Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 22 órája 0 0 977

Tudományon átszűrt Isten meghatározását tartalmazó e-könyvemet már a következő országokban forgalmazzák.

Magyarország: ~ 10 millió lakos

Hollandia: ~ 17 millió lakos

Olaszország: ~ 60 millió lakos

Kanada: ~ 38 millió lakos

USA: ~ 328 millió lakos

Japán: ~  126 millió lakos

Összesen: ~580 millió ember érheti el potenciálisan

ketni Creative Commons License 2021.04.03 -1 0 976

"Nem, a funkció lényege a működés ."

Ugyan azt mondod, mint én, csak másképp.

A működés okságot feltételez, sőt rendet.

Attól működik valami, hogy tart valahová, célja van, valamilyen szerepet tölt be.

A funkció is egy szerep.

Szerintem: funkció=működés=okság=szerep=cél

"A fizikai istenem egy működő isten ."

Mit értesz fizikai alatt? Anyagit?

"Egyébként a mémetika egy para-pszichológiai metafizika ."

Hogy para-e, azt nem tudom, de metafizika az biztos, csak primitív.

Előzmény: hiper fizikus (974)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.04.02 -1 0 975

Chapters / Indigo Kanada sem kivétel már az alól, ahol tudni lehet Istent.

hiper fizikus Creative Commons License 2021.03.19 -1 0 974

Nem, a funkció lényege a működés .

A fizikai istenem egy működő isten .

Egyébként a mémetika egy para-pszichológiai metafizika .

Előzmény: ketni (972)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.03.19 -1 0 973

Metafizika hablatyolás az egész elképzelése, amit valamiféle fizikai képlettel kiszámítható kavargás Isten elméletnek nevez.

Kisfaludi 'időfizikus' munkáival vetekszik, az enyémmel aligha.

Előzmény: ketni (972)
ketni Creative Commons License 2021.03.18 -1 1 972

A funkció lényege az okság.

Ahol funkció van, kezdet is van.

Ha nincs kezdet, nincs funkció.

Róka fogta csuka esete.

Előzmény: hiper fizikus (970)
ketni Creative Commons License 2021.03.18 -1 1 971

Ehhez másnak sem kell több öt percnél. Ha hajlandó gondolkozni.

Ahhoz már több idő kell, hogy megmagyarázza az ok nélkül létezőt. Mert ezt csak elfogadni lehet, megmagyarázni nem.

Előzmény: hiper fizikus (968)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.03.18 -1 0 970

Azért mert feltűnt egy nála jobb elmélet, a funkcionális isten elméletem .

Előzmény: ErkölcsTan (965)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.03.18 -1 0 969

Ezek a pontok nem tudományosak, hanem csak nyelvileg vannak egymáshoz írva .

Előzmény: ErkölcsTan (966)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.03.18 -1 0 968

SPAM-olsz !

Nézétek meg, hogy MemetikaTan mekkora béka :

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157740188&t=9089369

Előzmény: ErkölcsTan (967)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.03.18 0 0 967
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.03.17 0 0 966

A tudományon átszűrt Isten témakörben megjelent és igen népszerű könyvemben részletesen csak az Anzelm istenérvet cáfolom meg, a többire nem szántam karaktert meg hasonlóan nevetségesek és ostobák, mint az.

Itt persze elfér:

Kalám Kozmológiai 'istenérv" cáfolatom dióhéjban:

A Kalám kozmológiai 'istenérvvel' kapcsolatban, a Kálvinista Apologetika hitkomisszár csapat, több ostobaságot és önellentmondást, azaz érvelési hibát is elkövet a honlapjukon való leírásban. Így az 'érv' önmagát cáfolja:

1. Mindennek oka van, de az ő kiválasztott Jahve Istenüknek nem. Az az Ősi Gyevi Bíró.

2. Mindennek kezdete van, de az ő kiválasztott Jahve Istenüknek nem. Az az Ősi Gyevi Bíró.

3. A két előző verzió bárminemű összevonása, összekutyulása is ökörség a köbön.

4. A Világegyetem tutira nem Ősrobbanás mesével keletkezett, hanem ciklikus volt mindig is.

5. A LÉTEZÉS szót metafizikai értelemben használják, így igazából az azokat tartalmazó mondatok csak ál állítások.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.03.16 0 0 965

Elkezdett sokkal nagyobb ütemben és felgyorsultan terjedni a Tudományos Isten.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.03.04 0 0 964

A Barnes & Noble Booksellers - usa is értékesíti ezen topikban is leírt gondolataimat.

thoughts Creative Commons License 2021.02.22 0 0 963

'... de a telekinézis nem ezt jelenti, hanem jelentősebb mérettel és tömeggel rendelkező tárgyak mozgatását.'

OK!

Előzmény: ErkölcsTan (962)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.22 0 0 962

Az emberi agy ad ki vegyi és elektromos jeleket is.

Tehát ha más nem elektronok és vegyi molekulák biztosan elmozdulnak...

... de a telekinézis nem ezt jelenti, hanem jelentősebb mérettel és tömeggel rendelkező tárgyak mozgatását.

