Keresés

Részletes keresés

Strauch, a festő Creative Commons License 2018.10.29 0 0 27

Bunkó vagy, bákszi. De mindenképp nyárspolgár. Filiszter. Inkább.

Amit nem csodálok, mert ott fenn a hegyen többnyire a pénzes prolik élnek - kultúra híján. Strauch a festő nem szobafestő. Nézz utána.

A kérdésed jogos, általánosítani nyilván szerencsétlen dolog, nem állt szándékomban. Mondjuk inkább empirikus, szociológiai jellegű karakterábrázolásnak. Merthogy tagadhatatlan jellemző egy sor igazság a csepeli, a józsefvárosi, az újlipótvárosi stb. közegre, és a 12. kerületi lakosokra is. Amit írtam, az részben szubjektív (mert engem irritál), de részben objektív is (mert egy uniformizált masszáról beszélek).

Előzmény: filliszteus (26)
filliszteus Creative Commons License 2018.10.24 0 0 26

Strauch a szobafestő egy szerencsétlen pszichopata. Reméljük nem lesz belőle sorozatgyilkos, aki XII. kerületieket öldös. Ha durva általánosításnak számít, ha valaki a zsidókat pénzéhesnek, szemtelennek és törtetőnek tartja, akkor vajon mekkora általánosítás egy egész kerület lakóit (akik közt van keresztény, zsidó, buddhista, sportoló, nyomorék, alkoholista és absztinens)  minősíteni?

Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2018.08.12 0 0 25

Nem leszel rendes komcsi.;)

Előzmény: fák, juh, madár2 (24)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 24

Tipikusan hozod.

Előzmény: Strauch, a festő (11)
Replay Creative Commons License 2018.08.12 0 0 23

Ha kiderülne, hogy nem ismerik a túristvándi vizimalmot, abból mit szűrnél le? Vagy az megerősítené az előítéleteidet? Szerinted az ország lakosságának hány százaléka ismeri?

Előzmény: hu manus2.0 (8)
tuktikka Creative Commons License 2018.08.12 -1 0 22

Semmit.

Egyik esetben van gyerek, másikban nincs.

Előzmény: -kozi- (21)
-kozi- Creative Commons License 2018.08.12 0 0 21

És mit akarsz ezzel mondani?

Előzmény: tuktikka (20)
tuktikka Creative Commons License 2018.08.12 -1 0 20

Jól öltözött, konszolidált, nyugodt emberek, gyerek nélkül.

Előzmény: -kozi- (12)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2018.08.11 0 0 19

Lol. De ugye nem tőled kellene tartanom, bakter? 

Előzmény: norbee601 (18)
norbee601 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 18
Seggel a fal felé közlekedj.
Előzmény: Az igazi Vitobácsi (16)
halaloszto Creative Commons License 2018.08.11 0 0 17

Te ismersz olyan embert, aki beismeri nyiltan, hogy irigy?

Előzmény: Strauch, a festő (9)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2018.08.11 0 0 16

Hegyvidéki vagyok. Kérdezz bátran!

Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2018.08.11 0 0 15

Dehogynem. Egy cs0ró, irigy kis senkiházi vagy.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (14)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2018.08.11 0 1 14
Mennyire így van!
Előzmény: -kozi- (12)
-kozi- Creative Commons License 2018.08.10 0 0 13

"Engem sokkal jobban irritál az Örs Vezér tere, a Blaha, a Határ út, vagy a Westend népe."

Én is így vagyok vele. 7es busz közönsége sokkal jobban idegesít. Főleg ilyen melegben.

Előzmény: norbee601 (6)
-kozi- Creative Commons License 2018.08.10 0 0 12

Általában 7es buszról átlépve az 5/178-as buszra ordít a különbség. Ott lehet őket inkább látni.

7es busz: óbégató "emberek"; saját gyereküket "nevelő"(értsd pofozó) egyének h az embernek kedve lenni odamenni és minden nemű szóbeli interrakció nélkül visszakézből leadni egy sallert a nevelő "szülőnek".

Külvárosba vagy 8kerbe sietnek.

Melegben még rosszabb a helyzet; beszólások gyakoriak.

5/178 busz: jól öltözött, konszolidált, nyugodt emberek. Biztos nem fog belédkötni senki. Na ők valszeg hegyaljaiak vagy I./II. keresek.

Strauch, a festő Creative Commons License 2018.08.10 0 0 11

Bolsevik?! Mi van?! Te eszelős vagy, agyadra ment a hőség...

Előzmény: fák, juh, madár2 (4)
Strauch, a festő Creative Commons License 2018.08.10 0 0 10

Köszönöm...

