Keresés

Részletes keresés

tothjozsef11 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 568

Worx robotfűnyírót szervizelnek Magyarországon? Nem találok szervizt...

aPali Creative Commons License 2023.06.26 0 0 567

Sziasztok!

Segítséget, illetve tanácsotokat kérném! 2018 ota használok egy német OneConcept Garden Hero fűnyírót, ami mostanában néha indításnál elkezd hátrafelé menni és természetesen mindennek neki is megy, majd kikapcsol. Többszöri ki-e kapcs, vagy töltőre fel után megy rendesen, mintha mi sem történt volna. Van esetleg valaki aki (természetesen nem ingyen kérem) tudna esetleg foglalkozni vele? 

előre is köszi a válaszokat

chris1990 Creative Commons License 2023.06.04 0 0 566

Sziasztok!

 

Tapasztaltabb robotfűnyíró használóktól szeretnék segítséget kérni a gép kiválasztásában illetve 1-2 kérdésben:

 

Szeretnék ebben a szezonban robotfűnyírót telepíteni, szinte teljes sík, átlagos méretű udvaromra. Viszont az udvar megosztott (kavicsos úttal), így 2 területen kellene neki dolgozni. Ez megoldható? Át lehet vinni egyik területről a másikra?

Következő problémám: Érdemes a területek mentén letenni a földbe (pár centire) a határoló vezetéket vagy maradjon inkább föld felett? Ha esetleg kevés a vezeték amit adnak a géphez, lehet még toldani?

 

Körülbelül ebben az árfekvésben gondolkozom:

 

https://www.obi.hu/robotfunyirok/robotfunyiro-lx790-landscape/p/4166963

 

https://www.bauhaus.hu/powerworks-p5-robotfunyiro-20v.html?gclid=EAIaIQobChMIhsW2sMOp_wIVVoKDBx3tNQHPEAQYFSABEgI3iPD_BwE

 

https://www.obi.hu/robotfunyirok/einhell-power-x-change-robotfunyiro-freelexo-400-bt/p/4800512

 

Melyik gépet érdemes választani és miért (illetve miért nem)?

 

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!

Juiceking Creative Commons License 2023.05.30 0 0 565

Sziasztok!

Robomow tulajokhoz kérdés Rt és Rx kés kompatibilis?

Egyformànak tünnek 

Köszi!

Primary92 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 564

Ez engem is nagyon érdekelne

Előzmény: djadji2 (563)
djadji2 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 563

Hello!

sehol nem találok információt arról, hogy ezek a robotnyírók megbírkoznak e a "rendes" gyeppel. Nem pázsit, nem angol gyep, hanem mondjuk gyümölcsfák közötti résszel. Olyan rész, ami egybként fűnyíróval van karbantartva, de nem csak kétszikű van benne, nem "gazmenetes", ahogy egy ideális pázsit lenne. 

Vagy ezek csak pázyittal bírnak el?

Jama85 Creative Commons License 2023.05.21 0 0 562

Sziasztok

 

Egy egybefüggő 150nm2 -es telekre szeretnél robotfűnyírót venni.

 

https://robotfunyiro.arukereso.hu/gardena/sileno-minimo-250-15201-32-p635290218/

 

Ezt néztem ki, mi a véleményetek? esetleg van más fajta amit érdemes megnéznem?

 

Köszönöm

DTF Creative Commons License 2023.05.12 0 0 561

Sziasztok,

 

kicsit tanácstalanná váltam robotfűnyíró tekintetében. A nyírandó gyep kb 180-190 m2. Mellékelek egy rajzot, erre ráírtam mindent.

Ami bordó vonallal van jelölve, az Barabás-kő szegély, ami barnával, az fa-szegély, a fekete meg műanyag. Van még egy terasz és flórakosár (itt nincs szegély, közvetlenül a fű mellett van), aminek mindig nekiütközne a fűnyíró ha arra jár.

Oldalt 16-32mm-es kavics van, a kert robotfűnyíró-kompatibilis.

Amit néztem, és többen is ajánlottak, az a Husqvarna Automower 305 (plusz Conncect Modul). Annyira nem győzött meg. Ahány telepítő, annyi infó. Van aki szerint sima ügy, pont ide való, van aki nem biztos abban, hogy jó lesz ide a szűk átjáró miatt. Én úgy gondolom, hogy túl drága ahhoz ami tud/nem tud (tudom, hogy prémium termék, de bmw, merci, stb is az, aztán minőségben már nem az igazi sajna...).

