Keresés

Részletes keresés

mályva19 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 321

Gondolom, a Földhivatalok is a " pénz beszél, kutya ugat ", elvet alkalmazzák. Fizetni kell, mint a katonatiszt !!! Nincs semmi sorrendiség, jótékonykodás. Mondjuk az, hogy be sem lett adva a terület átminősítése társasházzá ( februárban ), az hatalmas hiba !!! De, hogy majd 3 hónapra utalják el a pénzt a Földhivatalnak a soronkívüliségért...,na az meg még nagyobb.

 

Vencel2018 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 320

És kapjatok a fejetekhez !!! Most beszéltem a Földmérési Osztállyal, tegnap utalta el a Divinus az összeget a soron kívüli ügyintézéshez, azaz 2020. 05.06-án !!!!!! 2020 április 28-án adták be a kérelmet a Földhivatalnak!!!!! És itt hitegetnek bennünket !!! Az Úr a Földmérési osztályon azt mondta, hogy jövő hét elejére meglesz az átminősítés. Ezután jön az albetétesítés, ami egy külön ügymenet. Arra is lehet soronkívüliséget kérni, ami 10 ezer forint lakásonként. Én- és gondolom sokan- bevállalnám természetesen. Nem tudom, hogy ezt lehet-e lakásonként kérni vagy csak egyben az egészet. Milyen jó, hogy a Divinus szívat bennünket. Ha már februárban beadta volna a soron kívüli kérelmet, utalta volna ezt a plussz költséget, már mindenki be tudott volna költözni. Nem tudom, mekkora lehet ez az összeg, hogy gondot okoz a Divinusnak és a tegnapi napon volt hajlandó elutalni a pénzt.

bbfan1 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 319

Én nekem is ez jár a fejemben folyamatosan... ma gondolkoztam el, hogy vagy a Divinust vagy a földhivatalt fel kéne hívni. Hivatalos info még mindig nincs, a földhivatalnál utoljára 27-én módosították az ügymentetet. Látom, amit mondasz. Mit jelent akkor náluk a sürgősségi ügyintézés, ha semmi se változott két hete ?

Előzmény: Vencel2018 (318)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 318

Sziasztok ! Albetétekről nem tudtok semmit ? Még mindig " kivett beépítetlen terület"-ként szerepel a tulajdonai lap első oldalán ma, 2020. 05.07-én. Nekem ez furcsa és nonszensz, megvan a használatba vételi 3 hónapja, emberek, családok laknak már ott. Senkit nem érdekel ez a dolog ????? Az átminősítésről sem tudtok semmit ?

Butang Creative Commons License 2020.04.28 0 0 317

Sziasztok!

 

Létrehoztunk egy facebook csoportot a már beköltözözz lakóknak. Csatlakozzatok:)

 

 

https://www.facebook.com/groups/326155208347327/about/

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.26 0 0 316

Az albetétesítést én is igy lőttem be, eleve május közepén telik le a három hónap. A szerződésekkel, még ha most levelezés útján is kell lebonyolítani, remélem gyorsan végzünk, szerintem azokat már előre megírják, amig várunk. A földhivatali érkeztetés most jelentősen lelassulhat, én ettől tartok. Hitelügyintézés most nem tudom hogyan megy, amig nincs változás, nem hívtam az ügyintézőm. Csak azt hallom másoktól, hogy a lakás árának felmérését most kihagyják a folyamatból a vírus miatt, amivel lehet nyerni 1-2 hetet.

Én augusztus elejére tippelnék, hogy költözhetünk, de már akkor boldog lennék, ha az ügyek intézése a mi oldalunkon pattogna (albetétesítés meg szerződés meglenne és csak a hitel miatt kellene nekünk a bankot hajtani).

Előzmény: ThomasShelby (313)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 315

Egyébként én valamiből azt gondoltam, hogy te készpénzes vagy és már ott laksz .

Előzmény: ThomasShelby (313)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 314

Ez rossz hír ! Akkor is, ha a soron kívüliség meg van kérve ? Én bizakodóbb vagyok ! De az ismerősöd konkrétan a mi ügyünkre mondta vagy általánosságban ?

