Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 73

Ezért lett az egyik általam alapított vallásnak ez a jele:

 

 

Semmi és Mindenség 

egymásban hordozzák egymást

 

Persze ez csak egy félhülyeség, de a vallásokba kellenek ilyenek.

Előzmény: Sharion (72)
Sharion Creative Commons License 2018.10.15 0 0 72

Én is ezt mondom. :)

Előzmény: ErkölcsTan (71)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 71

Nya-nya, azt azért gondolt át mégegyszer, meg egy kicsit jobban.

 

Segítségül:

 

Ősrobbanás is csak egy kitalált mese Legfőbb gondja, hogy kitalált és utólag próbálják igazolni, akárcsak a bibliát. Az ősrobbanás elméletet egy belga katolikus pap találta ki.

 

és beetetett vele egy rakás "tudóst" Semmiből->Minden -- Ergo a Semmi nagyon nem semmi.

 

 

Előzmény: Sharion (70)
Sharion Creative Commons License 2018.10.15 0 0 70

Ha kételkedek, akkor is hiszek. :) A kételkedésben.

A semmi az nincs, csak valami van.

 

Einstein idézet tetszik :)

Előzmény: ErkölcsTan (67)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 69

... de akár valamelyik értelmes és nem önbecsapásra épülő hit is.

Előzmény: ErkölcsTan (68)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 68

Viszont a pozitív gondolkodásnak tényleg hatalma van.

A kételkedés vezethet ilyen "hatalomhoz"

Előzmény: Sharion (63)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 67

Kételkedj bennem, kötelező, de ha van kedved hozzá kipróbálhatod. :-) Ha nincs az se nagy gond.

 

"Tanítottak valamit, éltünk egy kultúrában, mely szabályokat állított fel és idővel gondolkodásunk irányát befolyásolta. Nehéz ettől szabadulni. " A társadalmunk és a társadalmi szokásain belénk sulykolták, hogy a hitnek ereje van és a hitetlenség és a kritika is rossz dolog. Pedig ez egy téves dogma, legenda, mítosz vagy akár babonának is nevezhetném.

 

Hiszen a mai világunk vívmányait éppen a hitetlen embereknek köszönhetjük, akik nem hitték el, hogy valamit ne lehetne megvalósítani. Nem hittek az addig beléjük nevelt dogmákban, hanem túlléptek rajta. Vagy egyszerűen, ahogyan Albert Einstein írja:" Mindenki tudja,hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."

Miért is erősebb a hitetlenség a hitnél, vezessük le matematikával:

1 x 1 = 1
(-1) x (-1) = 1

Tehát a semmiben sem hívés logikailag és érzelmileg ugyan azt adja ki, mintha valaki nagyon erősen hisz valamiben. Sőt az által még erősebb a hatása, hogy valamit alapból nem elhinni sokkal könnyebb, mint elhinni. Szöveggel:

hit: Edison elhiszi, hogy ő tudni fog villanykörtét gyártani.
hitetlenség: Edison nem hiszi el, hogy képtelenség lenne villanykörtét gyártani.

Nos szerintem ez utóbbi felfogás és életszemlélet erősebb, mint a hit. Ez az igazi titok, amit tényleg kevesen tudnak és ráadásul én ingyen adom, nem csinálok belőle üzletet.  Mer a the secret című könyv csak egy réges-régi agyonfeldolgozott módszertan újabb és teljes mértékben üzleti célú feldolgozása csak.

Előzmény: Sharion (66)
Sharion Creative Commons License 2018.10.15 0 2 66

Higgyem el neked?

Vagy kételkedjek?

:)

Előzmény: ErkölcsTan (65)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 65

A kételkedés mindig erősebb bármiféle hitnél.

 

Előzmény: Sharion (63)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -2 0 64

Ez nem cáfolat, mert nem a konkrét esetről szól. Nem tudod mit beszélsz.

Előzmény: Törölt nick (62)
Sharion Creative Commons License 2018.10.15 0 0 63

Minden hitnek van ha nem is gyógyító, de ereje. Az emberi személyiség középpontjában ugyanis a hit áll, ami az emberi gondolkodás alapja és motivációja. Te is hiszed, hogy a gyógyító gondolatok használni fognak. De tulajdonképpen a kérdés nem ez, hanem az, hogy amiben hiszünk, az (kinek és miért?) jó/gyógyít vagy rossz/pusztít.

Előzmény: ErkölcsTan (55)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 0 62

Itt a cáfolat:

 

A hála gyógyít

 

https://lelkizona.blog.hu/2016/09/18/a_hala_gyogyito_hatasa

 

A prof. ha nem fejezi ki háláját a Mindenhatónak, előbb meghal.

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -2 0 61

Azt mondtam cáfold meg, ha nem imádkozik, akkor ma is élne. Egy óvodás elsőre megérti amit te soha....

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 0 60

Azt kérdezted, mi van ha nem imádkozik. Feleltél is rá: percre pontosan addig élt volna.

 

Cáfolandó írtam, hogy:

 

 

 

A hála gyógyít

 

https://lelkizona.blog.hu/2016/09/18/a_hala_gyogyito_hatasa

 

A prof. ha nem fejezi ki háláját a Mindenhatónak, előbb meghal.

Előzmény: Törölt nick (58)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 1 59

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -1 0 58

Nem a megköszönésről beszéltem te idióta !

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 0 57

Nem lett volna mit megköszönni.

 

A hála gyógyít

 

https://lelkizona.blog.hu/2016/09/18/a_hala_gyogyito_hatasa

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -2 0 56

Mondom keresd meg az internet bohócát, és térj meg az egyházába, majd tudományosan cáfoljátok az ateizmust

 

úgyis állandóan a tudománnyal foglalkozol. Sajnos fordítva mint illene.

