Keresés

Részletes keresés

FOMA Creative Commons License 21 órája 0 0 3301

Valszeg megvan, úgy tűnik magán a Curve kártyán értem el az éves 10000 £ limitet.

Előzmény: FOMA (3300)
FOMA Creative Commons License 21 órája 0 0 3300

Kb. egy hete a Curve kártyámmal minden fizetés elutasításra kerül, függetlenül attól, hogy éppen melyik kártyám van beállítva mögé: "declined as you've reached your spending limit"

Minden kártya limitje rendben van, vajon mi a fenét sikerült elállítanom?

nyman Creative Commons License 1 napja 0 0 3299

Erstesem nincs. A CIB Internetkártyáját viszont be lehetett regisztrálni. De 2-3 éve még nem tudtam.

Itt még biztosan nem ment

Itt pedig már a képét is beküldte JeeEm olvtárs

Előzmény: citis (3298)
citis Creative Commons License 1 napja 0 0 3298

Erstés virtuálisan kártya fut a Curve mögé téve? 

tibi2626 Creative Commons License 3 napja 0 0 3297

Hihi :)

Szeretem az ilyen embereket. Én is ilyen vagyok. 

Előzmény: nyman (3296)
nyman Creative Commons License 4 napja 0 1 3296

OFF

Egy ingatlan vásárlással kapcsolatos illetékkiszabás inkorrekt eljárása húzott fel még vagy másfél évtizede.

Akkor havi 1200 forint körül, volt az OTP-nek olyan csomagja, amiben az utalások ingyenesek voltak, több más dologgal együtt. Lehet, hogy is van hasonló, nem vagyok képben. 

Szépen kifizettem a néhány forintos tranzakcióktól a néhány százforintosokig. Nem volt olyan hosszú idő - na jó olyan rövid sem -, mert akkor több ablakban meg lehetett nyitni netbankot és rendszeres átutalások között ki lehetett választani, hogy minden nap menjen el egy adott határnapig. XLS export volt, így nem kellett követnem sem, mert táblázatkezelőben össze tudtam adni. Megcsináltam a sablont, utána már csak az egérrel kattingattam és az összegeket írtam át.

Úgy voltam vele, hogy az illetékhivatal is dolgozza fel ezt a sok tranzakciót. Persze táblázatba gondolom ők is ki tudták menteni. Még azért nehezítettem a pályát, hogy másik számlámról is utaltam párat, illetve csekken is befizettem valamennyit. :)

A rendszerük 20 oldalas számlakivonatot tudott, egy oldalon 25 tranzakcióval a tárgyhónapban. Gondolom a programozók sem definiálták a változót a havi 1000 feletti utalásokra a lakossági folyószámlán. De végül megoldották :)

Előzmény: tibi2626 (3295)
tibi2626 Creative Commons License 4 napja 0 0 3295

Melyik nyereményjáték volt az? :) 

Előzmény: nyman (3294)
nyman Creative Commons License 5 napja 0 1 3294

Nekem 1x akarta felmondani az OTP a számlámat, mert az egyik hónapban volt 12 500 átutalás :)

Persze leveleztünk párat a pszaf-től, én azt reklamáltam meg, hogy nem kaptam papíralapú számlakivonatot :)

Előzmény: csiriz (3292)
nyman Creative Commons License 5 napja 0 0 3293

Nem biztos, hogy forintot szeretne.

Már írtam, hogy három éve egy ingatlanért kapott eurót utaltam úgy ki, hogy kértem devizakártyát, majd a Revolutra és onnan a külföldi számlámra. Amikor ez megvolt, leadtam a kártyát. A bank az egyhavi kártyadíjat, kb. 2 eurót számolt fel. Ha utaltam volna, akkor ez legalább két nullával több lett volna a végén.

Azért volt így jó, mert kp-ben hozták, azt meg mikor közösen befizettük a számlámra egy bankfiókban. Se vigyázni nem kellett rá, se megszámolni. :)

Utána ősszel egy sokkal kisebb összegért felfüggesztették a számlát. Azóta tényleg csak netes rendelésekhez használom a jobb váltás miatt, illetve ezt a kártyát viszem a strandra, a napi várható költés plusz kb. 10-15 ezer ft-tal feltöltve. 