Előzmény: ThomasShelby (313)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.04.25 0 0 313

Sikerült beszélnem egy ismerősömmel a földhivatalnál. Azt mondta kb másfél hónap még az albetétesítés. A hitel is ugye 4-6-8 hét, szóval kalkulájjunk úgy, hogy augusztus elseje előtt nem költözünk be (+berendezés, szóval inkább szeptember)

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 312

Igazad lehet. Sajnos ez az online felület nem igazán beszédes, lehet hogy egy ügyszám alatt fut a két dolog, nem értek hozzá... Remélhetőleg pár napon belül okosabbak leszünk, az ügyintézés május 18-án lejár, addig csak alakul valami.

Előzmény: Vencel2018 (311)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 311

Szerintem nem az albetétesítésre kértek soron kívülit, hanem az átminősítésre, amit a földmérők csinálnak meg. Albetétesítés csak ezután lehet, ha látja az ügyintéző a társasházat és nem  az üres telket a tulajdoni lapon.

Előzmény: bbfan1 (310)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 310

Ha ez tényleg így van, akkor azt nem értem az albetétesítésre miért kértek sürgősségit, ha a másik ügy miatt áll a dolog... addig nem tud a hölgy hozzákezdeni, hiába sürgeti meg...

Előzmény: Vencel2018 (309)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 309

Az átminősítés nem egy nap lesz, az tuti, úgy hogy fölösleges nézegetni, sajnos még sokáig beépítetlen terület lesz és az albetétesítéshez hozzá sem fognak addig. Még ha előre is veszik a földmérők a dolgot, biztos, hogy több nap lesz az átminősítés.

Előzmény: bbfan1 (307)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 308

Ha nem küldtek be semmi átminősítési kérelmet a Földmérési osztálynak, akkor a nullára nem tud hiánypótlást kérni. Ez két külön téma. Az albetésítést készítő  ügyintézőt meg nem érdekli, hogy: hoppá nálam van két hónapja egy alapító okirat, ugyan miért nem kaptam még a földmérőktől átminősítést ?! Örül neki,  hogy hivatkozhat a csúszásra emiatt. Nagyon furcsa ez az egész. Sokan albérletben laknak, home office-ban dolgoznak, itt a vírus is.....és még most is a csúszás.

Előzmény: bbfan1 (304)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 307

A tulajdoni lap első oldalán még 'beépitetlen telek' bejegyzést látni. Tulajdoni lapot nem tudok lekérni, az mutatná, ha széljegyzetben ott van az átminősítés ügyszámmal.

Előzmény: mályva19 (306)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 306

A soron kívüli kérelemért fizetni kell, nem kedveskedés miatt teszik az ügyet soron kívüli listára. Sajnos. Azt, hogy miért került sor erre, nem tudom. Elméletileg akkor több, mint két hónapja be van adva a földhivatalnak az alapító okirat. Csak éppen az üres telek átminősítése nem lett megkérve a földmérési osztálytól. Pedig ezzel kellett volna kezdeni a dolgot az összeszedett infók alapján. Mert addig hozzá sem fognak az albetétesítéshez. Lehet, hogy van rá magyarázat, de velünk nem közölnek semmit, itt azt az infót osztogatjuk, amit hallunk egymástól,ismerősöktől. Én azt nem gondolnám, hogy az ügyintézéssel megbízott ügyvéd ekkorát hibázott volna. De akkor a földmérési osztályhoz miért nem érkezett átminősítési kérelem ? Ha valaki tud valami konkrétumot, kérem, írjon.

Előzmény: bbfan1 (305)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 305

Le tudna esetleg kérni valaki egy tulajdoni lapot, hogy a széljegyzetekben van-e változás (ott van-e az átminősítési kérelem) Nekem elfogyott az ingyenes lehetőség... 

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 304

És ez megint csak találgatás, de ebben a folyamatban nem látszik, hogy dokumentum pótlásra visszaküldve, vagyis ehhez két hónapig nem nyúltak, vagy elfelejtették kiküldeni a pótlásról a levelet... és szerintem ezért akarnak most kedveskedni, hogy sürgősségivel előre veszik...

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 303

Jó hír mindenkinek: Intézkedett a Divinus.

