Keresés

Részletes keresés

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.11.03 0 0 7

Igen, lehet, hogy NTFS!

Előzmény: lxt (5)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.11.03 0 0 6

Igen, rendeszergazdai vagyok. Ez a baj?

Előzmény: lxt (5)
lxt Creative Commons License 2018.11.03 0 0 5

Ősöreg, több mint 12 éves odt kiterjesztésű állományokat vizsgáltam; gond nélkül megnyitotta a LibreOffice 5.4.6.2 verzió – tehát nem a 6…. verziók valamelyike.

Nyilván rendszergazdai jogosultságokkal rendelkezel (Windows 10), illetve nem megnyitottak (nem állnak szerkesztés alatt) a kérdéses odt kiterjesztésű állományok - bár ez nem jelenthetne problémát.

(Valamikor régebben jártam úgy, hogy a véletlenül NTFS jogosultságokkal másolt állományokkal gond volt – de már nem emlékszem a részletekre.)

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.11.03 0 0 4

Az az érdekes, valóban, hogy nem minden, de jónéhány .odt kiterjesztésű dok-nál kiírja, hogy "hozzáférés megtagadva", viszont a TC-ben sem találom a tiltás jelzését.

Előzmény: BaGira-79 (0)
BaGira-79 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 3

Akkor nézz körül itt!

Előzmény: fidelio-Pyrandus (2)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.11.03 0 0 2

Kösz megnéztem a TC-ben az Attributumoknál. Nincs letiltva semmi.

Előzmény: BaGira-79 (0)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.11.03 0 0 1

Kösz, vizsgálom.

Előzmény: BaGira-79 (0)
BaGira-79 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 0

0ffice.

 

Minden ilyen kiterjesztésű fájllal ez a baja?

Lehet egy fájl "írásvédett", ezt pl Total Commanderben az "attribúciók"-nál leellenőrizheted, hogy az-e és le is veheted róla, ha az volt.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (-)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.11.03 0 0 topiknyitó

Libre Office. Sokáig az Open Office volt használatos. Ma talán inkább a Libre Office. Könnyen kezelhető.

Sajnos azonban nagy problémám akadt. A Libre Office a szöveges dokumentumokat saját, .odt nevű kiterjesztéssel menti el, de előtte felkínál nagyon sok régóta ismert kitejesztést. Sajnos, épp az .odt kiterjesztéses szövegfile-okat  nem hajlandó megnyitni, azt jelzi, hogy "írásvédett", és "nincs engedélye a megnyitáshoz". Semmi műveletet nem enged, még olvasni sem. Nem tudom, mi történt, ráadásul pl. az .rtf kitrjesztésekkel nincs baja. 

(Win10)

Segítséget kérek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!