Keresés

Részletes keresés

Zoli2020 Creative Commons License 2021.02.12 -1 0 41

Most néztem a neten... már Magyarországon is van hivatalos forgalmazója. www.aeroflow.hu , kedvezőbb áron adják, mint amit én kint vettem Németországban még a Thermotec cégtől. 😁👍👍

 

 

Zoli2020 Creative Commons License 2021.02.12 -1 0 40

Köszönöm az infót, már közelebb járunk a helyes válaszhoz :)). Azért én maradok az Aeroflow hőtárolós elektromos radiátornál, nekem az elvártnak megfelelően fűt és takarékosabb, mint a hősugárzók vagy fűtőpanelek, amik állandó áramfelvétellel működnek.

Ami nagyon nagy előny az elektromos fűtésnél, hogy kedvező a beszerzési ár és karbantartás mentes, semmi munka nincs vele, idegeskedés... Stb. FŰTENI KELL!!! 

Fagyosnapok Creative Commons License 2021.02.12 0 0 39

   

"Nem hiszem, hogy 3x ár a gázhoz képest a villany ára. 

37,5ft / kwh.  "

 

 Akkor mennyi ? 

 

 

 

 1 m3  gáz  120 ft, kinyerhető belőle   9 kWóra hő.    1kWó   13 ft, de ha rosszabb a hatásfok akkor is   12 kWó körüli.

 

 

 37,5/ 12   az nagyjából   3,1.

 

   Tényleg  az ilyen fagyos időben mint a mai   sokat kell fűteni.

Előzmény: Zoli2020 (37)
Zoli2020 Creative Commons License 2021.02.11 0 0 38

Radiátor 20 fokra van beállítva. Kijelzőn látható. Belső hőmérséklet a padló szinten, ahol a radiátor termosztát található 20 fok van. KB. 1,20 méter magasságban, ahol a szobai digitális hőmérő van a képen látható 23,8 fok van. Ezért vagyok elégedett ezzel a prémium hőtárolós Aeroflow radiátorral. Oda kint jelenleg - 5,7 fok van. FŰTENI KELL!!! 

 

 

Zoli2020 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 37

Nem, nem hirdetek, csak használom a terméket. És itt kérdezték, hogy kinek van tapasztalata a termékről. Ezért írtam le.

 

Szerintem, aki elektromos fűtésre akar átállni, az tisztában van vele, hogy érdemes bővíteni, amennyiben azt a villanyszerelője javasolja.

 

Nem hiszem, hogy 3x ár a gázhoz képest a villany ára. 

37,5ft / kwh. 

 

Nekem nagyon minimális többlet költséggel jár a korábbi gáz fűtéshez képest. Viszont a pozitívumok sokkal több a villany fűtés mellett, ja és 30 évig nincs gondom vele. Összességében az Aeroflow hőtárolós elektromos radiátorral nagyon jó döntés volt. 

 

Azonban örülök, hogy már ilyen sok fűtési formát kitapasztalt és a gáz mellett döntött. :)) 

 

FŰTENI KELL!!!  

 

 

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.07 0 0 36

 Volt szerencsém fűteni :

 cserépkályhákkal - fa - szén -  annak különféle válfajai - barna szén, fekete kőszén stb.

  Ugyan ez vaskályhával.

 Majd olajkályháztam vagy 15 évig  - HTO, sőt keroszin is,

 

  gázkazánnal,

 parapet konvektorral,

 különféle sugárzó elektromos hőleadókkal, 

 3 db hőtárolós kályhával, 

 fatüzelésű kandallóval.

 

 A legjobb a gázkazános fűtés.

 

 Kemence  és  távhő fűtéshez nem volt szerencsém.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.07 0 1 35

  Aki hirdet az  nyilván azt írja, hogy elégedett.  Azért itt nem nagyon fizetnek a hirdetésért. Vagy nem.

 Nos had elemezzem, mint régi elektromos kályhatulajdonos a költség oldalról.

 

 Egy  kb.   80 -85 - nm -es házba kell legalább  3 db. ( ha nem több) ilyen thermotech kályha , legyen csak  3 db.

 

 1db  ára br.  170 700 ft +  egy láb,  18300 ft   +   egy digitális   temosztát  15 000 ft. Ez annyi mint 204 eft.

