Keresés

Részletes keresés

forgione1 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 16

Olvasd el újra figyelmesen a 0. hozzászólásom.

 

Amit kérdeztél üsd be a googlebe. Név azonos honlapot találsz és számos videót, leírást.

 

Emésztést segítő enzimet pedig ilyen néven kérd gyógynövényboltban.

 

Lúgos vizet kerüld, mégpedig messziről, ahogyan az alumíniumot is (belsőleg és külsőleg is).

Savlekötők eleve zsákutcák.  

Előzmény: a vendég (10)
ghepard Creative Commons License 2018.10.05 0 0 15

Az okot le is írtad, tehát azt kellene valahogy orvosolni. Bármit szehetsz, az nem az ok megoldása. Egy másik hsz-ban írod, hogy nincsenek exisztenciális gondjaid, gondolom nem is fenyegeti senki az életedet állandóan. Nem lehet, hogy valahoy átnézz ezeken a rajtad kívül álló dolgokon, esetleg ha nagyon nem tetszik ott - átköltözöl valahova máshova (de ez elég drasztikus megoldás, de sokan meg is teszik). Mindenféle szerek nélkül is megoldható, hogy ne legyen refluxod és tudj aludni, amennyit csak akarsz.

Előzmény: a vendég (9)
a vendég Creative Commons License 2018.10.04 0 0 14

És még annyit kérdeznék, hogy az emésztést segítő enzimen mit értesz pontosan?

 

 

(És amit már lentebb kérdeztem, a "tiszta só" alatt mit értesz pontosan)?

 

 

 

Válaszaidat előre is köszönöm, mindenki nevében.

 

Ha kell segíteni, tanácsot adni bárkinek segítek.

Előzmény: forgione1 (0)
a vendég Creative Commons License 2018.10.04 0 0 13

Igen tudom, hogy a lassú nyugodt, evés használ és az ha jól megrágjuk. 

 

Gyógynövényeket próbáltam persze. Viszont ugye a növényekben is van sav és nagyon nem mindegy a tea elkészítési módja sem...

 

Az én problémám erősebb mint azt egy gyógynövénykúra akár csak érezhetően csökkenthetné....

 

 

Almaecetet még nem próbáltam, pedig a sógornőm már ajánlotta. Még idén kipróbálom. :)

 

 

Lúgos vizet ittam. Enyhén lúgosat is, azt jobban bírta a gyomrom. De azt meg ugye napi szintem másfél litert meg kell inni, hogy legyen hatása. Csak hát úgy már drága, és a hazahozatala is körülményes olyan adagoknak. És állandóan a wc-t járja az ember...

 

De még mindig ez a legtermészetesebb megoldása a kezelésnek... Tudom.

 

 

Amit nem említettél meg az a citrom. Az is egy kálvária volt mire kitapasztaltam a legjobb megoldást.

 

Viszont mivel a citrom vizelethajtó hatású, így a citromozást is elhagytam, mert akkor meg a vizelési ingertől nem tudok aludni. Őrdögi kör ez............ Egyébként is a citrom piszok drága....

 

Kipróbáltam a gombaport is, na az semmit nem ért. És drága is... Hiába mondta (gyógyszerész ismerősöm), ha azt szedem az acélt is megemésztem majd....

 

Érdekes mód a tésztafélék, pl. grízestészta le tudják kötni a savat. Valamennyire. A leghatékonyabb meg a krumpli. Mert az robolálja is a nyálkahártyát és egyben a savat is leköti. Olcsó is. Csak hát attól meg hízik az ember lefekvés előtt mindig krumplizni. De ez a legkevesebb...

 

Savcsökkentőt is próbáltam. A Controlocot, de arra már tolerancia alakult ki nálam, nem hat. Sőt, fáj tőle a gyomrom....

 

Alumíniumot is szedtem, de az a nyálkahártya robolálásban segít, nem a savcsökkentésben....

 

 

Előzmény: forgione1 (0)
a vendég Creative Commons License 2018.10.04 0 0 12

A tiszta só alatt egyébként mit értesz pontosan?

Előzmény: forgione1 (6)
a vendég Creative Commons License 2018.10.04 0 0 11

És ez mitől alakul ki?

 

Gondolom ez öröklött. Mert ehhez szerintem nem sok köze van a stressznek. Ez szervi dolog....

 

Én úgy tudom, hogy az édességek ellazíthatják, ellazítják a gyomorszájat... Ez igaz?

 

De szerintem ha ez így is van nem csak ettől válik renyhévé....

Előzmény: gombóc63 (5)
a vendég Creative Commons License 2018.10.04 0 0 10

Köszönöm válaszodat.

 

Igen, a Renie. Még eddig sose vettem, most a napokban ez megtörtént.

 

Nem rossz, hat is. Lehet belőle egyszerre többet is használni. Viszont a kora hajnali rossz alvás, álmok miatt a savam újratermelődik...

 

Érdekes, hogy sokszor - ha van módom tovább aludni - reggel 7 órára már újra visszaesik a savszintem...

