Keresés

Részletes keresés

Mochioni Creative Commons License most 0 0 57825

Nem fasírt volt, mezei öngyilok. :) Igazad van, néha nem árt az ilyesmi.

Előzmény: Na de Liza! (57822)
Mochioni Creative Commons License 5 perce 0 0 57824

Van már új nickem, de késleltetés van ezen a topikon is. :)

Előzmény: Na de Liza! (57822)
Na de Liza! Creative Commons License 5 perce 0 0 57823

Óóó…. Már látom…… 😢

Elég fura, amikor sosem látott nyikhajok hirtelen elkezdenek bennfenteskedni… Egy másodnull így akar most revansot venni?

Szard le a kis köcsögöt, és gyere ide vissza!!!!!

🌷💝

Na de Liza! Creative Commons License 30 perce 0 0 57822

Jóreggelt!

Kit nyírtak ki?

És van új fasírtunk?

Törölt nick Creative Commons License 10 órája 0 1 57821

Isten nyugtassa, egyszer láttam vele interjút, nagy arc volt. 😔

Aurelius Respectus Creative Commons License 11 órája 0 0 57820

Ekkora hülyeséget hogy mondhat valaki ? Úgy szaporodnak mint a nyulak a harmadik világban, kiirtják az esőerdőket mindenhol, erre meg neki kevés az ember.

https://www.portfolio.hu/global/20220121/elon-musk-szerint-uton-vagyunk-az-osszeomlas-fele-522395

dos48 Creative Commons License 12 órája 0 0 57819

És az egyébként is repceolaj. Kétfélét termesztenek: emberi fogyasztásra 0,5% alatti erukasav tartalmút, azt is ruszki exportra csinálták.

És hagyományos repcét ipari felhasználásra.  (Feletették a tyúkokkal az olajpogácsát és azok az erukasavtól szívburokrepedésben megdöglöttek.)

Előzmény: Aurelius Respectus (57818)
Aurelius Respectus Creative Commons License 12 órája 0 0 57818

amúgy nem, mert nem keletkezett áruhiány, egyszerűen kihasználták nyerészkedésre a gyártok az alkalmat, hogy van egy új állandó fizetőképes kereslet, az autósok 

Előzmény: püfffneki (57815)
dos48 Creative Commons License 12 órája 0 0 57817

Ööööö, izé, hogy is mondják?  Kaparj kurta, neked is lesz.    :))))

Előzmény: püfffneki (57815)
dos48 Creative Commons License 12 órája 0 0 57816

Nem tom. Én használt sütőolajjal jártam, néha olyan tiszta olajat hoztam el 100-120 lityót amiben egyszer sütöttek krumplit. Szűrni se kellett.  :)

Most meg egy lityi étolaj elég egy évig, a keverőlapátos olaj nélküli sütőbe alkalmanként egy kiskanálnyi köll.

A panírozott dolgokat meg ha az új, fix edényesbe sütöm akkor bepermetezem két oldalról egy kicsit.    :))))

Előzmény: püfffneki (57813)
püfffneki Creative Commons License 12 órája 0 0 57815

sok másik dos szaladgál a világban.

Nyilván a palackos gáz se véletlenül drágult.

Előzmény: Aurelius Respectus (57814)
Aurelius Respectus Creative Commons License 12 órája 0 0 57814

ja, dos sokat elhasznált :)

Előzmény: püfffneki (57813)
püfffneki Creative Commons License 12 órája 0 0 57813

És jól fölment az étolaj ára emiatt...

Előzmény: dos48 (57812)
dos48 Creative Commons License 12 órája 0 0 57812

Nem, minden motor érintetlen maradt. A benzinesek gyári, műhelyben beszerelt gázadagolókat kaptak. A dieselhez meg egy hatpontos váltócsapot csináltam. Hátul volt a 25 lityós étolajos kanna, a váltócsappal a boxnál kapcsolhattam hogy mit kapjon az adagoló és a résolaj is a helyére folyt vissza. Gázolaj a tankba, étolaj a kannába. A veszprémi egyetemen jártam kromit javítani egy vegyészhez aki a gk növényolajüzemet kutatta.

