Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 63

Honvédség

Előzmény: forgione1 (62)
forgione1 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 62

Az melyik terület? Temetkezés? :-) 

 

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 61

Nálam nincs akkora különbség. 10-20 Ezer Ft, az sem nettóban, hanem pl. cafeteriában mutatkozik meg. A multinál nem spóroltak vele, addig az állami helyen ez szinte egyenlő a nullával (van havi 3000 Ft amit elutalnak nyugdíj számlára és ennyi).

Előzmény: nyman (59)
költekező Creative Commons License 2018.06.26 0 0 60

Én is hajléktalan vagyok.

Miután megözvegyültem eladtuk a falusi házat , de nem maradt annyim, hogy lakást lehetne venni belőle.

Jelenleg ápolom a szülémet a lakásában aminek 1/6a az enyém.

Elvileg köthetnék a másik felére eltartásit. De félek akkor nem lenne többé testvérem.(érezhetik úgy kisemmizem őket)

Viszont ha meghal a gondozottam, a pénzem nem elég hogy kivásároljam őket.

 

Nagy csapda.

nyman Creative Commons License 2018.06.26 0 0 59

ha csak parezer forint, vagy nehany szazalek a kulonbseg, akkor celszerubb a hosszu tavon biztosabbat valasztani.

 

Nalam eleg nagy szakadek van a kozszfera es a maganszfera szamai kozott, igy vallalhato - szerintem - a kockazat, hogy megszunik a melo

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.23 0 0 58

Szerintem is lesz válság megint. Én is bebiztosítottam magam... kevesebbet keresek pár ezerrel, de olyan közalkalmazotti állásban helyezkedtem el, ami max akkor szűnik meg ha háború lesz... max akkor is átalakul.

Előzmény: nyman (56)
nyman Creative Commons License 2018.06.21 0 0 57

sullyed a topic, a topiknyitot is toroltek...

nyman Creative Commons License 2018.06.19 0 0 56

OFF

Voltam egy evig munka nelkul, 2009-ben. Valsag volt.

 

Elmehettem volna dolgozni, de nevetseges penzeket kinalgattak. Illetve volt egy ket projekt, amit haveroknak (kapcsolati toke), barati aron megcsinaltam, de ez havi par napot vett csak el.

 

Utazgattam, lakastfelujitottam, maganeleti egyeb dolgokat inteztem. Tartalek volt, de mivel a bevetel a nullahoz konvergalt a kiadasi oldalt azert nem vittem tulzasba.

 

Egy ev utan mar tenyleg kezdtem unatkozni es azert is mentem el egy erdekes projektre kevesebb penzert.

 

Az eletrajzban karrier break neven van jelolve az az egy ev.

 

2-3 ev mulva jo esellyel valsag, lehet megint nem lesz munka, igy mar keszulok megint egy ilyenre. Penz felrerakva, lelkileg sem hiszem, hogy megtor. Egy csomo tervem van - utazas, kert, hazatalakitas stb. - , ami annyira nem fontos, hogy megerje szabadsagot elfecserelni ra, de ha mar kenysezerpihenon van a zember, akkor belefer.

Előzmény: Silence Night (55)
Silence Night Creative Commons License 2018.06.19 0 0 55

Tudod, ez egy olyan dolog, hogy egy-két év szabadság a 20-25 éven át tartó napi, esetenként erősen stresszes robot után nagyon jó.

 

Nem akarom ekézni a posztolót, de:

 

1) 20-25 év munka (én csak 16-ot dolgoztam eddig) és 50< életkor felett az embernek már lehetne némi belátása. Egy olyan területen dolgozom, ahol megengedhető egy ilyen hosszú kiesés (portás vagyok vagy művész, ahol holnap és 10 év múlva is ugyanaz a munkafolyamat) vagy gyorsan változó világunkban nem? (Egy IT-s kiesik fél évre és máris 3 verziót ugranak a programok.)

 

2) 1-2 év? Már az is sok, na de úgy tervezni, hogy 10 évig is el tudok élni a tőkéből? Én is voltam munkanélküli, az 1. hónap tök jó volt, végre lehetett 9-ig heverészni, éjjel 2-ig agyatlanul kapcsolgatni a tévét, kipörgetni pár PC-s játékot, stb, stb. A 2. hónapban kezdett unalmas lenni, a 3. hónaptól már kimondottan unatkoztam. 10 évig???

Előzmény: Törölt nick (23)
pk1 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 54

"amint azt valamelyik nagyeszű politikus mondotta volt: "Mindenki annyit ér, amennyije van!"."