Strauch, a festő Creative Commons License 2018.08.10 0 1 9

Hogy lehetne savanyú a szőlő, ha már rögtön az elején leszögeztem és bevallottam, hogy nem vagyok irigy?! Hogy nem vágyom oda, hogy nem akarnék ott lakni?! Látszik, hogy vagy olvasni nem tudsz, vagy értelmezni az olvasottakat. Mint egy hegyvidéki szerencsétlen.

Előzmény: ásítósmacska (3)
hu manus2.0 Creative Commons License 2018.08.10 -1 0 8

Amit a topic gazda leírt létező valóság. Leginkább a szánalmas jelzővel illethetők, ui. egyetlen értékmérőjük a pénz és annak megjelenési formái. Meg kéne kérdezni, mit olvastak legutóbb, hány könyvet olvasnak egy évben. Milyen filmeket néznek, mennyire ismerik az ország turisztikai nevezetességeit (túristvándi vizimalom pl.), mennyit adakoznak évente, vállalnak-e önkéntes munkát (kutya menhely takarítás).

Igen, sok tekintetben szánalmas véglények :(

Előzmény: lxt (7)
lxt Creative Commons License 2018.08.09 0 0 7

Az ember norma és mintakövető.

Rendkívül jó hatásfokkal idomítható – lévén fejlett idegrendszer.

A felső-és alsóházi férfi klubok megvannak? Na. Amennyiben nincs természetes tere a nem természetes (oknál fogva történő) elkülönülés igényelt lehetőségének, akkor az arra is alkalmas anyagiak révén, megteremthető annak illúziója – amely illuzórikus, mesterséges terek tökéletesen betöltik annak (nem) természetes hiányát.:-)

Egy ennél sokkal érthetőbb példa. Vannak helyek, ahol nem a tagságival operálnak, hanem az árakkal. Természetes személy, oda az árak okán nem lép be.

Néhány négyzetméterről van szó – légy velük elnézőbb, lásd meg az általuk felhúzott rácsot körülöttük; szemlélődj úgy, mint ahogyan az állatkertben szoktál.:-)

norbee601 Creative Commons License 2018.08.09 0 1 6
Engem sokkal jobban irritál az Örs Vezér tere, a Blaha, a Határ út, vagy a Westend népe.
Előzmény: Strauch, a festő (-)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 5

Persze kibaszottul általánosítani neked szabad. Gondolom nem jársz más helyekre és ezért vagy ilyen tájékozatlan.

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 4

Ja, nem vagy irigy, de liberális sem, csak egy ócska kis bolsevik.

ásítósmacska Creative Commons License 2018.08.09 0 1 3

Tipikus savanyú a szőlő effektus.  De miért kell erről topikot nyitni??  Lol

Előzmény: Boszorka (1)
ásítósmacska Creative Commons License 2018.08.09 0 1 2

A frusztrációdat szakemberrel kéne megbeszélned,nem egy anonim topikon..;-)))

Boszorka Creative Commons License 2018.08.09 0 0 1

Szerintem igen. Magam is napi szinten járok arra, semmi ilyet nem tapasztaltam még. Igaz se a Leroy se a Vapiano nem a kedvencem, nem is enni megyek, hanem vásárolni. Ha az említett helyeken zavarók a népek, lehet menni másik vendéglőbe, van választék.

bollinger Creative Commons License 2018.08.09 0 0 0

0

üdv egy hegyvidéki

Strauch, a festő Creative Commons License 2018.08.09 0 0 topiknyitó

Vállaltan szubjektív, de empirikus igazságokon nyugvó megállapítások, tapasztalatok megosztása a XII. kerületi embertípusról.

Akik, szerintem, mérhetetlenül irritálóak. Délidőben a MOM Parkban koncentrált tömegben láthatóak. Sok celeb is jár arra, médiaszereplő, tv bemondó társaságában. Buta sznobok, a legrosszabb fajtából, akik előszeretettel koncentrálódnak olyan NER-lovagok által preferált helyen, mint amilyen a LEROY... De érdemes körülnézni a Vapianoban is. Érdemes a nőkről is szót ejteni, akik nem is lehetnének jobb ellenpéldái a nőiségnek: undorító, rikító, ocsmány cípők és ruhák, hozzá buta, tetkós test és szolis arc.

Jellemző erre a hegyvidéki embertípusra, hogy drága, nagy emblémás, ízléstelenül összeválogatott ruhákban jár. Köszönni képtelenek, az előzékenységet arroganciával (bunkósággal) viszonozzák, és már az arckifejezésük is a pénzsóvárságot, számító kisszerűséget árasztja. Azt hiszik, hogy ők az elit, pedig csak pénzes prolik.

Ja: nem vagyok irigy. De tényleg nem. 'sten ments, hogy közéjük tartozzak! Mégis, naponta látom őket és irritálóak. Egyedül vagyok a véleményemmel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!