Keresés

Részletes keresés

Edlac Creative Commons License 2019.03.14 0 0 29
Előzmény: R_A_ (27)
R_A_ Creative Commons License 2019.03.14 0 0 28

1920x1080

Előzmény: R_A_ (27)
R_A_ Creative Commons License 2019.03.14 0 0 27

XQD-re.  CF-express -szel még nem találkoztam.  Kapható az már?

A lassított felvételekkel 3 perc és 190x1080 felbontás a maximum.

A 4K UHD (3840x2160) felvételeknél 1 perc kb 1 GB.  Szóval amilyen XQD kártyát a géphez adtak, arra kb 1 órányi MP4-es videó fér rá, de persze nem egyetlen fájlban.

Előzmény: Edlac (26)
Edlac Creative Commons License 2019.03.14 0 0 26

Az XQD-ra rögzítetted a videót? Milyen felbontással? Mennyi fér rá?

Előzmény: R_A_ (25)
R_A_ Creative Commons License 2019.03.14 0 0 25

Ma volt a 15-i ünnepség az iskolában. A fotózással nem volt baj, de a videót úgy elrontottam, hogy ihaj!  Nem vettem észre, hogy slow-motion módban van! Jól néznek ki a táncoló gyerekek lassított felvételen! :D  Az is érdekes hogy a fénycső villogását milyen szépen lehet látni!

Az egy órás műsor alatt végig be volt kapcsolva a monitor, azon keresztül készültek a képek és néha egy-egy (lassított...!) videó. Az akku ez alatt 95%-ról 76%-ra csökkent.

(ISO 4500, F6.3, 1/80, auto AF, arc prioritás)

R_A_ Creative Commons License 2019.03.12 0 0 24

Valószínű, hogy csak a leméretezés a különbség.

PS Bicubic Sharper -rel csökkentem a méretet és néha kis USM is van rajta.

Előzmény: Inhibace68 (21)
Edlac Creative Commons License 2019.03.12 0 0 23

Feltettem nagyobban is, hátha az utómunka gázos.

Edlac Creative Commons License 2019.03.12 0 0 22

Inhibace68 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 21

Nagyon hasznosak a beillesztett képek annál is inkább, mert nekem úgy tűnik mintha nem is ugyanazzal a típussal készültek volna. Attila képei élesek, míg Edlac madaras képei nem igazán meggyőzőek, pedig a 400 2.8 nagyon jó obi. Elképzelhető, hogy a dedikált obikkal ennyivel jobb a váz? Az FTZ adapterrel egyébként milyen tapasztalatok vannak? (Már akinek van persze.)

R_A_ Creative Commons License 2019.03.12 0 0 20

Szépek!  A negyediknél nekem más vágás kellene vagy nagyobb dof, de ez egyéni dolog.  :)

Előzmény: Edlac (19)
Edlac Creative Commons License 2019.03.12 0 0 19

Teszt fotók Nikon 400 2,8 -on:


 

 

R_A_ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 18

910-em van. Minden működik, HSS, zoom, visszajelzés, stb, de csak kipróbáltam, mert nem kell ennek a vaku. :)

Slave vakuként természetesen nem megy, mert nincs beépített kisvaku, de egy kisebbet rátéve, már megy a CLS fényvezérlés is.

Idegen vakukat is tudsz rátenni, csak nem biztos, hogy lesz TTL.

Előzmény: abstand (17)
abstand Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17

Szia, köszönöm az értékes infókat. Nekem nem fontos a monitor nézegetés. Sportnál vagy esemény

fotónál hiába nézném a monitort, ha lemaradtam egy jó pillanatról azt már nem tudom visszahozni.

Portrénál kell a bepislogás miatt ellenőrizni a monitoron a fotót. De a portréfotózás nem annyira

rohanós meló.

A Nikon SB 900-assal van tapasztalatod?

Előzmény: R_A_ (16)
R_A_ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 16

Az tapasztalom, hogy az akku szinte csak a monitor használatától függ.  Ha a keresőt használom és nem nézegetem az elkészült képeket, akkor ezernél is többet bír. 