 

 Plusz a szerelés és szállítás  legyen 30 eft. Így kijön   234 eft / db.   3 ra   kerekítve 700 eft.

 

 Igen ám, de a hálózatot is  hozzá kell igazítani. A 32 Amp. biztosíték kevés, az ad vagy  7 kW vételezési lehetőséget, ennek a 3 kályhának a teljesítmény felvétele pedig  

 eleve   3 x 2,45   7, 35 kW. és a többi  vagy 15 fogyasztó ? Azzal mi lesz ?

 

 Minden képen teljesítmény bővítés is kell. Az sem kis pénz.

 Arról nem beszélve ,hogy a 24 órás áram eleve   3x annyi mint a nálunk majd mindenütt hozzáférhető gáz.

Zoli2020 Creative Commons License 2021.02.07 -1 0 34

Bocsi lemaradt a szobai hőmérő :)) 

Zoli2020 Creative Commons License 2021.02.07 -1 0 33

Én nagyon elégedett vagyok vele, nekem az egész házam ezzel a fűtéssel van felszerelve és eddig a legjobb fűtés rendszer, ami volt nekem. Komfortos, karbantartás mentes és kényelmes. (Volt már gázkazan, fatüzelésű kandalló, infra fűtő panel)

 

Takarékos a samott hőtárolónak köszönhetően, valóban napi 5-8 óra között fogyaszt áramot és egész nap megy. Az egész házban nagyon jó meleg van. 20fokra van beallitva az összes radiátor és 23,7 fok mutat a szobai belső hőmérő. FŰTENI KELL!!!

 

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.06 0 0 32

  Szép szép amit az eladó, a kereskedő összehord erről a készülékről.

 

 De azért tudni illene, hogy az az 50 kg- nyi samott sok hőt nem tárol.

 Egyébként is  az nem samottkő  ---

 KB. 15-20 PERC ALATT HŐVEL TELJESEN FELTÖLTIK A HŐTÁROLÓS SAMOTT KŐ ELEMEKET, MIKÖZBEN A FELMELEGÍTÉS FOLYAMATÁBAN IS BIZTOSÍTANAK FŰTÉSI HŐT. A HŐTÁROLÓS KŐ ELEMEK A FELFŰTÉST KÖVETŐ KB. 40 PERCBEN, ELEKTROMOS ÁRAM,

 

 hanem a magyar szakmai zsargonban lehet samott lap, lehet samott idom, de nem  samott kő.

 Ez nyilván a német  kritikátlan fordítása. Jó  csak tükör fordítás.

 A német Schamottstein -nak nevezi.

 

 

 A lényeg a 2,45 kW teljesítmény felvétel, az hogy bírni kell a hálózatnak, na meg az elektromos  energia   3 x -os árát ki kell fizetni.

 Ha nincs más fűtés , akkor lehet villany is.

 De megteszi egy   olajradiátor is.

 Tény hogy kevesebb hőt tárol mint a reklámozott német. Nyilván az az 5 liter olaj és  4 kg vas kevesebb hőt tárol.

 De az 50 kg -s  termo... és az olaj hőtárolása is jelentéktelen a környező... a helyiség fala hőtárolásához képest-

 

 

 A hőt a tömeg tárolja !!

Előzmény: Zoli2020 (28)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.06 0 0 31

  Ez mind igaz, de azért a reklámozott csoda radiátor se a járható utakon van !!

Előzmény: Zoli2020 (30)
Zoli2020 Creative Commons License 2021.02.06 -1 1 30

A KLÍMA FŰTÉS HÁTRÁNYAINAK A RÖVID FELSOROLÁSA:

  • NEM HATÉKONY HŐELOSZLÁS: MELEG LEVEGŐ FENTRŐL LEFELÉ

  • ÁLLANDÓ LÉGÁRAMLÁS A LAKÓTÉRBEN - POR ALLERGIA

  • VENTILLÁTOR MOTOR HANGJA A LAKÓTÉRBEN

  • RENDSZERES KARBANTARTÁS, TISZTÍTÁS, AKÁR ÉVENTE 2X IS A LEGIONELLA BAKTÉRIUM ELPUSZTÍTÁSA ÉRDEKÉBEN

  • A KLÍMA FŰTÉS, MINT ÁTMENETI FŰTÉSI MEGOLDÁS JÓNAK TŰNHET, DE NEM ALTERNATÍVÁJA A HAGYOMÁNYOS FŰTÉSI RENDSZERNEK, HA VALAKI EZEKKEL A HÁTRÁNYOKKAL NEM SZERETNE EGYÜTT ÉLNI.