 

Erről már bírósági értelmezés is van. Igaz, azt meg én nem tudom értelmezni:

http://nepszava.hu/cikk/1001429-birosag-ertelmezte-lazar-akinek-nincs-semmije-az-annyit-is-er-kijelenteset

Előzmény: Törölt nick (-)
nyman Creative Commons License 2018.06.19 0 0 53

OFF

Pletykakat en is hallottam a cegrol, de nem tudtam, hogy onallo topikja is van, ilyen szepszamu hozzaszolassal. :)

 

Koszi

ON

 

A hirdetes szembe jott velem.

 

Előzmény: pizo (52)
pizo Creative Commons License 2018.06.19 0 2 52

Jó példa is lehetne, ha nem az AAA Autóról lenne szó, akik kilopják az ügyfeleiknek még a szemét is. Az sem igaz amit kérdeznek, és ez esetükben szó szerint igaz:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9154917&la=147132562

 

Feltehetőleg munkahelynek is ilyen. Evvel együtt pl. CNC-s esztergályos vagy marós ennél többet is megkeres.

 

Zoli

Előzmény: nyman (51)
nyman Creative Commons License 2018.06.19 0 0 51
nyman Creative Commons License 2018.06.19 0 0 50

"Ismerek személyesen egy ex fórumost innen"

 

Egyhetes nickkel? Ne rohogtess mar

Előzmény: Törölt nick (29)
nyman Creative Commons License 2018.06.19 0 1 49

Szeritem is politikai hangulatkeltes miatt indult a topik. 

 

Azert 15 evnyi tartalek alsohangon is mai erteken tizmillios nagysagrend. Ezzel lehetet volna valami ertelmeset is csinalni.

 

A topiknyito nem tagadja az onhibat. Jo lenne tudni a betegseg termeszetet is. Mit tud es mit nrm tud.

 

Munkalehetoseg meg boven van. Tanulni meg otven eve felett sem keso. Van tobb kollegam, aki 60 felett beul az iskolapadba, tanul, vizsgazik, szereznek olyan tudast, amivel penz tudnak keresni.

 

Biztos vannak erdekes sorsok, de mondjuk a lampanal a cigivel a kezeben keregetot valahogy nem tudom sajnalni. A fetrengo alkeszt, drogost sem.

 

Voltam nehez helyzetekben anyagilag, de ilyenkor az elsok kozott mondtam le a haverokkal valo sorozesrol. Vagy akar csak arrol, hogy megvegyek egy uveg sort a boltban. A dohanyzasra ra sem szoktam. Lehet, hogy tizenevesen menonek tunt, de nem volt annyi penzem. Meg most is sajnalom. 

 

Szoktam mondani, egy-ket dohanyos irigykedonek, hogy az autot abbol szoktam venni, hogy par evig nem gyujtok ra. Az, hogy a csaladban nem dohanyzunk, az evi valahol 500 ezer- 1 millio kozotti osszeg.  

 

Ha sort se innek, meg bort se valoszinuleg gyakrabban cserelhetnem az automat, de nem sir a szam.

pizo Creative Commons License 2018.06.18 0 1 48

Aki nem akar dolgozni, azon egyik rendszer sem tud segíteni, legfeljebb büntetni.

 

Szu-ban ha elkapták, munkatábor, a Harmadik Birodalomban frontszolgálat, Mo-n a szocializmusban KMK, erről az 1978-ban elfogadott új Btk. így rendelkezett a dologról: "Az a munkaképes személy, aki munkakerülő életmódot folytat, ha korábban közveszélyes munkakerülés vétsége vagy szabálysértése miatt megbüntették és a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatóságának megszűnésétől két év még nem telt el, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, javító-nevelő munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. Mellékbüntetésként kitiltásnak is helye van."

De az első, ezzel foglalkozó törvényt Magyarországon 1913-ban vezették be. Akkor így szólt a szabályozás: "Az a keresetre utalt munkaképes egyén, aki munkakerülésből csavarog vagy egyébként munkakerülő életmódot folytat, kihágás miatt nyolc naptól két hónapig terjedhető elzárással büntetendő." Tehát nem bűncselekményként, hanem kihágásként (ma: szabálysértés) könyvelték el.

 

Zoli

 

 

Előzmény: forgione1 (37)
pk1 Creative Commons License 2018.06.18 0 1 47

Vannak olyan magyarok is. De a Homo Undorkodó bármely népbe születve ramatyul érzi magát.

Előzmény: Törölt nick (25)
püfffneki Creative Commons License 2018.06.18 0 1 46

Nagyon üresek a plakáthelyek.

Pl ilyenek reklámozhatnának.

