Keresés

Részletes keresés

pandabarát Creative Commons License 2023.04.04 0 0 37

Tudom, már jártam ott.

Előzmény: szkati (36)
szkati Creative Commons License 2023.04.03 0 0 36

Ne kritizáld, hanem nézd meg! Isteni hely:))

Előzmény: pandabarát (35)
pandabarát Creative Commons License 2023.04.03 0 0 35

Alig 2 éves a beszámoló, de most találtam rá, hála az új hozzászólásnak.

 

"Mindössze 107méter széles és 5 emelet magas." Hibás infó. Ha 107 méter széles lenne, nem lenne a legkeskenyebb épület :))

Előzmény: Petykooo7 (27)
dokeee Creative Commons License 2023.04.02 0 0 34

Tényleg, mi nem is terveztünk semmit, csak benéztünk, aztán maradunk pár napot, elképesztően jó hangulatú az egész város.

Előzmény: szkati (33)
szkati Creative Commons License 2022.05.21 -3 0 33

Isteni város, csak javasolni tudom mindenkinek!

szkati Creative Commons License 2022.04.02 -4 0 32

Tud valaki segíteni abban, hogy a valenciai repülőtérről milyen busszal lehet bejutni a belvárosba?

Előre is köszönöm!

Petykooo7 Creative Commons License 2021.04.02 -3 1 31

"de kora tavasztól egészen késő őszig a kinti teraszokon élvezhetjük a levegőben keveredő spanyol és katalán hangulatot" - javítottam erre.  Valóban nem teljesen egyértelmű a dolog.:)  Lényeg, hogy Valencia egy nagyon szerethető kis város, és garantáltan tetszeni fog annak, aki ezt a várost válassza úticéljául. Nem muszáj foggal-körömmel Barcelonához ragaszkodni... ;)

Előzmény: varhonita (28)
Petykooo7 Creative Commons License 2021.04.02 -3 0 30

Javítottam - mikor nekifogtam a poszt írásának még nem volt, köszönöm a figyelmeztetést :)

Előzmény: varhonita (29)
varhonita Creative Commons License 2021.04.02 -2 2 29
Előzmény: Petykooo7 (27)
varhonita Creative Commons License 2021.04.02 -3 1 28

 élvezhetjük a valódi spanyol hangulatot." 

 

Valencia nem spanyol, nem kasztíl, hanem katalán, még ha tiltakoznak is ez ellen. Északról jött katalánok gyilkolták le üldözték el a jobbára mór lakosságot, és alakították ki a valenciáno nyelvet, amely abban különbözik az igazi katalántól, hogy több benne az arab szó.   

A többi igaz, nagyon klassz város, sokszor voltam már ott, és még szeretnék is odamenni. 

Egyébként Mallorca is katalán, bár az odatelepített 200 ezer andalúziai bekevert ebbe.)

Előzmény: Petykooo7 (27)
Petykooo7 Creative Commons License 2021.04.02 -3 0 27

Valencia városát méltatlanul keveset emlegetik, annak ellenére, hogy látnivalók tekintetében simán felér mind Barcelonűval, mind pedig Madriddal. Annak ellenére, hogy Valencia Spanyolország legöregebb településeként szerepel a történelemkönyvekben, egy valódi fiatalos, igazán pezsgő városról beszélünk. Spanyolország egyetemi központja, ennek köszönhetően az év minden hónapjában megéri ide utazni, mivel garantáltan nem fogunk unatkozni. A mediterrán életérzést az év nagy részében a kiváló időjárás biztosítja. Télen igaz itt is lehűlik a levegő, de kora tavasztól egészen késő őszig a kinti teraszokon élvezhetjük a valódi spanyol hangulatot. Mi decemberben jártunk itt és még az év 12. hónapja is kiváló döntésnek bizonyult. A posztban megpróbálom bemutatni azt, hogy miért nem szabad lebecsülni ezt a csodálatos spanyol várost és azt is, hogy miért érdemes már most neki állnod megtervezni a következő spanyol kirándulásodat.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-valencia-varosaban-spanyolorszag-rejtett-ekkove/

varhonita Creative Commons License 2019.06.19 -4 0 26

Nem meg mondtam, hogy a vasútállomásról kell menni 13 Euróért... 

Előzmény: Pontikos1 (25)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 25

bakker, és most látom, hogy már rég haza is értél :D - de sebaj, legalább egy verziót felvázoltam:D 

(azért írhattál volna te is mások okulására, hogy hogyan oldottad meg végül)

Előzmény: monguznimrud (22)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 24

Hajnalban nincs busz. Előre ne rendelj taxit, mert nem fix áras, és ha korábban odaér, mint te, már onnantól ketyegteti az órát... Ha recepciós helyen szállsz meg, a recepció hív neked taxit akkor, amikor reggel kicsekkolsz (egyeztess velük azért előre). Ha nincs recepciód, akkor reménykedj, hogy van a közelben taxiállomás (mivel nyelvet nem beszélsz, így azt nem mondom, hogy hívj telón te).
Mi tök üres úton cammogva mentünk a hajnali géphez (20 euró fölött fizettünk végül...), és a hotel recepciója tanácsolta a fentieket... :( (Sz@r tapasztalat volt még a végére a lehúzás.)