    SZERINTEM A FENTIEKBEN FELSOROLT HÁTRÁNYOKAT MIND EL KELL MONDANI, AMIKOR A KLÍMA FŰTÉSRŐL BESZÉLÜNK ÉS JAVASOLUNK VALAKINEK. TERMÉSZETESEN RÉSZLETESEN LEKÉRDEZHETŐEK ÉS RENDELKEZÉSRE ÁLLNAK BÁRKI SZÁMÁRA, AZ INTERENETEN KERESZTÜL.

    Zoli2020 Creative Commons License 2020.09.17 0 0 29

    Bocsi, elírtam. Természetesen helyiségben szerettem volna írni. :) 

     

    Előzmény: Zoli2020 (28)
    Zoli2020 Creative Commons License 2020.09.17 -1 0 28

    Aeroflow Maxi 2450W-os készülék, mely tökéletes meleg érzetet biztosít az egész helységben. Aeroflow Maxi 2450W

    peterch Creative Commons License 2020.01.22 0 1 27

    Szia !

     

    Azt az egy helyiséget akár klímával is kifüthetné és jóval olcsóbb áron . Én klímával fütöm a házam , ami 63nm . 1 darab 2,5kw-os klíma és már 11-ik szezont füti hiba nélkül :)

    Előzmény: Mezőföldi 2 (26)
    Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 26

     Már csak azért se stimmel mert csak egy helyiségről beszél. Tény hogy azt   jól körül határolja… 22 nm, de mi van a lakás többi részével. ?? Annak    a fűtése  ??

    Mi van a meleg vízzel ?   Hogy van megoldva a főzés ?

     

      "komfortos házban nem szeretnék élni ,"

     

     Én sem, amúgy arról a lakásról házról semmit sem tudunk.

     A lényeg  : egy nagyon drága készülékkel akarja mással megoldatni a fűtést  még drágább áron.

     Vagy csak hogy vegyék és vigyék !!

     

     Amúgy előfordulhat, hogy Mo.-on is  előáll olyan helyzet bizonyos helyeken amikor a villanyfűtésre fanyalodik az ember.

     Elromlik a más hogy működő fűtés, nincs fűtőanyag   stb.

     Nos ilyenkor van létjogosultsága  ideiglenesen a részleges villanyfűtésnek.  Mert az mint mondtam nagyon drága az üzemeltetés , nem biztos hogy a hálózat bírja.

     

     Az életartamról : úgy általában a villamos kütyük benne a fűtő aparátok nagyon hosszú életűek.

     

     Van nekem  eletrohermax  fali sugárzóm  46 éves ,  villanyvízmelegítő 42 éves -működnek , a hőtározós kályhaim is  12 év  után vonultak nyugdíjba. csak azért mert már elviselhetelenül drágán termelték a hőt.

     Így az a 30 év gari is felesleges, de ennyi erővel lehet akár 55 év is... komolytalan.

     

    Előzmény: peterch (25)
    peterch Creative Commons License 2020.01.22 0 0 25

    Szia !

     

    Már a megszólításod is elárulja , hogy reklámember vagy ! Kedves felhasználó

     

    "" Ólcsobb olajradiatort nem akartam, én elégedett vagyok az AeroFlow radiatorral és még Wifi-ready is, így tudom mindig telefonról bekapcsolni mielott haza jovok. Okos, modern keszülék. ""

    Hát látod itt van a kutya elásva !  Ezért fizetsz annyit mint amikor gázzal fütöttél , met csak amikor hazamész fogyaszt áramot . Köszönöm ilyen komfortos házban nem szeretnék élni , ahol a radiátor közelében meleg van , a külsö falaktól meg süt a hideg .

    További szép napot !

     

    Előzmény: Zoli2020 (23)
    Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 24

    Kár erőlködni !