 

Földhivatal Budapest Főváros Kormányhivatala Földhivatali Főosztály
Budapest, XIV., Bosnyák tér 5.
1590 Budapest, Pf. 101

Ügyszám 50670//2020

Ügy tárgyköre Soronkívüli kérelem;Iratküldés;Társasház bejegyzése

Ügy státusza szignált

Ügy beérkezett 2020.02.18

Utolsó módosítás 2020.04.24

 


Mostmár csak azt lenne jó tudni, ebből így mikor lesz valami...

Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 302

Ez elég szomorú, főleg annak fényében, hogy a beruházó üzemelteti majd a társasházat.

Tegnap mi is voltunk egy társaságban, ahol egy rendkívül elismert ügyvéd ismerősnek felvetettük az un. földhasználati jog kérdését és azt, hogy az előszerződéstől nagy mértékben eltér a végszerződés emiatt. Szerinte a kettő semmiben nem térhet el .

Véleménye és tanácsa : amíg nem lesz meg mind a három épület A, B, C Használatba vételije, addig esetleg el lehet fogadni az örökös és ingyenes földhasználati jogot, ami legyen rajta a tulajdoni lapon. Viszont amint mindhárom épület kész, minden lakó beköltözött, akkor váljon automatikusan a lakók tulajdonába a terület, vagyis a 8300 ( ? ) nm. Mert most igaz, hogy még távolinak tűnik az a szöveg...,hogy " ameddig a társasház áll rajta ", de miért engedjünk mi át a befektetési alapnak -elméletileg ingyen- ekkora területet Budapest belvárosában ? Semmiért !

A másik- amire mi is gondoltunk- mi van, ha megszűnik a földterület tulajdonosa ??? Másik kézbe kerül ? És esetleg kötelezi a lakókat, hogy vegyék meg a telket, amit az Ügyvéd Úr szerint mi már megvettünk az Előszerződésben leírtak alapján.

Nagyon várunk egy körlevelet a Divinustól- de nem ezen a fórumon, hanem hivatalos, aláírt dokumentumot-, amiben korrekten tájékoztat a helyzetről.

Valamint arról, hogy miképpen halad a Földhivatalnál a társasház ügye és mikor költözhetnek be végre a hiteles lakók is. És ne a lakók zaklassák sem a földhivatalt, sem a beruházó dolgozóit, képviselőit.

Előzmény: Veronicas429 (301)
Veronicas429 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 301

Én kb. 3 hete lakok itt, a lakással kapcsolatban több hiányosság és hiba volt amit a Divinustól tapasztaltakból kiindulva inkább magán úton javíttattunk ki. Szeretek itt lakni, amiket tapasztaltam: a liftek és a folyosók rendkívül koszosak, (a folyosó legalábbis az én szintemen), nem úgy tűnik mintha fel lett volna takarítva az elmúlt 3 hétben. Az udvar sehogy nem áll (ugyanúgy néz ki mint 3 hónapja). De ami a legmegbotránkoztatóbb az az, hogy 1 db normál méretű kuka van a szemétlerakóba betéve ami kb. fél nap alatt megtelik, ezáltal napokig áll körülötte a szemét. Ami vicc, hogy ma este már az az egy db kuka sem volt ott, így a földön tornyosultak a szemeteszsákok. Nem túl igényes megoldás. 

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 300

Hát igen... csak kombinálni tudunk. Én szerintem nem a Divinus hibája lesz ez. A társasház alapítón az van, hogy xy ügyvédet bízzák meg az okirat elkészítésével és benyújtásával, lehet ott csúszott félre valami. De amilyen tapasztalataim vannak csak a kormányablakkal, el tudom hinni, hogy a földhivatal is mond mindenfélét. Lehet rá se néztek eddig csak mondogatták, hogy dolgozunk rajta, aztán most valaki megnézte és észrevette, hogy egy papír hiányzik... 

Nekem volt olyan esetem a kormányablakkal, hogy két ugyanolyan ügyet intéztem egy év eltéréssel, amire teljesen más ügymenetet mondtak és amikor mondtam, hogy ez nem igy volt korábban azt a választ kaptam, hogy most meg igy van, miközben a honlapjukon nem ez volt írva még akkor sem...

