Keresés

Részletes keresés

KRK001 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 16

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mivel 2 hónapja szembesültem s vagyis kaptam meg a diagnozist . DAO érték 8,2  , Tej pozítiv , Tojás Pozítiv , Liszt gyengén pozitív.  2 hónapja elhagytam mindet , s nem javulok csak éppen - a hasam fájdogál mindig mashol. Ha csirkemellet eszem akkor 3-4 ora mulva minden fáj. 1 hete gondoltam eszek nem nehéz kaját , pl.: durumtésztás bolgnait s nem voltam annyira rosszul. Pedig az allergia teszt szerint nem kellene ilyet ennem  szval tökre nem tudom mit ehetek.

Ami zavar a hasfájásom , valamint a torkom nagyon sokszor szárad nagyon kellemetlen érzés. Folyamatosan úgy érzem szomjas vagyok.

Szoval ha eszem rizst csirkecombbal vagy hasonló  , az orrom elkezd folyni , tüsszögök .  Ez igaz a szalonnára , virslire főképp meg a debrecenire.

Azt sem tudom mit egyek. Ha tartom a diétát akkor magas hiszatmin tartalmuakat eszem szval nem tudom mit csinaljak.

sópipa Creative Commons License 2019.09.05 0 0 15

Szia!

Mivel a DAO enzim a vékonybélben termelődik, ha a vékonybéllel gondok vannak, akkor szinte biztos, hogy a DAO enzim termelés sem elégséges.

8 U/ml az nem elvileg hisztamin intolerancia, hanem biztosan.

A hisztamin intolerancia ezerféle tünetet képes produkálni egy kis viszketéstől kezdve a migrénen át egészen az anafilaxiás sokkig. Van akinek egy tünetet okoz van akinél tízet. A terápia minden esetben ugyan az: a DAO enzim pótlása és/vagy diéta (hisztamin dús ételek, DAO enzim termelést csökkentők és hisztamin felszabadítók kihagyása az étrendből)

Jobbulást!

Előzmény: Asshurnasirpal (14)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2019.09.05 0 0 14

Szervusztok!

Nekem 5 éve vannak kontaminált vékonybélhez (SIBO, többszörösen igazolva) köthető panaszaim. Genetikailag hajlamos vagyok a laktóz intoleranciára, így a laktózt kizártam az étrendemből.

Egy hete végeztettem DAO szint mérést, az eredmény 8 U/ml lett, tehát a hisztamin intolerancia is igazolt, elvileg.

A furcsa az, hogy ilyen alacsony enzim érték mellett "csak" gasztrointesztinális tüneteim vannak.

Kifejezett provokációval (sör) sem sikerült semmit előhoznom, sőt még a béltünetek is sokszor enyhülnek ilyesmi után.

Furcsa...

sópipa Creative Commons License 2019.08.29 0 0 13

Először fenistil cseppekkel próbálkoztam. Hatásos is volt, de elviselhetetlen mellékhatásai voltak. ( álmosság, fáradtság, szem és szájszárazság ) Majd a novocetrinnel tettem egy próbát, de az teljesen hatástalan volt. Többel nem kísérleteztem. Az antihisztamin tüneti kezelés, a DAO enzim mellett nincs rá szükség.

Előzmény: Patakinandar (12)
Patakinandar Creative Commons License 2019.08.29 0 0 12

Kedves Sópipa,

köszi az újabb infókat.

Még annyit kérdeznék hogy egyéb általános antihisztaminnal próbálkoztál, ( amit allergia ellen adnak?

ha igen mivel és mit tapasztaltál?

üdv

placi

Előzmény: sópipa (11)
sópipa Creative Commons License 2019.08.27 0 0 11

Kedves Nandi!