Van Wiper/Techline/Ambrogio. Ez abból a szempontból szimpatikusabb, hogy robusztusabb, bárhova elhelyezhető a dokkoló (szegélyeknél megy vissza, nincs a gyep közepén átvezetve határoló), körkéses, nem pengés, GPS van benne és így kb annyi arányaiban Ft-ben, mint a Husqvarna. De hát olasz/kínai, nem tudom mennyire megbízható...

Vannak a határoló nélküli gépek Segway, Worx (Obi), de hát elvileg ezek a kertünkbe nem ideálisak, sok lehet az árnyékolás, szűk átjáró, stb, nem működne megfelelően.

 

 

Al-ko, Bosch, Riwall nem jöhet szóba a sok negatív tapasztalat miatt.

 

Gardena az kb Husqvarna, efelé tendálok. Azon belül mi az, amit javasoltok? A Connect-modul fontos, mert wi-fi nincs a kert nagyobb részén, bluetooth szintén minimális hatótávú.

 

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

 

pali923 Creative Commons License 2023.05.04 0 0 560

Mi megcsináltattuk a telepítést egy céggel, akik drágán és rosszul dolgoztak. Ezért néhol kiigazítottam a drótot, és arrébb raktam több helyen. Volt már szakadás is, ezért lett némi gyakorlatom a dróttelepítésben, sajnos. Van olyan hely, ahol magasan van egy fa gyökere, nem ment mélyre a drót, ott a gyepszellőztető felszaggatta két helyen is.

A tapasztalatom az, hogy nem olyan könnyen megy a drót a föld alá. Érdemes ásót használni, benyomni 5-6 centire, de ez nem elég. Meg is kell mozgatni az ásót előre-hátra, kell neki egy kis V alakú árok. A drótot meg ebbe az árokba bele kell nyomni. Én csináltam ehhez egy T alakú "botot", amivel lenyomom a huzalt a megfelelő mélységbe. Szóval szerintem elég macerás, ha le akarod tolni pár centire, de legalább jó lesz, ha magadnak csinálod.

Jó az a gép, amivel csinálják, az is úgy működik, mint egy varrógép: azon is van egy fel-le mozgó rudacska, ami lenyomja a földbe a vezetéket. Csak nálunk nagyon rosszul vezették, volt olyan, hogy egy belógó virágszálat kikerültek, ott meg mindig megmaradt a fű.

Előzmény: gaaj (558)
di30 Creative Commons License 2023.05.04 0 0 559

Üdv! 

GreenWorks Optimow 10 - el megosztaná tapasztalatait akinek van? Köszönöm!

gaaj Creative Commons License 2023.05.03 0 0 558

Telepítés előtt állok. Ha megvan a végleges helye a határolónak, akkor szeretném 4-5 centire föld alá tenni, hogy a szellőztetésnél ne jelentsen gondot.

Van valakinek erre valami jól bevált módszere? Hogy tudom a lecövekelt vezeték mentén gyorsan, és a mélységet végig tartva kimarni azt a kis földet?

 

Talán hülyeség, de első ötletem az volt, hogy egy egyenes ásóra rácsavaroznék egy ütközőt, ami nem engedi mélyebbre, és két oldalról ék alakban a vezeték alá tolnám. Hátha van valakinek ennél praktikusabb módszere...???

Zs:) Creative Commons License 2023.05.02 0 0 557

Kár, hogy ez a funkciója (legalábbis amikor behozták), akkor használhatatlan volt!

Előzmény: pali923 (556)
pali923 Creative Commons License 2023.05.01 0 0 556

Szerintem is szuper. Most több mint egy hétig nem voltunk, és nagyon örülök, hogy a fű tökéletes lett. :)

Én nem foglalkozom azzal, hogyha sokat megy. Beállítom, és utána csinálja a dolgát. Van benne olyan lehetőség, hogy időjárás-időzítő. Ez azt jelenti, hogy kimegy, tesz egy kört, és ha úgy látja, hogy nem nagy a fű, akkor hazamegy parkolni. Vagyis ha nem muszáj, nem dolgozik, ha meg kell, akkor nyír. Szerintem rá lehet bízni, hogy mit csinál, ez a legjobb benne.

Előzmény: Amerigo61 (554)
gaaj Creative Commons License 2023.04.25 0 0 555

LandXcape LX799 -ről van valakinek tapasztalata?

