Keresés

Részletes keresés

andras5345 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 222

Nem tudom, hogy szednek-e majd berleti dijat a telekert, de a kerdes az az, milyen alapon tartja meg egyaltalan az elado a telket? Ez egy igen jelentos ertek, elerheti a tarsashaz ertekenek 1/3at , ok ezt milyen alapon gondoljak? Felhaborito az egesz.

afx31 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 221

Be tudnád másolni a szerződésből az ide vonatkozó részt? Jó lenne tisztázni, hogy pontosan mi is van benne, mert enélkül csak a bizonytalanság van most.

Előzmény: BR.B.B. (210)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 220

Nem tudom, ezt az infót honnan vetted, minden esetre jól felidegesítetted a leendő lakókat. Ez nem így van, olvasd el az alapító okiratot pontosan. Vagy valamit rosszul értelmeztél.

Előzmény: BR.B.B. (211)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 219

Én bízom benne, hogy valaki valamit rosszul értelmezett. Holnap beszélek valamelyik illetékessel. Ha valaki megtud valamit, akkor írjon.

Előzmény: andras5345 (218)
andras5345 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 218

Egeszen hihetetlen ez az egesz, el kell kuldeni ujsagokba.

mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 217

Jó lenne, ha valaki, aki már beköltözött és aláírta a végszerződést, föltenné ide- természetesen személyes adatok nélkül-, valamint a közös költség alakulását, illetve ki az üzemeltető, stb.

mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 216

Meg az is erős lenne, hogy a terület nem a miénk és fizetni kell érte a Divinus kénye-kedve szerint. Erről szó sincs az előszerződésben !!! Remélem ez csak valami félreértés vagy félre értelmezés.

Előzmény: bbfan1 (215)
bbfan1 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 215

Az erős lenne, ha ilyet beleírnának, hogy az ő beleegyezésük nélkül nem adhatod el a lakást... Valaki átfutná a végszerződést? 

Előzmény: mályva19 (208)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 214

Persze ! Az előszerződésben benne van, hogy attól lényegileg nem térhet el a végszerződés. Abban pedig semmi ilyen nincs, hogy a terület nem a lakóké. Aki már beköltözött és aláírta a Végszerződést, az tudná igából a megmondani a tutit.

Velük mit írattak alá  ???? Szerintem normális ember ilyen feltételekkel végszerződést nem ír alá.

 

Előzmény: mfischer (213)
mfischer Creative Commons License 2020.03.29 0 0 213

Valaki utana jart mar esetleg az alabbiaknak:

 

- letezik-e ez az alabbi ertekesitesi formatum, vagy a Divinus almodott egy nagyot

- a vevo kotelezheti-e az eladot arra, hogy tartsa magat az eloszerzodeshez

- amennyiben nem, akkor a vevonek milyen valasztasa lehet

mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 212

Szerintem ilyen nincs ! Földhasználati jog a minimum. A Te szerződésedben az van, hogy minden évben fizetni kell a területért ?

Előzmény: BR.B.B. (211)
BR.B.B. Creative Commons License 2020.03.29 0 0 211

Minden évben megmondja , hogy mennyit kell fizetni a területért.A teljes terület az övé marad.

BR.B.B. Creative Commons License 2020.03.29 0 0 210

Szerintem a közös ktg.be lesz betéve. A társasház alapító szerződés  amit szintén  divinus  csinál ott fog szerepelni. Tulajdonképpen a DIVINUS szerződik önmagával mert mindkettőt ő csinálja.Benne van , hogy semmibe nem dönthetünk.

mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 209

Szerintem akkor földhasználati jogot kapnak a lakás tulajdonosok. Más ötletem nincs, mert az Előszerződésben erről  nem látok semmit. Majd kiderül holnap remélem. Valaki mond vagy ír valami konkrétumot.

 

mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 208

És Ti ezekkel a feltételekkel is aláírtátok ? Ha később eladom a lakást, akkor a Divinus beleszólhat, mert övé a telek, amire a lakás épült ? Ha ez az igazság, akkor ebből nagy baj lesz.

 

Előzmény: BR.B.B. (206)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 207

Nekem volt ilyen üzlethelyiségem,hogy a terület a városé volt, csak az építmény az enyém. Na, ez a legrosszabb variáció. Mindenbe beleszóltak és állandóan emelték a területhasználati dijat. Akkor mi most egy örök bérleti jogot vettünk ? A terület használatért fizetni kell ? Akkor mi visszalépünk, nekünk ilyen nincs az előszerződésben. Lehet, hogy így a bank hitelt sem ad. Ezek így értéktelen lakások ! Hogy adod így el ?

 

Előzmény: BR.B.B. (206)
BR.B.B. Creative Commons License 2020.03.29 0 0 206

A teljes telek a beruházó  tulajdonába marad !  Csak remélni merem , hogy nem kekk érte évente telekhasználati díjat fizetnünk.Vagy ha majd elakarjuk adni valamikor nem szólnak e bele ? mindenesetre ez furcsa mert eddig a lakások mérete alapján el osztották a telek hányadot.

mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 205

Természetesen nem lehet eltérni az Előszerződéstől, legalábbis nagy mértékben nem. Azt sem tudom, mely telek területről van szó konkrétan ? Gondolom nem arról a területről, melyen a lakások állnak, hiszen az a lakásokhoz tartozik, hanem a közös területekről ( játszótér, stb. ). Jó lenne, ha valaki konkrétan felvilágosítana bennünket, akik még nem láttunk végleges szerződést, hogy miről van szó, mert így csak pánikot keltenek. Köszönöm.

