Keresés

Részletes keresés

Nem azt mondták, Feri! Creative Commons License 2018.10.25 -8 0 112

A szemkilövetők pl. '56 tömegbe lövető irányzatából merítettek.

Előzmény: F1 Hierro (111)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.10.25 0 1 111

Október 23. lehetne a közös alap jobboldal és ballib számára, hiszen valamilyen szinten a rendszerváltó pártok mind merítettek 56 örökségéből, legfeljebb más irányzatából. (Éppúgy, ahogy 1848 örökségéből is másra helyezik a hangsúlyt a különböző politikai vonalak: a baloldal a társadalmi különbségek csökkentésére, a liberálisok a szabadságjogokra, a polgárosodásra, a jobboldal a magyar nemzettudat erősödésére.)

 

Csakhát a szekértáboros megosztó politika ennek gátat szab.

Előzmény: Paater Altenburg (110)
Paater Altenburg Creative Commons License 2018.10.25 -1 1 110

A topiknyutó szerint az 56-os forradalomban résztvevő sok balliberális, sőt sok reformkommunista nem létezett. A topiknyitó járjon iskolába, nyilván nem tudja, ki volt Losonczy Géza, Maléter Pál, Bibó István, Angyal istván stb stb stb.

Előzmény: Pargez (107)
Pjotr Pavlovics Creative Commons License 2018.10.24 0 1 109

Pluszt is nyomunk--aki megérdemli!

Előzmény: Ludwygh van der Uexxkhüll (22)
tojás dobáló Creative Commons License 2018.10.24 -1 0 108

" még sosem beszéltem ekkora tömeg előtt...."

Ugye ismerős az előre megírt beszéd.

Törpe párt, törpe tömeg.....

Előzmény: Ludwygh van der Uexxkhüll (27)
Pargez Creative Commons License 2018.10.24 0 0 107

"Kiss Antal, fűtő
Losonczy Géza, államminiszter"

 

Szegény futo, soha nem képzelete hogy majd egy listàn egyutt lesznek.....

Előzmény: medve talp (103)
tojás dobáló Creative Commons License 2018.10.24 -1 0 106

De hiszen ez a féreg kovács elvtárs

Előzmény: Liberoszaurusz (97)
medve talp Creative Commons License 2018.10.24 -1 0 105

'56: CIA-pénzelt fasiszta lázadás

 

Hozzáadás a Kedvencekhez | TopikleírásÚj hozzászólás

 

Nyitotta: Or Kán, 2006.11.10 14:35 

Végre egy értékelés, amivel azonosulni lehet.

 

 

Az amerikai Központi Hírszerző Hivatal (CIA) kezét láttatta az 1956-os "magyarországi lázadásban" az orosz állami Rosszija tévé csütörtök éjjel sugárzott dokumentumfilmje, amely fekete képet festett Nagy Imréről.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (-)
Mesrine Creative Commons License 2018.10.24 -9 0 104

Hozz akkor tőlük forrást arra, a rendszerváltás utánról, hogy ellenforradalomról beszéltek 56 kapcsán. 

Előzmény: Törölt nick (90)
medve talp Creative Commons License 2018.10.24 -2 1 103

Igen az volt, Mert ezt a Mindsznethyt es masokat gyalázó cikket Mindszenthy kiszabaditojanak kivégzésekor utan par nappa (!!!)  jelentette meg.

 

 

Es ez a nagy ünnepelt hős Orbannak, Adernek e a társaiknak :-((((((

 

 

https://mandiner.blog.hu/2013/11/27/igy_irt_56-rol_pozsgay_imre_1957-ben

Pozsgay 1957. december 15. cikkét nem kommentáljuk, csak felidézzük azok neveit, akik a cikk megjelenésének hónapjában adták életüket a forradalomért és szabadságharcért, a magyar szabadságért:

 

  1. Gulyás Lajos, református lelkész (Mosonmagyaróvári Nemzeti Tanács, 1918–1957. december 31.)
  2. Hangódi István (1957. december 31.)
  3. Iván Kovács László, sportköri előadó, Corvin közi csoport (1930–1957. december 30.)
  4. Kiss Antal, fűtő (Mosonmagyaróvár, 1933–1957. december 31.)
  5. Losonczy Géza, államminiszter (1917–1957. december 21., a börtönben meghalt)
  6. Pálinkás-Pallavicini Antal, honvédőrnagy, Mindszenty hercegprímás kiszabadítója (1922–1957. december 10.)
  7. Tihanyi Árpád, tanár (hűtlenségért, 1916–1957. december 31.)
  8. Zsigmond Imre, gazdálkodó (gyilkosságért, 1924–1957. december 31.)
Előzmény: Pargez (93)
Pargez Creative Commons License 2018.10.24 0 0 102

Nem rossz!

