Keresés

Részletes keresés

EszterEszter509 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 43

Ez tényleg jó és hasznos oldal. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy van egy elég jó bőrgyógyászom, dr. Bálint Ágnes, és őt sz9oktam minden kérdésemmel fárasztani.

Előzmény: Erzsébet87 (42)
Erzsébet87 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 42

szia, nekem is volt pattanásom a fejem hátsó részén.
szó szerint néhány darab, de viszkettek és fájtak, főleg érintéskor
Sokáig nem tudtam rájönni, milyen akném van
Szerencsés vagyok, hogy rátaláltam erre a fotóra https://pl.pinterest.com/pin/948218896531356680/

Itt az akne összes típusa látható

itt látható az akne összes típusa, és követheti a linket, és elolvashat egy cikket a pattanások minden típusáról és kezelési módszereiről
jobbulást)

adrisanyi Creative Commons License 2023.07.08 0 0 41

Szia.Sikerült megoldást találnod a problémára?Hasonló cipőben járok.

 

Előzmény: heisenberg08 (-)
Roofer Creative Commons License 2020.12.14 0 0 34

Helló, a múlt hét óta soha nem volt problémám a bőremmel. Most arcom tele van pattanásokkal, és félek valamit tenni. Nincs erre gyógyszerem. Felhívtam egy bőrgyógyászt, de ő csak két hét után tud elvinni konzultációra. Lehet, hogy valaki tudja, ki fordulhat hozzám mielőbb online? Szerintem allergia lehet, de fogalmam sincs, mi.

dentamur79 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 33

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni?

A fiam arcán hegesen gyógyulnak a pattanások és úgy néz ki, hogy a hegek megmaradnak. Az állami rendelésen egy órát vártunk előjegyzés mellett és azt mondták, hogy majd elmulik. Tudna valaki ajánlani egy jó magán bőrgyógyászt, aki online is fogad?

 

 

Jocee007 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 32

heisenberg08 itt vagy még? 

Fel tudnánk venni a kapcsolatot?

Én hasonlóan de már kb 5 éve vagyok ebben a cipőben.

Fortunaboby Creative Commons License 2020.05.20 0 0 31

Szia! Azóta visszatért? Kiderült mi volt a baj? 

Előzmény: Szefu92 (24)
Ales50 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 28

Sziasztok!Egészség,szépség témakörben fantasztikus ajánlatokat találsz!

Ismerősöm hasonló gondokkal küzdött!

Kipróbált egy készítményt és 2 hét múlva látványos eredményt ért el.

Ez a készítmény a " Kutya jó honlap! "-on található.

Ha nem találsz más megoldást egy próbát megér!

Sok sikert kívánok!

Szefu92 Creative Commons License 2019.05.21 -1 0 25

Mit használtál?

Előzmény: Fun2018 (21)
Szefu92 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 24

Szefu92 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 22

Igazabol a kamillatea, akneroxid, neogramormon harmas csodat tett nem teljes 3 hét alatt.

Szeszi50 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 19

Szia, ez tényleg csúnya és gondolom fáj is.

Én szakállmérgezésre gondolok ( nem csak az arcon lévőt hívják így) ezt baktérium okozza. Olvass utána, sok cikk van fent.

Hagynod kellene nőni a hajad , ha borotválod mégis állítólag a villanyborotva a jobb, és fertőtleníteni szigorúan. Szerintem próbáld meg lemosni a bőröd valami fertőtlenítő szerrel talán betadin, esetleg neomagnol tablettat vízben feloldani, vagy szódabikarbóna. Utána gyógynövényes lemosás zsurlo-körömvirág-zsálya. Mindenképpen kellene valami gyulladáscsökkentő is rá esetleg körömvirág krém. Ezeket használni napi szinten.

Nézd őszintén megmondom tovább kellene menned másik bőrgyógyászhoz vagy vissza menni újra. Erre újabb antibiotikum kellene, esetleg egy jó patikustol tanácsot kérni. Lehet kevernek ki valami kenőcsöt rá.

