Helló, a múlt hét óta soha nem volt problémám a bőremmel. Most arcom tele van pattanásokkal, és félek valamit tenni. Nincs erre gyógyszerem. Felhívtam egy bőrgyógyászt, de ő csak két hét után tud elvinni konzultációra. Lehet, hogy valaki tudja, ki fordulhat hozzám mielőbb online? Szerintem allergia lehet, de fogalmam sincs, mi.
A fiam arcán hegesen gyógyulnak a pattanások és úgy néz ki, hogy a hegek megmaradnak. Az állami rendelésen egy órát vártunk előjegyzés mellett és azt mondták, hogy majd elmulik. Tudna valaki ajánlani egy jó magán bőrgyógyászt, aki online is fogad?
Én szakállmérgezésre gondolok ( nem csak az arcon lévőt hívják így) ezt baktérium okozza. Olvass utána, sok cikk van fent.
Hagynod kellene nőni a hajad , ha borotválod mégis állítólag a villanyborotva a jobb, és fertőtleníteni szigorúan. Szerintem próbáld meg lemosni a bőröd valami fertőtlenítő szerrel talán betadin, esetleg neomagnol tablettat vízben feloldani, vagy szódabikarbóna. Utána gyógynövényes lemosás zsurlo-körömvirág-zsálya. Mindenképpen kellene valami gyulladáscsökkentő is rá esetleg körömvirág krém. Ezeket használni napi szinten.
Nézd őszintén megmondom tovább kellene menned másik bőrgyógyászhoz vagy vissza menni újra. Erre újabb antibiotikum kellene, esetleg egy jó patikustol tanácsot kérni. Lehet kevernek ki valami kenőcsöt rá.
Ahhoz már eléggé elfajult, hogy itt tudjunk érdemi tanácsot adni.
Sziasztok! Ez lenne a problémám. Voltam bőrgyógyásznál antibiotikumot írt fel, viszont ezzel csak rosszabb lett a helyzet.
Amit hasznaltam:
- Zineryt oldat
- Azi Sandoz 500mg
- kénes sampon
Egyedül ami enyhíti a gyulladast az a kamilla tea volt, viszont most mar az sem segít. Gennyes pattanasok jelentkeznek es egyre nagyobb , fájdalmasabbak. Tanacstalan vagyok.
Szia, szerintem a kiürülő gennyből kellene egy tenyésztést csináltatni. Hogy hol nem tudom, esetleg a bőrgyógyásznal ragaszkodni ehhez. Egy próbát megérne. Illetve nemrég olvastam, hogy a bőrön ,bőrben lévő atkák csinálnak ilyen tüneteket. Esetleg olvass utána ennek is.
Lassan fél éve nem jelentkeznek a tünetek, szóval nagy az öröm :)
Pontos megoldást nem tudok mondani a hasonló problémákkal küzdőknek, de leírom mi vált be nekem:
Először is, 2-3 hónapig használtam rá Akneroxid krémet naponta. (nem fakítja ki a hajat, hiába írta azt a leírás)
Eleinte nagyon szárít, és iszonyúan piros lesz, de egy hét alatt hozzászoktam. Majd már csak alkalomszerűen ha előjött egy kettő, bekentem vele.
Emelett felváltva használok Pala sampont, és Vichy Dercos normál/zsíros hajra sampont. Eleinte naponta, majd elég 2 naponta.
Amikor szárazabbnak érzem ott a bőröm, Sanatopic bőrpuhító krémmel szoktam bekenni, az esti hajmosás előtt 1-2 órával. Ezt nem kell sűrűn, de azért kell a hidratálás úgy vettem észre, mert ha kiszárad a bőr az is okozhat pattanást...