Előzmény: Törölt nick (54)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 55

Csaba György: A hit gyógyító ereje

 

, de ez inkább csak az Emil Cué által megfogalmazott pozitív gondolkozás ereje

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 1 54

köpköditek az ateizmust 

 

Köpködni itt a fórumon az ateisták szoktak.

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -1 0 53

Mellébeszélés.

 

Azt mondtam cáfod, hogy akkor még ma is élne ha nem imádkozott volna. Mert elméletileg lehetséges.

 

A múlt eseményei nem érnek ilyen szempontból semmit, hiszen nincs kontrol, nincs másik eljárás vagy módszer.

 

Valószínűleg percre pontosan addig élt volna, de ezt nem lehet pláne a halála után kideríteni.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 0 52

Az ateizmus egy baromság. Egy rakás baromság. Semmi köze a logikus gondolkozáshoz.

 

És azt tartod, hogy aki imádkozik annak elment az esze. Gratulálok sámánságodhoz.

Előzmény: ErkölcsTan (49)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -3 0 51

Propi, cuppanj rá ivángabi vallásalapító kisiparos egyházára, megtérsz és máris ketten lesztek ! És kéz a kézben

 

köpköditek az ateizmust mint P-dox hívők !! :-)))

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 0 50

 

Azt kérdeztem, hogy mi lett volna ha nem imádkozik.

 

 

Nem lett volna mit megköszönni.

 

"megköszönöm neki, hogy ez a nap is megvolt és talán hasznos is volt." 

Előzmény: Törölt nick (47)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 -1 0 49

Miért nem lehetek ateista?

 

- Mert nem vallom magam annak, mert emberi butaságnak tartom.

 

- Mert csecsemő koromban megkereszteltek a szüleim a Magyar Görögkatolikus Egyház szokásai szerint rozsályi templomban. Nem szégyenlem, vállalom, emberi létem része. ... nem rekedtem meg ott, fejlődtem.

 

- Mert mindig is úgy gondoltam és gondolom is, hogy az ember több annál, amit most a tudomány feltárt eddig róla. Para-Kutatási Tudományos Társaság tagja voltam/vagyok 13-as tagsági számmal. Persze a judeokatolicizmus ettől még úgy baromság, ahogyan a legtöbb ember már tudja.

 

- Mert több vallás vallásalapítója vagyok.

 

-Mert több egyház alapítója vagyok. Az Árpád egyházé, amely a magyarok ősi vallását adja vissza, annak az APEH/NAV nyilvántartása szerint egyházfője is. (pedig el sem vállaltam ezt a posztot, de a könyvelők úgy adták le a nevem)

 

- Ja és legutolsó sorban és a legfontosabb, hogy megdöntöttem az ateizmus "logikai alapjait" . Az ateizmus egy baromság. Egy rakás baromság. Semmi köze a logikus gondolkozáshoz.

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -2 0 48

mert ők is betegek és kényszerképzetesek.

____________

 

Mint ahogyan az antialkoholisták is fetrengenek az árokba, és visző őket rendesen a májzsugoros rák !! Ökör....

Előzmény: ErkölcsTan (45)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -1 0 47

Idióta mellébeszélés.

 

Azt kérdeztem, hogy mi lett volna ha nem imádkozik.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 0 46

Sem ő sem te nem tudjátok történt-e változás az ima hatására, mert nulla a visszajelzés.

Lehet ima nélkül még ma is élne. Cáfold meg ha tudod.

 

"Tíz hete már úgy nézett ki, hogy elmegyek, most pedig itt vagyok és jól érzem magam. Minden este a Mindenhatóhoz fohászkodom és megköszönöm neki ezt. Nem tudom, ki ez a Mindenható, de mivel egy csodának érzem, amit tett velem, megköszönöm neki, hogy ez a nap is megvolt és talán hasznos is volt. Számomra is furcsa, az ember magatartását mennyire képes befolyásolni egy ilyen esemény."

Előzmény: Törölt nick (36)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.15 0 0 45

:-) direkt van így írva. Egyébként volt egy nagy csapatom a f@szbúkon és ott nagyon nehezen akarták elfogadni, hogy csak így engedtem leírni: "Isten" - tehát idézőjelbe téve.

 

Sajnos nem lehet hímezni-hámozni, mert egy kényszerképzet, a pszichológiai szakkifejezéssel leírva még megdöbbentőbbnek hat, akkor is, ha igaz: elmebetegség. Tehát ez már a szépített és bekölnivizezett verzió.

 

A kísérleteim azt adták ki, hogy ezt a speciális kényszerképzetet az "Isten" mérgező mém okozza. Ateistáknál és teistáknál és sajnos jelentős számú közömbös embernél is. Tehát a gondolat vírus, akárcsak a nátha, vagy influenza vírusa, marhára nem foglalkozik azzal, hogy kinek hány diplomája van, vagy nincs. Aki nem szerzett immunitást rá, azt megfertőzi és beteg lesz.

 

... de a gyógyítás sem bonyolultabb... Ki lehet fejleszteni rá Gyógyító Vakcina Gondolat-mémemeket

 

Évekig győzködtem az úgynevezett ateistákat, hogy a teista embertársainkat nem megvetni kell, hanem gyógyítani. Emberbaráti szeretetből kifolyólag. Amíg rá nem jöttem, hogy ez azért nem megy, mert ők is betegek és kényszerképzetesek.

 

A felismerés után új taktikára váltottam.

 

 

 

 

Előzmény: Sharion (42)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 -1 0 44

Ez inkább csak annak a bizonyítéka, hogy idős korukra a legtöbb embernek elmegy még a maradék esze is.

 

Mondja egy ateista.

Előzmény: ErkölcsTan (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!