"Alapvetően ha csak olyan tranzakciókat csinálsz ami veszteség a Revolutnak, előbb utóbb becsukják a számlád. (pl. nincs kártyás vásárlás, csak kártyás feltöltés majd utalás, mindezt a free csomagban)"

Erre lehet szabályt hozni. Ugyanúgy ahogy van ATM limit, vagy pl. a költség nélküli váltás. De utalásra még nem találtam semmit sem.

A gyakorlat valószínűleg így működik, ahogy írod, csak az nem "fair" ha erről nincs szó a "fair usage policy"-ban :)

A számla listá még a Granit Bajnok Plusszal is kiegészíteném. Havi egy ezresért itt is korlátlan és tranzakcióadó mentes minden. Kell 280 e jóváírás, de a többi csomag is kér.

Előzmény: JeeEm (3290)
csiriz Creative Commons License 5 napja 0 0 3292

Akko viszont a bankoknak okozol veszteséget, és ők csukják be a számlád.

UgyanPityu Creative Commons License 5 napja 0 0 3291

Most járt le a CIB 2 évem :(

JeeEm Creative Commons License 5 napja 0 0 3290

Tranzakciós adó megúszására vannak itthon is ingyenes megoldások, csak megfelelő bankszámlát kell választanod. 

Bankmonitoros CIB

Unicredit partner aktív

Raiffeisen Prémium gold 2.0

(feltételeket azért ellenőrizd)

Alapvetően ha csak olyan tranzakciókat csinálsz ami veszteség a Revolutnak, előbb utóbb becsukják a számlád. (pl. nincs kártyás vásárlás, csak kártyás feltöltés majd utalás, mindezt a free csomagban)

Előzmény: UgyanPityu (3289)
UgyanPityu Creative Commons License 5 napja 0 0 3289

Nem akarok itthon tranzakciós adót fizetni.

A kártyámról fel tudom rakni ingyen Revolutra, de a kimenő utalásokakat Revolutról intézném.

Előzmény: JeeEm (3288)
JeeEm Creative Commons License 5 napja 0 0 3288

Kérdés mi az oka annak, hogy egy Revolut számlán át akarod futtatni a pénzt? Miért nem egyből a célszámlára megy a pénz?

Egyértelműen ezt kell tudnod megnyugtatóan megválaszolni, és megvédeni, ha esetleg belekötnének.

Előzmény: UgyanPityu (3286)
kapasz Creative Commons License 5 napja 0 0 3287

Ha a bejövőt egy az egyben továbbutalod, az pénzmosás-gyanús bármely pénzintézetnél. Legfeljebb egyszer sikerülhet, de lehet, hogy megállítják.

Előzmény: UgyanPityu (3286)
UgyanPityu Creative Commons License 6 napja 0 0 3286

Sziasztok, utalási limit (pl heti havi stb) van a Revolutnál? Váltás nélkül, Ft bejövő menne tovább Ft számlára.

tucsok13 Creative Commons License 6 napja 0 0 3285

Most simán, egyelőre magyar adatokkal megrendeltük az itthoni kártyát. Ez vajon jó lesz, vagy valamit módosítani kell? Eleve fura nekem, hogy azt írják (meg unokatasóm is, aki kinn él) hogy a Maestro kinn a leginkább elfogadott, és több helyen nem fogadják el a többit, pl. az ottani ügyfélkapuhoz, a DigiD-hez is Maestro kell.

Nem akarunk helyi bankszámlát nyitni, amíg nincs önálló keresete, arra kell csak megoldás, hogy a hétköznapi fizetéseket tudja intézni. Még valahogy ki kell sakkoznom, hogy a most ERSTE számlán levő EUR-t hogyan tudom eljuttatni legolcsóbb módon az ő ott használt kártyájára - van neki Revolut, Wise és most lesz a Bunq, csak nem pontosan tudom, melyiket mire fogja tudni kinn használni.

Előzmény: neomedia (3284)
neomedia Creative Commons License 2021.07.26 0 0 3284

en hasznolom, MC credit kartyat kap magyar cimre, holland szamlaval

Előzmény: tucsok13 (3282)
Zs... Creative Commons License 2021.07.26 0 0 3283

Sziasztok,

Revolut chargeback-et csinált már vki? Mi a tapasztalat? Csak simán jelzed az appban és intézik? Használtam a keresőt, de nem találtam ilyet.

Köszi előre is

tucsok13 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 3282

Kösz, ez jó tipp, lesz holland cím, így vissza se kell írni. Akkor ezt a Bunq-ot senki nem használja?

