Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.09 0 0 80

Allitolag igen. En inkabb ugy fogalmaznek, hogy nem kimelem magam, es igen onkritikus vagyok...

Maskent nem megy. 

A masik komoly motivaciom, hogy ugy gondolom, nincs jogom senki eletet nyomoritani, meg akkor sem, ha kitart mellettem.

Ezen a reszen tulvagyok talan, most az a nagy feladat, hogy ha szarul vagyok,  ne essek nagyon melyre, totalis kilatastalansagba. Gyorsan valtakoznak a feldobott  ill. krizisallapotok, es remiszto, milyen Oscar-dijas alkotassal tudom eltitkolni a sajat tarsam elol. Egy darabig, aztan osszeomlas es jonnek az amokfutasok. Dehat mig elunk, remelunk, csak csitul ez is.

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.09 0 0 79

Egészen biztosan nem érzi jól magát a bőrében. Az emberek azért élnek tagadásban, hogy ne kelljen magukba szembenézni, mert az igen nehéz, és akár rossz következményekkel is járhat. Sokkal egyszerűbb a másikat hibáztatni és/vagy a külső körülményeket. nagy erőt igényel azt mondani, hogy ezt és ezt rontottam el, és még nehezebb próbálni megváltozni.

 

A betegségtől meg félnek ids az emberek, még a rákot is szégyellik, nemhogy a mentális betegségeket. Egyszerűbb, könnyebb a tagadás.

 

Akkor te elég erős személyiség lehetsz.  

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.07 0 0 78

Ha nem tartja magát betegnek, akkor ezek szerint ő jól érzi magát így a bőrében? Aligha...

Őszintén szólva - és nem a feleségedre vonatkoztatva - sosem értettem, miért élnek emberek ekkora tagadásban, ha pszichés gondról van szó. Nem jobb a felismerés, tudni, hogy nem minden rajtunk múlik csak? Persze a mentális betegség nem keverendő össze a jellemgyengeseggel, és folmentest sem ad a normalis viselkedés alól, de nem árt tudni, ha hendikeppel indulunk bizonyos versenyszamokban...

Aztán persze személyiség-, és esetfuggo ez is. En a bipoláris diagnal meg sem rezzentem, annyira régóta tart, inkább kicsit megkönnyebbültem... A bpd-t meg magamnak diagnosztizaltam 25 évesen, na attól megröccentem, de végül elonyomre fordítottam  már ha lehet ilyet. Bár nem tisztázott, hogy a bipol "mellékterméke" volt-e, a kettő gyakran jegyben jár. Ma már nem jön elő, csak bizonyos szituációkban, azokat meg gondosan elkerülöm ... 

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.06 0 0 77

Semmi gond. 

 

A nejem nem tartja magát betegnek. Amúgy meg lassan kezdődött, akkor szintre észrevétlenül, bár valami jelek voltak, de azt a tapasztalatlanságom miatt nem tudtam értelmezni. Évek alatt jutott el a dolog oda, hogy éreztem, nem egészen úgy kellene a dolgoknak működni, ahogy. Aztán szó szerint egyik napról a másikra nagyot változott. Negatív irányban (bár olyan teátrális jelenetek, mint a topicnyitónál, csak 1-2 alkalommal voltak, fizikai inzultus nélkül).   

 

22 év együttélés után nagyon sokat tudok róla, de közel sem mindent. Elejtett félszavakból jövök rá sok mindenre. Arra is, hogy ő maga sem tud sok mindent magáról.

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.06 0 0 76

Ne haragudj, elekerulte a figyelmem. 

Kap segítséget a házastársad?

Személyiségzavar nem alakul ki ilyen hirtelen. Érte valami trauma ?

Úgy érzed tudsz róla alapvető dolgokat?

Ha nem publikus ne válaszolj  

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.06 0 0 75

10-es hozzászólásban írtam: 

 

"Én ennél kisebb mértékben, de végigmentem hasonlókon, és nem 1,4 éve vagyok benne. Ez valamilyen szinten betegség, mental disorder, ami a normális viselkedésen túl van."

 

Nálunk is valami hasonló probléma van, csak nem azonnal jött elő ilyen mértékben. A házastársam nagyon megváltozott gyakorlatilag 1 nap alatt 16 év együttélés (15 év házasság) után. Rengeteg mindent elolvastam ezekről a gondokról, leszűrtem pár következtetést.    