    Vagy rossz megfigyelő vagy   egyszerűen becsapós !

     

       Rákerestem és a végén megtaláltam  42 kg a tömege...… tehát sok hőt nem tárolhat.

     Csak hogy tudjátok a hőtározós kályhák tömege egy nagyságrenddel több.

     

      A magyar fejlesztésű és a nyugati is / anno a magyarok  egy norvégot koppintottak / kályhák tömegei    :

     

     6 kW-os  350 kg,

     4,5 kW-os   240 kg,

     3 kW-os  150 kg. Nos ennyi tömeg kell ahhoz hogy értékelhető mennyiségű hőt tudjon tárolni egy készülék.

     

     Egy 22 nmm -es szobába vezérelt áramról a 6 kW-os kell. ja ez csak 2 kW …. az is felkerekítve. Tény hogy kifűti a 22 nm -es szobát 24 órás árammal  marha nagy költségen.

     

     Tehát annak a samottnak hőtárolós szempontból nincs jelentősége.

     

     Ez a 30 év gari mese habbal,

    ennyi erővel lehet az 38 év is !!

     A 2 - néha  5 év gari komolyan vehető...… habár az 5 évesnél is lehetnek problémák az érvényesítéskor.

      nincs karban tartás.... de azért felajánlja a speciális tisztító kefét

     ja   az ember mindig lakást fűt  és benne egy  22 nm -es szobát is.

     Nekem   15 éves tapasztalatom volt az elektromos kályhákkal. Sok jót lehet mondani rá, de hogy ólcsón fűtünk az nem igaz.

     Ha már úgy hozza a sors és villannyal kell fűteni  megteszi azt egy 12 - 14 eft -os   olajradiátor is.

     Tény hogy azt  Wifivel nem lehet kapcsolgatni.

     Ja és a lakás többi része mivel van fűtve ??

    Előzmény: Zoli2020 (23)
    Zoli2020 Creative Commons License 2020.01.22 -1 0 23

    Kedves Felhasználó, ja igen azt még elfelejtettem hozzá tenni, hogy igen nem olcsó volt, de ahoz kepest, hogy a gázkazánomat minden evben tisztítatni kellett, amihez szakember kellett és fizetni is rendessen, plusz kémenyseprők minden évben jöttek, valamint igen az új rendelet miatt kéménybélelést is kellett volna,mert cserélni akartam a gázkazánt :((  kéménybélelés árajánlatom 700.000 huf volt:((  ezért is döntöttem úgy, hogy levállok a gázról....

     

    Ólcsobb olajradiatort nem akartam, én elégedett vagyok az AeroFlow radiatorral és még Wifi-ready is, így tudom mindig telefonról bekapcsolni mielott haza jovok. Okos, modern keszülék.

     

     

     

     

    Előzmény: Mezőföldi 2 (20)
    Zoli2020 Creative Commons License 2020.01.22 -1 0 22

    Fogyasztása kb. Ugyan annyi mint a gáz volt ezt írtam és nem azt, hogy ugyan annyi. Igen a KWa fogyasztás, amikor fizetem kb. Ugyan annyi. A Samott betét jól működik, mert felmelegítí a rendszer és hosszas ideig sugározza a hőt, mire újra bekapcsol. Nem, nem tud elromlani tudomásom szerint, mivel ez egy samott kő. Ha elromlana 30 év gari van, számla ellenében cserélik a radiátort.

     

    Igen van rajta parologtató, mivel a szobaban ugyan úgy télen a növények miatt nedvesítem a levegőt, viszont a torkom reggelre nem szárad ki, ha nincs rajta a párologtató, vagy esetleg, ha elfogyott belőle a víz. :)

     

    Ez nem reklám volt, hanem a tapasztalatomat osztottam meg plusz a családban is többen használják és hasonló véleménnyel vannak.

    Zoli2020 Creative Commons License 2020.01.22 -1 0 21

    Kedves felhasználó, a leírt tapasztalatom, véleményem között ott van, hogy " Ja igen, nem volt olcsó, de úgy érzem,amit kaptam minőségben az nagyon megéri az árát! Ja és 30 év garancia jár hozzá, nem mint a többi villany és infra panelek, amikhez max 5 éves gari jár."