Ahhoz már eléggé elfajult, hogy itt tudjunk érdemi tanácsot adni.

 

Előzmény: Szefu92 (17)
Szefu92 Creative Commons License 2019.05.11 0 0 18


Előzmény: Szefu92 (17)
Szefu92 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 17

Sziasztok! Ez lenne a problémám. Voltam bőrgyógyásznál antibiotikumot írt fel, viszont ezzel csak rosszabb lett a helyzet. 

Amit hasznaltam:

- Zineryt oldat

- Azi Sandoz 500mg

- kénes sampon

Egyedül ami enyhíti a gyulladast az a kamilla tea volt, viszont most mar az sem segít. Gennyes pattanasok jelentkeznek es egyre nagyobb , fájdalmasabbak. Tanacstalan vagyok.

Szeszi50 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 16

Szia, szerintem a kiürülő gennyből kellene egy tenyésztést csináltatni. Hogy hol nem tudom, esetleg a bőrgyógyásznal ragaszkodni ehhez. Egy próbát megérne. Illetve nemrég olvastam, hogy a bőrön ,bőrben lévő atkák csinálnak ilyen tüneteket. Esetleg olvass utána ennek is.

Előzmény: F4te (13)
heisenberg08 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 15

Sziasztok!

 

Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot, segítséget.

Lassan fél éve nem jelentkeznek a tünetek, szóval nagy az öröm :)

 

Pontos megoldást nem tudok mondani a hasonló problémákkal küzdőknek, de leírom mi vált be nekem:

 

Először is, 2-3 hónapig használtam rá Akneroxid krémet naponta. (nem fakítja ki a hajat, hiába írta azt a leírás)

Eleinte nagyon szárít, és iszonyúan piros lesz, de egy hét alatt hozzászoktam. Majd már csak alkalomszerűen ha előjött egy kettő, bekentem vele.

Emelett felváltva használok Pala sampont, és Vichy Dercos normál/zsíros hajra sampont. Eleinte naponta, majd elég 2 naponta.

Amikor szárazabbnak érzem ott a bőröm, Sanatopic bőrpuhító krémmel szoktam bekenni, az esti hajmosás előtt 1-2 órával. Ezt nem kell sűrűn, de azért kell a hidratálás úgy vettem észre, mert ha kiszárad a bőr az is okozhat pattanást...

Emelett csak minimális tejterméket fogyasztok.

 

 

 

 

F4te Creative Commons License 2019.01.22 0 0 14

Előzmény: F4te (13)
F4te Creative Commons License 2019.01.22 0 0 13

Hello!

Sajnos nekem is ez van.
Most leszek 33 éves, de 20-21 éves korom óta megvannak a tünetek.
Sajnos még társul hozzá pár helyen durva akne vagy tályog vagy mi. Van hogy az oldalamon lilás göbök nőnek amik fájdalmasak és véres genny jön ki belőle.
Vagy 3 bőrgyógyász azt mondta, hogy ilyen a bőrtípusom és a pattanásokra írt fel egy vény nélkül is kapható naturland spiritus salicylatus vagyis szalicilsav oldatot, napi 2x-es használatra. Persze ez sem ér semmit.
Töltöttem fel képet ezekről a lilás kelésekről. Ez éppen gyógyul. Sajnos olyan mélyen vannak hogy maguktól nem tudnak kifakadni nyomkodásra meg még nagyobb lesz és még több vér kerül oda, így többnyire egy hegyes gombostűvel szoktam kifakasztani őket. A visszamaradt hegek meg több hónapig akár 1-2 évig is láthatóak és nagyon lassan halványodnak. :(

Mrjosh Creative Commons License 2019.01.16 0 0 12

Üdv esetleg valami fejlemény az ügyben???-nekem ugyanez a problémám sajnos és eddig semmi nem használt

forgione1 Creative Commons License 2018.07.09 0 1 11

Ez a 3. vagy negyedik post ahol őt reklámozod.

Rokonod vagy te magad vagy az?

Nem megy az üzlet vagy mi van?