Sajnos nekem is ez van. Most leszek 33 éves, de 20-21 éves korom óta megvannak a tünetek. Sajnos még társul hozzá pár helyen durva akne vagy tályog vagy mi. Van hogy az oldalamon lilás göbök nőnek amik fájdalmasak és véres genny jön ki belőle. Vagy 3 bőrgyógyász azt mondta, hogy ilyen a bőrtípusom és a pattanásokra írt fel egy vény nélkül is kapható naturland spiritus salicylatus vagyis szalicilsav oldatot, napi 2x-es használatra. Persze ez sem ér semmit. Töltöttem fel képet ezekről a lilás kelésekről. Ez éppen gyógyul. Sajnos olyan mélyen vannak hogy maguktól nem tudnak kifakadni nyomkodásra meg még nagyobb lesz és még több vér kerül oda, így többnyire egy hegyes gombostűvel szoktam kifakasztani őket. A visszamaradt hegek meg több hónapig akár 1-2 évig is láthatóak és nagyon lassan halványodnak. :(
MeM az jutott eszembe milyen párnát használsz éjjel? Vagy ágynemű? Esetleg a mosópor? Hiszen éjjel a fejünk izzad meg allandoan ezekkel érintkezik, lehet ott a bűnös:-)
Így a munkahelyedre gondolok most én is. Esetleg egy allergia vizsgálat? Munkahelyet váltani nem egyszerű de ha kiderül, hogy ott a bibi érdemes ezen elgondolkodni.
Diolevéllel tea jó ötlet én iszom rendszeresen más betegségre és sok minden mással.
Ami még jó lehet az a zsálya tea régen csodaszerként használták. Járj utána vizsgáltasd ki magad, egy teljeskörű labor sem ártana. Lehet valami belső betegség tünete is. Emésztési, máj, epe vagy akár hormonális. Na, jó sok mindent :-)felsoroltam. Kitartás!
Hamár szeded a B komplexet akkor azt hanyagold, mert csak kúra szerűen jó, vagy pedig heti 1-2 alkalommal.
Rendszeres szedése, napi szinten, huzamos ideig nem célszerű.
A Szelént azt akkor mindenképpen próbáld ki pár hétig, de közben gondolkozz egy hosszabb szabin.
Mert szerintem ez allergiás reakció, amire a munkahelyeden lehetőség is adott. Nem kell, hogy a tarkóddal érintkezzen az allergén anyag, bárhol érinthet, akár levegő útján is vagy a kezeden.
Ha hosszabb szabi alatt tünetmentes vagy akkor válts munkahelyet. Fölösleges lenne mondjuk antihisztaminnal a szervezeted tovább terhelni, ez úgyis csak egyre rosszabb lesz ha ez a kiváltó ok.
Nem mellőzöm teljesen a zsírt, de kevesebbet viszek be. A természetgyógyász szerint is nyugodtan lehet zsírt fogyasztani, viszont nagyon sok helyen meg azt írták, hogy aki aknéra hajlamos, kerülje a zsíros ételeket.
Sajnos ez az egész internet is annyira ellentmondásos. Egyik cikk ír valamit, máshol teljesen az ellenkezőjét írják. Elvileg "tudományos" cikkekben.
A legutóbbi bőrgyógyász szerint ezek aknék. Fertőtlenítem a hajvágógépet mindig, de sose nullással vágom. 3mm nél nem rövidebbre. Arcra használok csak borotvát.
Mindenképpen megfogadom a tanácsod, és többet sózom majd az ételeim. Almaecetről hallottam még jókat savasodásra.
A munkahelyem sapkát kell viselnem, de az pont ezt a részt nem fedi, tehát ott szellőzik. Pont annyira fed, mint egy baseball sapka.
Egyébként a cégnél vannak vegyi anyagok. Aromákat gyártunk, ez féligmeddig élelmiszer ipar, de sok a vegyi anyag. Már megfordult a fejemben, hogy ott irritálhat valami. Mert amikor mondjuk szabin vagyok, sose jönnek újak.
Közvetlen semelyik anyag nem kerül kontaktba ott a bőrömmel, de azért a levegőbe kerülhet bármi.
Azért vannak intenzív szagok, emiatt is mosom sűrűbben a hajam, mert átveszi.
