Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 0 0 6

Az egyik legobjektívebb újságíró volt, kedveltem.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.05 0 1 5
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.20 0 0 4

Nagyon felkészült újságíró és tévés volt. Tényleg profi volt a szakmájában. Tudom, hogy ő baloldali volt, de mégis élvezetes volt szinte minden beszélgetése az adott politikai műsorokban! Nyugodjon békében! :(

emp Creative Commons License 2019.03.18 0 2 3

elég sok mai nyikhaj kellene, hogy egymásra állva felérjenek a bokájáig!

oldalt nem írok.

Doktor Vackor Creative Commons License 2019.03.18 0 2 2

R.I.P.

 

Kedveltem. Nagyon művelt, kulturált debattőr volt.

triola2 Creative Commons License 2019.03.18 0 1 1

Éleslátású, intelligens ember volt. Szerettem a műsorait. Nyugodjék békében!

apeeng Creative Commons License 2019.03.18 0 0 0

Nagyon nagytudású ember volt, nyugodjék békében.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.18 0 0 topiknyitó

Az ismert televíziós újságíró 71 éves volt.

 

Életének 71. évében elhunyt Baló György - írta a hirado.hu.

 

 

A Magyarul Balóval műsorvezetője január elején jelentette be, hogy egy ideig nem lesz látható az RTL Klubon.

"Négyévnyi napi műsorkészítés után pihenésre és orvosi kezelésre van szükségem, ezért a műsort saját kérésemre január 8-tól szüneteltetjük" – mondta akkor Baló György.

 

Baló György diplomájának megszerzése után kezdett el az MTV Híradójánál dolgozni, majd 1975-től az MTV külpolitikai szerkesztőségének munkatársa, később helyettes vezetője lett. Ebben az időszakban többek között a Panoráma, a Stúdió és a Hírháttér szerkesztő-műsorvezetője is volt, valamint a Mozgó Világnál is dolgozott.

Baló 1989 és 1990 között az MTV 2-es csatorna igazgatója és a televízió választási irodájának vezetője, majd 1991-ig a Napzárta főszerkesztője volt. 1992-től a Krétakör című műsor főszerkesztője, emellett 1994-ben a Drót kábeltelevízión terjesztett heti hírmagazin társalapítójaként is működött.

Kisebb kitérő után 1997-ben a kereskedelmi televíziózásban folytatta, a TV3 műholdas országos kereskedelmi csatorna vezérigazgatója volt annak 2000-es megszűnéséig, 1998–1999 között az Esti gyors című műsort vezette.

A Magyar Televízióhoz 2000-be tért vissza, két év múlva már az MTV kulturális igazgatójává nevezték ki. A következő években főszerkesztője volt A Hét című közéleti műsornak, később Az Este, majd A Szólás Szabadsága című közéleti-politikai háttérműsoroknak, ill. a Kedd 21 nevű közéleti vitaműsornak dolgozott.

Utolsó politikai műsora Kassza címmel futott 2010 elején, az MTV-től 2012-ben távozott, 2015-től az RTL-nél műsort kapott Magyarul Balóval címmel

 

 

 

 

 

 

 

https://hvg.hu/kultura/20190318_Meghalt_Balo_Gyorgy

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!