Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2018.10.31 0 1 5

tökmindegy hogy közterület vagy sem. ez a közterület-e kérdés csak egy szalmabábu, amit a rendőr okosan kitalált. 

 

ha totál magánterületen, pl a a saját nappalimban, valaki összetör egy százezres vázát, az simán rongálás. 

Előzmény: Platon (3)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.31 0 1 4

szóval a lényeg, hogy mindenképp feljelentést kell tenni, írásban. mindenkit elhajtanak a rendőrök, ha nincs ügy- nincs mivel foglalkozni - mentem én már be ügyféllel személyesen, amire azt mondták nem ügy- a feljelentést követően pedig a későbbiekben a feljelentett 3 évet kapott. ennyit arról, hogy a portán ülő rendőr mennyire képes / illetve mennyire akarja megítélni az ügyet  nem az a lényeg, hogy  szándékos vagy nem- az a lényeg, hogy károkozás történt - és az okozójának a felderítése iránt  el kell indulni. nyilván a kamera kiadása nem lehet szíre / szóra - ehhez hatóság kell, aki abból feldolgoz adatokat. 

 

( csak jelzem a közlekedési bűncselekmények többsége nem szándékos nyilvánvalóan, ettől még bűncselekmény vagy szabálysértés )

Előzmény: dave_dömper (1)
Platon Creative Commons License 2018.10.31 -1 1 3

Idézet a szabálysértési törvényből:

 

(2) E törvény alkalmazásában:

a) közterület a tulajdonos személyétől, illetve a tulajdonformától függetlenül minden olyan közhasználatra szolgáló terület, amely mindenki számára korlátozás nélkül vagy azonos feltételek mellett igénybe vehető, ideértve a közterületnek közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom elől el nem zárt részét is,

 

Szóval csak nyugodtan tegyél feljelentést. 

Előzmény: Egérke Sacc (-)
Platon Creative Commons License 2018.10.31 -1 1 2

Nem akarnak dolgozni.

 

Menj be, és ha el akarnak hajtani, mind azt hogy te ragaszkodsz ahhoz, hogy feljelentés tegyél, jogod van hozzá, kötelesek befogadni.

 

 

Előzmény: Egérke Sacc (-)
dave_dömper Creative Commons License 2018.10.31 0 0 1

Nem "0" - esetről van szó (ezzel egyszersmind a szinte kötelező 0 - zás is le van tudva).

 

Emellett nem biztos, hogy maga a károkozás szándákos volt, ezt ugyebár bizonyítani is kell (már ha

ezt vélelmeznéd egy esetleges feljelentésben). A bizonyítás kötelme ebben az esetben a Tied (mint

károsulté), tehát ismeretlen elkövető ellen kell feljelentést tenni. A másik lényeges, illetőleg hasznos

tudnivaló az ügyben, hogy - bármennyire is költségigényes - a legjobb, ha ügyvédet bevonva kezeled

az ügyedet, mert a leges-legtöbben egyszerűen szólva is, képtelenek vagyunk kiismerni magunkat az

igazság,- és jog-szolgáltatás útvesztőiben. Az ügyvéd pontosan tisztában van azzal, hogy a parkolóház

tulajdonosa/üzemeltetője (nem-kívánt rész törölhető), illetve a rendőrség egy ilyen (egyelőre nevezzük

"károkozási ügylet"-ben milyen jogosítványokkal, illetőleg milyen kötelmekkel kell eljárjon.

 

Szándékosan nem bűncselekményről beszélek / írok, mert azt előbb bizonyítani kell (amint írtam is) és

addig legfeljebb rongálás / károkozás lehet a cselekmény minősítése. Az megint más tészta, hogy ez a

rongálás / károkozás gondatlanságból következett be, vagy éppen szándékos cselekmény származéka.

 

Minden esetre abból kell kiindulnod, hogy a kár amelyet ily-módon elszenvedtél, alkalmasint több / sok

- százezer forint kárértékű is lehet a mai gépkocsi alkatrész árak és a munkadíj-költségek figyelembe -

vételével. Ennek valamilyen formában történő visszaszerzése pedig csakis teljesen tisztázott jogi úton

működhet, mert ez idő szerint nem ismerek olyan magyarországi biztosítót, aki ennek hiányában akár-

csak bármi módon rendezné a neked okozott kár-összeget, vagy annak legalábbis egy jelentős részét.

Előzmény: Egérke Sacc (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.31 0 1 0

Feljelentest kell tenni irasban a rendorsegen . Minden  parkolo magan uzemeltetesben van  vagy pl.a házam is magan tulajdon ettol meg,  ha ott vki szandekosan kart okoz az buncselekmeny.. 

Egérke Sacc Creative Commons License 2018.10.30 0 0 topiknyitó

Segitséget kérnék!

 

A mai napon futottam bele abba a szerencsétlen esetbe, hogy biztonságos helyen szerettem volna parkolni. Leparkoltam a piacunk mélygarázsába, és amikor mentem az autómért, meglepődve, és felháborodottan tapasztaltam, hogy a teljes bal oldalát meghúzták és behorpasztották. Mondanom se kell, hogy elsunnyogott az illető. Tehát kihivtam a rendőrséget, akik közölték, hogy nem áll módjukban intézkedni, mivel magánüzemeltetésben van a parkolóház, igy ott kezdeményezzek a kárral kapcsolatban bármit is. Megkerestem ezt követően az illetékes titkárságot, ahol közölték, hogy a kamera felvételeit nem tudják megmutatni, mert a kolléga házon kivül tartózkodik beláthatatlan ideig. Az én parkoló dijam meg ugye egy órája ketyeg, és fizetek is mint a katonatiszt, különben nem tudok kihajtani. Délután hivott az üzemeltető, hogy kimentették a felvételt, de nekem, személyiségi jogokra hivatkozva nem adhatják ki. Mennyek, tegyek feljelentést a rendőrségen. Elmentem!!! Jegyzőkönyvet nem vettek fel, mivel nincs jogkörük eljárni, visszaküldtek az üzemeltetőhöz.
Milyen lehetőségeim vannak az üzemeltetővel szemben, illetve ha teljesen elzárkózik milyen további lépéseket tehetek a saját személyiségi jogaim érvényesitése érdekében?

Válaszokat előre is megköszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!