 

Való igaz, jó hogy megemlítetted, mert valóban - korábban már tapasztaltam -, hogy az esti hosszú (50-60 perc) dinamikus gyaloglás valóban leviszi a savszintet és az alvászavarra is jó.

 

Lehet bevezetem. Annyi az akadálya, hogy az életvitelem következtében eleve rengeteget mozgok és kifáradok. Így az esti háromnegyed óra, óra erőltetett séta se fizikálisan se időben nem kecsegtető. De tudom... Ha aludni akarok...

 

Érdekes a brutális fizikai munka SE hozza mindig, csak nagy ritkán el azt az állapotot amit a dinamikus gyaloglás. Leginkább csak akkor ha olyan brutális szinten fáradtá válok a kialvatlanságtól, hogy "kiütöm magam". Akkor van valóban alvás.

De egy jó alvással (ha van egyáltalán) nem lehet kipihenté válni ennyi alvatlanság mellett.

 

De köszönöm, hogy ezt megemlítetted.

 

 

Teljesen tisztába vagyok vele. Mert a családban több EÜ dolgozó is van. És azt is tudom, hogy a létbizonytalanság (pedig összességében stabil az anyagi helyzetem értsd: nem éhezem, nincsenek kifizetetlen számláink) és az ezzel járó stressz és szorongás szó szerint el fog pusztítani - ha nem lesz változás -. Ezt is tudom...

 

Ráadásul itt sötét-Szabolcsban az "emberanyag" is brutálisan frusztrált, a lakosság itt 70-80%-ban a létminimumon és az alatt "él".

Iszonyatos szinten van az irigység, egy amúgy is iskolázatlanabb közegben ez brutálisat üt. Itt élni is maga a "halál", mert a béka segge alatt 8 arasszal van az ember életkedve...

 

És én kifejezetten olyan közegben mozgok ahol vagy a nincstelenekkel, vagy a kevés pénzű fusztrált sokszor már-már elmebeteggé váló (!!) fiatalabb korú munkavállalók között kell léteznem, akik abban az élethelyzetben vannak amikor rájönnek hogy a szaros 90-100 ezerből (vagy ha közmunka akkor 54 vagy 70 ezerből) megélni nem lehet............. És ezek az emberek rombolnak - miután tudatosul bennük az elveszettségük -. Sokat rombolnak az amúgy is labilis társadalomban.... Ráadásul még én is viszonylag fiatal vagyok hasonló gondokkal (is).

 

Nehéz egy ilyen közegben élni. :( :)

 

 

A másik; persze hogy nincs... Minden egyes embernek személyre szabott (!!!) lehet a gyógymód. Ezért is járok, tartok itt ahol, hiába tettem és tapasztaltam már sokat, de még mindig érnek meglepetések reflux kezelésében.

 

De egyértelműen arra jutottam, hogy ez lelki dolog, ami nálam az alvás alatt csúcsosodik ki.

 

De sajnos néhány nap / hét nem elég. Néhány év kell ehhez... És mivel egy-egy ember folyamatosan változik, akár a helyzete, élete, személyisége, úgy változik a kezelés, gyógymód iránya is.

 

Csak győzd követni....

 

 

Ami szinte biztos: ebben az országban SOHA nem lesz meg az a nyugalom, létbiztonság, és életminőség ami lecsökkenthetné a mindennapok szorongását....

 

Amíg szorongás van, eredmény sem lesz. A szorongást kell orvosolni. Ez meg totális életvitel változást igényel. Az meg nehéz; de ha egészséges akarsz maradni, vagy újra lenni............................ Tudom................

 

 

 

Előzmény: lxt (4)
a vendég Creative Commons License 2018.10.04 0 0 9

Nem vagyok apnoés... Legalábbis nem tudok róla. A mindennapok bajai, a stressz miatt és a szinte az egész mai magyarországi lakosságra jellemző egzisztenciális szorongás miatt nem megfelelő az alvásom; erre jön a sok sav ami alvás közben emiatt termelődik és alapból se voltam sose jó alvó...

 

Nem hiszem hogy apnoés lennék...

Előzmény: Vajk (1)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 8

Hajrá!

Higgy egy refluxos orvosnak :-)

Érted, aki önmagát sem képes meggyógyítani.

Ha nem az, akkor is ír olyan gyógyszert amit élethosszig szedhetsz, de a reflux marad.

Próbáld ki :-) És higgy neki a sírig :-)

Előzmény: gombóc63 (7)
gombóc63 Creative Commons License 2018.09.29 0 1 7

Én sem tudom miért is állok szóba egy bunkóval. Majd biztos neked hiszek és nem egy orvosnak.

Előzmény: forgione1 (6)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 6

az már soha nem is fog

 

 

Ha te mondod biztos úgy van :-))))

 

Ehhez képest a gyakorlat teljesen más.

Persze ha biológiában keresed és nem anatómiai kérdésként, akkor én vagyok buta, hogy minek válaszok egyáltalán egy funkcionális analfabétának.