Előzmény: manócica123 (10)
manócica123 Creative Commons License 2018.07.02 -1 0 10

Én is sokat szenvedtem az allergiával. Dr. Bálint Ágneshez járok vele Debrecenbe, ő nagyon jó.

Előzmény: Szeszi50 (8)
Szeszi50 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 9

MeM az jutott eszembe milyen párnát használsz éjjel? Vagy ágynemű? Esetleg a mosópor? Hiszen éjjel a fejünk izzad meg allandoan ezekkel érintkezik, lehet ott a bűnös:-)

Előzmény: Szeszi50 (8)
Szeszi50 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 8

Így a munkahelyedre gondolok most én is. Esetleg egy allergia vizsgálat? Munkahelyet váltani nem egyszerű de ha kiderül, hogy ott a bibi érdemes ezen elgondolkodni.

Diolevéllel tea jó ötlet én iszom rendszeresen más betegségre és sok minden mással.

Ami még jó lehet az a zsálya tea régen csodaszerként használták. Járj utána vizsgáltasd ki magad, egy teljeskörű labor sem ártana. Lehet valami belső betegség tünete is.  Emésztési, máj, epe vagy akár hormonális. Na, jó sok mindent :-)felsoroltam. Kitartás!

Előzmény: heisenberg08 (5)
forgione1 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 7

Hamár szeded a B komplexet akkor azt hanyagold, mert csak kúra szerűen jó, vagy pedig heti 1-2 alkalommal.

Rendszeres szedése, napi szinten, huzamos ideig nem célszerű.

 

A Szelént azt akkor mindenképpen próbáld ki pár hétig, de közben gondolkozz egy hosszabb szabin.

 

Mert szerintem ez allergiás reakció, amire a munkahelyeden lehetőség is adott. Nem kell, hogy a tarkóddal érintkezzen az allergén anyag, bárhol érinthet, akár levegő útján is vagy a kezeden.

 

Ha hosszabb szabi alatt tünetmentes vagy akkor válts munkahelyet. Fölösleges lenne mondjuk antihisztaminnal a szervezeted tovább terhelni, ez úgyis csak egyre rosszabb lesz ha ez a kiváltó ok. 

Előzmény: heisenberg08 (6)
heisenberg08 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 6

Nem mellőzöm teljesen a zsírt, de kevesebbet viszek be. A természetgyógyász szerint is nyugodtan lehet zsírt fogyasztani, viszont nagyon sok helyen meg azt írták, hogy aki aknéra hajlamos, kerülje a zsíros ételeket. 

Sajnos ez az egész internet is annyira ellentmondásos. Egyik cikk ír valamit, máshol teljesen az ellenkezőjét írják. Elvileg "tudományos" cikkekben. 

A legutóbbi bőrgyógyász szerint ezek aknék. Fertőtlenítem a hajvágógépet mindig, de sose nullással vágom. 3mm nél nem rövidebbre. Arcra használok csak borotvát. 

Mindenképpen megfogadom a tanácsod, és többet sózom majd az ételeim. Almaecetről hallottam még jókat savasodásra.

 

A munkahelyem sapkát kell viselnem, de az pont ezt a részt nem fedi, tehát ott szellőzik. Pont annyira fed, mint egy baseball sapka.

 

Egyébként a cégnél vannak vegyi anyagok. Aromákat gyártunk, ez féligmeddig élelmiszer ipar, de sok a vegyi anyag. Már megfordult a fejemben, hogy ott irritálhat valami. Mert amikor mondjuk szabin vagyok, sose jönnek újak. 

Közvetlen semelyik anyag nem kerül kontaktba ott a bőrömmel, de azért a levegőbe kerülhet bármi. 

Azért vannak intenzív szagok, emiatt is mosom sűrűbben a hajam, mert átveszi.

 

Diófalevelet is ki fogom próbálni, b komplex vitamint szedem már egy ideje, de most veszek mellé szelént! 