Előzmény: ooloo (100)
King_of_Giants Creative Commons License 2018.10.24 0 0 101

Próbálkoztak egy szinésszel is 56-os hőst játszatni, oszt pofáraesés lett a vége

Előzmény: medve talp (99)
ooloo Creative Commons License 2018.10.24 -2 0 100

Amennyiben pedig balul sül el Pozsgay vállalkozása, Kádár mögé bújhatott volna:

 

"Népünk dicsőséges felkelése lerázta a nép és az ország nyakáról a Rákosi-uralmat, kivívta a nép szabadságát és az ország függetlenségét, amely nélkül nincs, nem lehet szocializmus."

 

Kádár János rádióbeszéde, 1956. november 1.

Előzmény: medve talp (95)
medve talp Creative Commons License 2018.10.24 -2 1 99

Te ordenare hazug ez hamis, maga a képen szereplő munkasor elmondta ez nem Kovacs!

 

 

https://hvg.hu/media/20041221toplista2

https://www.kemma.hu/orszag-vilag/hirek-orszag-vilag/megtalaltuk-kovacs-hasonmasat-2392/

 

Néhány nap múlva azonban a Reggel című lap megtalálta a képen látható férfit, s kiderült: az ő 1969-ben készült fényképét küldték ki az Európai Parlamentbe. Az eset idején éppen kórházban lévő, 82 éves budapesti nyugdíjas a lapnak elmondta:

„Nem volt szégyen munkásőrnek lenni. Másokkal ellentétben én ma sem tagadom le. Sajnálom, hogy nem a munkám miatt kerültem az újságok címlapjára”.

 

Előzmény: Liberoszaurusz (97)
medve talp Creative Commons License 2018.10.24 -2 1 98

Pozsgay a PB 1989. február 7-i ülésén világosan kifejtette saját és pártja motívumait.  Szerinte a népfelkelés szó azért különösen jó, mert „nem hordoz szovjetellenes tartalmat,

 

Erre tanitotta Orban kedvencet ?!

 

Gyurcsány alatt 56-os forradalmárokat koszorúzott Putyin, Orbán alatt szovjet hősöket

 

 

Amikor Putyin még 1956 hőseire emlékezett

Vörös Szabolcs

ORIGO  2015.02.17. 12:22

 

  • Nagyot fordult a világ Vlagyimir Putyinnal: amíg 2006-ban az 1956-os forradalom hősei előtt tisztelgett, addig mai (2015-os Orban Viktori) látogatásán a felkelést leverő szovjet katonák emlékművének is otthont adó parcellát látogatja meg a Fiumei úti sírkertben.

 

 

https://www.bumm.sk/kulfold/2015/02/16/putyin-kedveert-1956-meg-ellenforradalom-is-lehet

 

 

Előzmény: ooloo (96)
Liberoszaurusz Creative Commons License 2018.10.24 -1 1 97

ooloo Creative Commons License 2018.10.24 -2 0 96

Előzmény: medve talp (92)
medve talp Creative Commons License 2018.10.24 -2 1 95

Pozsgay a PB 1989. február 7-i ülésén világosan kifejtette saját és pártja motívumait. 

 

Szerinte a népfelkelés szó azért különösen jó, mert „nem hordoz szovjetellenes tartalmat, de antisztalinista és kielégíti jelen pillanatban azokat is, akik egyébként ezt túlhajtó, másik variációt dédelgetnek magukban, a forradalom, nemzeti forradalom és függetlenségi háború, függetlenségi harc gondolatát. [...E]z az összefüggés az, ami véleményem szerint a pártot kisegíti egy aktuálpolitikai kényszerből született fogalom fogságából anélkül, hogy teljes identitását és önbecsülését aláásná, anélkül, hogy az egész párttal szembenézve kellene itt valami különleges számonkérést és elszámoltatást véghez vinni. [...] Tehát nem arról van szó, hogy szakítani az ellenforradalom kategóriájával, hanem arról is, hogy nehogy újra forradalom legyen a neve egyértelműen.”

Előzmény: Mesrine (88)
Liberoszaurusz Creative Commons License 2018.10.24 0 2 94

Jónak mondod :-)))))

Előzmény: Pargez (93)
Pargez Creative Commons License 2018.10.24 0 2 93

Micsoda mocsok volt.

