Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ben Koyack Creative Commons License 2019.12.29 0 0 18

Köszi a hasznos választ!

Tudom, hogy kisebb, de nem csinálok belőle problémát, a C maxot is csak akkor pakoltam tele, ha nyaralni mentünk,vagy horgászni mentem, ráadásul kaptam egy 350 literes boxot ajándékba fatertől, van univerzális keresztsinem is, és látom ezen a tetősín elég alap kiegészítésnek számít.

Tolatóradar, ülés-kormányfűtés, hátsó el.ablakemelő, navi, említett tetősín, amiket mindenképp szeretnék látni benne...nem tudom, mennyire publikus, hogy mennyiért van most a piacon ezekkel a feltételekkel egy Ecosport szerinted? Vagy hogy neked mennyibe fájt?

A navin még esetleg lehet spórolni, ha utólag bele tudnám rakatni, csak akkor nem tudom, hogy ez nem e számít bele a garancia bukásába, mivel megbuheráltam a rendszert...

Előzmény: _ZE (17)
_ZE Creative Commons License 2019.12.29 0 1 17

Kisebb, mint a C-Max, arra számíts (A C-Max párja szerintem a Kuga, akinek az Ecosport a huga). Én végül nem Bercelen vettem, mindenképp érdemes több kereskedést is "tornáztatni", legalább árajánlat-kérés szintjén.

Ha kompromisszumokra is hajlandó vagy (szín, bizonyos felszereltség), akkor készleten lévő autót nagyon jó áron ki lehet fogni. Nekem a ruby red illetve a blue lightning volt a két preferált szín, illetve szerettem volna pótkereket is - viszont készleten tiger eye szín volt "mindenképp szükséges" paraméterekkel (tél csomag, elöl-hátul radar) - business helyett titanium felszereltséggel, pótkerék nélkül, ellenben tolatókamerával.
Nem bántam meg, hogy rábólintottam - a tolatókamera nagyon jó dolog (bár a méretes tükröknek hála kamera nélkül sem nehéz pontosan tolatni vele), az ülés- és kormányfűtés piszkosul jól jön hidegben.

 

Bercelt majd tavasszal fogom meglátogatni (1 év), bár két éves olajcsereperiódust ír elő a Ford, de az éves átvizsgálás mindenképp hasznos.

Előzmény: Ben Koyack (16)
Ben Koyack Creative Commons License 2019.12.29 0 0 16

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy már Ecosport fórum is van! :)

Januárban tervezek venni egy kisebb méretű SUV autót, és az Ecosport eléggé elöl van a listámon! Én is néztem a Crossland X-et, Vitarát, 2008-at, de valahogy mindig visszakanyarodok az Ecosporthoz. :) Alacsony a család, a magam 171cm-vel vezetem a listát, bár még a gyerkőcök kicsik.

Visszaolvasgattam, tetszenek a hsz-ek, szerintetek belevághatok, nem fogom megbánni? Van egy 2008-as C maxom, 230e km-rel, de patika, előző tulaj, és én is nagyon vigyáztam rá, gondolom ezt is be tudnám számítani...Bercelen jó áron számolnak be használt autókat?

Várom válaszotok! Köszi előre is! Laci

_ZE Creative Commons License 2019.12.02 0 0 15

Én tegnap "csaptam a tenyerébe" a vevőmnek - Fruzsi hiányozni fog, de lépni kellett, mert két autó az ha nem is luxus, de nekünk fölösleges.

Én anno néztem Dacia Dustert, Hyundai Kona-t, Opel Crossland-X-et, és Suzukikat is. Mindegyiknek van előnye és hátránya is az EcoSporthoz képest, de mindent összevetve még az EcoSport jött ki nekem ár/érték arányban a legjobbnak.

Előzmény: zfabian (14)
zfabian Creative Commons License 2019.12.01 0 0 14

Három Fusiont most is láttam náluk, beszámítják aztán viszik mint a cukrot. Volt Fusion tulajdonosokkal is beszélgettem, kivétel nélkül (háromból három) Suzuki Vitarát vettek, mert a Ford Ecosportot egy nem ismerték , kettő túl drága volt nekik. Amikor elmondtam hogy mi minden van egy 4,9 milliós Business felszereltségben csak hümmögtek. Én speciel kipróbáltam vásárlás előtt egy 1.6 Vitarát, és nem szentimentalizmusból döntöttem az Ecosport mellett. Viszont győzködni sem akarok senkit, nem fizet érte a Ford :) . A véleményem megvan, és ha azt mondják hogy ennyiért ez a legjobb, akkor annyit mondok nem , nem az.