Előzmény: afx31 (201)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 204

Mi még nem láttunk végleges szerződést ? Mi szerepel benne a telekről konkrétan ? Az nem osztatlan közös tulajdon ? persze nem értek hozzá.

 

Előzmény: Veronicas429 (199)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 203

Szia ! És Ti aláírtátok azt a végszerződést, mely szerint a telek a Divinusé marad ?

Előzmény: betty65 (189)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 202

Húúúú! Most nagyon felidegesítettél. Nem elég, hogy ennyit csúsztak az átadással, még a pofátlanságnak a legmagasabb szintjét is elérik. És van aki aláírta ezt a végszerződést ?

Előzmény: BR.B.B. (198)
afx31 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 201

Hitelesként még nem láttam a végszerződést, így megdöbbenve olvasom, hogy tényleg meg lehet ezt tenni a vevőkkel. Így nem csak a vételáron keresnek majd rajtunk, hanem biztosítják maguknak a folyamatos pénzbevételt. A legdurvább pedig az, hogy eddig erről egy szót sem szóltak (nyilván nem véletlenül), gondolják úgy is aláírod amit eléd raknak mert már költözni akarsz nem pedig pereskedni.

Azzal is számolni kell, hogy a kezdeti díjat nyilván időnként majd feljebb tornázzák önkényesen. Nem értek a jogi dolgokhoz, de egyértelmű, hogy az előszerződéshez képest nem térhetnek el ilyen mértékben a végszerződésben. Én még azt is kétségbe vonom, hogy jogilag egyáltalán beleírhatnak egy ilyen pontot egy adásvételi szerződésbe.

 

Ingatlannal foglalkozó ügyvédet meg kéne kérdezni mi a véleménye. Nincs valakinek esetleg ilyen ismerőse?

Előzmény: BR.B.B. (198)
lazsa88 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 200

Szép történet. Ez komoly? Meg kell fenyegetni őket a nyilvánosság erejével. Ha pedig nem értenek a szóból, akkor elküldeni a sztorit néhány újságnak/tévének.

Előzmény: BR.B.B. (198)
Veronicas429 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 199

Természetesen feltűnt, mi több kört futottunk ezzel kapcsolatban az ügyvédeknél, nem mentek bele semmilyen módosításba. Csak ebben a formában írják alá.

BR.B.B. Creative Commons License 2020.03.27 0 0 198

A végleges szerződés nagyban eltér az előszerződéstől. Ez senkinek nem tűnt fel? A telek az övék marad és majd fizetünk a használatért ?A változtatáshoz nem kell a beleegyezésünk,semmihez és soha .

bbfan1 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 197

Vasárnap voltam az építkezés felé. Akkor értelemszerűen mozgás nem volt, nem tudom dolgoznak-e . Az A épület Röppentyű utcai oldalán is kész a térkövezés és homokkal feltöltötték a garázs előtti részt.

Foglalkozni biztosan fognak velünk, mindenki érdeke, hogy a lakásokat minél előbb megkaphassuk, de szerintem innentől a szerződéskötés levelezés formájában fog megtörténni, ami lassítani fogja a dolgokat.

Előzmény: mályva19 (196)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 196

Egyébként a Midea klima nekünk nem ok. Ráadásul szerintem zajos is. Nem hiszem, hogy mi ezt választjuk. Egyébként van mozgás az építkezésen ? Mert az építőipar ezerrel megy még. nem tudom, ha véletlenül meglenne az albetét, akkor sem foglalkoznak majd velünk ? Mert mi elkezdtük a hitelt intézni. Azt mondták a bankban, hogy ha meglesz a tulajdoni lap, akkor egy héten belül utalnak a Divinusnak. Annyira elkeserítő ez az egész......

Előzmény: bbfan1 (194)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 195

Nálam a mai körlevél kiverte a biztosítékot.

Előzmény: bbfan1 (194)
bbfan1 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 194

Ugyanezt mondta a klímás nekem is. Csak először elküldi a szerződéstervezetet postán (megadtam a számlázási adatokat) és azt egy példányban kell visszaküldeni és erre írta azt, hogy a járvány miatt nem tudja mikor tudják a szerződést postázni meg a telepítésre se tud konkrét időpontot adni. 

Előzmény: mályva19 (193)
mályva19 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 193

Ma beszéltem az Úrral, aki a klímát szereli, nekem azt mondta, ha elfogadjuk az árajánlatot és elutaljuk az összeget ( 100 %-t ) akkor 3 hét a beszerelés. Te mást tudsz ? Vannak csúszások ? Köszi!

Redőny esetében csak 50 % előleget  kérnek. kb. 4 hét a beszerelés.

Előzmény: bbfan1 (192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!