Keresés

Részletes keresés

híg ember Creative Commons License 2023.04.17 0 0 1085

Személyes ösmerősöm

 

Ki...?

Előzmény: mókusmiklós (1068)
dezsoKE Creative Commons License 2023.02.22 0 0 1083

"Kis pontosítás: a Hold és a Nap lenyugvásának időtartama 2 perc * cos(fi) - napéjegyenlőség idején, egyébként meg további korrekciós tagok, tényezők."

 

Teljesen igazad van amúgy, köszi szépen. A rend kedvéért a szélességi fok 18 alatt van, cos fí ezért 0.95, majdnem 1. Napéjegyenlőség előtt kb egy hónappal vette fel. Nem pontos a két perc, de a mérés sem pontosabb, mint az eltérés szerintem. :-)

 

Majd jól belekapaszkodnak, mert annyit értenek ebből, hogy ja akkor mégis lapos. :-D

Előzmény: pk1 (1081)
-verkli- Creative Commons License 2023.02.21 0 1 1082

Egy dolog azért zavart, a "földi" kamera forgatása. A videón(ami a forgóállvány miatt a Napot tartja a fókuszban) úgy néz ki, mintha egy felemelkedő paraván takarná el a Napot. A drón kamerájának állásszöge viszont (legalábbis szándékosan) nem mozgott. 

 

Inkább nagyobb látómezőt kellett volna váltasztani a földi kamerának is, hogy a Nap párperces útja beleférjen. De talán azt fontosabbnak vélte megmutatni a kísérletező, hogy a Nap látszólagos mérete nem változik.

Előzmény: dezsoKE (1080)
pk1 Creative Commons License 2023.02.21 0 1 1081

A jelenség már egy emeletnyi magasságeltérésnél is mérhető, igaz ez még nem a görbületet bizonyítja, inkább a horizontot kijelölő domborzati elem távolságának mérését teszi lehetővé (han nem tengerparton, tóparton vannak). 10 emeletes ház esetében (1 megfigyelő a földszinten, 1 a tizediken, kezükben stopperrel) már pontos mérést is lehetővé tesz.

 

(Kis pontosítás: a Hold és a Nap lenyugvásának időtartama 2 perc * cos(fi) - napéjegyenlőség idején, egyébként meg további korrekciós tagok, tényezők.)

Előzmény: dezsoKE (1080)
dezsoKE Creative Commons License 2023.02.21 0 1 1080

Nem Balaton, de vízfelület.

 

Egy ideje kerestem már ilyen videót, amit a Balatonnál egy (akár kölcsönkért) drónnal el lehet végezni. A készítő egyébként pilóta, és kis sugárhajtású gépet vezet. Ausztráliában él, ami sokak szerint nem is létezik, mások szerint ott mindenki a NASA színésze. Érdemes megnézni a többi videóját, mert egy csomó szól arról, hogy buta laposföldes dogmákat cáfol videóval, nem szöveggel és számításokkal (ezeket úgysem értik a laposföldesek).

 

Mit is látunk? Angolul nem tudó, a világban elveszve tapogatózó laposföldeseknek sok szeretettel. Van egy fényképezője a parton a tengerszint fölött talán 2-3 méterrel. Napfiltert tett rá, hogy a Nap glóriája ne zavarja a megfigyelés pontosságát. Felküldött egy drónt 1000-1010 láb 305-308 méter magasra. Ilyen magasságban a horizont a vízszinteshez képest fél fokkal lejjebb van. A lenti kamerán látszik, ahogy szépen lemegy a Nap. A Nap egész nap és évben fél fokot takar ki a látómezőből. Emiatt választotta a drónnak ezt a magasságot, mert amikor a felszínen már lement a Nap, akkor kezd el lemenni föntről nézve. És lőn.

 

Mit tanultunk?

 

- A Nap nem eltávolodik és eltűnik naplementekor, hanem valóban változatlan látható méretet tartva valóban lemegy (ezt bárki egy hegesztőmaszkkal megfigyelheti). Az eltávolodós videókat azzal a technikával kamuzzák, amit az elején mutat ő is, vagyis az expozíciós értékek változtatásával, illetve ügyes megválasztásával.