Előzmény: mályva19 (298)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 299

Én szoktam őket, igaz nem sűrűn hívni. Általában azt szokták mondani, mindenről tudnak, de még nem akarnak semmi félinformációt megosztani és majd küldenek tájékoztató levelet, ami utána 2-3 hétre jön, amikor már gondolom sok megkeresést kapnak... Szerintem már más is felvetette nekik, hogy több tájékoztató levél jó lenne, de nem változtak a dolgok...

Előzmény: Vencel2018 (297)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 298

Holnap felhívok valakit a Divinustól és próbálok tájékoztatást kérni ezzel a földhivatali dologgal kapcsolatban. Bár azt sem tudom, ki foglalkozik ezzel az üggyel a Divinus részéről. Gondolom, van több ügyvéd is. Valaki írta, hogy 40-50 lakás van átadva, akkor elég sok hiteles van, aki nem tud költözni. És persze a Divinus sem kapja meg a pénzét így. Fogalmam sincs, miért nem lett beadva ez az átminősítési kérelem. Nekem ez olyan hihetetlen. Most gondolom, hogy fizetni kell a megsürgetésért. Van ismerősöm, aki földhivatalnak vezetője- nem Budapesten- és Ő azt mondta, hogy a megsürgetés drága dolog. Megint kombinálunk tehetetlenségünkben......, ez van sajnos és elég szomorú.

Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 297

Biztos nem nézik ezt a fórumot, legalábbis nem rendszeresen. Jó lenne valakit felhívni telefonon- de egy budapesti lakos be is mehetne- és rá kellene ezekre a dolgokra kérdezni, mert lehet, nem is tudják, hogy a leendő lakóknak milyen problémáik vannak. Nem értem ezt a hozzáállást, nekünk kell telefonálgatni, érdeklődni a Földhivatalnál. A múltkor azt írták ezen az oldalon, hogy miért nem Őket ( Divinus ) kérdezzük. És ne itt, névtelenül írogassanak a lakók. Nem lenne egyszerűbb, ha -akár heti szinten- kapnánk egy korrekt, pár soros tájékoztatást  a dolgok állásáról ?

Előzmény: bbfan1 (296)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 296

Divinustól eddig nem jött semmi... Csak remélhetjük, hogy beadták a kérelmet.

Azért ez elég komoly dolog... nekik továbbra is várni kell a lakások utáni vételárakra, mi pedig továbbra is fizethetjük az albérleteket (aki nem sajátból megy tovább), ami járványhelyzetben senkinek sem jó. Azt hittem kapunk tájékoztatást, hogy mi erről az egészről az álláspontjuk.

newcomer80 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 295

Többnyire fiatalokkal találkoztam, akik beköltöztek. Nincs nagy ismerkedés, de ez most betudható a járványnak, én is csak köszöngetek és megyek is dolgomra. A folyosókat takarítják, két takarítót szoktam látni. A belső udvar olyan, mint pár hónapja volt: A belső udvar elkészült, de fű még nincs, hengerekben tettek le sorban fenyőket, alakulgat. Egyelőre hangot a többi lakásból átjönni nem tapasztaltam, de még nem vagyunk sokan, majd ez idővel alakul.

Előzmény: mályva19 (294)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 294

És milyen ott lakni ? A belső közösségi helységek már teljesen rendben vannak ? Van, aki takarítja ezeket ? Mert még képviselő sincs. A  belső udvar használható valamilyen szinten ? Köszi !

Előzmény: newcomer80 (293)
newcomer80 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 293

110 körüli eladott lakás van és amikor a lakás átvizsgálásán voltam a művezető azt mondta eddig 44-et adtak át és azóta állnak a birtokbaadások már jó ideje. Valószínű a többi akkor hiteles.

Már korábban is itt többen megjegyeztük, hogy a Divinus sűrűbben több tájékoztató levelet is küldhetne, akkor nem lenne ennyi találgatás... 

mályva19 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 292

Nem tudom, hogy hány hiteles van, de nem sokan aktívak ezen az oldalon. Vagy nem is tudnak róla ? Alig 6-8 ember van, aki jelen van itt a lakók közül. Annyira jó lenne, ha mindenkinek küldenének egy levelet, mind a földhasználati jogról, mind a mostani helyzetről. Nem vagyunk jártasak ezen ügyek intézésébe és lehet, hogy tényleg hülyeségeket írogatunk. És fölöslegesen idegesítünk másokat és magunkat is.

Előzmény: bbfan1 (289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!