Előzmény: thoughts (961)
thoughts Creative Commons License 2021.02.22 0 0 961

nem erről van szó!

hanem arról, hogy mi lengeti ki a műszert, ha nem a telkinézis!!

Előzmény: ErkölcsTan (960)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.22 0 0 960

Az adott áram-tápellátás lengeti ki.

Vedd ki az elemet és húzd ki a konektorból és egy Feredé kalitka, tehát elektromos jelektől leárnyékolt szobában tedd meg.

Ha ott és így is sikerül, akkor kíváncsivá tennél.

Előzmény: thoughts (959)
thoughts Creative Commons License 2021.02.22 0 0 959

hogyhogy?

nem leng ki a műszer?

Előzmény: ErkölcsTan (958)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.22 0 0 958

Nincs bizonyítva kétséget kizáróan.

Tehát nem mondható -még- ténynek.

Előzmény: thoughts (957)
thoughts Creative Commons License 2021.02.22 0 0 957

de tény...!

Előzmény: ErkölcsTan (956)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.22 0 0 956

Jedi trükk

Előzmény: thoughts (955)
thoughts Creative Commons License 2021.02.22 0 0 955

T. IGe!

mi a telekinézis, ha nem az EEG-kép?

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.21 0 0 954
MemetikaTan Creative Commons License 2021.02.21 0 0 953

Hülyítések sora továbbra is. Gödel a bukott Anzelm isten évet vitte fel játékból matematikába és mivel belátta, hogy hülyeség nem is publikálta.

Érdemes olvasmányok a témában:

Gödel ontológiai istenérvének a cáfolata

Gödel az elmebeteg tudós

"Fontos: Gödel az Anzelm ontológiai istenérven alapuló  gondolatait maga is csak játéknak, poénkodásnak, szabadidő eltöltésnek, agytornának szánhatta, mert nem publikálta. Két oldalas kéziratát csak 1987-ben, kilenc évvel halála után publikálták. Tehát a félremagyarázásért nem Ő, hanem akár Einstenél a félremagyarázói felelősek."

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.18 0 0 952

Meglepett, hogy egy neves olasz könyvterjesztő is értékesíteni kezdte a  "Tudományon átszűrt Isten" témát publikáló könyvemet. Gondolom sok magyar él Olasz országban, meg kipróbáltam és simán akármilyen nyelven fel lehet olvastatni olvasó programokkal.Így igazából, nagyon nyelvi akadályai sincsenek. Mert ez nem szépirodalom és a nem annyira lényeges a pontos fordítás.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.13 0 0 951

Isten részben inkább egy kényszerképzet. Van és nem jelentéktelen különbség a téveszme és a kényszerképzet közt. Az egyik lehet sima tévedés, butaság, tájékozatlanság következménye, amíg a másikat például agyi „kártevők” mémek okozhatják.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.08 0 0 950

A legnagyobb magyar könyves közösségi oldalra a mai napon került fel az Isten problematikát megoldó könyvem. Remélem nemsokára számos olvasói vélemény és kérdés is felkerül hozzá.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.01.25 0 0 949

Kihívtam egy CEU-s támogatással működű filozófiai csapatot is a Tudományos Isten témakörben. A facebook oldalukon töröltek és tiltottak. Számítottam rá. Nem lepett meg. A youtube videóik alól ezt megtenni már nehezebb és pláne akkor ha már egy "vallástudomány"-ban jártas akadémikus is tudnak róla. Szerintetek reagálnak, vagy megfutamodnak a kihívásom elől?

https://www.youtube.com/watch?v=0U47WD1Af90

Ebben a videóban, csak Paár András a CEU-s filozófiai csapat tagja, a többiek vendégek.

Máté -Tóth Andrással kb 18-20 évvel ezelőtt több témában e-maileztem és telefonon is beszéltünk. Felkeltette az érdeklődését az Isten definíciós és hazai egyházakat összeíró gyűjteményem. Akkor talán mindkettő, vagy az egyik az egyetemük honlapjára is felkerült. Aztán én magára hagytam, bár személyesen is akart velem találkozni... nem tetszett, hogy azért ő hiába tartja magát vallástudományi szakembernek, elfogult és még is inkább áltudományos teológus. Aztán a Xenu hívőkkel való bratyizása pontot is tett a szakmai egyeztetéseink végére, végérvényesen.

Mezei Balázs filozófus/teológus/akadémikus ... eddig nem nagyon volt miért felfigyelnem rá. Itt sem tettem volna, ha a videó alatt nem ír rám. Ami érdekes, hogy a Magyar Vallástudományi Társaság elnöke. Ilyenkor mindig mosolygok magamban .... Ne vegye magára .... a "vallástudomány" visszaélésszerű használatáról szól az idézet főként: "Korunk szélhámosainak is tudósnak kell álcázni magukat, mert különben senki sem hinne nekik" - valami ilyesmi. https://erkolcstan.blog.hu/2019/03/14/korunk_szelhamosai

