Keresés

Részletes keresés

-kozi- Creative Commons License 2018.06.18 0 0 13

megalol

Előzmény: 45445434343 (12)
45445434343 Creative Commons License 2018.06.17 -1 0 12

"

Na megint találtam akkor egyet. (Nyerítés.)

 

Majd akkor végezz el egy BME-t szétpuskázás nélkül,"

 

Lófüttyöt végezték te bme-t. Ló vagy te nem végzett. Nyeríthetsz.

Előzmény: -kozi- (11)
-kozi- Creative Commons License 2018.06.16 0 0 11

Na megint találtam akkor egyet. (Nyerítés.)

 

Majd akkor végezz el egy BME-t szétpuskázás nélkül, szakdolgozattal együtt és akkor beszéljük meg!

Előzmény: 45445434343 (7)
-kozi- Creative Commons License 2018.06.16 0 0 10

Urambátyám Magyarországon? 

Szerintem az fontosabb h kapcsolataid legyenek, minthogy mi a végzettséged. 

 

Néha 10-20-30 év kemény munkával lehet néha csak utolérni és lehagyni ezeket az apuci segge alá nyomott mindent vagy könnyen haverkodó embereket...

Előzmény: halaloszto (5)
halaloszto Creative Commons License 2018.06.15 0 1 9

már megbocsáss, de bárki kimehet igazoltatni, jó eséllyel túl fogja élni, elég komoly az orvostudomány.

 

viszont egy sokemeletes épületet megtervezni, vagy egy repülő szárnyat leméretezni, vagy egy hidat leméretezni hozzá sem tud fogni a rendőr. ha mégis megpróbálja, és alááll annak amit tervezett, hiába az orvostudomány...

Előzmény: 45445434343 (7)
dave_dömper Creative Commons License 2018.06.15 0 0 8

A hsz. - od alap - mondanivalójával nem vitáznék, mert általában véve is van igazság benne, azután

pedig valóban sok konkrét példát is lehet találni, ennek igazolására.

 

Amivel viszont vitáznék, az a hsz. második sorának vége, mármint az, hogy :

 

               amit azután kitehet bekeretezve a falra, - "igazoltan értelmiségi"

 

Szerintem ez a dolog félreértése, vagy még inkább félre - magyarázása. Az, hogy valaki értelmiségi,

vagy nem az, egyáltalán nem attól függ, hogy hol szerzett és milyen papírja van arról, hogy valamit,

valahol jól - rosszul elsajátított. Az, hogy valaki értelmiségi, szerintem egyfajta létformát jelent, nincs

sok köze a papírokkal igazolható képzettségéhez.

 

Nem rövid életem során töméntelen emberrel akadt dolgom, aki több oktatási intézménynél szerzett

papírjait lobogtatva,egész élete folyamán szinte akár szépirodalmi, akár valamely ismeret - terjesztő

könyvet sem vett a kezébe, színházba, koncertre még véletlenül sem járt. Eközben a kolbásztöltésen,

vagy a söriváson nemigen jutott túl az általános és konkrét érdeklődése.

Ugyanakkor a technikumi végzettséget követően dolgoztam gyárban, ahol olyan fiatal munkásokat volt

szerencsém ismerni, kikről tudtam, hogy rendszeresen olvasnak, képezik, művelik magukat. Na ennek

alapján akár el is lehet dönteni, hogy közülük mégis ki éli értelmiségi módon az életét és ki nem.

 

Amúgy pedig elég meghallgatni akárkit a médiában, aki szinte napi gyakorisággal megjelenik és még

nyilatkozik - közvéleményt is igyekezne formálni - magamutogató módon, azok közül, aki(k) még egy

értelmes, választékos magyarsággal megfogalmazott tő ,- vagy alig bővített mondatot is képtelenek

összehozni élő-beszédjükben (lásd Magyarország megválasztott parlamentjében megszólalók zöme).

Sokuk (mások által előre megírt) hozzászólásukat sem képesek joggal elvárható normális stílusban és

nyelvhelyességgel mág (f)elolvasni (sem).

Előzmény: Törölt nick (1)
45445434343 Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 7

"Rendőrtiszti: még ma is felnyerítek, amikor az egyik azt bizonygatta nekem h nehezebb mint a BME-s képzésem.+"

 

Ne nyeríts mert igaza van.... menj ki gyakorlaton focimeccsre igazoltatni tömeget oszlatni aztán utána megbeszéljük.

 

Előzmény: -kozi- (4)
45445434343 Creative Commons License 2018.06.15 0 1 6

"Általában pár év szenvedés után HRes lesz mind."

Én a két kezem összetenném ha felvennének valahova HR-esnek, és otthagyhatnám a két diplomámmal (és a leendő harmadikkal..) a gyári operátori világot. 

4éve vajúdok, opetátor bizt őr parkolóőr, bolti eladó közmunka.

Ezt  sikerült eddig felmutatni 2 egyetemi diplomával.

Kutyának se kellek, ha meghallják hogy diplomás vagyok oda se vesznek fel ahova egyébként felvennének.

 

Előzmény: -kozi- (4)
halaloszto Creative Commons License 2018.06.15 0 0 5

És a kérdésre mit válaszolnál?

Előzmény: -kozi- (4)
-kozi- Creative Commons License 2018.06.15 0 0 4

büfészak?

Az összes bölcsész diploma. Általában pár év szenvedés után HRes lesz mind.

Tesiszak: de itt a nevében is benne van.

Rendőrtiszti: még ma is felnyerítek, amikor az egyik azt bizonygatta nekem h nehezebb mint a BME-s képzésem.

Az összes szociális munkás jellegű.

Előzmény: 45445434343 (-)
Second Wave Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2

Szerintem tökmindegy, én nem is erőltetném. Akkor inkább egy kevésbé ismert suli piacképes szakát végezd el (gépész, stb.). Ott a suli nevén hamarabb túllépnek, ha látják, hogy értelmes szakot végeztél.

Előzmény: 45445434343 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.14 0 1 1

Az elmúlt húsz év egyik nagyszerű "vívmánya", hogy általában véve csökkent a diploma értéke, boldog boldogtalan papírt szerez, amit aztán kitehet bekeretezve a falra, igazoltan értelmiségi.

halaloszto Creative Commons License 2018.06.14 0 0 0

nem0

 

ezeknek a szakoknak az a lényege, hogy megismersz embereket. mind a saját korosztályodban, évfolyamodon, mind az egyetemen az oktatók tekintetében. nagyon nem mindegy, hogy mire végzel, kikkel kerültél kapcsolatba, kiknek tudod a telszámát, kikkel dolgoztál már közösen. 

 

nem mindegy hogy Bihari, Navracsics, Stumpf  vagy Pokol Béla volt a tanárod, vagy valami vidéki helyen pár viszonylag ismeretlen ember.

 

Vajk

Előzmény: 45445434343 (-)
45445434343 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 topiknyitó

Büfészakos diplomát neves egyetemen vagy kevésbé neves helyen szerzek- van egyáltalán jelentősége?

 

Van jelentősége annak ha az ember egy (jogosan) büfészaknak titulált képzést (politológia andragógia és tsai...) egy valóban neves intézményben végez (ELTE, vagy PPKE) vagy egy kevésbé neves vidéki kis főiskolából egyetemmé avanzsált helyen?

 

Vagy tök8 mert a diploma így is úgy is sajtpapír- kategória hiába az ELTE állítja ki adott esetben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!