100 nm-re kéne, körben térkő szegély van.

van két terület, ahol 1,5m-es átjárón tudna bejutni, illettve van egy pici, ahová lehet, hogy nem küldeném be, ott 70 cm az átjáró

Amerigo61 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 554

Végül Husqvarna lett és nagyon szuper! Igaz, sokat kell járatni, de a füvet szépen, egyenletesen vágja. Ha valahol magasabb a fű, akkor azt érzékeli és ott egyre bővülő köröket ír le. Esőben leállítjuk, hogy ne ragadjon rá a levágott fű, de 3 napos esős idő után már magasabb a fű és akkor napi 12 órát is járatni kell 3-4 napig, hogy szép legyen a vágás. Mobil app van hozzá, 3 hét után a mobilon megjelenítette a kert térképét (amerre járt). Elvileg zónákat is ki lehet alakítani, amit elkerül (a diófa alatt levélhullásnál használni fogjuk). A szegélyeket kézzel le kell vágni (ahol a szegély nincs szintben a fűvel), de az 2 hetente 15 perc. Amivel nem tud mit kezdeni, az a vakondtúrás. Fennakad rajta és jelez, hogy nem tud tovább menni. Ugyan vakondháló van a fű alatt, de a fatörzsek tövében azért megjelenik a túrás ...     

Előzmény: pali923 (550)
imecsdan Creative Commons License 2023.04.12 0 0 553

Sziasztok! Stihl RMI 422-es robotfűnyíróm van, ami helyett nagyobbat (522) vettem és ezt pedig szeretném eladni. Elnézést kérek, ha offtopic. Esetleg van valakinek tippje, hol érdemes meghirdetni? Illetve, ha valakit itt érdekelhet, kérem írjon.

Köszi és üdv

Juiceking Creative Commons License 2023.04.09 0 0 552

Sziasztok!

Sziget részt hogyan kell csinàlni?

Addig oké , hogy körbe vezetékelem , ez egy teljesen külön àlló rész . A terv az hogy berakom kézzel majd ide és nyírja.

Amatőr kérdés milyen feszültséget és hogyan adok a hatàrolónak?

Köszi! 

Juiceking Creative Commons License 2023.03.26 -1 0 551

Sziasztok!

Kérdés szerintetek Ausztriàban Obiban vàsàrolt robotfűnyiróra tudok Magyarországon garanciàt érvényesíteni?

Köszi!

pali923 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 550

Nekem Husquarna van, ami tényleg mindent tud. Elég régóta fejlesztgetik, ha van rá keret, érdemes megvenni.

A lopásgátlás nem csak azt jelenti, hogy visít, ha elviszik, de a töltőt is vinni kéne vele, mert nem működik másikkal. Persze nyilván ezt is meg lehet oldani, de azért az macerás.

 

Amiben csalódtam, az az alkatrészellátás. Volt a falunkban egy nagy villám (tényleg így volt, egy csendes vihar után egyetlen hatalmas durranás), amitől a fél faluban elszálltak a tv-k (nálunk is), meg a fűnyírók töltője, és az öntözők vezérlői is. Új töltőt viszont hónapokig nem szállítottak a svédek. Én megvettem nagy mázlival az utolsó magyarországit, az egyik szomszéd meg Németországból tudott venni.

Az is igaz, hogy ez manapság sokféle cégnél probléma, de én azt gondoltam, hogy egy ilyen nagy cég megoldja ezt, de nem. Ettől eltekintve a gép tényleg nagyon jó.

 

Előzmény: Amerigo61 (548)
iszp Creative Commons License 2023.02.18 0 0 549

Azért hasonló műszakilag a gardena, mert az valójában egy belépő szintű husquarna :) azaz ő a budget-H. Tagolt kertet az enyém is tud kezelni, meg kábé mindegyik, amelyik vékony(abb) sávon tud közlekedni. Szerintem a G is ilyen.

A lopásgátló, késvédő, 4wd, illetve programozási lehetőségek azok, amikben az olcsóbb gépek egyszerűbbek. Azonban alap kertekre mindegyik jó. Ja meg ha nagyon lejt a kert, akkor azt meg kell nézni, melyik tudja megmászni a dombot, abban van különbség azért.