Diófalevelet is ki fogom próbálni, b komplex vitamint szedem már egy ideje, de most veszek mellé szelént!
Először is köszönöm a tanácsokat. Szalicilsavat sokáig használtam, tünetre szintén jó, mint amiket még írtam, de a kiváltó okot nem tudom. Így amíg eltűnt az egyik már jött is a másik. Lehet csak a képet nézted, előtte írtam egy kisebb regényt :) Baktérium, gomba tenyésztés nem hozott eredményt, semmit nem találtak. A testem többi részén nem jellemző a pattanás. Arcomra külön gépet használok, a hajamra hajvágót, és 3mm- nél rövidebbre nem vágom. Minden használat után alkohollal fertőtlenítem az eszközöket. Télen is fennálnak a tünetek, mikor szinte nem is izzadok. Mikor hosszabbra hagytam a hajam, annyit javított a dolgon, hogy nem volt ennyire látható, de előjöttek. Van hogy 2 hétig ott vannak, aztán 1 hétig eltűnnek, aztán megint kijönnek, aztán van, hogy egy hónapig semmi, aztán megint. Össze vissza, nem is számítok rá, pedig próbálom megelőzni.
Mivel borotvált a hajad attól is lehet. Ha otthon magad csinálod fertőtlenítsd le mindig a borotvafejeket, ha fodrásznál sajnos nem tudsz mit tenni. Rengeteg baci megtapadhat ezeken ,soha egy fodrásznál sem láttam, hogy bármit fertőtlenítene viszik át egyik vendégről a másikra a bacikat, nem tudom izzadsz- e? Lehet egy egyszerű sima babahintőport kellene kiprobalnod ha igen. Töröld át a tarkód szalicilsavval vagy alkohollal és utána hintőpor.
Esetleg az arcodon nem szokott lenni? Borotvalkozás után? Ha igen, onnan viszed a tarkodra a borotva géppel. Sokszor a legegyszerűbb dolog amitől vannak ilyenek. Most meleg van, de milenne ha kicsit növesztenéd a hajad? Lehet simán csak a borotva váltja ki.
A problémám, kb 2 éve kezdődött. A tarkómon, a hajas fejbőrön, és a nyakamon elég sok fájdalmas pattanás jelentkezett. Esztétikailag is elég csúnya látvány. (A testem más részein alig alig, néha van csak pattanás)
A képeken látszik milyen amikor fellálgol, de van, hogy teljesen eltűnnek, viszont egy hónapnál tovább még nem nagyon maradtam tünetmentes az elmúlt 2 évben.
Próbálkoztam otthoni módszerekkel, tonikokkal, de semmi javulás. Gyógyszertárban ajánlottak szalicilsavas oldatot, és kénsampont, szép lassan elmúltak. Azt hittem ennyi az egész, hozzáteszem, minden higiéniai szabályt betartottam, és nem kapargattam, nem fogdostam koszos kézzel, napi szinten hajmosás.
Aztán idővel újra előjöttek, de már nem használtak az eddigi praktikák.
Elmentem bőrgyógyászhoz, perszre mire időpontot kaptam már megint elmúlt, így csak fényképeken tudtam megmutatni neki, mi a problémám, és hogy többször előjön, a kiváltó okot pedig nem tudom. Annyit mondott, használjak la roche posay kerium száraz korpára való sampont, felírt diprosalic szteroidos oldatot, és egy pimafucort nevű kenőcsöt, ha már nagyon kiszáradna a fejbőröm a diprosalictól, azzal kenjem. Külön megkérdeztem, lehet e belső oka ennek a dolognak, étkezés, bármi. A válasz: „Dehogy, ez genetika. Ha Tahitin lakna, nem lenne ilyen baja, ott más a páratartalom….” Jelentsen ez bármit is, ő csak jobban tudja.
