Keresés

Részletes keresés

Royal Island Creative Commons License 2023.01.19 -3 0 89

Nagyon köszi :)

Előzmény: Jeff. (87)
Új Testaccio Creative Commons License 2023.01.18 -2 0 88

A tömegközlekedés nem rossz. Cascais, Estoril -vonat félóránként. Sintra: másik pu. vonat, óránként. Nyáron. Most télen nem tudom, hogy van. Tavasz! Közeledj már!

Előzmény: Jeff. (87)
Jeff. Creative Commons License 2023.01.06 -3 0 87

Szia!

Itt, olvashatsz néhány infót Lisszabon és környéke tömegközlekedésről:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161001572&t=9004908

Előzmény: Royal Island (84)
Royal Island Creative Commons License 2023.01.05 -4 0 86

köszi az infót.

Előzmény: Mr. Hadley (85)
Mr. Hadley Creative Commons License 2023.01.05 -1 0 85

Nem érdemes sokat agyalni rajta.
Mindenhol vannak automaták, ahol vásárolhatsz három perc alatt.

Előzmény: Royal Island (84)
Royal Island Creative Commons License 2023.01.05 -3 0 84

Sziasztok.Akik jártak mostanság Lisszabonban , az lenne a kérdésem hogy milyen metró bérlet vasarlasi lehetőségek vannak? Esetleg itthonrol is meg tudom vásárolni? Efgyaltalán érdemes? 3 napra utaznánk.-Köszi

dodive Creative Commons License 2022.03.24 -3 0 83

Köszönöm! Igazából az útvonal tervezéssel nincs gondom, elég jól működik a Google tervezője, látom a buszok menetidejét. Az volt kicsit kétséges, hogy hol mennyi időt töltsek, mennyi szükséges. De a leírásod sokat segített.

 

Köszi Jeffnek is a segítséget!

Előzmény: Zsofi-Maci (82)
Zsofi-Maci Creative Commons License 2022.03.23 -3 0 82

Cascaisba a Cais do Sodre-ról (Metro zöld vonalának végállomása) indul a vonat (a Viva Viagem feltöltős közlekedési jegy jó rá!). Kb .30 percenként mennek vonatok és kb 40  perc az út végig a tenger mellett.  Érdemes egy kis időt szánni erre a kisvárosra is, mert nagyon szép. Közel van a tengerpart, a centrum, ne hagyd ki! Ha szeretnéd megnézni a "Boca do Inferno"-t, azt megteheted helyi busszal (sajnos azt nem tudom hányas, mert mi gyalog mentünk) taxival, vagy sétálva. Mi az utóbbit választottuk (nem bántuk meg) , de az kb 30-40 perc. Visszafelé már busszal jöttünk vissza buszvégállomásra (kb. 10 perc), ami a vonatállomás jobb oldalán van, egy bevásárlóközpont mellett. Innen a 403-as busz megy a Cabo-hoz,  az is kb 30-40 perc lehetett (jegyet csak a buszon lehet venni,  3, 45 Euro) Itt kb 1 órát töltöttünk el. Ugyan abból a megállóból, ahol leszálltunk, indul tovább a busz Sintrára. (természetesen a jegyet újból meg kell venni Cabo-Sintra útra (4, 35 Euro), Szerintem ez az út is kb 30-40 perc volt. A 403-as busz 30 percenként jár. Tehát ennyi az út, hogy hol, mennyi időt töltesz el, az rajtad múlik. Visszafelé a vonat vagy Rosso-ra, vagy az Orientre megy, nagyon sűrűn (feltöltös jegy itt is jó). Hát ez az út már nem olyan szép, mint a tengerpari. Nagy részt elővárosi lakótelepeken jön keresztül.

Van még valami kérdésed esetleg? 

Előzmény: dodive (78)
Jeff. Creative Commons License 2022.03.23 -1 0 81

Az "időkorlátos" jegyek tartalmazhatnak "kényelmi" szolgáltatásokat is és azt csak elővételben lehet vásárolni.