Előzmény: Amerigo61 (548)
Amerigo61 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 548

Köszönöm az infot. Kicsit kutakodtam a témában és visszaolvastam a topikban is. A Gardena ára jóval kedvezőbb, mint a hasonló területre méretezett Husqvarna gépeké, pedig műszakilag nagyon hasonlóak. Ugyanakkor a tagolt kertekre inkább a H-t javasolják, a több funkció miatt. Van olyan oldal, ami szerint a G is tudja kezelni a tagoltabb kerteket, szóval elég nagy a katyvasz. Alapvető különbségnek látszik, hogy a H gépeken van késvédő tárcsa, a G masinákon nincs (?). Azt nem tudom, hogy a lopásgátló funkció ezeknél a gépeknél mennyire hatásos, bár egy tolvaj talán nem vállalja be, hogy visító géppel a hóna alatt futkározzon :-)   

Előzmény: iszp (547)
iszp Creative Commons License 2023.02.18 0 0 547

Szia,

A Husquarna a robotfűnyírók Mercedese. Az a tapasztalatom, hogy az összes (külföldi) parkban, kertészetben az van --> biztos tutti, ha meg tudod fizetni. A szomszédomnak Gardena van, dícséri és úgy látom, eléggé szépen is nyir. Nekem egy Worx Landroid (németnek álcázott full kínai) van már évek óta, tökéletes. Ajánlom. Sokunknak van itt ilyen (olvass vissza!)

Előzmény: Amerigo61 (546)
Amerigo61 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 546

Sziasztok, robotfűnyíró telepítés előtt állunk, mivel elegem van abból, hogy fél napokig tologatom a kézi gépet. Kb. 1000 m2 erősen tagolt területről van szó, de kb. szintben van minden (lépőkövek, szegélykövek egy szintben a fűvel). Minimális lejtése van a teleknek és a talaj (fű) is aránylag egyenletes, nincsenek hepehupák. Kérdésem, hogy milyen tapasztalatotok van a Husqvarna és a Gardena robotfűnyírókról? A netes források kb. ezeket tartják a legmegbízhatóbbnak, de elég brutális áruk van, főleg a Husqvarnának. Esetleg más típus, ami szóba jöhet?

Ismerősi körben senkinek nincs ilyen masinája ...  

5556969 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 545

Sziasztok,

 

Bosch indego tulajoktól szeretném megkérdezni az alábbiakat:

 

Mennyire hangos a gép? Láttam pár videót, ahol mint egy kávédaráló, de van néhány olyan is ahol még a madárcsicsergés is elnyomja olyan halk.

Van benne esőszenzor?  Több helyen olvastam, hogy van, de a bosch oldalán azt írják nincs.

A telefonról vezérlés mennyire hasznos? Nélkülözhetetlen feature, vagy egy általában nem használt funkció?

5556969 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 544

Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: pali923 (543)
pali923 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 543

Semmiképpen ne tartson vissza a vásárlástól. A levélen áthajt nyilván, valószínűleg meg is vagdossa kicsit, de ez lényegtelen. Össze nem vagdossa kicsi darabokra, ha erre vagy kíváncsi. Ez a fűnyíró egyszerre 1-2 mm-t vág, te hát ha ma ott marad a levél alatt egy foltocska, legközelebb már le fogja azt is vágni, nem veszed észre. Ha viszont betakarja a levélszőnyeg a füvet, akkor szenvedni fog. Mi mostanában 3-4 naponta összeszedjük a leveleket, mikor mennyi van. Vannak fák, amikről egyszerre jön le sok levél, mások meg lassan dobálják el, ennek függvénye a levéltakarítás. 

Előzmény: 5556969 (542)
5556969 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 542

És ez a gyakorlatban hogyan valósul meg?

 

Mert az rendben, hogy átmegy a levélen,  de akkor a levélnyi területen nem fog nyírni, vagy bedarálja a levelet is?

Gondolom minden nap megy a robot, így minden este össze kellene szedni a levelet?

 

De a legfőbb kérdés, visszatartson e ez engem a robotvásárlástól?

Előzmény: pali923 (541)
pali923 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 541

Van. Ha nagyon sok a levél, akkor szenved, és nem is tud nyírni, ezért mi időnként összeszedjük ilyenkor. Kevés levélen simán átmegy. 

Előzmény: 5556969 (540)
5556969 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 540

Sziasztok,

 

Van itt olyan, akinek falevelek hullanak a robotfűnyíróval karbantartott területre?

Hogyan bírkózik meg vele a gép? Lehet egyáltalán használni ősszel, vagy ha fa van a kertben akkor felejtős?

Fury007 Creative Commons License 2022.08.24 0 0 539

Semmi baja nem lesz, két területemen is mossa az öntöző semmi baja

Előzmény: SAMCRO81 (535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!