     

    Bevallom én a fórum indítójának a felvetésére, kérdésére osztottam meg a tapasztalatomat. Nekünk a családban többen is használják és elégedettek vele.

     

     

    Előzmény: Mezőföldi 2 (20)
    Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 20

     Azért ezt is hozzá kellett volna írni :

     

     

     

     Ár: 192.900 Ft (151.890 Ft + ÁFA)

     

     

     Így csak ócska piti reklám !!

    Előzmény: Zoli2020 (18)
    peterch Creative Commons License 2020.01.21 0 0 19

    Szia !

     

    Írd már le légyszíves , hogy ugyanolyan szigetelésnél hogyan fogyaszt a gázzal egyenértékü  összeget ?  Mert ha kWh-ra gondoltál , akkor ok . A másik a gáz hogyan szárította a levegödet és miért van párologtató a radiátoron , ha ez nem szárítja ? Az alatt , hogy a samót jól müködik mit értesz ? Az is elszokott romlani ? Egy olcsó olajradiátor ugyan azt tudja mint ez a csoda amit itt reklámozol .

    Előzmény: Zoli2020 (18)
    Zoli2020 Creative Commons License 2020.01.21 -1 0 18

    Olvastam a fórumot és szerettem volna megosztani a véleményemet. 

     

    Nekem egy AeroFlow Midi1950W-os radiátorom van 22m2-es szobámban, ami hőszigetelt,új nyílászáróval van ellátva.

     

    2 éve használom és nagyon elégedett vagyok vele. Egyszerű volt a felszerelése, könnyen kezelhető,programozható. Termosztátja autómatikusan ki-be kapcsolja a készüléket amikor az szükséges. Hőtároló samott betétje jól működik. Nincs karbantartási költsége, egyszerű,kényelmes számomra. Fogyasztása számomra kb. Ugyan annyi,mint a gáz volt előtte. Csak a gáz nekem nagyon szárította a levegőt a szobámba, ez pedig nem. Nem kell félnem a szénmonoxid mérgezéstől.

     

    Ja igen, nem volt olcsó, de úgy érzem,amit kaptam minőségben az nagyon megéri az árát! Ja és 30 év garancia jár hozzá, nem mint a többi villany és infra panelek, amikhez max 5 éves gari jár. 

     

    Mindenki döntse el milyet szeretne én csak a saját tapasztalatomat írtam le az AeroFlow hőtárolós elektromos radiátorról.

    Qqberci Creative Commons License 2018.07.17 0 0 17

    Ez a hőtárolós csoda is szívás lenne.

     

    Nyílászárócsere 3 rétegű üvegezéssel, szigetelés. Ez minimum megfelezi a fűtésigényt...

    Előzmény: 5iandi (13)
    Palási Creative Commons License 2018.07.17 0 0 16

    Mekkora az a ház ??

    Előzmény: DMA (14)
    DMA Creative Commons License 2018.07.17 0 0 15

    érti= éri

    Előzmény: DMA (14)
    DMA Creative Commons License 2018.07.17 0 0 14

    Mi gázzal fával fűtünk, sajnos fával sem igazán érti meg már, a gáz nem sokkal drágább. A tavaj előtti hidegebb télen volt 70 000Ft/hó feletti gázszámla :-(

    Előzmény: 5iandi (13)
    5iandi Creative Commons License 2018.07.17 0 0 13

    Szia köszönöm a választ. Nem éri meg ha tényleg ennyi lenne ilyen volt az infra is csak azzal még meleg se volt, sajnos a cserépkályha meg már nem opció ezért keresek valami más megoldást. 

    Előzmény: DMA (12)
    DMA Creative Commons License 2018.07.17 0 1 12

    Csak logikusan gondold végig: egy ház teljesítmény igénye kb 20kW. Nem, nem néztem utána, egy kicsi-közepes kazán teljesítményéből indultam ki.

    Ez elektromos fűtés esetén, csoda kerámiával együtt is ennyi. Legyen aktív napi 6 órát, ez 120kWh * 45Ft nappali áram áron. Naponta!

    Ha elszámoltam nagyon, kérlek szóljatok.

     

    Szerinted megéri?

    Előzmény: 5iandi (10)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!