Körülbelül 3 éve szedem a Daosin-t és annak variánsait. Többször próbáltam abbahagyni, de a tüneteim mindig visszatértek. Én már 40-en felül vagyok és gyerekkorom óta szenvedtem ettől a betegségtől. Szerintem az én vékonybelem már olyan szinten károsodott az évtizedek alatt, hogy nagy valószínűség szerint magától már nem fog megfelelő mennyiségű DAO enzimet termelni. Marad életem végéig a DAOSIN. Persze ez legyen a legnagyobb baj, mert ha nem kezdtem volna el szedni, akkor valószínűleg most nem beszélgetnénk itt vagy életem végéig egy marék gyógyszert szednék, ami bár sokkal olcsóbb mint a DAOSIN, de nem is kérdés melyiket választja az ember. Ha te még fiatal vagy (30 alatt ) akkor szerintem van esély, hogy regenerálódik a vékonybeled, csak (jó sok) idő és fokozatosság kell neki.

De, voltak nekem is bőrtüneteim Seborrheás dermatitisz, az arcom tele volt hámló piros foltokkal, de ez is teljesen megszűnt mióta a daosint szedtem ( természetesen a bőrgyógyász is csak külső kenőcsöket írt fel rá, eszébe sem jutott, hogy ezt esetleg valami belső dolog okozza )

Az utolsó bekezdésedre reflektálva, pedig egyáltalán nem csodálkozom. Az orvosok 95%-nak fingja sincs a hisztamin intoleranciáról. Szerencsére vannak kivételek pl Ő:

https://balaicza.hu/etkezesi-tanacsok-hisztamin-intoleransoknak/

Idézek:

"Legfőbb tünetei
Nem sokkal az étel, ital vagy gyógyszer elfogyasztása után a következő reakciók jelenhetnek meg:

• bőrpír, kivörösödés, csalánkiütés, (nedvező) ekcéma, viszketés
  • fejfájás, migrén, szédülés, hőhullámok, kimelegedés
  • orrdugulás és orrfolyás, légzési nehézség, asztma, torokviszketés- és fájás
  • puffadás, hasmenés, székrekedés, émelygés, hányás, hasfájás, szúró/görcsös hasi fájdalmak
  • vérnyomáskiugrás, szapora szívverés, szívritmuszavar
  • menstruációs panaszok, hólyaggyulladás, húgycső-gyulladás és a genitáliák nyálkahártyájának erős érzékenysége
  • ödémaképződés, ízületi fájdalmak
  • kimerültség, fáradtság, alvászavarok"

Még egy jó tanács, ha van anyagi lehetőséged érdemes egy étel intolerancia vizsgálatot is elvégezned:

https://www.synlab.hu/storage/hulVmp9FVXOX2eczCQFZrEihhBqHxcX890eeZsvx.pdf

És ha kiderül, hogy van intoleranciád, - amire nagyobb összegben mernék fogadni, hogy van és ráadásul olyan összetevőre amit szinte napi szinten fogyasztasz- akkor érdemes azt az összetevőt elhagynod az étrendedből.

Előzmény: Patakinandar (10)
Patakinandar Creative Commons License 2019.08.26 0 0 10

Kedves Sopipa,

koszonom a válaszodat

rendeltem Daosin és 2 napja szedem. Tényleg jobban vagyok.

Meg annyit kérdeznek hogy te kb mióta szeded folyamatosan ?

Probaltad abbahagyni?

neked sem volt semmilyen viszketes vagy bőrkiutes ?

Voltam Immunologus -allergolgus orvosnal és ő meg nem találkozott olyan akinel Szivritmus zavart vagy pulzus emelkedest vagy alvaszavart okozott a hisztamin intolerancia .

Udv

Nandi

Előzmény: sópipa (9)
sópipa Creative Commons License 2019.08.15 0 0 9

Kedves nandar!