Talán keresztényi sajnálatból....

Előzmény: gombóc63 (5)
gombóc63 Creative Commons License 2018.09.28 0 1 5

És te biológiából? Ha a gyomorszáj renyhe lesz vagy nem záródik az már soha nem is fog. Olyan nincs, hogy nem zárul be azonnal.

Előzmény: forgione1 (0)
lxt Creative Commons License 2018.09.25 0 0 4

Lefekvés előtt egy Rennie – amíg (talán) érintett voltam, ennyi.

Gyomorsav és/vagy epe túltengés okozza, de gondolom képbe vagy.

Nálam a kelt tészta, így a házi kenyér is játszott – különösen éhgyomorra; de, ha lefekvés előtt min. 30-40 percet kocogsz, az alvászavar és a gyomorégés kizárva.:-)

 

Egyébként az egyre általánosabb (munkahelyi, otthoni, vagy csak a szocializáció okán permanens) megfelelési kényszer csodákra képes – aminek (mármint a folyamatos stressznek) az egyik legenyhébb testi tünetet lehet a reflux; előbb-utóbb az immunrendszer is túl vagy alul fog működni, ami egyenes út a korai halálhoz… mert ehhez is értek.:-)

 

Szóval nem gondolom, hogy létezik egyetemesen, mindenkire érvényes javallat a reflux orvoslására.

Néhány nap/hét alatt meg tudod figyelni szervezeted reakcióit az étrendedre, életviteledre, illetve a környezeted rád gyakorolt hatásaira. (Ha a te problémád nem mindenkié, miért nem mindenkié a te problémád?:-))

Itt kell megjegyeznem, hogy az alkohol először is acetaldehiddé módosul a gyomorban – ami csodákra képes.:-)

forgione1 Creative Commons License 2018.09.25 -1 1 3

Kémiából hányszor buktál? :-)

Mert ez egyszerű kémia, általános iskolai tananyag.

Előzmény: ásítósmacska (2)
ásítósmacska Creative Commons License 2018.09.24 -2 0 2

Jesszumpepi, micsoda kuruzslás! :-(((((( 

Előzmény: forgione1 (0)
Vajk Creative Commons License 2018.09.24 0 0 1

Mit nevezel alvás zavarnak? Apnoés vagy?

Előzmény: a vendég (-)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 0

Megoldásként tiszta sóval jóval jobban sózd az ételeid.

Akkor lesz megfelelő a sózásod ha vérvizsgálat után a labor eredményed Nátrium szintje 142 vagy több.

 

Gyomorszájat ugyan nem zárja be azonnal, de a gyomorsavat normalizálja és nem fog feljönni a garatba.

 

Gondolom lúgos vizet nem iszol, savcsökkentőt nem szedsz, de néha használsz alma ecetet.

Ételt jól megrágod és a gyógynövények mellé szedsz vitaminokat.

 

Esetleg még kipróbálhatod a gyógynövénybotokban is kapható emésztés segítő enzimet, hogy kizárd ennek hiányát.

 

Egyébként igen a stressz is fokozhatja a savszintet, tehát a rossz álmok is. De lényeg a kellő mennyiségű sózás tiszta sóval, minden más csak körítés.

Előzmény: a vendég (-)
a vendég Creative Commons License 2018.09.23 0 1 topiknyitó

Segítségeteket kérném, kinek mi a tapasztalata az alvászavar okozta refluxról?

 

Azon már rég túl vagyok, hogy az ágyat felpóckolom, megemelem, kényelmesebbé teszem stb. Minimálisan segített a tünetek ellen, de a problémát nem oldotta meg.

 

Mivel az alapprobléma nem is ez - mint rájöttem évek alatt. Hanem a visszatérő rossz álmok és az eleve rossz minőségű alvás.

 

 

Még nekem sincs ezen téren sok tapasztalatom, de nyáron a gyógynövénykivonatokat tartalmazó gyógyhatású készítményekkel kísérleteztem. De ezeket nem ajánlott folyamatosan szedni, hanem egy hónap szedés után egy hónap kihagyás kell. És én ezt be is tartom.

 

A macskagyökér, golgotavirág, komló, citromfű keverékéből állókkal próbálkoztam.

 

Nyáron általában minden refluxosnak enyhébbek a tünetei, nekem is. Nem tudom ennek van-e jelentősége a megfigyelésem szempontjából, de úgy vettem észre, hogy egyértelműen segített.

 

Kiegyensúlyozottabb lett az alvásom, ezáltal a reggeli savam - ami a szájüregben a fogaimat marja minden hajnalban - lényegesen lecsökkent.

 

De a kemény altatókat, nyugtatókat nem akarom szedni, nem akarok rászokni, főleg ha van más megoldás.

 

Kérnék mindenkit akinek ilyen téren vannak eredményei - reflux terén - ossza meg a többiekkel. 

 

Mindenki nevében előre is köszönöm. :)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!