A várkastély belépőkapuja mellett lévő jegypénztárnál is meglehet venni a megfelelő típusú jegyeket. Ha korán mész, akkor nyitás utáni első órában akár 2 €-val olcsóbban is kaphatsz belépőt, amennyiben létezik még az ilyen időszakos akciójuk a covid alatt is.

Előzmény: dodive (80)
dodive Creative Commons License 2022.03.23 -3 0 80

Az elővételt megtaláltam, igen.

Viszont a helyi jegyvásárlásról nem tudtam, köszi.

Csak praktikusabbnak gondoltam az elővételt, hogy ne kelljen esetleg hosszasan sorban állni.

 

Előzmény: Jeff. (79)
Jeff. Creative Commons License 2022.03.23 -3 0 79

Bocs, de akkor nem kell idősávos jegyet venni! A jegypénztárban normál jegyeket árulnak. Ezekkel akár zárásig is tartózkodhatsz a jegytípusnak megfelelő helyszíneken.

 

Elővételben itt tudod megvenni, ha tudod az érkezésed idejét:

 

https://www.parquesdesintra.pt/en/parks-monuments/park-and-national-palace-of-pena/

 

Ha szükséges, néhány közlekedési információt is találhatsz itt:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161001572&t=9004908

 

 

 

Előzmény: dodive (78)
dodive Creative Commons License 2022.03.23 -1 0 78

Köszi a leírást.

Pont egy hasonló kört tervezek június végére. Csak az idővel vagyok egy kicsit bajban, mivel a Pena palotába idősávos jegyet kell venni. Le tudnád írni, hogy időben hogy nézett ki az utatok? 

Előzmény: Zsofi-Maci (77)
Zsofi-Maci Creative Commons License 2022.03.22 -2 0 77

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Már hazaértünk, szuper volt! Vonattal elmentünk Cascaiba, ott a parton felsétáltunk az "Ördöglyuk"-hoz (Boca do Inferno), vissza busszal a buszpályaudvarra és a 403-as távolsági busszal a Cabo de Rocához.  Busszal tovább Sintrába és onnan vissza Lisszabonba. Csodás nap volt! És szerencsénk volt, mert csak Sintrában kezdett el esni sz eső.

Előzmény: t-boyfalva (76)
t-boyfalva Creative Commons License 2022.03.09 -2 1 76

Cascaisig vonattal. Az allomas utan nem messze  jobbra van a buszpalyaudvar . Onnan van busz cabo de rocaba. Erdemes napnyugta elott odamenni es onnan nezni a naplementet. Akkor biztos Te vagy aki utoljara bucsuzik a naptol europaban. ( Na kiveve az azoriakat 😁)

Előzmény: wekerlei (75)
wekerlei Creative Commons License 2022.03.08 -3 0 75

A Cabo da Rocán én eddig mindíg autóval voltam. Szerintem busszal a nem könnyü dolog, de leht, hogy valakinek valami ötlete. 

Előzmény: Zsofi-Maci (70)
wekerlei Creative Commons License 2022.03.08 -1 0 74

A jegyek egy alkalomra szólnak, de a metrón át is lehet szállni. Napijegy is van.

 

https://www.carris.pt/en/buy/occasional-journeys/

 

Sintrába alövárosi vonattal lehet elmenni, de az állomástól nincs nagyon messze a királyi palota. Szerintem ott nem kell se busz, se taxi.

Előzmény: Zsofi-Maci (73)
Zsofi-Maci Creative Commons License 2022.03.04 -3 0 73

Azt Te írtad? Nagyon sokat olvastam azt a topikot, mikor Algavre-be utaztunk! Sok hasznát vettem! Megkeresem!

 

Előzmény: vélemény (72)
vélemény Creative Commons License 2022.03.04 -3 0 72

Nem ezen a topicon írtam róla, hanem az "Úticél: Portugália, de ott merre" topicon

vélemény Creative Commons License 2022.03.04 -3 0 71

Szia!