Kértem tőle apróságokban tanácsot, erre dagadt lett a feje és ordított hogy "Már mindenki étolajjal akar járni! Maj' yól besül a dugattyú!"    :))))

Előzmény: Aurelius Respectus (57810)
dos48 Creative Commons License 13 órája 0 0 57811

Igen. A pontos dátumot már nem tudom. Egy évvel a gázosítás engedélyezése után alakíttattam át, és akkor még évekig létezett féláron palackos gáz.

Na, az volt az aranykor.  :)  Azt csak a pár év múlva beszerzett Golf űberelte mert a használt sütőolaj ingyé volt. 

A higításához használt (10%) normál hexán dettó. Laborból, imádtak hogy elhozom a vízlágyító műgyanta regenerálásánál beszennyezettet.    :))))

Előzmény: Aurelius Respectus (57808)
Aurelius Respectus Creative Commons License 13 órája 0 0 57810

gondolom 100 felett volt az átlagsebesség :)

a motorokat te csináltad meg ilyenre ? 

Előzmény: dos48 (57809)
dos48 Creative Commons License 13 órája 0 0 57809

Ez még a gázozás előtt volt, azért volt a Lada kipufogója fehér mert hosszú vidéki útról jöttem és országúton én minden kocsimat hajszoltam.  :)

Ez a Lada lett azután gázosítva elsőnek a kocsijaim között és a következő Ladára dolgoztam ki a csomagtartóba szerelt, hűtővízzel fűtött palackmelegítőt amiből speckó csővel átfejthető volt a meleg gáz téli hidegben is a kocsi tartályába.

Egyébként ha a második kocsinak tartott, használt étolajos diesel Golfba belenéztek volna a külön tartályokkal és váltócsaprendszerrel, akkor az ilyen zsaruk bilincsben vittek vón' be a várbörtönbe.   :))))

Előzmény: Aurelius Respectus (57805)
Aurelius Respectus Creative Commons License 13 órája 0 0 57808

ez a 90-es években volt ? 

Előzmény: dos48 (57806)
Aurelius Respectus Creative Commons License 13 órája 0 0 57807

hát igen, jó emberismerő vagy :)

Előzmény: dos48 (57806)
dos48 Creative Commons License 13 órája 0 0 57806

Elmennek a yardok a pittschába. A légszűrő semmit nem oszt-szoroz, a koszos rendszámért helyszíni bírság, a koszos üvegeket meg felszólításra ha letakarítják akkor figyelmeztetés. Produkálni akartak valami intézkedést mielőtt bemennek hogy lámlám, megdolgoztak a fizetésükért.  :)

Volt egyszer egy zsaru aki megállított valahol sebességtúllépésért (még a kézimérős időszakban) és öt rugó helyszínbírságra ítélt.

Igen ám, de az őrangyalomnak se tetszett a pofája, hát azt mondatta velem hogy nincs nálam annyi kápé. Adjon csekket.

Aszongya nem ad. Nincs nála és feljelent és akkor tíz rugó lesz a bírság.

- Rendben, de írja rá a feljelentésre és az én másolatomra hogy kértem, de nem kaptam helyszíni bírság-csekket.

Rám nézett, visszaadta a papírjaimat és elküldött a fenébe. Elindultam és mosolyogva búcsút intettem neki. Asszem forrt az agyvize.   :))))

Előzmény: Aurelius Respectus (57800)
Aurelius Respectus Creative Commons License 13 órája 0 0 57805

tényleg neked étolajos kocsid is volt :)

Előzmény: dos48 (57804)
dos48 Creative Commons License 13 órája 0 0 57804

Amikor a PB gázos autózás még csak elterjedőben volt (boldog idők, a palackos gáz féláron volt) a Dohány utcában megállított egy rendőr ellenőrzésre.

A kocsit is körbejárta és gyanakodva megkérdezte: - Maga gázzal jár?  - Miért?  - Mert fehér a kipufogója.