- A horizont nem emelkedik szemmagasságba, ahogy növeljük a tengerszint feletti magasságunkat.

- Az adatok (drón magassága szerinti földgörbület mértéke), pontosan megegyeznek a Föld méreteiből következő ismereteinkkel.

- Aki akar, időt is mérhet. A Nap fél fokon látszik. Óránként 15 fokot fordul a Föld (Thanks, Bob!), vagyis a fél fokot 2 perc alatt, ami a Nap átmérője. Tehát a Nap két perc alatt megy le.

- A laposföldesek buta seggfejek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pLrRoE8myMM

 

Hahó a Balti tó Creative Commons License 2023.01.26 0 0 1079

Kíváncsian várom, hogyan magyarázza ki.

 

Úgy, hogy ki sem magyarázza.

Előzmény: Mungo (1074)
Hahó a Balti tó Creative Commons License 2023.01.26 0 0 1078

Csak hogy tudjad: a kedvenc civódótársad az újfizika  gumiszobájában már a fénysebesség lehetetlenségéről osztja az észt.

 

A francba! Egyeseknek az a munkájuk, hogy más emberek szórakozását meghiúsítsák.

Előzmény: Elminster Aumar (1066)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.04 0 0 1077

Annyira buta, hogy nem is tudja, hogy buta.

Előzmény: Elminster Aumar (1076)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.01.04 0 1 1076

"Sehogy. Rég győzött. :-)"

 

Úgy van!

A Fekete Lovag mindig győz. Még karok és lábak nélkül is olyan nagylelkű, hogy felajánlja a döntetlenben kiegyezést...

Előzmény: dezsoKE (1075)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.04 0 1 1075

Sehogy. Rég győzött. :-)

Előzmény: Mungo (1074)
Mungo Creative Commons License 2023.01.04 0 0 1074

Most éppen a laposföldes topikban akadt a torkán valami... Kíváncsian várom, hogyan magyarázza ki.

Előzmény: Elminster Aumar (1072)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1073

Nem önként...

Előzmény: Elminster Aumar (1072)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1072

A kapitány soha nem hagyja el a süllyedő hajót!

 

 

Ja. Bocsi.

Már régen lelépett....

Előzmény: Mungo (1071)
Mungo Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1071

Csak hogy tudjad: a kedvenc civódótársad az újfizika  gumiszobájában már a fénysebesség lehetetlenségéről osztja az észt.

 

Innen viszont ki van tilva. Lehet, hogy elsüllyed a topik? :o)

Előzmény: Elminster Aumar (1066)
pk1 Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1070

A fenébe! No de mindegy, a Balatont egy buta ember is meg tudja vizsgálni érdemben. Hiszen nekem is sikerült.

Előzmény: mókusmiklós (1058)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1069

Akkor lesz társasága, mert egy hasonlóan terhelt újfizikás topiklakó a fénysebesség feletti dolgok "szakértóje".

Előzmény: Elminster Aumar (1066)
mókusmiklós Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1068

Nárcisztikus, paranoid, és a jelek szerint skizoid is.

 

Ez utóbbi a leginkább. Annyira skizoid, hogy húha. Személyes ösmerősöm.

Előzmény: dezsoKE (1065)
mókusmiklós Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1067

Nem nagyon lep meg, hogy ez a szegény elmebeteg éppen milyen rögeszméket dédelget éppen.

Előzmény: Elminster Aumar (1066)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1066

Csak hogy tudjad: a kedvenc civódótársad az újfizika  gumiszobájában már a fénysebesség lehetetlenségéről osztja az észt.

 

Előzmény: mókusmiklós (1063)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1065

Ha értelmes, tanult ember vitázik vele, vagy akár csak figyelemre méltatja, akkor egyenrangúnak érzi magát vele. Mivel kisebbségi komplexusa van, ezzel próbálja az egóját babusgatni. Nárcisztikus, paranoid, és a jelek szerint skizoid is. Nem lehet egyszerű élete a családjának, környezetének. Az Új Fizika fórumban nála súlyosabbak is vannak. Onnan saját kérésemre vagyok kitiltva, a saját magam védelmében.

