A paksi időközi választáson a Fidesz 94,4 százalékot szerzett, Békésen alacsony részvétel mellett az MSZP-nek az utolsó helyet sikerült megszereznie, 4,06 százalékkal.
Pedig Paks az egyik kedvenc helyük, folyton megy az atomerőművezés, putyinozás, roszatomozás, "mi lesz, ha földrengés lesz?"-ezés (mert Balin kurva nagy földrengés volt a múltkor), korrupciózás, orbánozás, méregződködés, eladósításozás, rohangálás az EU-hoz panaszkodni a paksi orosz fejlesztés miatt stb., meg hogy Paksot ellepték a kirgiz vendégmunkások.
Amikor szájat kell tépni, Paks fontos, amikor választást kell nyerni, akkor jelentéktelen.
Hiába volt Paksot illetően éveken át az agitprop ugatásuk, a kutya nem szavazott rájuk ott sem.
Balliberális választási matematika után itt a balliberális ellenzéki humor.
A legőszintébb mondat (elszólás) itt az volt, hogy jelentéktelen a balliberális számára Paks, Békés. (És itt és most ki nem mondva egész Magyarország.) Ebben a mondatban minden benne volt, ami miatt rühellni lehet a balliberálist, és ami megmagyarázza "fényes" szereplésüket.
Csupán annyi történt, hogy az emberek le szeretnék váltani a fideszt, de sajnos értékelhető alternatíva híján befogott orral behúzzák az X-et a fideszre, vagy az otthonmaradásukkal meghagyják a hatalomban a fideszt.
Ennyi történt.
Amúgy az megvan, hogy amikor Kész Zoltán nyert, akkor a választásra jogosultak 81%-a nem szavazott rá?
Akkor bezzeg mekkora elsöprő győzelemről ment a duma.