Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 24

Ha most egy evig zarva van a stadion akar 41 evig is eltarthat a megterules. Ha bevetik kukoricaval, akkor ket hettel korabban is megterulhet::-)

Előzmény: pert2 (23)
pert2 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 23

Egy ujpuskas stadion ketszaz milliardba kerul. Evi tiz meccset es otvenezer nezot feltetelezve ha fejenkent tizezer forint hasznot vagnak zsebre a bevetelbol, negyven ev alatt meg is terulhet a befektetes. De ehhez meg is kene tanulni focizni. A boldog bkeidokben is csak evente ot hatszor volt elthaz a klubbok.altal utalt nepsztadioni kettosmeccseken, fradivasashonveddozsa.

Makkoscipo Creative Commons License 2018.09.08 0 0 22

Szerintem azzal törődj, hogy mit írtam, egyetértesz vele, vagy sem. Mi közöd ahhoz, hogy ki vagyok? Nézd meg az adatlapomat, és érd be annyival,ott leírtam ami rád tartozik. Egyébként meg nem érdekel melyik oldal troll-ja vagy.

 

Makkos Cipő

 

Előzmény: Nem azt mondták, Feri! (20)
MrJones512 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 21

"Az amatőr futballklub 18 játékosát eladta, a bevételéből pedig tíz kecskét vásárolt"

 

Azaz: majdnem két focista ért egy darab kecskét.

Hát... erre mondják, hogy "a piac beárazta őket". :)

Előzmény: Makkoscipo (-)
Nem azt mondták, Feri! Creative Commons License 2018.09.07 -7 0 20

Te vagy a "momentan" nick is, balliberális?

Előzmény: Makkoscipo (13)
lyrsei Creative Commons License 2018.09.07 0 0 19

Egyetértek.  15 éve egy baráti társaságból a srác a BLASZ II-ben focizott, 70k-t keresett.  A gyereknak akkora arca volt mint ide Lacháza. 0 alázat, 100% arc. Focisták, ezekbe bűn egy fillért is költeni.

Előzmény: Törölt nick (14)
lxt Creative Commons License 2018.09.07 0 0 18

A foci gazdaságos.

(Akkor most kipontozzuk azt a részt, amiért/amiként világszerte gazdaságos lehet a foci… mert nem akarunk kontinensnyi tömegeket megsérteni.)

És ennyiben, ezért unikális a spirituális, a gazdaságosság minden lehetőségét (eleve) kizáró magyar foci... mint hungarikum.

Ekként értelmezve a magyar foci sikertelenségét, ez nem akkora probléma, sőt!:-)

dave_dömper Creative Commons License 2018.09.07 0 0 15

Áruld el légyszi, hogy mégis min lehet lemérni az eredményességet ? Azon, hogy az itthoni bajnokság

élvonalában (???!!!) tizen - egynéhány focicsapat (amelyben szinte kivétel nélkül a keret legalább fele

valahonnan külföldről potyogott ide (otthonukban másod - harmadrendű) vendégjátékos, akiknek egy

jelentős része olyan országból érkezett ide, ahonnan ide-érkezőket (ha nem focisták), migráncs - nak

tekintjük, akiknek ()nyugat - európai bajnokságokban esélyük nincs élvonalbeli csapathoz leszerződni-

 

A hazai bajnokság valódi értékét egyes - egyedül azon mérhetnénk le, hogy az élvonalbeli csapataink -

akiknek egyáltalában módja van a nemzetközi mezőnyben megméretni magát - hogyan szerepelnek a

tétre menő nemzetközi megméretéseken (UEFA Bajnokok Ligája, . . stb.), mert a mi klubcsapataink az

előselejtezők első fordulóján sajnos nemigen jutnak túl. Vagy a nemzeti válogatottnak (no nem éppen

a barátságos, edző - jellegű meccsein látható teljesítményén, hanem ugyancsak a tétre menő (EB, VB

- selejtezőkön (mert másra sajnos nemigen jut nekünk ebből) mutatott játékán.

 

Nálunk ezen kívül mostanság arra telik, hogy importálunk valahonnan egy - egy máshol bevált, vagy

be - nem - vált szövetségi kapitányt, azután - a szerződése lejárta előtt szépen kirúgjuk. Ez kb. olyan,

mint amikor egy országban a király gyenge képességű gyereke megbukik az iskolai vizsgán és emiatt

a házitanító kapja a pofont.

 

Ha bármi olyat írtam volna, ami nem állja meg a helyét, csak szólj bátran, azonnal bocsánatot kérek.

Előzmény: nagyanyo5:0 (9)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.07 0 0 14

Magyar foci?

Az nincs.

Makkoscipo Creative Commons License 2018.09.07 0 0 13

Igazad van!