Előzmény: mókusmiklós (1063)
mókusmiklós Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1064

Jé! És még a képe is nagy.

Írja a hülyeségeit és kioktat.

Szép!

Előzmény: Leslie07 (1047)
mókusmiklós Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1063

Ebben igazad van. Neki ehhez nem kell segítség.

Viszont azt szereti, ha valaki "érdemben" "vitázik" vele.

Ha csak kiröhögi, azt nem :-) Kár.

Előzmény: Elminster Aumar (1059)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.03 -1 1 1062

Személyiségzavaros, téves eszméje van, aminek valótlanságáról logikus érveléssel sem lehet meggyőzni.

Régen azt mondták az ilyenekre, hogy bolond.

Nem tudsz mit csinálni, mert nem gyógyítható ez a fajta mentális zavar.

Előzmény: dezsoKE (1061)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.03 0 0 1061

Nekem is ez jött le. Ami viszont már a trollkodás/szemétség része, hogy amikor válaszolsz a kérdéseire, elmagyarázod, mit ért/tud rosszul, azt leszarja. Beírja még egyszer, hogy nincs válasz. Rosszabb esetben nem érti, akkor viszont úgysem fogja megérteni soha. Tyúk az ábécéhez...

Előzmény: mókusmiklós (1058)
emp Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1060

az, hogy egy objektum, valamilyen esemény után kapott nevet, nem pont azt jelenti, hogy arról az eseményről nevezték el.

ez baromira elemi szövegértelmezési hiba.

részedről.

Előzmény: Leslie07 (1047)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1059

"Engem kerül, mert segítettem neki hogy hülyét csináljon magából."

 

Túl nagyra tartod magadat.

Láthatod: itt ez a fórumtéma, és a te segítséged nélkül is kiváló hülyét csinál magából. :)

Előzmény: mókusmiklós (1057)
mókusmiklós Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1058

Nincs igazad. Valóban buta. Jól ismerem.

Előzmény: pk1 (1043)
mókusmiklós Creative Commons License 2023.01.02 0 2 1057

"Te tényleg valami egészen sajátos elegyét mutatod be itt az ostobaságnak, a pimaszságnak, a lustaságnak, meg a misszionáriusi hevületnek."

 

Végre más is látja, nem csak én. Nicsak, a troll ide is ír?

Engem kerül, mert segítettem neki hogy hülyét csináljon magából.

Előzmény: construct (1056)
construct Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1056

"Ezt nekem írtad? Ezt én is tudom."

Ismét hazudsz! Fogalmad se volt, mi a különbség. Te írtad, hogy a fúziós jelenség szabályozás nélkül működésképtelen.

 

S pökhendi módon odavetetted:

"inkább azon gondolkodj el, hogy mi szabályozza a Napban a magfúziót"

Noha éppen ezt írtam le itt neked:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163371657&t=9238161

"ennek alapja a gravitációs vonzásnak az a tulajdonsága, hogy a tömegek távolságával csökken ."

 

Amire te:

"Ez csupán egy hipotézis és nem bizonyított tény."

Ha te nem is tudsz róla, ez egy mérésekkel és nagyon pontos számításokkal igazolt tudományos tény. S remélem nem haragszol meg, ha mondom, hogy a te itt mutatott vérszegény kompetenciád kevés ahhoz, hogy bármi hitele lenne a véleményednek.

 

Főleg ilyen csacska mondatok után:

"Mi az , hogy gyenge? Nem azt állítják évtizedek óta, hogy a Földön a gravitáció olyan erős, hogy még a víz felszínét is képes a Föld általa magára görbíteni, és minden testet a Földön magához tapasztani?"

 

Te tényleg valami egészen sajátos elegyét mutatod be itt az ostobaságnak, a pimaszságnak, a lustaságnak, meg a misszionáriusi hevületnek.

Előzmény: Leslie07 (1044)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1055

A szitkozódás az alul műveltség kísérő jelensége, a tehetetlen ember harci eszköze.

Előzmény: dezsoKE (1048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!