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.06 0 0 74

Ha megkerdezhetem, teged milyen okból érdekel a téma? Sorstarsak nem tűnsz, talán "áldozat"? (brit tudós, esetleg katasztrófaturista? :)) 

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 73

Lehet:) Érdekes a téma. 

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 72

Holnap folyt kov.? ;) 

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 71

Ok:) 

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 70

Jót kérdezel... Kisgyerekkorban ugye meg sokminden belefer... Pont ezért nem lehet skizo egy gyerek,vagy depis állítólag. Bar en az voltam mint utólag megtudtuk. 

A szem. zavar szerintem es szigorúan az en velemenyem szerint pont akkor alakul ki... Szerzett dolognak tekintem, mig sok parádé genetikusan oroklodhet, legalábbis a hajlam. 

Most nem értekezek tovább. Meg faszsagot irnek :) 

 

 

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 69

"tudom, idejeben kellett volna lehajitani a Tajgetoszrol..."

 

Nem ez a véleményem, továbbá csak a láthatóan gyenge és/vagy életképtelen csecsemőket tették oda ki.

 

Szerinted mikortól látszódik a személyiségzavar? Hány éves kortól diagnosztizálható?   

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 68

Egesz jo kis osszefoglalo. 

A szem.zavar talan az egyik legnehezebben kezelheto problema, ugyanis a delikvens gyakran attol tart, hogy ha "meggyogyul", elvesziti onmagat, unalmassa, szurkeve valik...legalabbis van aki igy eli meg. Meg rosszabb esetben a habitusa reszenek tekinti, jellemvonasnak, ami valahol igaz is. Azt hiszem elkerulhetetlen a komoly onismereti munka, es a fajdalom igy sem sporolhato meg.

Neha azt gondolom, megha fajdalmas is, van hova tartani, mig egy generalizalt szorongassal pl. mit kezdjen az ember, ha kisgyerek kora ota "hű" tarsa...az a bizonyos fekete kutya, aki ott ül, es keptelenne tesz a boldogsagra...tudom, idejeben kellett volna lehajitani a Tajgetoszrol...

 

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 67

itt elég jól össze vannak a személyiségzavarok jellemzői foglalva:

 

 http://www.webbeteg.hu/cikkek/psziches/10763/szemelyisegzavarok-tipusai

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 66

Vagy van vagy nincs. En tobb olyat ismerek, akinek van betegsegtudata es kuzd is a jobbletert. Bar ok zommel nem szemelyisegzavarosak...

 

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 65

Általában a betegnek nincsen betegségtudata. Már a bántás sem nagyon érdekel. 

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 64

Ezért kell a betegsegbelatas - már ha arról van szó valoban -  és a segítségkérés.

Én voltam mindkét oldalon, és tény, hogy még sorstarskent sem könnyű elviselni a másikat. Attól még hogy tudom mit érezhet, nehéz elviselni a bantast... 

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 63

"Nagyon rossz latni, hanyan irjatok, hogy ha bpd-s vagy mas mentalis gondja van, akkor tipli..."

 

Igen, csak épp a társa is tönkremegy bele.

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.05 0 0 62

Több mint tíz eve porogtem itt ebben a temaban, mint erintett...

A tavdiagnosztizalas valoban hiba lenne, egyikunk sem tudhatja, valoban szemelyisegzavar all a hatterben, vagy egyeb habitusbeli "sajatossag". A leirtak alapjan siman lehet bpd, a skizofrenianak es bipolaritasnak nem ezek a legfobb jellemzoi. A bipolban van sajat tapasztalatom, az hangulati zavar, bar ketseg kivul jarhat eros erzelki kitoresekkel es impulzivitassal.

Mindenkepp jo lenne, ha latna egy pszichologus, bar elotte egy altalanos kivizsgalas sem artana. Pajzsmirigy, vagy egyeb hormonalis megborulas is okozhat ilyen tuneteket, de akar IR is...

Nagyon rossz latni, hanyan irjatok, hogy ha bpd-s vagy mas mentalis gondja van, akkor tipli...nem keri ezt senki maganak, azonban valo igaz, hogy tonkretehet mas eleteket is. Egeszseges pszicheju emberben pedig megszolal az eletoszton...