Mikor újra fellángoltak a tünetek, elkezdtem használni a kerium sampont, ami talán még jobban irritálta a gyulladt bőrt, így visszaálltam pár nap után a kénsamponra. A diprosalic oldat nagyon szépen helyrehozta a bőröm, de amint abbahagytam sokkal durvábban jöttek elő a tünetek, újra kezdtem, nem nagyon hatott, kipróbáltam a pimafucort kenőcsöt, egy ideig hatott, aztán már az sem.
Új bőrgyógyászt kerestem fel, aki felírt detergens sulfuratum sampont, és alkoholos dalacint. Nem hatott ez sem sokat, majd vettek mintát tenyésztésre. Sem baktérium, sem gomba nem nőtt ki a tenyésztés során, de azért még felírt egy aknemicin nevű antibiotikumos ecsetelőt. És ajánlotta a vichy dercos nevű sampont, zsíros hajra.
Szóval az egyik bőrgyógyász száraz, a másik zsíros bőrre valót ajánlott.
Elég rövid hajam van, naponta mostam. Bármit is használtam, végül mindig előjöttek ezek a kis izék. Tünetet kezeltem, de az okát senki nem mondta meg. Pedig az ember azt hinné, hogy egy bőrgyógyásznak ez egyszerű történet.
Nem tudtam mit tegyek, a bőrgyógyászok nem tudtak segíteni, én úgy éreztem mégis csak lehet belső oka, elmentem egy természetgyógyászhoz, aki mikroszkópos fejbőrvizsgálatot is csinált. Ő sem talált semmit, viszont ajánlotta mit tegyek:
Tegyek rendet a lelkemben, fogyasszak rengeteg vitamint, máriatövismag olajat, ne mossak naponta hajat, csak vizzel esetleg, és ha nagyon szükséges csak akkor samponozzak, csináljak keserűsós májtisztító kúrát (megcsináltam, soha többet).
Betartottam 3 hónapig amiket mondott, ugyanúgy előjöttek a panaszok, hol jobban, hol kevésbé. Ez sem hozott érdemi eredményt.
Az étrendemen is rengeteget változtattam, minimális cukor, minimális zsír, szinte semmi tejtermék… Ezt már több mint egy éve így csinálom, mert mindig azt vettem észre, mint ha az ételek befolyásolnák.
Szedtem savlekötőt is, gasztroenterológus tanácsára. Voltam laktózérzékenység vizsgálaton, lisztérzékenység vizsgálaton, egyik sem volt. Nézték az ételallergiákat, szintén semmi.
Laktulóz teszten a következőt írták: kontaminált vékonybél szindróma. Kaptam rá antibiotikumot, de a tüneteimhez nem volt köze.
Miközben nyomoztam mi lehet, már a legtöbb sampont kipróbáltam, valószínű, hogy nem sampon kérdése. Pedig már egy kisebb vagyon költöttem rájuk.
2 hete megint nagyon csúnya lett a tarkóm, elmentem a gyógyszertárba, kértem alksebort, amit előtte már próbáltam, akkor nem hatott, de mondom most hátha… de akneroxyd-ot ajánlottak helyette. Jelenleg ez a leghatásosabb eddig a problémámra, viszont nagyon durván szárít, ezért kell mellé valami hidratáló (sanatopic).
Még mindig ott tartok, hogy tüneti kezelés van, de az okát nem tudom. Emiatt elmentem most egy magán bőrgyógyászhoz, aki azt javasolta az alábbi vizsgálatokat csináltassam meg: Helicobaktérium kilégzési teszt, gasztroscopia, endokrinológiai hormonvizsgálat, inzulinrezisztencia. Utóbbira fél év múlva van időpont, de legalább elindultunk egy olyan irányba, hogy az okot keressük. Ha esetleg valakinek van hasonló, vagy ötlete, tapasztalata, szívesen fogadom. Amint nálam van fejlemény, írok.
Üdv.
ui.: összegezve az eddig használt termékek: diprosalic, pimafucort, naturlandos szalicilsav, dalacin, aknemicin, alksebor