 

Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: forgione1 (4)
heisenberg08 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 5

Először is köszönöm a tanácsokat.
Szalicilsavat sokáig használtam, tünetre szintén jó, mint amiket még írtam, de a kiváltó okot nem tudom. Így amíg eltűnt az egyik már jött is a másik. Lehet csak a képet nézted, előtte írtam egy kisebb regényt :) Baktérium, gomba tenyésztés nem hozott eredményt, semmit nem találtak. 
A testem többi részén nem jellemző a pattanás. Arcomra külön gépet használok, a hajamra hajvágót, és 3mm- nél rövidebbre nem vágom. Minden használat után alkohollal fertőtlenítem az eszközöket. 
Télen is fennálnak a tünetek, mikor szinte nem is izzadok. Mikor hosszabbra hagytam a hajam, annyit javított a dolgon, hogy nem volt ennyire látható, de előjöttek. Van hogy 2 hétig ott vannak, aztán 1 hétig eltűnnek, aztán megint kijönnek, aztán van, hogy egy hónapig semmi, aztán megint. Össze vissza, nem is számítok rá, pedig próbálom megelőzni. 

A hintőport még megpróbálom bevetni. Köszi

Előzmény: Szeszi50 (3)
forgione1 Creative Commons License 2018.06.24 0 1 4

Szóval az egyik bőrgyógyász száraz, a másik zsíros bőrre valót ajánlott.

 

 

Tipikus jelenség, minden orvos tekintetében, egyik így gondolja, még másik pont ellenkezőleg.

 

Természetgyógyászt se választottál bölcsebben.

 

Azt a hülyeséget ki mondta, hogy mellőződ a zsírt? Számos vitamin zsírban oldódó.....

Cukrokat jó ha kerülöd és naponta se moss hajat - e kettő ami helyes az írásodból.

 

Savlekötőt minek szedtél? Aki ilyet tanácsol azt röhögd szembe és hagyd ott szó nélkül.

 

Ha valóban magas a savad, akkor sózd bátrabban az ételeid (tiszta sóval). Egyből helyre áll a gyomorsavad.

 

Képek alapján amúgy ez nem pattanás hanem allergiás reakció.

Előttem már mondták, hogy fertőtlenítsd a borotvád.

 

Próbálj baba sampont, de azt is csak max hetente. Nem naponta!

Hajmosás után vagy helyette öblítsd le diófa levél teával, ez a leghatásosabb fertőtlenítő. Ha sokat készítesz ihatsz is belőle 1-1 bögrével.

Szerencsés helyzetben vagy mert a diófa levélét éppen most kell szedni. Tehát tudod használni friss állapotában is, csak ne út mellől szedd.

Szárítsd is belőle az év többi szakára.

 

Sapka, munkavédelmi sisak vagy valami hasonló játszik a dologban?

 

Ami a vitamint illeti nyugodtan mehetnek a zsíros dolgok. Szedj Szelént (feltétlen fontos!) és B komplex vitamint.

Előzmény: heisenberg08 (-)
Szeszi50 Creative Commons License 2018.06.24 0 2 3

Mivel borotvált a hajad attól is lehet. Ha otthon magad csinálod fertőtlenítsd le mindig a borotvafejeket, ha fodrásznál sajnos nem tudsz mit tenni. Rengeteg baci megtapadhat ezeken ,soha egy fodrásznál sem láttam, hogy bármit fertőtlenítene viszik át egyik vendégről a másikra a bacikat, nem tudom izzadsz- e? Lehet egy egyszerű sima babahintőport kellene kiprobalnod ha igen. Töröld át a tarkód szalicilsavval vagy alkohollal és utána hintőpor.

Esetleg az arcodon nem szokott lenni? Borotvalkozás után? Ha igen, onnan viszed a tarkodra a borotva géppel. Sokszor a legegyszerűbb dolog amitől vannak ilyenek. Most meleg van, de milenne ha kicsit növesztenéd a hajad? Lehet simán csak a borotva váltja ki.

Előzmény: heisenberg08 (0)
lxt Creative Commons License 2018.06.24 0 1 2

Szalicilsav.

Ennyi.:-)

B.GY Creative Commons License 2018.06.24 0 1 1

Meromycin.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!