Mondom neki hogy nem. De ha gázzal járnék, akkor nem olyan lenne.  - Hogyhogy?  - Lenne benne egy végtoldat fekete szutyokkal.    :))))

Előzmény: Frank Debil (57803)
Frank Debil Creative Commons License 13 órája 0 0 57803

"Hogy a fenébe tudták ezeket a rendőrök megállapítani ? ( autószerelők voltak előtte ? :)"

Nem kell autószerelőnek lenni ahhoz, hogy valaki megállapítsa, hogy az autó motorjához hozzápiszkáltak: elég, ha füle van. Már messziről ki lehet szúrni a "rendellenes" motorhangot.

És hát az "ültetett" autó is épp így virít, csak a szemnek: ha a kerékjárat íve nem párhuzamos a kerékkel, akkor vagy eltérő felni+abroncs van a gépen, vagy leültették.

Egyébként teljesen megérdemli a sorsát, mer' aki szabálytalan autóval közlekedik, az legalább látszatra legyen szabályos!

Aurelius Respectus Creative Commons License 14 órája 0 0 57802

egy igazi igénytelen retek lehet a tulajdonos, a háza / lakása is így nézhet ki :)

Előzmény: Anyóca99 (57801)
Anyóca99 Creative Commons License 14 órája 0 0 57801

Az a hátsó ablak ... anyááám !

Aurelius Respectus Creative Commons License 14 órája 0 0 57800

Hogy a fenébe tudták ezeket a rendőrök megállapítani ? ( autószerelők voltak előtte ? :)

( amúgy ritka mocskos autó van a képen,

nem szégyelli magát aki így közlekedik ? ) 

https://hvg.hu/cegauto/20220121_Nem_csak_a_koszt_kifogasoltak_ezen_a_garazstuning_auto_a_rendorok

Törölt nick Creative Commons License 24 órája 0 0 57799

Ne hozzál zavarba! :*♥

Előzmény: Calamayca 2.0 (57798)
Calamayca 2.0 Creative Commons License 24 órája 0 0 57798

majdnem biztos, hogy nem fog demenciában szenvedni! 

a demencia legjobb megelőzése a sok, változatos inger, és a folyamatos tanulás ... és persze a mozgás. A sportszerű mozgás nála azért nem hiányzik, mert folyton jön-megy, és a kötéssel figyel a finommotorikára is ... és a rengeteg szex felér többmillió NE D és C vitaminnal ... és helyettesíti a sportot is ... 

nagyon érdekes személyiség, hogy az egészet valahogy ösztönszerűen, nem is tudatosan csinálja, de mégis összeáll az egész egy olyan létformává, mintha mérnökök tervezték volna, hogy hogyan kell egészségesen, és boldogan élni ...

és senkinek nem mondja meg a tutit, de például szolgálhat mindenkinek ... 

nagyszerű ember! 

Előzmény: püfffneki (57794)
Törölt nick Creative Commons License 25 órája 0 2 57797

Remélem, hogy az vagyok és azonos vagyok önmagammal. :)

Viccet félretéve, aki sokat utazik, annak sok kalandja van. Nekünk nincs kacsalábon forgó palotánk, mint a magyarok sokaságának, beértük mindig mezei kéglikkel, szóval se hitelre, se házkifűtésre nem kell költenünk. Olyan háziállatunk sincs, ami behatárolná, hogy mikor és hova utazunk. Ezért sokat utazunk. Régen főleg last minute-tal vagy más gazdaságos módon, és csak a legritkább esetben fizetünk négycsillagos hotelért (ha csomagban volt olcsó). Az all inclusive hotelek ölik meg szerintem a turisztikai célpontokat, ahol moslékot reggelizhetnek/vacsorálhatnak az emberek, és nem látnak semmit a környékből, mert a bérautóra meg sajnálják a pénzt kiadni. Mi nem. Szóval egyszerre vagyunk skótok és pazarlóak, de ahova csak megyünk, ott mindent bejárunk, amit lehet, nem sokat ücsörgünk a hotelben. :)

Előzmény: püfffneki (57794)
Aurelius Respectus Creative Commons License 1 napja 0 0 57796

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!