Keresés

Részletes keresés

AdrianHunter Creative Commons License 2024.02.21 0 0 825

   Abbiamo visto molte informazioni interessanti su Pechino e non ne sapevamo nulla prima, anzi non ci pensavamo. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%9E%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D1%8B_2022

Előzmény: F1 Hierro (512)
ave 5 Creative Commons License 2022.11.08 -2 0 824

ehhehhehhe 2

 

na, ki volt a próféta?

ave 5 Creative Commons License 2022.08.08 -1 0 823

ehhehhehehhe. a virágokat az öltözőmbe kérem

Előzmény: ave én (491)
F1 Hierro Creative Commons License 2022.03.23 -1 0 822
F1 Hierro Creative Commons License 2022.03.13 0 0 821

És immár a paralimpia is elbúcsúzott Pekingtől.

 

Párizsi és milánói-cortinai viszontlátásra!

 

https://www.nemzetisport.hu/teli_sportok/teli-paralimpia-kialudt-a-lang-kina-az-eremtabazat-elen-2881545

F1 Hierro Creative Commons License 2022.03.13 0 0 820
F1 Hierro Creative Commons License 2022.03.12 0 0 819
F1 Hierro Creative Commons License 2022.03.10 0 0 818
F1 Hierro Creative Commons License 2022.03.10 0 0 817
F1 Hierro Creative Commons License 2022.03.04 0 0 816

A rend kedvéért: ma megkezdődött a téli paralimpia Pekingben.

 

Persze itt kisebb az érdeklődés, most pláne van más téma, ami árnyékot vetett a játékokra is, hiszen az orosz és fehérorosz versenyzők nem indulhatnak.

 

Magyarországot Dumity Richárd képviseli alpesi síben.

ave én Creative Commons License 2022.02.25 -3 0 815

gyanítom, hogy az orosz műkorcsolyacsapat tegnap elbukta az aranyát

tyler-durden Creative Commons License 2022.02.21 0 0 814

itt és az F1-ben már végbement az, amit a focival szeretnének csinálni. 

Előzmény: NB2 (813)
NB2 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 813

Szerintem emberközelibb azzal, hogy kevesebb versenyszám, kevesebb verseny van. Sokkal jobban követhető is, valahogy egy ilyen után jobban érezheti azt az ember, hogy igen, meg tudtam nézni amit akartam.

Mondjuk nálam toronymagasan Lillehammer volt a number one, a hangulat miatt számomra felejthetetlen olimpia volt, picit rosszul is éreztem magam mikor véget ért.

Én magam pl ezért utálom, ha olimpiát, foci eb-t/vb-t olyan helyre viszik, ahol tudom hogy nincs hagyománya, vagy nem olyan nagy a sport támogatottsága. Pl téli olimpia leosztása nálam úgy lenne, hogy 8 Európában, 1 Ázsiában, egy Amerikában. Én a téli olimpián itt tudom csak elképzelni, itt érzem azt, hogy valóban házigazdái lennének az eseménynek és a szakértői közönség még hozzá tud tenni annyit, amitől még jobb lesz az olimpia. Meg lehet nézni egy sima vk-n hol mennyien vannak, ebből tényleg leszűrhető mi lenne (és tényleg mi lett) az olimpián, nézőügyileg.

Előzmény: tyler-durden (806)
NB2 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 812
ave én Creative Commons License 2022.02.20 -1 0 811

számomra a németeké a legfurcsább. mintha kb. az összes nyári sportág helyett szánkóznának meg boboznának

Előzmény: ave én (810)
ave én Creative Commons License 2022.02.20 -1 0 810

az alábbi lista pedig arányszámokat mutat. a számlálóban a téli olimpiai érmek száma elosztva a téli olmpián kiosztott összes éremmel, a nevezőben ugyanez nyáron

 

ez persze a kvótarendszerek különbözősége miatt torzít (nyáron eleve több a csapatsport, ahol csak egy érmet nyerhetsz, és alig van sportág, ahol három indulód lehet). érdekességnek azért jó, bár nagy felfedezéseket nem fogunk tenni (az all-round országok egymáshoz viszonyított helye lehet érdekes)

 

Norvégia 15.3

Finnország 13.2

Ausztria 8.5

Svédország 6.6

Szlovénia 4.6

Kanada 3.6

Svájc 3.6

 

innentől azért nem triviális (és válogatok)