Előzmény: püfffneki (12)
püfffneki Creative Commons License 2018.09.07 0 0 12

Nem az a fontos , hogy gazdaságos legyen, de ennyi pénzért elvárható, hogy szórakoztató legyen

dave_dömper Creative Commons License 2018.09.07 0 0 11

Te tényleg az a fajta nagy marha vagy, hogy mindenről a p.nc. jut az eszedbe (bocs., akarom mondani

a balliberálisozás). Amúgy meg, ha bárki kormányra kerülne, valójában lényegében egy dolgot kellene

csupáncsak betiltania. téged, az ilyen okosságaidért, hogy ne rontsd már errefelé, sehol a levegőt.

Előzmény: The Lazy SwordFish (2)
Makkoscipo Creative Commons License 2018.09.07 0 0 10

Ha csak egy meccset tudnának mutatni, ahol ennyi néző van az elmúlt húsz évből, akkor nem lenne értelme a topicnak:

https://i.ytimg.com/vi/bIpTZquJC8A/maxresdefault.jpg

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2018.09.07 -3 0 9

Hol jártak eddig a keveset hozzászóló veteránok???

Nem gazdaságosnak kell lennie a focinak, hanem eredményesnek:))))) Kell 1 csapat!!!!!

Tegnap néztem az UTE-Kispest ismétlést!!!!! Rengeteg rohanás volt benne, emberfogás, de mégis grundjellegű, pedig alig voltak benne magyarok:DDDD

Kell 1 csapat, meg az, hogy ismét lehessen nylonharisnyát kapni külföldön, csak nekik:DDDD

momentan Creative Commons License 2018.09.07 0 0 8

No akkor, ha ballibeztél egyet!

Mi lenne, ha piaci alapon önellátók lennének?

Vagy a játékosok amatőr státuszban játszásiból fociznának?

 

Te csak azt az egyetlen dolgot tartod életképesnek, ami itt most van?

Állami, adőfizetői pénzen teszik a semmit!

Pénzmosó, magánzsebbe folyató csapként élnek jól!

 

 

Előzmény: The Lazy SwordFish (2)
medve talp Creative Commons License 2018.09.07 0 0 7

Csak az a kérdés, hogy adna-e valaki egy magyar csapatért tíz kecskét?

 

Hol is van a "legsikeresebb" magyar focista külföldön? 

Előzmény: Makkoscipo (-)
Tzp Creative Commons License 2018.09.07 0 1 4

Hát, fűtött legelőink már vannak...

Előzmény: Makkoscipo (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.06 0 0 3

Persze hogy lehet gazdaságos, minden maradjin csak így.

Én mindig arra teszek, hogy a magyar válogatott összeszedett kikap, és mindig nyerek.

The Lazy SwordFish Creative Commons License 2018.09.06 -7 0 2

Hogyne, ha kormányra kerülnek a balliberálisok, majd betiltják a futballt. Az lesz csak a gazdaságos! :-D

dave_dömper Creative Commons License 2018.09.06 0 1 1

Légy igazság0s és méltány0s !

 

Magyarországon - tekintve a magyar foci jelenlegi állapotát és színvonalát - már csupán a kecskékre

nézve sem lenne igazságos ilyen csere - értékről, csere - arányosságról  még csak szót is ejteni.

Előzmény: Makkoscipo (-)
Makkoscipo Creative Commons License 2018.09.06 0 0 topiknyitó

A követendő megoldás:

 

Az év üzlete: 18 játékosát 10 kecskére cserélte egy török focicsapat

Elkeseredett lépésre szánta el magát a török, Gülspor nevű ifjúsági focicsapat, annak érdekében, hogy valamiféle profitot termeljen. Az amatőr futballklub 18 játékosát eladta, a bevételéből pedig tíz kecskét vásárolt, mert az állatok több pénzt hoznak, mint a sportolók. A klub vezetője a helyi CNN-nek beszélt az üzletről és elmondta, abban reménykednek, hogy a kecskék teje és húsa álladó bevételt fog termelni, amiből fenn tudják tartani és fejleszthetik majd a csapatot.

Persze nem 10 kecsével akarják megmenteni a klubot, tenyészteni is szeretnék őket és számításaik szerint hat év múlva már 140 kecskéjük lesz, ami már egy stabil bevételforrás lesz. Ez a szám pedig közel annyi, mint ahány játékosuk van, ugyanis a Gülspor csapatának jelenleg nagyjából 150 tagja van.

Nagy szükségünk van az állandó, saját bevételre, hiszen semmilyen állami és szponzori támogatást nem kapunk, a gyerekek számára viszont minél több befektetésre van szükségünk

- magyarázta a klub elnöke, Kenan Büyükleblebi, aki nagyon reméli, hogy ezzel az üzlettel képes lesz megmenteni a csapatot.

A Gülspor egyébként az ország egyik legrégebbi fociklubja, 1954-ben alapították.

 

Csak az a kérdés, hogy adna-e valaki egy magyar csapatért tíz kecskét?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!