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.01.23 0 0 948

Ateista Életszemlélet: Figyusz, Tamás, te nem vagy annyira hülye. Mi értelme ennek az egésznek? Szalai Miklós egy értelmes, analitikus filozófus. Nem értek vele mindenben egyet, sokszor pontatlan, de ő a kérdésre válaszolt, adott egy hozzávetőleges definíciót, felhívta a figyelmet jól megfogalmazott módon arra, hogy ez a definíció nehéz, Wittgenstein klasszikus "családi hasonlóságok" fogalmával. Amikor a magyarázat kérdéséről beszélt, ott belegabalyodott, ezt te is észrevetted. De Szalai OK, lehet vele vitázni. Szabados Bettina még legalább a kérdésre próbált válaszolni, de tekintélytisztelő, naiv, és éktelen hülyeségeket mondott. Szerinte például nem létezik férfi nőgyógyász, meg ember állatorvos, mert ezeknek az embereknek nincs saját kezű élményük arról, milyen nőnek, illetve állatnak lenni. Nyilvánvaló hülyeség. Egy hozzáértő kívülálló tudhat akár többet, láthatja akár pontosabban is a dolgot, pont azért, mert kívülálló, és nem elfogult. No de most jön a lényeg, Máté-Tóth és Mezei Balázs egész egyszerűen két, vén, szenilis, hablatyoló, rizsázó hülye, akik marhára nem a kérdésről rizsáztak. Alig van értelmes mondatuk. Mi értelme van ezekkel egyáltalán beszélgetni? A mondataik fele zavaros, érthetetlen ziziség volt. Szalai Miklósnak és neked is azt mondom, minek álltok ezekkel össze?! Lejáratjátok magatokat. Értem, hogy kell a pénz, pályázni kell, meg ilyenek, de ha csak ennyit tudtok, akkor menjetek már el inkább valami hasznos munkát végezni! Ez a videó felszínes, haszontalan baromság, nagyrészt üres szócséplés volt. Az egyetlen valamirevaló rész Szalai pár mondata volt, ezért igazán kár volt elbaszni ennyi időt. 1

Iván Gábor IGe: Annyit sikerült felismerniük, hogy a "Vallás" - akárcsak az "Isten" - nem egy értelmes és értelmezhető halmaz. ( a használata csak Józan Észen túli metafizika) Amit azért már én is leírtam több ezerszer, meg mások is. Vallások vannak és Istenek. Tamáska erre: .... hát akkor 'hülyeség', de azért a valláson értsük a judeokersztény vallást a továbbiakban ... túllépett... NÓÓÓÓÓÓÓÓÓMMÁÁÁÁÁÁÁÁLIIIIS???? !!!!!

Telosz – Ész, vallás, tudomány:  Próbáljuk megőrizni a civilizált vita látszatát, ha kérhetem. Ez a csatorna most indul; ha az első két videó nem a világtörténelem legtökéletesebb vitája, attól még nem kell mindenkit gyalázkodva elküldeni a nénikéjébe. 1

Iván Gábor IGe: Részemről érdemi dolog lett és jogosan kritizálva. Ha valamiről kiderül, hogy ugy nem jó és nem mehet tovább, akkor ne csináljon már senki sem úgy, hogy... ja nem számít... Amúgy meg írtam a CEU-nak, hogy kihívtalak benneteket Tudományos Isten meghatározása tekintetében.

Telosz – Ész, vallás, tudomány: A megjegyezés inkább Ateista úrra vonatkozott, csak nem lehet közvetlenül a bejegyzés alá kommentelni. Bár a "Tamáska" sem az a kifejezett udvarias megszólítás – mi sem Igécskézünk téged csak azért, mert nem mindenben értünk egyet.

Iván Gábor IGe:  Inkább az nem volt túl udvarias, sem tudományos, sem a voiltaieri filozófiai szólás és íráselvnek megfelelő, hogy letiltottatok a fb oldalatokról. A volt tanáraitok, tanszékvezetőitek és a CEU jelenlegi tanárai is, akik közül számos ismerősöm, nem kicsit rőkönyödött meg a módszertanotokon. Ez alapján joggal lehetnék akár mérges is rátok, de nem vagyok. Mert tudom, hogy csak a hibás elmevírusok miatt van. Azok rángatnak titeket és sok más embert is filozófiailag is "zombi"-ként. Nálatok talán lenne esély a kigyógyulásra ebből a mémfertőzött állapotból. Ha nem lenne nem is foglalkoznék veletek. (B.Zsolt akadémikussal már az értelmetlenség miatt pölö nem foglalkozom.) Ne feledjétek: Nekem már 10 évvel ezelőtt is egy 184 ezer fős filozófiai iskolám volt a facebookon. Csak azért zártuk be, mert így fárasztó tömegeket 'gyógyítani' és értelem vakcinával 'beoltani' . Az oktatás helyett a memetikai módszertan viszont működik. Itt a TAN is járványszerűen terjed. Átadják egymásnak az emberek. Nem kell egy központi oktató és fejtágító hely. (Ja nem zavar az IGe-cskézés, de helyesen mind az első két kezdőbetű nagy és csak a harmadik kicsi. Iván Gábor elemér = IGe, a harmadik nevemet később vettem fel, ami egyben édesapám harmadik neve is. Ő IME volt. OK: Túl sok Iván Gábor van és kevertek velük)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!