Németország 2.4

Hollandia 1.5

Mordor 1.5

Korea 1.5

Olaszország 1.4

Franciaország 1.4

Japán 1 (itt azért a nyári rendezés lefelé húzta, vagyis alaphelyzetben inkább téli, mint nyári sportnemzet, érdekes)

USA 0.73 (télen is jók, de egyszerűen túlnyerik magukat nyáron)

Kína 0.56 (kell még snowboardost importálniuk)

Csehország 0.6 (ők szerintem hosszútávon 1 körül lehetnek)

 

innentől megint triviális :)

Magyarország 0.5

Ausztrália 0.3

Nagy-Britannia 0.1

 

Lengyelország,Ukrajna 0.2, ez szerintem hosszútávon sokkal közelebb van az 1-hez, csak most bénáztak

 

ave én Creative Commons License 2022.02.20 -1 0 809

nyáron visszafelé párosítottam, most itt van ennek a két olimpiának az összesített éremtáblázata. az osztrákok megelőztek minket

 

United States 47 51 40  

China 47 36 21  

Japan 30 20 26

Mordor 26 40 37

Great Britain 23 21 22  

Germany 22 21 21  

Norway 20 10 15  

Netherlands 18 17 18  

Australia 18 9 23

France 15 19 13  

Italy 12 17 28  

Canada 11 15 24  

Sweden 11 11 5  

Switzerland 10 6 11  

New Zealand 9 7 7  

South Korea 8 9 12  

Austria 8 8 9  

Hungary 7 7 9  

Brazil 7 6 8  

Cuba 7 3 5  

Czech Republic 5 4 4  

Slovenia 5 4 3  

Poland 4 5 6  

Kenya 4 4 2  

Belgium 4 1 4

Sportsfan Creative Commons License 2022.02.20 0 0 808

Az első bekezdésed nálam is dettó ugyanez :) Azzal a különbséggel hogy nálam 11 évesen Albertville és Toni Nieminen. 

Már nem rémlik hogy talán Gulyás László vagy. Vitray Tamás volt, de a mondat ami akkor elhangzott: "agyonveri a világot ez a... ez a gyerek" 

Előzmény: tyler-durden (806)
ave én Creative Commons License 2022.02.20 -1 0 807

ennek az alpesi csapatversenynek az is jobb reklám lett volna, ha elmarad

tyler-durden Creative Commons License 2022.02.20 0 0 806

Vége. Számomra a téli játékok valahogy mindig is sokkal személyesebbek, vagy emberléptékűebbek voltak, mint a nyáriak. Nem tudom miért, talán mert errefelé kevesebb médiafelhajtással jár, vagy mert még mindig felsejlik valamennyire, ahogy 5 évesen néztem Szarajevóból a sífutást az erdőben, vagy mert a környezetemtől eltérően én viszonylag rendszresen követem a téli sportágakat és ettől kicsit jobban magaménak érzem a téli olimpiát, de szerintem összességében többet meg tud idézni a sport általam megszokott, hagyományos, kicsit amatőrebb oldalából, mint a nyári. 

Nekem is sok gondom volt az események nyomon követésével, igyekeztem mindent felvenni és este nyugodtan megnézni, néha az Eurosport igencsak megtréfált és slopestyle helyett teniszt találtam Rióból, de összességében rendben volt. Főleg ES-t néztem, M4-et nagyon elvétve. 

Örülök, hogy a legközelebbi már egyszerűbb lesz, akár ki is lehetne nézni, de ahogy nézem, a helyszínek (Milánó, Bormio, Cortina, Valtellina) többórás autóútra vannak egymástól, hiába van viszonylag közel az egész. Meglátjuk.

Az olimpia számomra legemlékezetesebb pillanatai:

Aileen Gu és a tarolása

Jacobellis duplája és a grab

Shaun White búcsúja és a japán srác történelmi menete

Vlhova és a szlalom dobogója

Gisin öröme és Holdener csalódása kombiban

Strolz győzelme kombiban és ezüst szlalomban

Odermatt második futama óriásban

Curtoni, Delago, Goggia és aztán a csalódás

Ledecka duplája

Eric van de Poele, a gépember

Lara Gut aranya, főleg ahol tartott 3 éve

Shiffrin...