_ZE Creative Commons License 2019.11.30 0 0 13

Nekem júniusban volt a Hoványnál a 2500-as "kör", nagyjából hasonló árakkal, Bercelre márciusban megyek (most van ~6500km, olaj 70%-on), mert én is elégedett vagyok velük - úgy tizensok éve már - még a "Ford Fusion, avagy autót 3 millió alatt" topicban ajánlották őket anno :-)

 

Előzmény: zfabian (12)
zfabian Creative Commons License 2019.11.30 0 0 12

Hát gondjuk az volt. Fél nyolcra vittem az autót, háromnegyed kettőkor kaptam meg. Pendrive-on vittem a letöltött fájlt. Persze azokról a dolgokról nem tudtam hogy formázottnak kell lennie, csak letöltöttem. De hát mégiscsak szerződött márkaszervíz. Egy éves szervízre vittem, olaj- 19.000, olajszűrő- 3800, légszűrő- 7.100. pollenszűrő- 11.700, klímatisztítás- 2.500, munkadíj- 18.000 Ft. Ezek az árak szerintem rendben vannak, mindig meg voltam elégedve a Ford Romhányival Bercelen, tisztességesen átnézik az autót. A sárfogó műanyagot benéztem, későn láttam a linkedet, akkorra már megrendeltettem a szervízzel. 14-14000 Ft volt párja, és 12.000 Ft-ért szerelték fel. Hát így felugrott a teljes számla 104.000 forintra. A frissítésért nem kértek semmit pedig azzal dolgoztak a legtöbbet. :) . 13000 km van benne kb.,  2500- nál voltam Szentendrén a Hoványnál ajánlott olajcserén (csak megjegyzem ott az olajat 32.800Ft-ért adták), és most az olaj élettartamára 54 százalékot írt. Tehát alig 10.000 km alatt a felére csökkent, úgyhogy a két év vagy 30.000 km szervízperiódusban nem hiszek, főleg ha hosszútávra tervezek az autóval. Remélem 1 évre letudva a szerviz. Egy csomagtartót még nagyon szeretnék rá.

_ZE Creative Commons License 2019.11.27 0 0 11

Ha gondjuk van a szoftverfrissítéssel, hívjanak fel :-D Egyébként nem nagy cucc:
A ford.hu-n a Tulajdonosoknak / Hasznos / SYNC & BLUETOOTH támogatás alatt, azaz a:
https://www.ford.hu/tulajdonosoknak/hasznos/sync-es-bluetooth-ismerteto
oldalon a Ford SYNC3 Térkép frissítés(!)-re kell kattintani, ami elvisz ide:
https://www.ford.hu/tulajdonosoknak/hasznos/sync-es-bluetooth-ismerteto/ford-sync-3-terkep-frissites#/
Megadod azz alvázszámot, frissítések keresése, aztán kiböki, hogy mit kell(ene) letölteni és kicsomagolva(!) felmásolni egy ExFAT-ra formázott pendrive-ra. Lassan fog lecsorogni, arra érdemes felkészülni (nekem a legutóbbi frissítés ~2.8GB volt tömörítve.
Ez után egy hosszabb út előtt zsebre raktam a pendrive-ot, indulás után bedugtam az egyik aljzatba, elkezdte "csócsálni" a tartalmát, aztán egy idő után jelezte, hogy kész, ne távolítsam el még a pendrive-ot, mert újra kell indulnia a navinak - így is lett, utána félreálltam, gyújtás le, pendrive elrak, gyújtás vissza, és ennyi volt.
Utána a pendrive-ot PC-be dugva visszamentem a frissítéskeresős oldalra, és a pendrive-ról feltöltöttem a SYNC_akármi_alvázszám.xml nevű logot (Frissítés megerősítése), és ennyi volt.

 

 

Előzmény: zfabian (10)
zfabian Creative Commons License 2019.11.21 0 0 10

Szoftverfrissítést  is kértem, mert már kiírta az a képernyőre. Kicsit tanácstalannak tűntek a telefonban. de hát mégiscsak egy hivatalos Ford márkaszervíz, ne én küszködjek már a frissítésekkel.

zfabian Creative Commons License 2019.11.21 0 0 9

Hát ezt bebuktam. 11.29-én viszem Bercelre, egy éves szervízre. Kértem tegyenek rá sárfogókat, nem mondták mennyik lesz, de ennél biztos több. Az internetről Ecosport feliratú acél küszöbvédőt rendeltem rá, az jól néz ki, bírja is a strapát. 2500-nál volt ajánlott olajcsere februárban, most 12000 van benne, de már csak 50%-ra írja az olaj élettartalmát. Majd megírom mi lett a számla vége. Egyébként semmi baja, még mindig nagyon szeretem, a vezető ülés jobb oldalon néha nyöszörög hidegben.