Előzmény: abstand (14)
R_A_ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 15

Köszönöm! :)

A kereső-monitor váltás nem tetszik.  Fényre vált, ez normál körülmények között megfelel annak, hogy a szemem előtt van vagy sem. De ha a sötét van, akkor azt hiszi, hogy a szememnél van, pedig nem. Ilyenkor gombnyomogatás kell. Be lehet állítani, hogy ne váltson, azt is, hogy csak egyik vagy csak másik üzemmód működjön, de pl rendezvénynél jó lenne, hogy a keresőt is és néha a monitort is használjam. Ilyenkor szívás, mert a gombbal több másodperces késleltetéssel tudok csak váltani.

Valamint az, hogy a monitoron az AF sokkal lassabb és közeli témáknál néha nem is talál fókuszt. A keresővel piszok gyors és pontos. Fázis vs. kontraszt AF, illetve ennek következménye.

Előzmény: abstand (13)
abstand Creative Commons License 2019.03.11 0 0 14

Sportot fotóztatok már Z 6-al ? Kiváncsi lennék az AF-re .

Próbálta valaki, hogy valójában mennyi felvételt bir az akku ?

abstand Creative Commons License 2019.03.11 0 0 13

A fotóid nagyon jók.

Tudsz valami rosszat mondani a gépről ? Van valami ami nem tetszik a Z6-ban?

 

 

 

 

Előzmény: R_A_ (8)
Edlac Creative Commons License 2019.03.10 0 0 12

Igyekszem. De egyelőre "csak" papagáj kép van.

Előzmény: R_A_ (11)
R_A_ Creative Commons License 2019.03.10 0 0 11

Lesz madár fotó is? ;)

Előzmény: Edlac (10)
Edlac Creative Commons License 2019.03.10 0 0 10

Sigma 150 2,8 és Nikon 300 F4 Vr + 1,4 TCII

Előzmény: Edlac (9)
Edlac Creative Commons License 2019.03.10 0 0 9

Előzmény: R_A_ (8)
R_A_ Creative Commons License 2019.03.10 0 0 8

Igazad van, legyen.  Z6, 24-70/4 S

 

 

Az utolsó kettőt a zaj miatt tettem be, mindkettő ISO 51.200-zal készült, kézből.

Az előtte lévő esti utcakép állványról, hosszú záridővel, ISO 200-zal.

 

Előzmény: Edlac (7)
Edlac Creative Commons License 2019.03.09 0 0 7

Még nincs kép egy fotós topicban

.

Edlac Creative Commons License 2019.03.07 0 0 6

Szia! Lehet. Preview még nincs, de amúgy működik

Előzmény: hegesanyi (4)
abstand Creative Commons License 2019.02.14 0 0 5

Talán itt találsz valami hasznosat: https://mlzphoto.hu/tag/camera-raw/

Előzmény: hegesanyi (4)
hegesanyi Creative Commons License 2019.02.14 0 0 4

Sziasztok!

Tudtok rá lehetőséget ,hogy lehet-e már kezelni a z6 rawját lightroomban és ps-ban????

 

HS

 

 

abstand Creative Commons License 2019.02.09 0 0 3

Sorry :) Most vettem észre, hogy nem Nikon Z7-et írtam, hanem D7-et. Az a D betű nagyon bevésődött...

 

 

abstand Creative Commons License 2019.02.04 0 0 2

Mint tudjuk, a Nikon Z6 a D750-nek tükör nélküli változata.

A Nikon D7 pedig a D850 tükör nélkülije.

Információim szerint, a motor nélküli tehát a D jelű régebbi objektiveket nem lehet a Z6 és a Z7-el használni.

Csak az AF-S , saját motoros objektívekkel dolgoznak ezek a gépek.

Előzmény: abstand (1)
abstand Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1

A fotózás nem olcsó hobby:)

Minden esetre jól meg kell gondolni ki akar ilyen gépet venni magának.

Előzmény: Paater Altenburg (0)
Paater Altenburg Creative Commons License 2019.02.03 0 0 0

Fáleg, akinek pénze van.

Előzmény: abstand (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!