Amit a magam peldajabol meritve tanacsolni tudok, az az, hogy probalj vele kovetkezetes lenni, es ne allj bele a jatszmaba. Szive melyen biztonsagra es megerositesre vagyik, gyulolve szeret, magat pedig meg jobban megveti hidd el...

Valamit tennetek kell kozosen, en tudom milyen egy effele szulo mellett felnoni...garantalt a mentalis deficit :(

Lorne Malvo Creative Commons License 2018.08.05 0 0 61

több ilyen csajom is volt, hálistennek egyiktől sem lett gyerek, de sajnos meggyőződéssel állíthatom, hogy teljesen gyógyíthatatlanok voltak.

Úgy, hogy kb fél életüket pszichológusnál / pszichiátrián töltötték. 

A borderline az kb megoldhatatlan komplex betegség.

 

Így van, ezt is akartam még írni, csak már nem volt kedvem a tanácsadáshoz. Borderline-nal nem érdemes foglalkozni, megértést tanúsítani hiba, ott kell hagyni, mert olyan, vagy talán még rosszabb, mint egy drogos.

Itt is ugye fel kellene venni a harcot és nem kesztyűs kézzel...

Előzmény: tt-ths (58)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.03 0 0 60

Sok ilyen van, itt a fórumon is volt egy ilyen, na az komplett idióta volt, már a levelezésből lejött.

Előzmény: tt-ths (59)
tt-ths Creative Commons License 2018.08.01 0 0 59

Ez teljesen így van, kb az ujjuk köré csavarják a legtöbb pszichológust, elképesztő manipulációs érzékük van.

Előzmény: Törölt nick (36)
tt-ths Creative Commons License 2018.08.01 0 0 58

több ilyen csajom is volt, hálistennek egyiktől sem lett gyerek, de sajnos meggyőződéssel állíthatom, hogy teljesen gyógyíthatatlanok voltak.

Úgy, hogy kb fél életüket pszichológusnál / pszichiátrián töltötték. 

A borderline az kb megoldhatatlan komplex betegség.

 

Előzmény: Lorne Malvo (31)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.27 -2 0 57

Szerintem a hölgy nem elmebeteg és nem is skizofrén, elképzelhető hogy van neki valamiféle személyiségzavara, ami a szüleivel való rossz kapcsolatból gyermekkori traumákból fakadhat. Lehet hogy nem kap elég "férfiasságot" Tőled és azért ilyen. Lehet hogy nem is tud róla, hogy ez azért van. Próbáld meg gyakrabban kielégíteni és nem lesz vele gond. Azt is vedd figyelembe hogy a szülés után a nők többségének megváltozik a teste, tehát elképzelhető, hogy ami korábban jól működött az már nem fog nála működni. Próbálj meg minnél többet beszélgetni vele ezekről a dolgokról.
Ha ez sem megy akkor szólj a gyámhivatalnak. A kamerát nem ajánlom, mert a beleegyezése nélkül nem készíthetsz róla semmilyen felvételt.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.23 0 0 56

Úgy látom a troll az mégis te vagy.

Előzmény: Lydia néni (55)
Lydia néni Creative Commons License 2018.07.22 -3 0 55

Megkapod a végső egészséget, gyötrelmes és szenvedésteli lesz, de mi segítünk. Mi mindenkinek segítünk.

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.22 0 0 54

:) :) :)

 

Fő hogy egészség legyen:)  

Előzmény: Lydia néni (53)
Lydia néni Creative Commons License 2018.07.21 -4 0 53

Fontoskodó fütyi. Troll az te vagy. De nyugi, külön trollmentesítő kúránk is van, kiváló, majd megtapasztalod.

 

Jeleztem Serenának.

 

Üdv,

Lydia néni

 

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.20 0 1 52

Ha komolyan írod, neked is orvosra lenne szükséged. Ha nem, kár ide trollkodnod.

Előzmény: Lydia néni (51)
Lydia néni Creative Commons License 2018.07.20 -5 0 51

Hogy mit lehet tenni? Gyertek át Gileádba. Mi meggyógyítunk.

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=85&v=wRC3quleCDw

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!