Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.29 0 0 212

A térfogatnak milyen szerepe van?

Előzmény: Mungo (210)
pert2 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 211

Ha a Balaton a Deli sarktol tiz kilometerre lenne, akkor a gorbulete 360 fok.lenne es korbeerne a Foldet. De mivel a 45. szelessegi fokon van szegeny,  ezert kenytelen megelegedni 1 fok gorbulettel:-)

Mungo Creative Commons License 2020.06.28 0 0 210

Hiszen az Alpok hegysége milyen óriási területen terül el? Ennek csak annyira elenyésző hatása van a Balaton vizére, hogy gyakorlatilag nem deformálná a víz felszínét?

Éppen ezért nem deformálja észrevehetően, mert mint te is írod óriási területen terül el, nem pedig egy szűk térfogatra koncentrálódva. De ha egy szűk térfogatra koncentrálódna is akkor sem lenne néhány tízkilométer távolságban jelentős hatása. Newton képletével utánna számolhatsz, hogy az általad felhozott higanygömbtől 120 km távolságban mekkora erővel hat egy egy kg tömegű testere.

Előzmény: Törölt nick (208)
pert2 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 209

A balaton felvideki dombicskak gravitacios hatasa par nagysagrenddel nagyobb mint az alpoke. Leginkabb az alpok felol jovo szelnek van nemi hatasa, kb fel egy meterrel is meg tudja novelni ideiglenesen a balaton vizszintjet egyes helyeken, ettol feltehetoleg a gorbulete is valtozik.

Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.27 0 0 208

Kissé késve, de megjegyzem, hogy az Alpok tömege, mely fizikailag a Balaton felszínének a síkja fölött terül el, sokkal nagyobb tömeg, mint az egy kilométer sugarú higany gömbje lenne. Hiszen az Alpok hegysége milyen óriási területen terül el? Ennek csak annyira elenyésző hatása van a Balaton vizére, hogy gyakorlatilag nem deformálná a víz felszínét?

Előzmény: mmormota (45)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.28 0 0 207

A következő "matematikai" érvet gondoltam ki a laposföldesek cáfolatára. Arra kérem az olvasókat, hogy ha valami hibát vétettem ebben a gondolatmenetben, akkor jelezzék. Ezért zseniális dolog a Fórum, mert jószándékú emberek szellemi tornyokat építhetnek benne, amiket gondolatkisérleteikkel le is tudnak tesztelni.

Az egész földgömbön (földkorongon) minden egyes fizikai helyhez két számérték társítható. Az északi szélesség „X” foka és a keleti hosszúság „Y” foka. Legyen adott egy „A” földrajzi pont, melynek két koordinátája: „X” és „Y”. Nevezzük az „A” földrajzi pont inverzének azt a „A-1” pontot, melynek két koordinátája: „-X” és „-Y” lesz. Minden egyes földi pontnak tehát van egy inverze. Az „A” ponthoz további két szám is hozzárendelhető: az „A” pontból látszódó napkelte és napnyugta időpontjai. Nevezzük ezeket időkoordinátáknak. Szerintem a Föld gömb alakját az bizonyítja, hogy egy „A” pont időkoordinátái pontosan olyanok, mint amilyen az  „A-1” pont időkoordinátái voltak fél évvel ezelőtt. Ezt a tételt FÁZISKÉSÉSES SZIMMETRIÁNAK neveztem. Lehetetlen ugyanis egy Laposföldön a Nap pályáját úgy megrajzolni, hogy ez a fáziskéséses szimmetria érvénybe maradjon.

pert2 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 206

Fellovesenknt meg negyvenezer dollsr hasznot hoz a muholdfellovoknek, hogy a nemlrtezo forgasiranyba loviknfel a muholdjaikat.

Előzmény: Bozonth (205)
Bozonth Creative Commons License 2019.08.16 0 0 205

Tanulságos sztorivonal az is, amikor egy 20 ezer dolláros (5,5 millió forintos) csúcstechnológiás száloptikás lézergiroszkópot szereznek be, hogy bebizonyítsák vele, a Föld nem forog. A kísérlet az mutatja, hogy de, forog. Megismétlik még kétszer, különféle módokon manipulálva a giroszkópot, de hiába, továbbra is a forgást mutatja a műszer. Végül levonják a tanulságot: a lapos Föld fölött magasló búra (ezt mi úgy ismerjük: égbolt) forog, és az ebből fakadó mennybéli energiákat regisztrálta a kísérlet. 

https://index.hu/techtud/2019/03/06/tul_a_gorbuleten_behind_the_curve_lapos_fold_laposfold-hivok/

pk1 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 204

"Meg lehet magyarázni mindent, de engem nem érdekelnek a magyarázatok."

Azt hiszem, ez tekinthető Info Bubble ars poetica-jának. A másik kedvenc érve a "Világos?". Érdekes, hogy a laposföldesek vállalni szokták nevüket és arcukat, míg emberünknek csak a hangja ismert, tehát ha valaki el tud odáig jutni, hogy személyesen beszél vele ("Ki volt tanítód? hol jártál iskolába?"), az már teljesítmény. Annyit vettem még le, hogy tudományból is, vallásból is pont az érdekli őt, mint engem (ugyanabban az "info bubble"-ben vagyunk), de ő mindezeket nagyon szélsőségesen interpretálja.