A Daosinnak nem éreztem soha semmilyen mellékhatását, de fontos, hogy étkezések előtt 15-20 perccel kell bevenni és az étkezést a bevételtől számítva kb 1 órán át be kell fejezni, mert különben semmilyen hatása nem lesz. ( A DaoFood-ot ebből a szempontból is jobbnak érzem azt 20-30 perccel étkezés előtt kell bevenni, de tapasztalatom szerint még utána 2-3 órával is hatásos )

Egyszer kaptam Concort  sürgősségin amikor egy ájulás után bevánszorogtam és megnézték az EKG-n, hogy a szívem legalább 120-al ment és mellette volt más ritmuszavarom is. Elő is jegyeztek kardiológiára utána, de nem mentem el, mert előtte 1 héttel estem át egy teljes kardiológiai kivizsgáláson :), ami nagyjából mindent rendben talált ( ma már tudom, hogy akkor valószínűleg hisztamin szegényen étkeztem) az ájulásom meg egy náthás betegségem elején volt, azon sem csodálkozom utólag, mert: akkor naponta többször szedtem ACC200-at ( DAO blokkoló), majd reggel felkeltem megreggeliztem többek között ettem felvágottat ( magas hisztamin szint ), ittam hozzá fekete teát ( DAO blokkoló ), majd lefeküdtem aludni aztán fél óra múlva felkeltem éreztem össze vissza kalapál a szívem, össze is estem a reggel folyamán többször is. Persze utólag már minden tiszta, hogy a hisztamin intoleranciám miatt, amúgy is kevés a DAO szintem ezt tovább csökkenti a köptető és a fekete tea majd hisztamin gazdagon étkezem (felvágott), kár hogy akkor az orvosok a megoldás közelébe sem jutottak és manapság is nagy a homály a részükről.

Egyébként azóta is többször írtak fel concort és egyéb szívgyógyszereket, de magamtól soha nem szedtem ezeket.

Érdemes talán rendelned egy daosin-t de inkább daofoodot és kipróbálni gyakorlatilag 1-2 nap múlva lehet érezni a hatását, aztán az orvossal egyeztetve -ha a szív eredeménye is  javul és van pénzed a dao enzimeket folyamatosan szedni, mert nem olcsó sajnos- fokozatosan letenni a concort...

Előzmény: Patakinandar (8)
Patakinandar Creative Commons License 2019.08.07 0 0 8

Kedves SóPipa,

most olvastam a hisztamin intoleranciaval kapcsolatban a hozzászólásodat.

minden tünet amit leírtál nálam is hasonló.

nekem Is volt szivritmus zavarom és az erőnlétem is lecsokkent.

azt szeretnem csak kérdezni hogy a Daosinnak voltak-e mellékhatásai?

és hogyan sikerült visszanyerni az erőbeltér?

Te szedtel-e Concort vagy valamilyen pulzus csökkentot korabban?

azokat el tudtad hagyni?

nekem most Concort kell szednem, erre van-e hatással a Daosin?

koszi 

nandar

Előzmény: sópipa (6)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 7

Én biztos vagyok benne, ha nem találom meg, hogy a panaszaimat mi okozza, már a föld alatt lennék, vagy jobb esetben napi 2-3 marék gyógyszerrel vegetálnék.

Ez így van!

Csak magadra számíthatsz.

Önképzed magad vagy vegetálsz.

A napraforgó olajért pedig ne sírj :-)

Előzmény: sópipa (6)
sópipa Creative Commons License 2019.06.24 0 0 6

Biztosan van, mert a Hisztamin Intolerancia népbetegség. A lakosság 1-3%át érinti. Sajnos az orvosok gyakorlatilag semmit sem tudnak róla. Így rengeteg embert félrekezelnek.

Nekem 38 éves koromig hetente legalább 2-szer volt migrénem,  Állandó szívritmuszavaraim voltak, gyakorlatilag hetente egyszer elájultam vagy ájulás közeli helyzetbe kerültem.

Rengeteg kivizsgáláson vagyok túl, többszörös agyi CT, MR, EEG, szív UH, EKG, terheléses EKG, 24 órás EKG, stb..  Soha nem találták meg az okot, csak a tüneteket próbálták kezelni.Vagy ha nem találták, akkor ráfogták, hogy ez bizony pszichés.