Feuz aranya és Johan Clarey ezüstje

A női sícross döntő utáni pillanatok

Ebba Andersson majdnem és Niskanen bronza 30kmen

Frida Karlsson összeomlása

A női 10 km sífutás befutói

Latyipov 4 rontása 1 perc előnyről

az orosz műkorisok...

a kínai páros műkorisok aranya és az a katarzis

a magyar shorttrackesek produkciója en bloc pozitív és negatív értelemben egyaránt

 

Traubi Creative Commons License 2022.02.20 -1 0 805

Sőt, ha végre a nyáron megszokott eredemény-központú szemlélettel nézzük, akkor sikerült - ippeg - az első húszban végezni az éremtáblán. Kellemesen szokatlan helyzet :)

 

Érdekesség egyébként, hogy egy bronzzal lemaradva mögöttünk végeztek azok a csehek, akik kapcsán két hete még pont a MOB-részéről ment a bezzegelés, látván, hogy a mi 14 versenyzőnkkel szemben 200 fő feletti csapattal vettek részt (utólag persze tarthatnak ők is emiatt számvetést)

 

Látva az éremtáblázat végeredményét értelmet nyer az is, hogy miért tolták minden lehetséges módon a kínai versenyzőket a bírók: harmadikok lettek így, de ha pl Shaolintól nem veszik el az aranyat, akkor a szoros mezőny miatt a hetedik hellyel kéne beérniük és nem viríthatnának az USA előtt. Hát igen...

 

 

Előzmény: F1 Hierro (803)
F1 Hierro Creative Commons License 2022.02.20 0 0 804

Persze ne feledjünk, szokás szerint az olimpia utánlövéseként jön még a paralimpia (tudom, nyilván közel sem akkora érdeklődéssel).

F1 Hierro Creative Commons License 2022.02.20 0 0 803

Hát vége.

 

A téli olimpiát inkább csak úgy nézegetni szoktam, szerencsére napközben is nagyrészt tudtam követni. Annyira azért nem ragaszkodtam mindenhez, hogy korábban keljek miatta, kivéve a zárónapot. Elvoltam vele, voltak olyan pillanatok, amiket meg lehet jegyezni. És még mindig jobban megvan a fílingje amiatt,hogy kevésbé zsúfolt, mint a nyári, bár most voltak egymásra tolt versenyek részint az amerikai tévék igényei, részben a felborult menetrend miatt.

 

Az is nagy szó, hogy halasztás nélkül sikerült a mostani helyzetben megrendezni. Ebből a szempontból tényleg jól jöhetett a kínai fegyelem, még ha így kevésbé is lehetett hangulata. A nyitó- és záróünnepély a maga szolidabb, sztárparádé nélküli lebonyolításával lett emlékezetes.

 

És hát a rövidpályásaink most már gondoskodnak arról, hogy magyarként ne mindent az esélytelenek nyugalmával figyelhessünk, és azok után, hogy sokáig az érem, de még a "pontszerzés" is csak remény volt, most már bosszúságot okoz, hogy Sanyitól elvették az aranyat vagy hogy a férfi váltónak nem jött össze az A döntő. De nézzük a jó oldalát, a legjobb téli olimpiai szereplésünk jött össze egy arannyal és két bronzzal. Azok után, hogy az első aranyra 94 évet kellett várni, most négy évre már jött is a második.

 

Azért jó lesz végre újra Európában látni a nyári és a téli olimpiát. Viszlát Párizsban, aztán Milánóban és Cortinában!

Dhomasson Creative Commons License 2022.02.20 0 0 802

Nyilván minden sportszerető kiakadt, amikor anno sorra léptek vissza a kandidáló városok és Szocsi, Pjongcsang után Peking lett a befutó, de lehet a covid miatt nem jártunk rosszul, elnézve néhány nyugati ország járványkezelését, különösen a norvégokét. Kína legalább presztízskérdést is csinált abból, hogy megrendezze. 

Az elején féltem az omikron és a szél miatt, hogy káoszba fullad, de viszonylag megúsztuk. És még valami télies hangulat is volt legalább a hideggel és a váratlan hóeséssel. Ezzel együtt tényleg ideje, hogy jöjjön egy európai (téli) olimpia. Furcsa, hogy pont Olaszországban lesz, ahol a legutóbbi is volt, de bízom benne, hogy Párizshoz hasonlóan olyan olimpiát tudnak rendezni, hogy bebizonyítják az európai közvéleménynek és a rendezésen gondolkodó városoknak, hogy a jóléti sovinizmusuk mellett is megéri a rendezés minden értelemben. (egy jó kis próba is lesz ez, hogy nem egy helyszínre koncentrálódik). És kicsit talán sikerül visszahozni azt a hangulatot, ami 2008 előtt jellemezte az olimpiákat. Bár most Peking is meglepően visszafogott volt 2008-hoz és ahhoz képest, amit tőlük vártunk volna.

