolódva olyan szervezéssel összefüggő problémák, hogy kétszer nem szeretnék ugyanabba (vagy hasonló) hibába esni, mint tavaly.

A megjelentek létszáma idén egy nagyságrenddel nagyobb lett volna, (legalábbis úgy tűnik) és azokat a programokat, amiket az első dzsemborira terveztem, (előadás, meghívott kiállítók, programok) azokat ekkora létszám mellett már meg kellene rendezni. Viszont most annyira nem tudtam eldönteni a vírushelyzetben, hogy mit tegyek, hogy nem kezdtem el a szervezést, és most már kevés az idő, hogy ezeket úgy és abban a formában megtegyem, ahogyan én szeretném.

Lehet hogy most azt mondanátok, hagyjam az egészet a picsába, csak legyen egy olyan egyszerű találkozó, mint tavaly, de ezt meg én nem szeretném. Ha valaki úgy gondolja, hogy megszervezi az ideit, ám legyen, még én is elmennék, :-) de úgy gondoltam, hogy meglátom mi történik itt ősszel a vírussal  ( https://index.hu/techtud/2020/07/08/koronavirus_jarvany_magyarorszag_masodik_hullam_forgatokonyvek_korlatozasok_iskolabezaras_kemenesi_gabor_ferenci_tamas/ ) és utána nekikezdek megszervezni a második dzsemborit. :-(

 

And one more thing:

Két kihívás ötlet azért már van a tarsolyban, de ez is változhat még! :-)

https://www.instagram.com/p/CAQV37gFvLL/

https://www.instagram.com/p/B-U5fIihnmt/

Paco155 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 515

Nálunk is van ilyen, kb három hete minden szombat este összegyűlik a társaság borozni - úgy 5-7 házaspár.  Működik azok közt akik hosszú évek óta összejárnak amúgy is, de ne felejtsük, el hogy mi "idegenek" vagyunk.

Előzmény: halaloszto (513)
halaloszto Creative Commons License 2020.04.27 0 0 514

A lényeget hagytam le: nagyon jó volt, repült az idő.

Előzmény: halaloszto (513)
halaloszto Creative Commons License 2020.04.27 0 0 513

Pedig pont most voltam egy ilyenen. Hatan voltunk, videóval. 8tól majdnem éjfélig ott volt az egész társaság, az utolsó hárman éjfél után álltunk fel. Nagyon finom furmint volt hozzá, legközelebb lesz mogyoró is.

 

Vajk

Előzmény: Paco155 (512)
Paco155 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 512

Skype-on nem tudom a pisztáciahéjat a tűzbe köpk9dni, szóval akkor én nem "megyek"  :P

Előzmény: Törölt nick (511)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.27 0 1 511

Józsi, ilyen versenyt mi is rendezhetnénk :D Ha nem is idén de ... jövőre?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154603332&t=9104263

 

Akár excenter csiszire is. Rajzolunk egy kört, 2 excenter, melyik marad tovább a körben. Vagy elektromos gyalura ... bár azok hátrafelé szaladnának.

 

Vagy idén lehetne egy virtuális, Karantén-Dzsembori. Nem olyan izgi, de most "menő".

Paco155 Creative Commons License 2020.04.01 0 0 510

De nekünk van :P

Előzmény: Hobbit_G (509)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.04.01 0 0 509

Abban semmi buli sincs :D

Előzmény: Paco155 (508)
Paco155 Creative Commons License 2020.03.07 0 0 508

Egyet hozzál csak.   Azt ami a belépő.

Előzmény: Hobbit_G (507)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.03.07 0 0 507

Én ottan leszek, ez tuti, de most sztem dewaltok nélkül xd

Előzmény: Paco155 (506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!