3 éve -többek között az állandóan a fejfájásomra szedett ibuprofen tartalmú szereknek köszönhetően- addig jutottam, hogy 38 évesen 100 métert nem tudtam megtenni gyalog. Le kellett ülnöm megpihenni 100 méterenként. A lépcsőn nem tudtam felmenni az első emeletre. Nem voltam elhízva, egyszerűen nem kaptam levegőt. Irány a háziorvos aztán a kardiológia sürgősségi: 180/120 vérnyomás 120-as nyugalmi pulzus. Szívritmuszavar, de gőzük sincs mi okozza, minden esetre felírtak egy marék gyógyszert. Na ekkor lett elegem, elkezdtem utána olvasgatni és elkezdett kirajzolódni nálam is, hogy esetleg az egész hátterében hisztamin intolerancia van.

Elmentem a synlabba és elvégeztettem ezt a tesztet:

https://www.synlab.hu/lakossagi/vizsgalat/hisztamin-intolerancia-dao

A várakozásaimnak megfelelően kijött, hogy alacsony a DAO enzim értékem. Rögtön rendeltem is Daosin tablettát. Étkezés előtt 15 perccel kell bevenni,. Már másnap éreztem, hogy minden rendben van. Azóta étkezések előtt mindig beveszek 1( néha, ha várhatóan különösen nagy hisztamin tartalmú ételt fogyasztok akkor 2 ) DAO enzim tartalmú tablettát. jelenleg ezeket ismerem:

DAOSIN - 15 perccel étkezés előtt kell bevenni egy pohár vízzel.

DaoFood - 20-30 perccel étkezés előtt kell bevenni egy pohár vízzel. Tapasztalatom szerint jobb, mint a DAOSIN. Ebből 1 is elég amikor a DAOSIN-ból kettő kellene.

HistaSOLV- Lengyel termék DAOSIN licensz alapján, jelenleg ez a legolcsóbb (kb 8000 Ft/60 szem interneten rendelve). Lengyelországban gyakorlatilag bármelyik patikában lehet kapni kb 3500 forinttért 60 szemet. Nemrég rendeltem először. Hatása ugyan az mint a DAOSIN-é csak kb fele annyiba kerül.

Az enzimeket általában Ebay-en rendelem és kb havi 20-25 forintomba kerülnek. ( Reményeim szerint a HistaSOLV is beválik és akkor sokkal olcsóbb lesz)

Miután elkezdtem használni a DAO enzimeket. Ugrásszerűen javult az egészségi állapotom, az általános közérzetem, de néha még bepörgött a szívem és a fejem is fájt azért kéthetente egyszer, szóval nem álltam meg, tovább mentem és csináltattam szintén a SynLabnál egy élelmiszer intolerancia vizsgálatot is. Kiderült, hogy rengeteg élelmiszerre van intoleranciám, többek között alapvető élelmiszerekre/összetevőkre (pl napraforgó olaj, élesztő). Ezeket elhagytam az étrendemből, bár teljesen nem lehet kizárni őket.

A lényeg mióta étkezések előtt szedem a DAO enzimet és kerülöm azokat az ételeket, amelyekre intoleranciám van:

- 40+-osan olyan az energiám, életerőm mint 20 évesen.

- A nyugalmi pulzusom régebben mindig 70 felett volt és össze vissza kalapált a szívem. Jelenleg kb 60-61.

- A fejem kb. 3 hetente fáj, de általában ilyenkor "bűnözök" olyan ételt eszek amilyet nem szabadna. Ilyenkor vigyázok, bizonyos típusú fájdalom csillapítókat ne vegyek be, mert ezek súlyosbítják a hisztamin intoleranciát. (ördögi kör)

- Régebben nehezen aludtam el, sokáig álmatlanul forgolódtam, lefekvés előtt kalapált, össze vissza járt a szívem. Mostanában úgy alszom mint a bunda.

- Régebben többször elájultam, vagy ájulásérzetem volt. Ilyen nem volt már vagy 3 éve...

- stb...

És nem szedek semmilyen gyógyszert csak havonta 1-2 szem fájdalomcsillapítót.

Sajnos, mint írtam népbetegségről van szó, ami a lehető legváltozatosabb tüneteket tudja produkálni, ráadásul Magyarországon sajnos alig van olyan orvos, aki már hallott volna róla valamit. Én biztos vagyok benne, ha nem találom meg, hogy a panaszaimat mi okozza, már a föld alatt lennék, vagy jobb esetben napi 2-3 marék gyógyszerrel vegetálnék.