 

Szóval végre jön most két európai olimpia, furcsa is lesz éjszakázás nélkül :)

Párizsig már csak 887, Milánóig 1447 nap..

Omega12 Creative Commons License 2022.02.20 -1 0 801

Ennek az olimpiának is vége. Nem ez volt életem legjobb téli olimpiája,még akkor sem, ha minden idők legjobb magyar  szereplését láthattuk. De azt gondolom, úgy egészében sem ez volt a valaha megrendezett  legjobb téli olimpia.  Nem csak a koronavírus miatt.

Olyan hangulattalan volt az egész. Négy év múlva ismét emberi időpontban lesz a legtöbb verseny és bizakodom benne, hogy ismét szurkolókkal teli lelátókat lehet majd látni minden versenyen.

Nagyon jó, hogy a köztévé az internetes média felületen minden versenyt követni enged.

Ugyanakkor ez nem helyettesíti azt, hogy este egy két órás összefoglalót ad azon sportkedvelőknek, akik valami miatt nem látták a versenyeket. Mert a ,,Mi történt az olimpián" című műsor, ahol 25 percben zenei kíséret alatt zanzásítva megmutatták az aznapi versenyeket naponta többször  egy kalap kakit nem ért.

Ami pozitív volt számomra a versenyekkel kapcsolatban, hogy sífutásban amitől féltem, hogy szinte az összes aranyat a norvégok fogják megnyerni , nem vált valóra. Illetve biatlonban is több ország tudott érmet szerezni, még akkor is, ha ott azért kijött a norvég fölény.

Negatívum egyértelműen a rövidpályás gyorskorcsolya versenyeken történtek. Ma ismét megnézve Sanyi futamát egyértelművé vált számomra, hogy jogtalanul vették el tőle azt az aranyat.

Nem értettem azt sem a férfiak 50 km-es sífutó versenyét miért kellett lerövidíteni. Bár otthon a meleg szobából biztos könnyű ezeket a sorokat írnom, de véleményem szerint ezt a 20 km-t, amivel lerövidítették a távot, tudták volna a versenyzők teljesíteni.

Ami az egészben legjobban zavar, hogy 4 évvel megint öregebb lettem és sajnos már erőteljesen a b oldal forog nálam. :)))

Sportsfan Creative Commons License 2022.02.20 0 0 800

Mindkét pontban hasonlóan gondolkodom én is. Ezért is remélem hogy hangulatos és klassz olimpiai lesz 2026-ban, mert utána valószínűleg egy darabig megint nem lesz hasonló.

Talán még az észak-amerikai helyszínek lehetnek jók: Megvannak azért az erőforrások, plusz még a megfelelő téli klíma és persze az értő közönség is. Csak a bioritmusunkat kell majd megint felborítani, de azt 2 hétig kibírjuk :)

Előzmény: Dave985 (799)
Dave985 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 799

Úgy legyen. De sajnos a tradicionális sínemzetek mára nem tudják és nem akarják megszervezni a téli olimpiát. Milánó elvállalta, az osztrákok, a norvégok, a svédek ódzkodnak tőle. Az éghajlatváltozás sem könnyíti a helyzetet.

Előzmény: Sportsfan (794)
Dhomasson Creative Commons License 2022.02.20 0 0 798

eredetileg ma semmi nem ütközött volna, de ugye az alpesi sí tegnapról került mára, a sífutás pedig a hoki után volt tervezve, de szintén közbeszólt az időjárás. ill. gondolom arra számítottak, hogy Kanada és/vagy az Usa döntőzik, így a hokit észak-amerikai főműsoridőre lőtték be. 

Előzmény: NB2 (795)
Dhomasson Creative Commons License 2022.02.20 0 0 797

a tavalyi vb és ez az olimpia talán elgondolkodtatja a FIS-t. 
amúgy lehet a csapatversenyt össze kéne kötni a kombináció megmentésével. ugyanígy 2-2 fiú és lány lenne csapatonként, mindegyik menne egy lesiklást és egy szlalomot is és a helyezési számok összeadódnának. aztán ha akarnak, ettől még csinálhatnak egyéni parallelt az egyéni kombináció helyett. ezt elbírná a program is. 

Előzmény: Dave985 (790)
F1 Hierro Creative Commons License 2022.02.20 0 0 796

Lehet azért, hogy legyen idő átérni a záróünnepélyre?

Előzmény: NB2 (795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!