Előzmény: danielsson (203)
danielsson Creative Commons License 2019.07.17 0 0 203

Ez az ember aki a videókat készítette és meg akarsz keresni szerintem valami amerikás magyar a kiejtéséből ítélve. Fura hogy miért köszöntik a kommentekben shalommal. Talán ismerik? Úgy vélem hibe lenne személyesen beszélni vele, ha nem direkt csinálja akkor annyira mérhetetlenül ostoba hogy kár vitázni vele. Ő tipikusan az az ember aki a saját szemének sem hisz. Kedvenc részem az amikor kifejti hogy a teleszkópokba kár belenézni mert azok úgy vannak kialakítva hogy gömbnek látszódjon benne minden égitest, pedig azok mindössze sík elektromos jelenségek, kivetítések egy lapos felületre, látta egyszer a Planetáriumban. 

Előzmény: Törölt nick (174)
danielsson Creative Commons License 2019.07.17 0 0 202

Nem tudom mi az igazság (mármint nem abban hogy lapos-e), mi lehet a valódi céljuk az elmélet terjesztésével de azt látom hogy ez a csávó ebben a videóban igazi szobatudós módjára fullba nyomja a kretént, olyan bődületes baromságokat mond hogy fizikai fájdalmat éreztem míg végignéztem. 

Előzmény: Törölt nick (151)
pk1 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 201

Ennek semmi köze a Balatonhoz.

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 200
JAMIE222 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 199

Na de az üreges Föld elmelet nem allitja, hogy belül semmi sincs.Tehat ami van, annak akar lehetne is tömege es gravitacioja....

Előzmény: Bozonth (198)
Bozonth Creative Commons License 2019.03.22 0 1 198

OFF

A youtube -on nézegetem Dávid Gyula előadásait. Na, az egyikben (Világot szervező gravitáció) említette, hogy egy üreges gömb belsejében nincs gravitáció, így az üreges föld elmélete máris megdöntve. Persze gondolom az Üreges Föld hívők majd kimagyarázzák valahogy.

Előzmény: Bozonth (179)
Bozonth Creative Commons License 2019.03.19 0 0 197
pk1 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 196

Ha viszont higannyá válna a tó vize, akkor a hajók kipattannának a tóból. Korcsolyázni nyáron is jól lehetne ott.

Előzmény: jogértelmező (194)
pk1 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 195

Stimmel. Ezennel meg is követem Hanulát.

Előzmény: Fat old Sun (193)
jogértelmező Creative Commons License 2019.03.18 0 1 194

" Ha az egész tó alkohollá válna?"

Külföldről kellene mobil detoxikáló állomásokat hozatni, amíg a készlet tartana.

Előzmény: pk1 (190)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.03.18 0 0 193

Ehhez képest a cikk harmadik mondata:  "A helyzet az, hogy ez a mítosz egyáltalán nem igaz,"

Előzmény: pk1 (192)
pk1 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 192
Előzmény: Bozonth (191)
Bozonth Creative Commons License 2019.03.18 0 0 191

Nagyon elterjedt tévhit, hogy a középkorban ezt terjesztette a tudományt üldöző egyház, hogy a Föld lapos* meg hogy Kolumbusz tengerészei attól féltek, hogy leesnek a Föld szélén.... 

Meg is igen elterjedt tévhit, hogy Kolumbusz azért nem talált támogatókat, mert nem hitték el, hogy a Föld gömbölyű... nem ezt nem hitték el, hanem a Föld méretére vonatkozó adatait (amik valóban hibásak voltak!)

*A Biblia valóban ezt írja. De a megváltás szempontjából nincs jelentősége.

pk1 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 190

Balaton alkoholfelületének görbülete? Ha az egész tó alkohollá válna? No, akkor ténylegesen elsüllyednének a hajók, nem csak a horizontontúliság miatt látnánk úgy.

Előzmény: bakibaby (189)
bakibaby Creative Commons License 2019.03.17 0 0 189

Lehet h az oktatáspolitikát ki lehet cserélni alkoholra ;-)

Előzmény: pk1 (184)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 188

"Amúgy ki eteti a teknőst, amelynek hátán állnak az elefántok?"

talán az elefánt. ;)

bármilyen kérdésre lehet ostoba választ adni.

Előzmény: Bign (187)
Bign Creative Commons License 2019.03.17 0 0 187

A téma hívőinek tényleg nincs egy ismerősük egy másik földrészen?

Amúgy ki eteti a teknőst, amelynek hátán állnak az elefántok?

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 186

"Minden egyes kilometeren ugyanakkora a gorbulet"

a föld lapultságát figyelembe véve a görbület nagyon kis mértékben változik a hely függvényében.

Előzmény: pert2 (183)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 185

WTF?

pk1 Creative Commons License 2019.03.12 0 2 184

Ez most az oktatáspolitika kritikája vagy következménye?

pert2 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 183

Minden egyes kilometeren ugyanakkora a gorbulet, es ha eljutunk huszezer kilometerre, akkor mar tizenkezezer kilometerrel lejjebb vagyunk a Fold tulso felen. Az mellekes korulmeny hogy ha mar tizezer kilomert haladtunk, akkor egy kilometeren kb egy kilometert sullyedunk, de kicsire nem adunk, meg fene se fog szinuszokkal vagy koszinuszokkal szamolgatni, lehet hogy ezek az uj modern matekban ar nem is leteznek.

Előzmény: JAMIE222 (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!