Előzmény: monguznimrud (22)
varhonita Creative Commons License 2019.06.19 -3 0 23

A reptér közel van, így a taxi is olcsó. A központból 13 Euro körül.

Előzmény: monguznimrud (22)
monguznimrud Creative Commons License 2019.02.12 0 0 22

Én azt szeretném kérdezni hogy tudok márc.11-én hétfön korán kiérni reptérre mert 7-kor már indul ryanair gép--nem tudom hogy kora reggel mekkora a tömeg ellenörzésen,metrot néztem de 5 után indul csak igy meglehet hogy 6-ra érnék csak oda--esetleg nincs hajnalban is járo reptéri busz? s ha van akkor hol találhato felszállo megállo?--nem tudok nyelveket igy helyben nem tudok informálodni

JLeni Creative Commons License 2018.12.31 0 0 21

Szia!

 

Részletes leírást várunk. Mi január 18-án indulunk.

 

Leni

Előzmény: N75 (-)
N75 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 20

abban igazad van, h ezt a részt kikerültem, azt olvastam, h ott van Spanyolország egyik legnagyobb ilyen kertje...az kimaradt, h folyómeder volt.

De már tudom :)

Előzmény: Flower2000 (19)
Flower2000 Creative Commons License 2018.11.14 -4 0 19

Hát nem nagyon olvasgattál akkor Valenciáról, ha ezt nem tudod. El van terelve a folyó, park lett a mederből. Nincs benne víz sosem, kertek vannak, pl. rózsakert a modern épületeknél.

Előzmény: N75 (18)
N75 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 18

ja, h az a hosszú park az folyó meder? akkor ott télen nincs benne folyó? :)

remélehetőleg van gyerek bicikli is..

Előzmény: Flower2000 (17)
Flower2000 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 17

Igen, a folyómederben lehet jól biciklizni, csak ha felhős akkor leszorítja a pára a szmogot, mert a meder 2 oldalán rengeteg autó megy. Nekem párás meleg volt, hát nem volt túl tiszta a levegő emiatt. Ezért is zárhatják le hétvégén a belvárost. Hogy akkor legalább a gyalogosoké legyen a város a sok éttermével. 

Előzmény: seci (15)
N75 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 16

jaja, az tervben van ott abban a hatalmas parkban. Azt olvastam, h nagyon jó. meg akár a partra is ki lehet tekerni, bár kérdés, h van-e bringa út, mert gyerekkel azért nem közlekedek a kocsik mellett..

Előzmény: seci (15)
seci Creative Commons License 2018.11.14 0 0 15

A varosban meg (hacsak azota tonkre nem mentek) bringazni erdemes, anno ingyenes volt az elso ora (1/2 ora?), ami alatt siman el lehetett jutni a kovetkezo celpontig!

-seci

N75 Creative Commons License 2018.11.13 0 0 14

jó idő lesz és kész :) napsütés és meleg...;)

azért az jó, akkor lehet jókat bóklászni. Fú, egyre inkább várom már. Mondjuk a strandolás hiányozni fog a tengerparton, de nemsoká jön a nyár :)

 

Előzmény: Flower2000 (13)
Flower2000 Creative Commons License 2018.11.13 0 0 13

Jó ez, ennyi idő alatt már tényleg érdemes kimozdulni a városból, főleg, ha jó lesz az idő. A piac híres, vele szemben világörökségi épületek. Töménytelen étterem és mind dugig volt. Hétvégén le volt zárva az egész belváros az autók elől, gyalogosoké lett a főtér körül.

Előzmény: N75 (12)
N75 Creative Commons License 2018.11.12 0 0 12

7 teljes napunk lesz ott. Tudom nem sok, de így a téli szünetben ennyi jut..

Előzmény: Flower2000 (11)
Flower2000 Creative Commons License 2018.11.12 0 0 11

nem csak kocsu de idő is kell. hany napra mentek?

Előzmény: N75 (10)
N75 Creative Commons License 2018.11.12 0 0 10

az tuti el tudjuk foglalni magunkat az óvárosban. Ez a Manises is jó 5let. mi még ezt néztük ki, igaz ezekhez már kocsi kell

Jávea
Peníscola
Port Sa Platja
Castell de Xativa

Előzmény: Flower2000 (9)
Flower2000 Creative Commons License 2018.11.12 0 0 9

Valenciában az óvárosban van látnivaló. Manises az még jó lehet. Megnézném.

Előzmény: N75 (8)
N75 Creative Commons License 2018.11.12 0 0 8

láttam, h még tűzijáték is van. Fura az volt Barcelonában, h mintha egy munkanap lett volna.. meg is kéreztük, h mi a fene..hát ők nem ünneplik. Nade itt. Kíváncsi vagyok a spanyol ünneplésre :)

ez a múzeum vicces, eredetileg nem terveztünk múzeumot, mert még kicsit körbe is néznénk mi van a környéken, de ez megmozgatta a fantáziám. Egy vicces múzeum az jó :)

Előzmény: Flower2000 (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!