 

Mi 2018 novemberében jártunk arra. Igaz, hogy fordítva. Először Sintraba, majd Cascaisba és onnan vissza  Lisszabonba.  Akkor írtam róla elég részletesen, hogy melyik buszokkal mentünk és hol kellett átszállni.

Előzmény: Zsofi-Maci (70)
Zsofi-Maci Creative Commons License 2022.03.04 -3 0 70

Sok mindent már "felderítettem", de van, amit nem sikerült kideríteni.

1.A a közlekedési vonaljegy idő-alapú? Vagy csak egy felszállás-leszállás.

2. Szeretnénk eljutni vonattal és busszal Cabo de Rocára. Odafelé Cascaison keresztül, vissza pedig Sintra felé, Sintrán időznénk egy kicsit. Azt megtaláltam, hogy a Cais do Sodre-ről indul a vonat Cascaisba, de onnan hogyan tovább? És visszafelé ? Gondolom, busszal Sintráig? Onnan vonat?

Tud valaki tanácsot adni?

Előzmény: wekerlei (69)
wekerlei Creative Commons License 2022.02.15 -3 0 69

Miröl lenne szó?

Előzmény: Zsofi-Maci (68)
Zsofi-Maci Creative Commons License 2022.02.11 -3 0 68

Sziasztok! Régi az utolsó bejegyzés. Volt mostanában Valaki Lisszabonban? Csomó kérdésem lenne.

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.17 -3 0 67

Sorstársakat keresek, akiknek van még jegyük TAP gépre budapesti indulással. Ugy néz ki, hogy egy darabig nem lesz innen TAP.

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.04 -4 0 66

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.16 -3 1 65

A TAP már csak jövő tavaszra ígéri Budapestet.

A TAP beszopatott egy halom magyart, aki nem hajlandó Bécset magyarországi indulással egyenértékű reptérnek tekinteni.

Ha a TAP vouchernek lenne árfolyama, bebújhatna a béka segge alá. Már csak egy szól a TAP mellett, mégpedig az hogy a Lufthansa eszelősen drága, ha az utazó nem hajlandó neszeszerrel - fapadoson utazni.

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.02 0 0 64

A TAP június 1-ig nem jön Budapestre.

Paater Altenburg Creative Commons License 2021.02.16 -4 0 63

Most persze épp nagy zárlat van. Magas a járvány. Ott (is).

Előzmény: Petykooo7 (62)
Petykooo7 Creative Commons License 2021.02.16 -7 0 62

Portugália egy érdekes hely. Alapból az emberek bakancslistáin nincs is igazából rajta. A legtöbb utazónak akkor jut eszébe Portugália, amikor már Spanyolországot, Olaszországot és Görögországot is kipipálta a virtuális kötelező látnivalói listáján. Micsoda tévedés! Igazából Portugália sokkal izgalmasabb, mint Spanyolország, és a tengerpartjai se maradnak le semmivel Olaszországtól. Ráadásul az árak nagy általánosságban sokkal barátibbak, mint a Földközi-tenger többi régiójában. Lássuk hát milyen látnivalók várnak ránk Lisszabon városában. Ha a pénztárcád megsínylette a koronavírus helyzetet, akkor inkább ne is olvass tovább – mert a következő lépésed garantáltan az lesz, hogy lefoglalod a repülőjegyed a portugál fővárosba. Lássuk hát miért kell minél előbb meglátogatnod Portugáliát és milyen látnivalók is várnak ránk Lisszabon városában. Bővebben a látnivalókról egy hosszú hétvége során + a mocskos anyagiakról a következő linken olvashattok:

 

https://travelhacker.eu/latnivalok-lisszabon-varosaban-portugaliat-nem-lehet-nem-szeretni/

Paater Altenburg Creative Commons License 2020.11.30 -3 0 61

Jó kérdés. A Pátert minden érdekelné Lisszabonban. De a Páter sem tudja-

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.12 0 0 60

Lisszabonban tud valaki pcr tesztelő helyet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!