Előzmény: TyggeR (3281)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.26 0 0 3281

egész pontosan annyit tettem, hogy átírtam a címemet németre (akkoriban azért arra, mert a német maestróról írták, hogy maestróként is digitalizálható. az enyém viszont még prepaid maestro, azóta abból is debitet adnak), ezután megrendeltem a kártyát a magyar címemre, majd visszaírtam a címet a rendesre

ez még covid előtt volt (mintha egy előző életben lett volna), nem tudom, még mindig működik-e a dolog, de valószínűleg igen

Előzmény: JeeEm (3280)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.25 0 0 3280

Emlékeim szerint TyggeR is gyártatott Maestro kártyát a Revoluttal, csak ahhoz holland címet kell beállítani a profilban. Talán tud több infót adni itt.

Előzmény: tucsok13 (3278)
ooz1 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 3279

Pár nap múlva ismét fizetek 3-4 számlát, most kipróbálom az 1x használatos virtuális kártyával.

Amúgy nekem az a tanulság ebből a mizériából, hogy nem szabad a szükségesnél több pénzt rátölteni. Azért remélem visszaáll a rend.

Előzmény: TyggeR (3277)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 3278

Bunq-ot használ-e valaki? Letöltöttem, van kártyám, de őszintén, nem pontosan értem a működését. A fiam megy ki Hollandiába tanulni, és azt mondták, ez kiváltja a holland bankszámlát, merthogy Maestro, és elfogadják. De még nem jöttem rá, hogyan lenne érdemes tölteni - Revolutról, Erste EUR számláról? Minden tipp érdekelne, mire jó..ha már van. Szép szivárványos a kártya, itthon lassan félnék is elővenni :-D

TyggeR Creative Commons License 2021.07.22 0 0 3277

azért ez a hiba egészen megdöbbentő, és úgy érzem, mintha próbálná elsunnyogni a revolut

a curve-nél is előfordult régebben, külön posztot tettek közzé róla, hogyan nem fog előfordulni máskor

Előzmény: ooz1 (3276)
ooz1 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 3276

Igen. 8 napon belül. Ha azután sem teszik vissza a pénzt akkor írj nekik.

Előzmény: csiriz (3275)
csiriz Creative Commons License 2021.07.22 0 0 3275

Én meg élelmiszerboltban fizettem revo kártyával, ezután pontosan két óra múlva újra levonták az összeget.

Akkor nincs semmi teendő, csak várni kell, hogy visszaadja a revo?

Előzmény: ooz1 (3273)
nyman Creative Commons License 2021.07.22 0 0 3274

Mondjuk nem az. Gondolom azért szerepel TransferWise és nem Wise, mert maga a cégnév nem változott. Vagy igen?

Mondjuk ez így lehet, hogy ütközik valami Eus irányelvbe, de egy visszakérdezést is megér. Szerintem többen fizetést is kérnek már ide.

Pluszköltséget sem kellene jelentenie, bár már 1-2 kondíciós listában megjelent a Transferwise szálmaszám kivételként.

2006-ban, amikor az ír számámat nyitottam, nem engedték csak annak aki residens. Ha elhagytad az országot be kellett csukni. Ez már régen megszünt, gondolom azért, mert valaki(k) megreklamálták. Amit még nem enged a bank, hogy nem ír telefonszámot adjál meg biztonsági üzenetek küldésére és hitelkártyát nem küld ki országon kívüli címre. Ami szerintem Eu-n belül nem megengedhető.

Előzmény: JeeEm (3272)
ooz1 Creative Commons License 2021.07.22 0 1 3273

Visszatérítés címen visszajött mind a 6 tétel! ;)

Most 00:14 - 00:34 között szépen sorban. 

Előzmény: ooz1 (3269)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.21 0 0 3272

Megpróbáltuk átkérni a családi pótlékot TW számlára. Egészen elképesztő indokkal utasították el:

"Az eljáró hatóság tájékoztatja, hogy a TransferWise Europe SA-nál vezetett 12600016-tal kezdődő
számlaszámra nem lehet utalást indítani, mert nem belföldi pénzintézeti számlaszám, ezért
szíveskedjen közölni, hogy a továbbiakban hová - lakcímre vagy belföldi számlaszámra - kéri az
ellátás kiutalását."

Ennek a korlátozásnak (belföldi pénzintézet) nyomát semelyik vonatkozó törvényben nem találtam meg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!