A DAO enzim egyébként a vékonybélben termelődik és ha ez gyulladt, vagy ideiglenesen vagy végérvényesen károsodott, akkor nem termelődik elég belőle.

Sajnos én nálam valószínűleg olyan mértékű a károsodás, hogy életem végig enzimet kell szednem, de ha valaki időben felismeri és nem kezelik félre évtizedekig, akkor szerintem elképzelhető, hogy tud regenerálódni a vékonybél annyira, hogy a DAO enzim termelődése normalizálódjon. Érdemes minél hamarabb utána járni.

Előzmény: Lyanora (-)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.05 0 0 5

Akkor már nem lehet nagy baj :-)

Csontrák és eget verő gyulladás kizárva.

Marad a kicsi, de annál makacsabb gyulladás lehetősége a nyaki pajzsmirigy környékén.

Az emailban leírt diófa levél teát -gargarizálást és fogyasztást egészíts ki azzal, hogy a már leszűrt diófa levelét nem dobod ki, hanem éjszakára dunsztkötés szerűen a nyomásra is érzékeny helyre kötöd. Ha nem is reggelig, de legalább 2-3 órányira.

Aztán N. Petike is örülhet, hogy végre valakit sikerült meggyógyítania :-))))

Előzmény: Lyanora (4)
Lyanora Creative Commons License 2019.03.05 0 0 4

Igen, nézték, nincs eltérés, a normál tartományban van.

Előzmény: forgione1 (3)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.05 0 0 3

Még ideírom, mert amott elfelejtettem, hogy a fehérvérsejtjeid nézték?

Mert nagyobb eltérés akár felfelé vagy lefelé is okozhatja a tartós torokfájást.

forgione1 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 2

Egyébként a C vitamin eleve természetes antihisztamin.

Továbbá a jód gátolja a hisztidin hisztaminná alakulását.

Tehát ha ilyen irányú is a problémád  a megoldáshoz vezető módszer részben már ott van a postafiókodban.

Előzmény: forgione1 (1)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1

Laborban nem nézték? 0,3-1,0 ng/ml hisztaminkoncentráció mondható elfogadható értéknek.

Ha ez lenne baj, akkor az orrod is folyna, tüsszögnél - legalább néha.

Egyébként labor nélkül otthon is kitudod zárni, hogy próbából bármilyen antihisztamint (allergia elleni gyógyszert) szedsz 1-1 jól elkülönített alkalomkor és ez esetben tüneteid enyhülnek vagy sem.

Ha egyértelműen enyhülnek akkor még mindig kell 1-2 kontroll napot tartani.

Ha nem enyhülnek akkor kár vele a májad terhelni. 

Emailban még nem kérdeztem, de hol fáj a torkod? Gondolom nyelés közben, de pontosan melyik részén? És milyen jellegű a fájás? Kapar, mar, éget? 

Külső nyomásra is érzékeny?

Avagy biztosan a torkod fáj és nem a nyelvcsap?

Kisebb refluxot is írtál  a másik topikban. Ez biztos, hogy kisebb és nem jött fel a gyomorsav a garatba?

Másik kérdés, hogy a torokfájásod a hideg vagy meleg étel csillapítja jobban?

BaGira-79 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 0

0 tolerancia

Lyanora Creative Commons License 2019.03.03 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van itt olyan, akinek hisztamin intoleranciát diagnosztizáltak?

Nekem 8 hónapja iszonyúan és egyfolytában (!) fáj a torkom, valamint émelygéssel, hányingerrel járó rosszulléteim vannak naponta, plusz hasmenés. Számtalan kivizsgáláson, gyógyszerszedésen vagyok túl, de a problémám nem oldódott meg. Felmerült, hogy esetlen a hisztamint nem tudja a szervezetem felbontani.

Kinek milyen tünetekkel jár a hisztamin intolerancia? Hogyan állapították meg, hogyan kell kezelni/gyógyítani?

Remélem, tud valaki információt, tanácsot adni!

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!