_ZE Creative Commons License 2019.11.10 0 0 8

Ha netán valakit érdekel a trutyis idő előtt sárfogó:
https://www.banggood.com/Car-Plastic-Front-Rear-Car-Mudguards-Fender-For-Ford-Ecosport-2018-p-1390452.html?cur_warehouse=CN

nincs 5000 Ft, és teljesen jól teszi a dolgát.

_ZE Creative Commons License 2019.10.10 0 0 7

Nézzenek oda, egy duplán márkatárs. Nálam 15 múlt Fruzsi, és így került eladó sorba - bár még megvan, mert szerencsésen meggyógyult a motorvezérlője :-)

Előzmény: zfabian (3)
zfabian Creative Commons License 2019.10.08 0 0 3

Sziasztok!

2018. dec.14-i az autó, 13 éves Fusiont váltott. Azzal is elégedett voltam, soha nem romlott el rajta semmi 130.000 km alatt. Remélem ez is hozza azt a formát. Nagyon tetszik az autó, eddig semmi gond. Az átvételkor szerettem volna bele váltózárat, de ebbe a hat sebességesbe nem tudják beletenni , állítólag rossz helyen vannak az USB-k. Ha valaki tud már rá megoldást írja meg, a Defendlock-nál nem tudtak. Vettem rá Autolok 2000 zárat, de hát sok helyet foglal, meg körülményes mindig le és feltenni a kormányra. Napközben vasútállomáson hagyom, így muszáj valami látható biztonság. Mindenki győzködött , ne vegyek kis turbós motort, de aki nem tudja nem mondja meg  hogy csak ezres. Az étvágya amúgy messze meghaladja  gyári értéket, kb 6.3 a vegyes. De ez igazán nem foglalkoztat. Több márkát is kipróbáltam vásárlás előtt, nem szeretném minősíteni őket, mindenki azt vegye meg ami neki jó. (Csak ne győzködjenek.)

Adoreye Creative Commons License 2019.09.17 0 0 5

2 különböző szerviz nézte meg az elmúlt 2 hétben az első azt mondta , lehet hogy bontani kell a motort, de nem voltak túl meggyőzőek így elvittem oda ahol vásároltam. 

 

Ott annyit állapítottak meg, hogy minimális szivárgás van de 2 nap alatt nem tudták megállapítani hogy hol, abban maradtunk hogy 1 hónap múlva vigyem vissza, és nézzük meg a fogyás mértékét ennyi idő alatt, de ahogy tapasztaltam, szakszerviz sincs mindig a helyzet magaslatán :)

 

Kérdeztem tőlük hogy lehet ez csak a "bejáratás" alatt ilyen de fogalmuk sem volt.

 

Mindenképpen nézzétek meg ti is 5000 km felett milyen szinten van, mert elég nagy gond lehet belőle. Ahogy olvastam 2013 körül az Angliában gyártott hasonló konstrukcióknál volt eset hogy leégett a motor, bár azért az extrém eset.

_ZE Creative Commons License 2019.09.16 0 0 4

Nekem eddig ilyen gondom nem volt, igaz, 5500km körül járunk csak. Én mindenképp rákérdeznék a szervízben, mert a turbós motork halála, ha a hűtéssel gond van.

Előzmény: Adoreye (3)
Adoreye Creative Commons License 2019.09.16 0 0 3

Sziasztok, 2018 novemberben hoztuk ki az autót. Meg vagyunk elégedve nagyon vele, viszont nem rég előjött egy komolyabb gond. A hűtőfolyadék fogyasztása megnőtt. Már kétszer kellett utánatölteni 11000 km alatt. Valaki találkozott hasonló problémával? 

_ZE Creative Commons License 2019.06.21 0 0 2
_ZE Creative Commons License 2019.03.28 0 0 1

Megvolt a térkép frissítése (~23GiB), 1+1 óra molyolással - viszont nem írt vissza semmit a pendrive-ra, úgyhogy nem tudom a Ford-os oldallal "tudatni", hogy készen van :-/
Ja, és elvileg a Sync III-hoz is létezik frissítés, de azt meg az autó nem tudja valamiért letölteni, úgyhogy majd a szervízben kapja meg (ha kell) szintén offline módon egy pendrive-ról.

_ZE Creative Commons License 2019.03.12 0 1 topiknyitó

Bő 14 év után Fusion-ról EcoSport-ra váltottam, és döbbenten vettem tudomásul, hogy az EcoSport-nak nincs saját topicja, bár megérdemelné :-)
Aki tulajdnos, az ne fogja vissza magát, és ossza meg a tapasztalatait, aki meg csak szemezget ezzel a modellel, az nyugodtan kérdezzen - remélem, leszünk annyian, hogy a felmerülő kérdések nem maradnak válasz nélkül.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!