Számíthatsz ránk ha uccára kerülsz:kormány ( OV, Lőrinc, X szervezet, Y telszám)

Előzmény: etomcat (45)
etomcat Creative Commons License 2018.06.17 -1 0 45

Megoldási javaslatként talán az Üdvhadsereget (Salvation Army) tudnám említeni, nekik erős propagandájuk van itthon is hajléktalan felemelés tekintetében és úgy hallottam, komolyan is veszik, nem csak a támogatásuk miatt. Garantálni azonban nem tudom ezt az infót, mert ők nem tartoznak Róma fősége alá.

etomcat Creative Commons License 2018.06.17 -1 1 44

> mire munkanélküli lettem, nem éreztem feltétlen szükségét annak, hogy újra munkába álljak

 

Nagy hibát követtél el! Az Atyaisten megparancsolta a Paradicsomból kiűzött emberpárnak, hogy a Nő szüljön utódot, a Férfi pedig arca verejtékével keresse a kenyerét. Ezért van az, hogy Amerikában, ahol az emberek protestánsok és emiatt erősen Biblia-olvasók, még a milliárd dolláros mágnások is folyton bizniszelnek, kitalálnak valami újat, nem ülnek a fenekükön, pedig puha a luxus. Ha a cégét eladta is, valamilyen nagy alapítványt tesz és azt irányítja, pl. a Bill Gates. A "misi mókusok" elzüllenek, elpusztulnak rövid úton. "Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál!"

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.17 0 5 43

De most mégis milyen segítség kéne? 

 

Hogy hol milyen ingyen tarha van?

Előzmény: püfffneki (41)
forgione1 Creative Commons License 2018.06.17 0 3 42

Akár fiktív, akár nem

 

A történet fiktív és kizárólag politikai célzatól íródott.

Egyiket maga a szerző állítja, még a másik magától értetődik, mivel legfrissebb, napi szintű politikát hangsúlyozza.

 

Fiktív sztorihoz pedig nagy ostobaság és még nagyobb naivság kell, hogy bárki segítséget nyújtson.

Aki segíteni akar, talál éppen elég hajléktalant VALÓS történettel a városban.

 

Előzmény: Törölt nick (38)
püfffneki Creative Commons License 2018.06.17 0 0 41

Inkább fordítottnak tűnik.

Vmi kormányrajongó nyitotta, hogy teret adjon a hajléktalanok elleni kirohanásoknak.

Előzmény: pirinyócsipa (39)
pirinyócsipa Creative Commons License 2018.06.17 0 4 40

"ha volna itt legalább egy olyan ember, aki segíteni akar, nem csak fikázni."

 

Mondjuk nem véletlen, hogy undorodom a magyarok többségétől...

 

Van itt gerinc bőven, igaz? 

 

 

Előzmény: Törölt nick (38)
pirinyócsipa Creative Commons License 2018.06.17 0 5 39

"ha volna itt legalább egy olyan ember, aki segíteni akar, nem csak fikázni."

 

A válasz: menjek vissza hétfőn, akkor van felvételi beszélgetés, és ha sikeres, akkor pár hónap múlva, ha lesz üres hely, kaphatok néhány hónapra egy ágyat. De tud adni más szállókhoz címet, menjek oda esetleg. Hulla fáradtan, gyalog, a város máik végébe.

Nem fog menni.

Mégis a vonatot kellene választani.

 

Szóval aki egy napot, vagy a város másik végébe - Úristeeeen!!! - nem tud elmenni ingyen szállásért cserébe, az részemről magasról letojva...

Aki ennyit nem képes tenni önmagáért, az egy siránkozó élősködő.

 

De mondok valamit: ez a topik simán egy kormányellenes propaganda, sunyin becsomagolva jó liberális sunyi féreg módszer szerint.

Aztán most meg megy a szapulása - részedről is - mindenkire, aki nem akarja pelenkázni a fiktív történetünk hősét.

 

Evvan haver, ha nem tetszik kivül tágasabb...

 

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.17 -1 1 38

Nem hinném. Sajnos a történet megegyezik azzal, amit magam is tapasztaltam. Akár fiktív, akár nem, ez a magyar valóság és tényleg jó lenne, ha volna itt legalább egy olyan ember, aki segíteni akar, nem csak fikázni.

 

Előzmény: forgione1 (37)
forgione1 Creative Commons License 2018.06.17 0 1 37

Szerintem a topicban leírt élethelyzet részben független a politikai helyzettől.

 

Pedig a leírt élethelyzet semmi másról nem szól csak ezt a politikai helyzetet emeli ki, egy fiktív példán át.

Ez egész sztori ezért íródott.... inkább a poli dilibe lenne helye.

Előzmény: pizo (26)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.17 0 1 36

Senki nem fog

 

"hova menj kukázni"

"hol van sok sörösdoboz"

"hol adnak sok tarhát"

"hol tudsz ingyen enni"

"miből lehet pénzt csinálni az utcán"

 

tippeket adni.

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.17 0 0 35

Miért nem ti nyomjátok ezt itt folyamatosan?

 

Hogy adjunk többet "másoknak" "kevésbé szerencséseknek" ?

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.17 -2 0 34

A topic nem, mert az teljesen másról szólna szerintem.

Előzmény: pizo (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!