Előzmény: medve talp (92)
medve talp Creative Commons License 2018.10.24 -2 1 92

Pozsgai Imre: Forradalom vagy ellenforradalom?

 

(Petőfi Népe, Kecskemét, 1957. december 15.)

 

És jött 1956. október 23. Lopva, alattomosan közeledett. Sunyi bábáinak száján egy percre sem halkult el a szocializmus igéje, miközben egy nyáron át járták a Petőfi-rondót 'nemzeti sajatosságaink' körül azzal a magasztos céllal, hogy kiköszöbüljek a szocializmus épitése közben elkövetett hibákat. Majdnem sikerült nekik még a szocializmust is kiköszöbülni. Tépett szájú, hasított körmű sok kis senki, háta mögött több úri bitanggal, megcsinálta az "Első Hazai Nemzeti Forradalmat". Hogy mégis nem "Nemzeti Szocialistának" keresztelték vivmányukat, az talán azzal magyarázható, hogy a két szó így együtt hányingert okoz minden becsületes embernek.

 

A "Nemzeti Forradalom" olyan nevezetes renegátot sorolhatott v e z e t ő i közé, mint Nagy Imre, akinek szellemi képességeit ugyan csak adóvégrehajtói karrierhez szabtak, de jellemtelensége biztositotta, hogy miniszterelnök legyen a legdühöngőbb fehérterror napjaiban. 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (-)
Liberoszaurusz Creative Commons License 2018.10.24 -1 2 91

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.24 0 2 90

Pozsgai? Szűrös? Strumpf? Harrach? Pintér? Mikola? Rájuk gondolsz??

Mert ugye a liberálisok azok, akik a forradalmat forradalomnak merték nevezni akkor, amikor ezért még meghurcoltatás járt...

Előzmény: Mesrine (88)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2018.10.24 -1 2 89

 

Szöveg:

 

Ott, a padlás sarkában maradt még két szem búza!

Dolgoznak rendesen, vagy hívjam az ÁVÓ-t?

Előzmény: Paater Altenburg (59)
Mesrine Creative Commons License 2018.10.24 -8 2 88

Ehhez képest egyes balliberális megmondóemberek beszéltek nem egyszer a rendszerváltás után is ellenforradalomról. 

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.24 -1 1 87

Nem ismerlek személyesen, ezért nem tudom, hogy a tudatlanság, vagy a gyűlölet beszél belőled, vagy talán a tudatlanságon alapuló gyűlölet.

 

De, hogy tanulj valamit: Október 23-át baloldaliak robbantották ki, nem is annyira a kommunizmus, mint inkább a szovjet megszállás és a rákosi-rezsim ellen. 

 

Az eslő ember, aki nyilvános helyen fel mert szólalni Rákosi ellen Litván György volt, akitől mi sem állt messzebb, mint a jobboldali világnézet. Családtagom volt, így elsőkézből ismerem a történteket. Mikor a sok régi náci házmesterré, képezte át magát, vagy lapult, mint szar a fűben, ő beszélt. Nem félt. Látod te most is az anonimitás védelme mögül gyűlölködsz, míg én nevemet felvállalva írok.

És persze 56 után börtönbe került sok más társával - baloldaliakkal.

 

Nyugodjék békében egy igazi hős:

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (-)
Ludwygh van der Uexxkhüll Creative Commons License 2018.10.24 -8 1 86

Sikerült elzavarnotok a kormányt?

Előzmény: borobogyo (84)
borobogyo Creative Commons License 2018.10.23 -2 1 85

Talán a balos férgek gyújtották fel a fél várost, dobáltak köveket, Molotov-koktélokat? Unalmas már a hazudozásotok.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (73)
borobogyo Creative Commons License 2018.10.23 -2 1 84

Hazudsz. Tömve volt a tér, lépni sem lehetett. Amikor Hadházy mondta, hogy a köztévé szerint csak 400-an vagyunk, kitört a röhögés. Nem Hadházyn, hanem rajtatok röhögtünk. És voltak fiatalok is. Orbánnál is max 10000 ember volt, dacára a buszoknak, a Bem téren meg spontán párezer ember gyűlt össze.

Előzmény: Liberoszaurusz (50)
ásítósmacska Creative Commons License 2018.10.23 -1 0 82

Nem szégyelled magad....???????

 

Nem olvastad a jelentést...?

 

Pfffff….. :-s 

 

 

Előzmény: püfffneki (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!